Küçük Düşün Büyük Olsun!

demekki düşüncem doğru yönde.
Rabbim gönlümüzce versin...
Ben çifte vatandaş ım.18 gelmeden onu da yaptıracağım.sırf ilerde okul için lazım olursa diye.
Toki den aldım ben. Hiç hesapta yokken. Öyle peşinat ve taksitler için verdiğimiz bedeller de çok komik rakamlar. Şimdi boş kiraya veremedik henüz ama en azından çocukların geleceğinin bir kismini garantiledi. Bugün satsam çok para etmez ama 10-15 yıl sonrası için var bir hayalimiz 🙂🙂

bütün okuyan arkadaşlar dan yorum istiyorum.okuyup geçmeyin lütfen.

Şimdi bizim oturduğumuz ev kendimizin.
borcumuz da yok.
oğlum 11 yaşında.Nasip olur da görürsek 7 8 sene sonra üniversiteye gidecek.
Ben diyorum ki 1 tane daha ev alalım, tabi krediler düşerse.
Eşim 8 sene sonra 50 yaşında olacak.
Cocuğa yurt falan çıkmassa,özel yurt veya kirada oturur.
Alacağımız evi, kiraya verip,onun geliri ile Oğlumun oturacağı eve veririz diyorum.
neleri düşünüyor yaa diye hayret ediyor lar...
Bize bişey yapılmadı, bizde mi yapmayalım evladımız a?
İmkanınız varsa alın canım. Şimdi kiraya verirsiniz onun kirası da evin kredisini ödemenize yardımcı olur. Tabi bir miktar birikim olmadan bu da zor

Ben daha cesur um.bu evi alırken bile eşim korktu borçtan.hiç borçlanmamıştı 35 yaşına kadar.kv dem de almayın dedi,dolandırıcı dır belki müteahhit.
dedim alacağı z.
dolandırılsam da ben ödeyeceği m öteki türlü de ben.
şimdi eşim diyor iyiki almışsız.
iyiki beni dinlemedi n o zaman.

hatta inşaat ken gelip bakardık
bana içinden ne saydırırmış bu küçücük eve ne para verdik diye
inşaat ken küçük görünüyor ya 🤣
ama bazen diyor iyiki Göçmen hatun almışım çok tutumlu diye 🤣🤣🤣

Toki den aldım ben. Hiç hesapta yokken. Öyle peşinat ve taksitler için verdiğimiz bedeller de çok komik rakamlar. Şimdi boş kiraya veremedik henüz ama en azından çocukların geleceğinin bir kismini garantiledi. Bugün satsam çok para etmez ama 10-15 yıl sonrası için var bir hayalimiz 🙂🙂
toki bende düşünüyorum.annemin dairesi TOKİ.
ama yeni yapılan yoknburalrda.olan da kura ile idi.üstğne ev falan olmayacak vs vs

Güzergah nereler çok sordum ama kusura bakma 😊
sırasöğütler diye geçen biyer var çok beğendik Marmaray a cephe mahalle, geçen gittik çok beğendik.
Gebze meydan dan geçiyor akse sapağı , belediye min önü falan.
Sakin mahalle sırasöğütler ama site yok hep yeni yeni binalar.eşimde çok beğendi.
gebze kent meydanı ve sapak ve belediye pahalı olur ama sırasöğütlere o gün hemen baktım makul geldi daire fiyatları 🤣

Kesinlikle imkanınız varsa bir ek gelir olur. Belki çocuğunuz özel ünv. Gitmesi gerekecek en azından okul taksidi, yada şehir dışı ile oradaki yaşamı için gerekli olan masrafları şimdiden sağlamış olursunuz. Bende sizin gibi düşünüp yatırım yaptık başka şehirlerde. Şimdi diyorum ki çocuklaro sehir dışına göndermeyi pek istemiyorum hergun haberleri izleyince yanımdan ayırmak istemiyorum. Bu yüzden de gerekirse en iyi üniversitede okutmak için evi satıp çocuğu okuturum diye şimdiden yatırım yaptım. Çocukların biri 8 diğeri 2.5 yaşında.
Hatta somdi Robert koleji hayalimi var. Dünya parası ama olsun orayı kazansin her sene 1 ev satıp orada okuturum çocuğumu diyorum.
Yada oldu da bulunduğum yerdeki iyi bir devlet ünv.kazanirsa da ve master falan yapmak isterse yurtdışı eğitiminde/dil egitiminde kullanırım. Ona da gerek olmazsa satıp kendisine sermaye yaparak işini kurması için yatırım yaptım.
Ama onlar büyüdüğünde bizim de yaşımız geçeceği için o zamanlar bugünkü gibi imkanlarımız olmaya bilir. Gençken ne yapabiliyorsak yapalım derdindeyiz

