Küçük detaylardan mutlu olabilen insanlar... Belki de şükürsüzüm...

Sağlıkla nefes alıp verdiğin için mutlu olmakla başlayabilirsin mesela sonra da sevdiklerin hayatta oldupu için vs mutlu olmak çok basit, beterin beterini düşün falan, ben de öyle bi insanım bi taş bile beni mutlu edebilir

Bende ufak şeylerle mutlu olurum en son 4 gün önce eşim bana kupa bardak almış üzerin de çok güzel bir yazı yazıyordu :) anaaammm ben havalara uçtum resmen bana pırlanta getirse bu kadar sevinmezdim net... eşimle yada sevdiklerimle yaptığım ufacık Bile birliktelik gezme vs ne olursa olsun çok mutlu olurum ve mutluluğum uzun sürer ki bir daha buluşsak yada tekrar bişeyler yapsak diye konuşuruz.

Aynı sorun bende de var

yazıyı okuyunca kendimi gördüm, küçücük bir çorap bile mutlu olmama yetiyor şükürler olsun. O anlık mutluluk sonrasında giyerken aldığım keyif...
veya çocuğuma aldığım ufak bir hediye, komşumâ aldığım hediye , bana verilen ufacık bir hediye bile...

veee en çok şu annesiyle çıkıp dondurma yemekten keyif alan kişiye imrendim...
Bende annemle çıkardım keyif alırdım mutlu olurdum. ama şimdi benimle değil çok zor onsuz yaşamak...

mutlu olmak için ne çok sebeplerin var...
annen baban , büyük babanın köydeki evi vs... bunların hiçbiri bende yok.

velhasılı kelam , şükret bakıp bakıp şükret tefekkür et bak o zaman herşeyden tad ve huzur bulacaksın...

benim ev kira küçük bir bahçesi var. yaz aylarında komşularla kahve içip çocukları rahat bıraktığımız minik bir parkımız var. ona bile nasıl şükrederim... kendi evim büyük parkı bahçesi spor sahası denize yakın ormanın dibinde. ama iş imkanlarından dolayı gidemiyorum . elimde olana razı olmaya çalışıyorum, kısmetim burdaymış diyorum.

çok gençsin , dolu dolu şükürlerle yaşa hayatını devamı bollukla gelsin. ve bunun farkında olmanda çok anlamlı. hayatında bol mutluluk huzur seninle olsun.

Onemli olan sonuc degildir belki de. Bunu dusundunuz mu hic?
Sukretmek ani guzellestiren bir sey. Anda kalmak. Teslim olmak. Ic huzur.
Mekani cennet olsun ablanizin.
Kulun hastayken bir ah demesi, titremesi milyonlarca gunahini dokermis.
Hastaligi gunahlarina kefaret olmustur insallah.

Allah rahmet eylesin , inanın çok iyi insanlar hep acı çeken taraf gibi geliyor bana da , çok üzüyor beni bunu destekleyen hikayeler okuyunca ...

Galiba bende küçük kız çocuğu gibi herşeyden mutluluk duyanlardanım bir keresinde eşimin teyzesi bana minicik mandal gibi birşey hediye etti mutfak havlularına kıstırıp asıyorsun havlun düşmesin diye değişiğime gitti omladar mutlu oldum ki boyutuda belki 25 krş kadar bir mandal ertesi gün kızkardeşime gösterdim bakk eşimin teyzesi bunu hediye etti ne güzel değil mi havluya taktım dedim, kardeşim şu mandala mı mutlu oldun Allah aşkına şaşırıyorum bazen sana ben olsam hayatta onu hediye diye ciddiye almazdım dedi herkesin bakış açısı farklı kardeş olarak biz bile bu kadar farklıyken he r insanın da aynı mutlulukları, mutsuzlukları yada duyguları yaşamasını bekleyemeyiz :)

Suanda dibine kadar mutsuz hisseden biri olarak seni cok iyi anliyorum. Guzellik goren gozde derler ya biraz boyle sanirim hayat.
Bu durum kisinin yine kendisinden kaynaklaniyor bence. Mesela hep mutluluk durumunu sorgular misin. Karamsar misindir. Ya beklentilerin hep yuksek midir.

Ben kucuk seylerden mutlu olamadığını takılara bakis acimdan farketmistim. Bir taki alirim mesela. Cok begenmisimdir. Bir kez takarim sonra ya kaybederim ya da unuturum gider. Kucuk seylere deger bile vermedigimi farkettim kaldi ki bunlardan mutlu olayim. Dahasi yeni bir yer dogal bir guzellik gormek, ki bence kucuk bir sey degil bu, bile beni gercekten mutlu hissettirmiyor gibi hissediyorum. Insanlara baktigimda buyulenmis gozler keyifli suratlar görüyorum. Hayat ben gibilere cok zor. Kendi kendine zorlastiranlara...ama elde degil

Ben bahsettiginiz insanlardan biriyim ama bu nasil baskasina ogretilir bilmiyorum cunku kendimi bildim bileli boyleyim ben
Mesela gecenlerde burda da yazmistim , sabahlari balkona cikip kahve icmeyi ve karsidaki parki seyretmeyi cok seviyorum , o kadar mutlu ediyor ki beni tum gunumde guzel geciyor icimdeki o mutlulukla
Bi arkadasima da bunu anlatmistim , benden foto istedi , oyle bir anlatiyorsun ki karsinda bogaz var sanki demisti
Fotoyu gorunce de şok oldu , bizim mahalle parki bundabundan guzel , nesi keyif veeiyor bunun sana dedi ama iste benim icin yikik dokuk park bile mutluluk verici , kus sesseslerini dinlemek , yoldan gecen cocuklar , gunesin piriltisi , agaclarin yapraklarinin sallanisi , hepsi beni inanilmaz mutlu ediyor , ama bunun tarifini size yada baskasina vermevermem mumkun degil maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…