Küçük Düşün Büyük Olsun!

iyi akşamlar kızlar
Memleketten geldik hafta başı ev temizliyoruz annem de geldi 2 günlüğüne zorlanma diye
Buraya hiç bakamaz oldum oğlum yakamı bırakmıyor😫
İyice ağırlaştım doğuma az bi zaman kaldı daha hiç hazırlık yapmadım birşey alamadım
Oğlumun küçükleri duruyor hep zaten bi iki yeni birşey alırım tamam 👍
Oğlumun doğum gününü erken kutladık orada baya parası birikti
Yatak paramız çıktı😂

iyi akşamlar kızlar
Memleketten geldik hafta başı ev temizliyoruz annem de geldi 2 günlüğüne zorlanma diye
Buraya hiç bakamaz oldum oğlum yakamı bırakmıyor😫
İyice ağırlaştım doğuma az bi zaman kaldı daha hiç hazırlık yapmadım birşey alamadım
Oğlumun küçükleri duruyor hep zaten bi iki yeni birşey alırım tamam 👍
Oğlumun doğum gününü erken kutladık orada baya parası birikti
Yatak paramız çıktı😂
Bereketli olsun kuzuya nice yıllara rabbim rahat doğum nasip etsin

Geldim eve direk çamaşırları yerleştir kirliyi ayırdım 1 makine renkli açtım astım ev topla kaynanam saolsun 1 kavonoz salça karışık kızartma akrabası fındık getirmiş bir küçük kova fındık kabuklu badem birde buzluktan balkabağı kesilmiş attım buzluğa az çay içiyorum börek yapacağım yarın için belki gözleme şeklinde yaparım kalkınca bakacağım esim çıkmadan marketten biseyler almış annesigile 2 demlik çay vardı bir paketini ben aldım onlar çok kullanmıyor babaannesi de oglusa 70 TL verdi attım hesabına cuma eltimler gelebilir balkon cami battı toz yağmur sildim akşamüzeri iyi oldu ev yine dandini oğlan dağıttı gece toplarım arkadaş 11 e doğru gelir

Tekrar günaydın
Moraller bozuk
Kardesimin oglan dün cok öksürüyordı,kronik bronsit var onda:KK43:
Dün gittiler dra bronsik demis.
Geceyi de kötü gecirmisler.
Dedim yazdın mı dra?
Yok yazmadım yazarsam yatıs dicek diyo.
Delirdin galiba dedim,yaz hemen dedim.
Kızı annem bakar ben kvdeme yollarım Alyayı dedim
Kvdesi genc ama is deme kadına ne dersen de.
Bakalım yazcak dra.
Yatıssız gecmiyor cünkü,evde hava veiryor ama ,ins tez zamnda gecer.
Cocuklar hasta olmasın ya:KK43:
Bütün tadım kacık:KK43:
Geçmiş olsun canım ya, nasıl oldu kuzu?
Hoşgeldiniz..
Eviniz İstanbuldamı?baya uyguna almışsınız da merak ettim..
Bizde artık ciddi ciddi bu semtten gitmek istiyoruz..
Ama borca da girmek istemiyoruz..
Memlekette(Sakarya) yatırım amaçlı ev almıştık..,İçide kiracı var..
Eşim ve kızım karşı tarafa taşınma taraftarı(asya )yakası..
Bende Beylikdüzü düşünüyorum bütçe açısından tabi..
Karşı taraf olursa marmaraya yakın olması önemli..,Zira benim işyerim marmaraya yakın.
Zamandan tasarruf..
Karşıda da evler baya bir tuzlu..,
Birkaç gündür ilanlara bakıyorum.. Site içinde ebeveyn banyolu yeni bina istiyoruz..
Yani en az 5 6 yıllık olabilir..
Oturduğumuz ev sanırsam o tarafdaki evleri karşılamaz parasal olarak..:KK43:(Kredi falan istemiyorum borçda)
Eşime diyorum memlekettekinide satalım şöyle güzel oturacağımız bir ev alalım.. artarsada ya bir arsa alırız yada birikime koyarız.. Emekli olunca ikramiye alacak inşallah..
Onuda ekler yine memlektten yatırımlık bir ev alabiliriz..
O tarafa her bütçeye uygun ev bulmak kolay hemde sıfır güzel evler..
Kafam karmakarışık..
Sizcede mantklı düşünmüyor muyum?
Canım hangi semttesiniz siz? Bundan önce oturduğum yer çok kötüydü benim de. Seni çok iyi anlıyorum o bakımdan 😅
İstanbul'da ev fiyatları uçmuş. 10 sene önce 125 bin TL ye komplesine kredi çekip aldığın 3+1 165m2 lik güney cephe ara kar evimi geçen sene 435 bin TL ye sattık. Kaldı ki içine de satmadan 1 sene önce 100 binden fazla masraf edip komple yenilemistik. Tek sorun site değildi tek bloktu ve 11 katlı binaydi. Demek sonrası diyolardi biz alırken ama nerden baksaniz 20 yillik binaydi. Evin konumu da çok iyiydi.
Aynı mahalle de site içerinde biraz daha yeni binalar olsun istedik, biraz baktık ki biz artık başka ev anlamayiz aynı mahalleden dedik.
Bizim istediğimiz gibi 3+1 daireler site içerinde 1 milyondan başlıyor ve içerisi benim eski evim kadar yapılı da değil.
Yani düğünden hemen sonra ev alarak gerçekten akıllılık etmişiz. Şimdi ev almadım tabi o kadar parayı 4 duvar bir yere vermek mantıklı gelmedi.
Kirada oturuyorum. Bu semtte kiralar da fena. (3+1 site içi bahçe katına kira 3150, aidat 480 veriyorum).
Sattığım ev ile şehir dışında yatırım yaptık. Her ay da bu kadar para kiraya verince de içimize oturmuyor değil. Bir iki sene sonrası için şuan mevcut borçları bitirip oturabileceği kız bir ev alma hayalimiz var, inşallah kısmet olur 🙏
Bizim kiramızda 3300... Çok koyuyor bu parayı vermek ama yazın keyfini sürmek çok güzel oluyor. Eve değil muhite veriyoruz aslında. Temennimiz buralardan ev alabilmek ama çok para lazım çoook.