Zaten onlar için çalışmıyor muyuz gece gündüz. herşey evlatlarımız için .
Ben de katılıyorum. Kesinlikle ne yaparsan gençken yapılır. Yaşlılıkta emeklilikte gelir daha az oluyor. Ben bile şimdiden, çalışmak istesem iş bulabilirmiyimki diyorum. O kadar tecrübem yıllarım var ama nafile yaş ilerliyor.
Benim şuan sigortamda 4.5 yıl boşluğum var. Onu bir şekilde dolduracağız.
emekliliğe 9 yıl var.
Ben anaokulu öğretmeni olmayı çok istemiştim onun sevdasına da 3 yıl biryerde sigortasız çalıştım. Şimdi ahh kafam diyorum. :mad:

Ben de katılıyorum. Kesinlikle ne yaparsan gençken yapılır. Yaşlılıkta emeklilikte gelir daha az oluyor. Ben bile şimdiden, çalışmak istesem iş bulabilirmiyimki diyorum. O kadar tecrübem yıllarım var ama nafile yaş ilerliyor.
Benim şuan sigortamda 4.5 yıl boşluğum var. Onu bir şekilde dolduracağız.
emekliliğe 9 yıl var.
Ben anaokulu öğretmeni olmayı çok istemiştim onun sevdasına da 3 yıl biryerde sigortasız çalıştım. Şimdi ahh kafam diyorum. :mad:
ben 8 sene sigortasız çalıştım.
prim dolmasına 16 sene.emekliliğe 22 sene var . boşver giden gitti

bütün okuyan arkadaşlar dan yorum istiyorum.okuyup geçmeyin lütfen.

Şimdi bizim oturduğumuz ev kendimizin.
borcumuz da yok.
oğlum 11 yaşında.Nasip olur da görürsek 7 8 sene sonra üniversiteye gidecek.
Ben diyorum ki 1 tane daha ev alalım, tabi krediler düşerse.
Eşim 8 sene sonra 50 yaşında olacak.
Cocuğa yurt falan çıkmassa,özel yurt veya kirada oturur.
Alacağımız evi, kiraya verip,onun geliri ile Oğlumun oturacağı eve veririz diyorum.
neleri düşünüyor yaa diye hayret ediyor lar...
Bize bişey yapılmadı, bizde mi yapmayalım evladımız a?
Kesinlikle mantıklı düşünüyorsunuz. Hepimiz çocuklarımız için çalışıyoruz zaten yoksa ne diye senelerce borç ödeyelim ki.
Sizin en büyük artınız kendi eviniz olması. Alacağınız evi kiraya verdiniz mi, kredi ödemesinin bir kısmını karşılar zaten. Faizler düşer mi bilmiyorum, hoş faizler düştüğü an da ev fiyatları artıyor canım ülkemde. Kısır döngü gibi. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. 🥰

Günaydın herkese 🤩
Kızım uyanmış, emziğini yatak kenarına vura vura ses yapıyor. Bir de sesler çıkarıyor tabi, henüz uyanınca anne diye bağırmayı öğretemedim 😂 bu onun kendince ben uyandım, gel beni al deme şekli.
Kızım ben de uyandım ama sıcacık yatak beni bırakmıyor annemm, sen gel 😂

toki bende düşünüyorum.annemin dairesi TOKİ.
ama yeni yapılan yoknburalrda.olan da kura ile idi.üstğne ev falan olmayacak vs vs
Ben de çok alakasız bir şehirden aldım 😄 çünkü peşinatı ve aylık ödemeleri en düşük orasiydk. Gerisine bakmadım bile sadece fiyatı enn uygun yer diye aldım.
TOKİ'nin normal satışları değil. Toki ara ara hemen teslim ve kurasız sartsiz satış projeleri oluyor.
Mesela Ankara'da vardı en son. Proje bitmiş ama satılmayan daireler oluyor ya da kişiye kura çıkmış ama ödeyemediği için tokiye geri vermiş oluyor.
Toki tüm yurttaki projelerde böyle kalan gayrimenkulleri listeliyor sitesinde. Oradan size ennuygun şehirden alabilirsiniz mesela..
Ben hemen teslim aldım. Sartsiz kuralsız ilk gelenin aldığı satışlardan.

