Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Amin ,Allah razı olsun canım benim 😘🌺

Ilk 6 aylık listeyi de mahsus silmedim oradan 2024 yılının tamamını izleyip gerekli önlemleri alır, motivasyonu sağlar, planlamayı yaparsınız diye
Haydi nice bol bereketli birikimlere hep birlikte inşaallah
Allah hepimize sağlık, mutluluk ,huzur ,selamet versin
Ülkeyi yönetenlere de akıl fikir hidayet basiret versin

Vergi borcu olan şirketlerin borçları silinmesin
Üretici desteklensin aracı simsarlara göz açtırılmasın
Üreticiden tüketiciye mümkün olduğunca direk ulaşım sağlansın
Ekomimiz iyileşsin ,üretim ve ihracaatımız artsın ülkemizin geliri artsın gelirimiz adil bir şekilde vatandaşlara pay edilsin, AMİN🤲

En başta herkes işini düzgün yapsın
Amin amin...

İnşallah güzel günlerimiz olur..

Az önce eski bir erkek arkdsim.ki CEO gibi patron bana WhatsAppindan bir ilan atmış sahibinden de sonra yazis çizdi hisseli AVM de Dukan gibi birşey sonra bende epeyi eleştirdim sözleşme göreyim ada parsel at aradı meğer bir sıfır eksikmis attı ilandan ..ulan şaka mısın dedim ben nerdden 6 milyon Luk bir şeye gireyim beni çok mu zengin saniyorsun nedir .alttaragi 657 e tabi biriyim çocuk borç başımdan boşanma geçmiş okadar yıkım yasamisim ya yürü git dedim .bana hesap yaptirtiyor iyi mi kötümü getiri yüzde kaç olur ne eder kârlı mi değil mi yaaa aAlllahin seversen dedim ben ne anlamışım iş yeri hisse Dukan neyinden.. yemin ediyorum bazıları bazılarına çok zengin mi geliyor anlamadım..

Az para bulsam araba alacam diyorum inanmıyor Allah akıl verenqzilari çok zenginleşti bu yıllarda biz gibi memmurlar orta hallice olduk denebilir ama ya çoğunluk kesim gerçekten vahim durum.Allah sonumusuzu iyi ede

Otelde eğlencede yaptı polislik olduk bizimkide deli zamanlari çocuk yok vurma.kirmali zaten aman dedim birdaha asla içkili ortamın durumundan bile gecmeyecem diyee ogun bugündür asla bir eğlenceye gitmem
dinen yasak / haram olan hiçbir şey boşuna değildir bizzat yaşamış olduk desene
Ben asla alkollü mekanlara oturmam girmem ama böyle mecbur kalıyor bazen insan turla gidince
Geçmiş olsun canım

Amin amin...

İnşallah güzel günlerimiz olur..

Az önce eski bir erkek arkdsim.ki CEO gibi patron bana WhatsAppindan bir ilan atmış sahibinden de sonra yazis çizdi hisseli AVM de Dukan gibi birşey sonra bende epeyi eleştirdim sözleşme göreyim ada parsel at aradı meğer bir sıfır eksikmis attı ilandan ..ulan şaka mısın dedim ben nerdden 6 milyon Luk bir şeye gireyim beni çok mu zengin saniyorsun nedir .alttaragi 657 e tabi biriyim çocuk borç başımdan boşanma geçmiş okadar yıkım yasamisim ya yürü git dedim .bana hesap yaptirtiyor iyi mi kötümü getiri yüzde kaç olur ne eder kârlı mi değil mi yaaa aAlllahin seversen dedim ben ne anlamışım iş yeri hisse Dukan neyinden.. yemin ediyorum bazıları bazılarına çok zengin mi geliyor anlamadım..