Bende öyle düşünüyorum.. Bakalım hayırlısı inşallah cnm.. Aynen bende borç falan istemiyorum.. Eşimin emekli olmasına az kaldı.. Altından kalkamayız sanırsam.. Büyük kızın yurt dışı okul işi var.. Küçük kızda büyüyor.. Lgs sınavı falan olacsk 2 sene sonra.. Velhasılı kelam zor yani bu saatten sonra borç ödemek bize..
O yüzden borçsuz alabilmek istiyorum bende.. Rabbim gönlümüze göre versin inşallah hepimizin.. 🤲🤲
inşallah canım. Allah gönlüne göre versin duamdasın

Off ya kızlar neymiş kiralar öyle. 😑Hiç haberimde yok kira fiyatlarından. Allah evi olmayan herkesi ev sahibi yapsın. Ömür boyu kira ödemek demek mecbur karı koca çalışıp yetirmek demek.
Aynen canım.. Bende öyle dua ediyorum.. Rabbim önce olmayanlara ev nasip etsin..
Gerçekten bu hayatta kirada oturmak zor..
Kira ödemeyince karın illa bir şekilde doyuyor.. Kira bildiğin sabit bir gider😔

Off ya kızlar neymiş kiralar öyle. 😑Hiç haberimde yok kira fiyatlarından. Allah evi olmayan herkesi ev sahibi yapsın. Ömür boyu kira ödemek demek mecbur karı koca çalışıp yetirmek demek.
Amin canım benim, bu zamanda çok zor ama işte herşeyden feragat ediyorsun niyetine girince.

Biz de zamanın da ev almasak şimdi mümkün değil alamazdık. Bunu sevgili kocam diyor :)))
O zamanlar ev almak için yalvaran bendim. Onun aklı fikri araba almaktı. Kaç yıl arabasızdık ama değdi bence.
Klasik erkek 😊 evleri olmasın ama arabaları olsun. Oluncada kapıda yatıyor araba 😅

Amin canım benim, bu zamanda çok zor ama işte herşeyden feragat ediyorsun niyetine girince.
Tabi canım biz de çok şeyden feragat ettik. Mesela en basiti metrobüsle işe gidip geliyordum tıklım tıklım. Hala da eşim öyle. Ee onun haricinde çok şey almadım yapmadım vs vs

Klasik erkek 😊 evleri olmasın ama arabaları olsun. Oluncada kapıda yatıyor araba 😅
Eee yani evi aldık 1+1 di. Borcu bitti büyüteceğiz. Arabayı da almıştık. Değiştirme planı yapıyordu. Bu evi aldık. Sonra yine değiştirme planı hep vardı da bu ara diyor yok değiştirmeyeceğim. Değiştirmem diyor. Umudu kalmadı 😅

Tabi canım biz de çok şeyden feragat ettik. Mesela en basiti metrobüsle işe gidip geliyordum tıklım tıklım. Hala da eşim öyle. Ee onun haricinde çok şey almadım yapmadım vs vs
Aynen öyle, ne kadar emek veriyoruz ya bir evimiz olsun diye. Bakalım inşallah bize de nasip olur.
Eee yani evi aldık 1+1 di. Borcu bitti büyüteceğiz. Arabayı da almıştık. Değiştirme planı yapıyordu. Bu evi aldık. Sonra yine değiştirme planı hep vardı da bu ara diyor yok değiştirmeyeceğim. Değiştirmem diyor. Umudu kalmadı 😅
Ay bir de bu değiştirme planları hiç bitmiyor. Biz doğumdan sonra aldık araba hb, paramız ona yetiyordu beyfendinin isteklerine göre. Geçen bana gelmiş diyor ki hb araba bize olmuyor ya sedan lazım,biraz birikim yapalımda değiştirelim arabayı. Dedim o zaman öyle alaydın beyfendi, ev alacağız ben çalışmaya geri dönünce dedim. 😅 Bu iphone manyaklığı gibi erkeklerdeki araba değiştirme sevdası. Hep en son model olsun, hep daha iyisi olsun diyorlar 😂

Bir şey sormak istiyorum size ya da bilen birine. Ben gardropsu indirdim birkaç da ürün yükledim. Bugün biri satılmış eklediklerimin. MNG kargoyu seçtim göndereceğim diye ücretsiz yazıyordu ama açıklama kısmında PTT anlaşmalı yazıyor. Kafam karıştı, MNG ye verirsem kargo ücreti alırlar mı

Bir şey sormak istiyorum size ya da bilen birine. Ben gardropsu indirdim birkaç da ürün yükledim. Bugün biri satılmış eklediklerimin. MNG kargoyu seçtim göndereceğim diye ücretsiz yazıyordu ama açıklama kısmında PTT anlaşmalı yazıyor. Kafam karıştı, MNG ye verirsem kargo ücreti alırlar mı
Almıyorlar bildiğim kadarıyla

X