Kesinlikle mantıklı düşünüyorsunuz. Hepimiz çocuklarımız için çalışıyoruz zaten yoksa ne diye senelerce borç ödeyelim ki.
Sizin en büyük artınız kendi eviniz olması. Alacağınız evi kiraya verdiniz mi, kredi ödemesinin bir kısmını karşılar zaten. Faizler düşer mi bilmiyorum, hoş faizler düştüğü an da ev fiyatları artıyor canım ülkemde. Kısır döngü gibi. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. 🥰
ahh be canım onu da kendimiz ne zorluklarla aldık.biliyorum artıyor ama dur bakalım vardır bizi de biryerde nasibimiz.
annemin evini n muhitinş çok beğeniyorum ama o evler de oldu 14 senelik.biraz dahâ yeni olsun diyorum.

Ben de çok alakasız bir şehirden aldım 😄 çünkü peşinatı ve aylık ödemeleri en düşük orasiydk. Gerisine bakmadım bile sadece fiyatı enn uygun yer diye aldım.
TOKİ'nin normal satışları değil. Toki ara ara hemen teslim ve kurasız sartsiz satış projeleri oluyor.
Mesela Ankara'da vardı en son. Proje bitmiş ama satılmayan daireler oluyor ya da kişiye kura çıkmış ama ödeyemediği için tokiye geri vermiş oluyor.
Toki tüm yurttaki projelerde böyle kalan gayrimenkulleri listeliyor sitesinde. Oradan size ennuygun şehirden alabilirsiniz mesela..
Ben hemen teslim aldım. Sartsiz kuralsız ilk gelenin aldığı satışlardan.
nereden nasıl yazıp bakıyoruz bir anlatır mısın canım

Günaydın kızlar.
gece kv rahatsızlandı istifra etti.
2 de yatmıştım 3 te uyandım 4 te tekrar yattım.
6nda uyandım 7 de uyandım 8 de uyandım
ve en son 9 a çeyrek kala uyandım.
yatak yeni çok rahat ama sürekli uyandım.
oğlumun sınavları bazısı açıklandı bazısı nı bekliyorum.
stres oldum iyice.
15 20 dk da çıkmış sınavdan.o kadar da çalıştırdım.
şuana kadar notları fena değil
ama çabuk çıktığını hata yaptığını o da biliyor.ortalaması 85 altına düşsün istemiyor
5.sınıf

Günaydınlarrr
ZZor bi gece gecirdik
Yıkılmadım ama ayakta da degilim:ruh:
Yarım saatte bir uyandı ,burun tıkalı actık ama yine tam dalamadı falan.
Dra yazdık,iburamin zero basladık bakalım sabah.
ins gececek:dua:
7 de uyandı,cocuk zaten uyumamaıs kalkmıs koci kahve cekiyo,onun sesine uyandı.
Kovaladım evden,baslarım senin kahvene dedim:KK43:
Herseyimiz tam bi fıstık yesilimiz eksik,icmeyiver kahvede bu sabah!
Mantılı kıymalı corba yaptım dün Alyaya sevio diye,
Aksm yemege Alinazik yaptık valla sipsak koci yaptı.
Ben kızı doyurdum uyuttum falan .
Buaksm icinde bize enginar yapcam dün pazardan almıs koci
Kociye de patates yemegi yaparım kıymalı.
1 kiloya yakın kıyma kavurdum dün ,hazır elimin altında olsun diye.

ahh be canım onu da kendimiz ne zorluklarla aldık.biliyorum artıyor ama dur bakalım vardır bizi de biryerde nasibimiz.
annemin evini n muhitinş çok beğeniyorum ama o evler de oldu 14 senelik.biraz dahâ yeni olsun diyorum.
Çokta eski değilmiş ev ama siz bilirsiniz tabi içi nasıl, ulaşımı vs. Hakkınızda hayırlısı 🌺
saolasın cnm
Oglan iyi sükür ,benim kız biraz nezle:KK43:
Gececek inss:dua:
İnşallah canım 🤗

X