Az para bulsam araba alacam diyorum inanmıyor Allah akıl verenqzilari çok zenginleşti bu yıllarda biz gibi memmurlar orta hallice olduk denebilir ama ya çoğunluk kesim gerçekten vahim durum.Allah sonumusuzu iyi ede
Ben artık kendimi orta sınıf bile hissedemiyorum maalesef

Pazartesi yatırsınlar ablacım 😘🤣 para lazım 🤣🤣
Ev mi buldun ☺️ ya sahi bu devirde ev almak büyük başarı 😅

Anladığım kadarıyla ailenden ayrı kendine özel ev düşünüyorsun.. Rabbim gönlüne göre versin 🤲

Ben de ilerisi için , Rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömür versin hepimize, emekli maaşıyla geçinilemediği için ek gelir olacak bşr işyeri vs düşünüyordum ama bu şartlarda çok zor… zaten bazen diyorum amaaaan boşver… 😅

Gerçi önemli olam da zoru başarmak değil mi ? 😅

kızlar yılın son 6 ayına dair yeni birikim listesi yaptım bildirim yapanların birikimlerini listeye ekledim. yeni liste hayırlı olsun
hepimiz için bol bereketli birikimler diliyorum . :KK36: :KK36: :KK36:
İkinci altı aya beni de ekler misin arkadaşım, bakarsın ikinci yarı maçı çeviririm… 😅

dinen yasak / haram olan hiçbir şey boşuna değildir bizzat yaşamış olduk desene
Ben asla alkollü mekanlara oturmam girmem ama böyle mecbur kalıyor bazen insan turla gidince
Geçmiş olsun canım
Doğru boşa demiyorlar helal dairesi keyfe kafiidir. Ama işte daha ince karadeni turuna gittiğimiz bir turla bir gece 2 gün Kapadokya yapalım dedik öyle birine denk geldik Allah heryerdnenuzak ede jciyorsada topluma.zarar vermeyecek
Ben artık kendimi orta sınıf bile hissedemiyorum maalesef
Kesinlikle haklısın bende orta alt diyorum ama asgari ne olur diyorum ..Allah kolaylık versin
Maaş farkları ne zaman yatar ki
Sizlerin ek dersleri yatmayinca ben maaas farkından ümidi kestim .bugün birine sordum bizimki 25 ine dek yatmış olacakmış guya
İkinci altı aya beni de ekler misin arkadaşım, bakarsın ikinci yarı maçı çeviririm… 😅
Aaaa hemen bakıyorum listeyide görmedim.hedeflerimizimi yazacaz.. Eylül'de gün bende oleyyy azcik param.olur

merhaba arkadaşlar

insan isterse ve de yeterli geliri olursa paranın miktarına bakmaksızın 3- 5 demeden biriktirmeyi kendine adet haline getirirse güzel birikimler yapmamak için hiçbir neden yok ....

birikim yapmanın bazı püf noktaları ve de gerekliliği

-sahip olduğumuz gelirin mutlaka belli bir kısmını her ay düzenli olarak ( en az % 30 nu )bir kenara ayırmak

• evde bazı tasarruf tedbirleri uygulamalı
  • indirimleri takip etmek
-kısa - orta- uzun vadeli hedefler belirlemeli ( kısa vade 6 ay ve daha aşağı zaman dilimlerini , orta vade 1 yıldan 3 yıla kadar zaman dilimlerini , uzun vade 4 - 5 yıldan daha uzun zaman dilimlerini kapsamalı )
- her ne kadar birikim yapmak günümüz şartlarında zor olsa da arada kendimizi yapmaya çalıştığımız birikim konusunda motive etmeliyiz.
(birikim yapmanın faydalarını aklımıza getirmeliyiz)

• birikim yapmanın en güzel yanı başkasına muhtaç olmadan hayatı sürdürebilmektir ,bundan daha güzeli olabilir mi zaten
    • çocukların eğitimlerini sorunsuz tamamlatabilmek onlara lazım olan parayı onlara temin edebilmek için birikim yapmak gereklidir.( şüphesiz ki en güzel ve de önemli yatırım insana yapılan yatırımdır ...)

- şunu unutmamak lazım ki doğru yerde ve de zamanda yapılan yatırım yapmak çok önemli
-her işte olduğu gibi birikim -yatırım konusunda da imkansız diye bir şey yoktur inanmak başarmanın yarısıdır..

2024 YILI İLK 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

OCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRAN2024 YILI TOPLAM HEDEFİULAŞILAN HEDEF
ozrengin ozrengin 115 gram7gram1.5 gr8 gr3 gr15.5gr150 gr Altın150 gr
@sempatik_kiz12 gr bilezik2 Bilezik, 12 Çeyrek1 bilezik
@Findikfaresi1233çeyrek
@Thewitcher1çeyrek
5 gram
1çeyrek 5 gram1çeyrek 5 gram19 gr1 çeyrek 5 gram1 çeyrek 1 gram50 gr Altın ,12 Çeyrek5 çeyrek
21 gram
@penceremden15'er gramlık 4 Bilezik
@zinnia22.10 gr bilezik11.92
gr
bilezik
5 gr
6gr7 bilezik40 gram ,10 Ata Altın
@Purpplee2 gr50 dolar
@Beth18100 Euro
1çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
2 çeyrek
100 Euro
1çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 30 gr bilezik15 gr bilezik23gr bilezikbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyor
@Dilyy1 gram2 gr
15 dolar
4 gr
I idilkaya 1 çeyrek1gr
@Redpanda117 gr3.5 gr5 gr2.5 gr

2024 YILI SON 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

2024 YILI BORÇ ÖDEME ÇİZELGESİ

ŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRANTEMMUZTOPLAM BORÇKALAN BOÇ
@zinnia20800 tl4336 tl4336 tl
1 ajda bilezik
4336 tl
1 ajda bilezik
8 ajda bilezik (85 gr )
70000 tl
30664tl
6 ajda bilezik
@Purpplee25244 tl20905tl19749 tl24197 tl23430tl299350 tl
3 gr altın
185825tl
3 gr
ozrengin ozrengin 5gr
1 yarım
5gr
1yarım
5 gr
1 yarım
5 gr
1 yarım
5 gr
1yarım
1 yarım altın25 gram altın
10 yarım altın
4 yarım
@Dilyy40000 tl18000tl22000 tl40000 tl40000tl400000 tl240000tl
I idilkaya 22400 tl17800 tl20000 tl17800tl33000 tl27950 tl457400tl356250tl
@Kirmizi krizantem3500 tl21750 tl
12 çeyrek
2 yarım
1 tam
18250 tl
12 Çeyrek
2 yarım
1 tam
Mükemmel olmuş eline emegeine sağlık her ay 5 gram hedef koyacam kendimee .... Mükoooo

Eee ne yapıyoruz devamkeee

Ev mi buldun ☺️ ya sahi bu devirde ev almak büyük başarı 😅

Anladığım kadarıyla ailenden ayrı kendine özel ev düşünüyorsun.. Rabbim gönlüne göre versin 🤲

Ben de ilerisi için , Rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömür versin hepimize, emekli maaşıyla geçinilemediği için ek gelir olacak bşr işyeri vs düşünüyordum ama bu şartlarda çok zor… zaten bazen diyorum amaaaan boşver… 😅

Gerçi önemli olam da zoru başarmak değil mi ? 😅
Bi tane ev begendim ama çok para inşallah kolaylıkla helalinden ve borçsuz bir şekilde en kısa sürede almayı hayırlsıyla nasip etsin Rabbim amin 🤲🏻

Ailem ilçede ben ilde görev yapıyorum ilde de kirada oturuyorum canım. Bulunduğum il merkezindeki ilçeyi sevmiyorum hem havası çok pis hem insanları. Ve ev sahibimden bezdim çok kötü bir insan. O yüzden il merkezindeki farklı bir ilçeye tayin olmak hem de ordan inşallah ev almak istiyorum
Rabbim hayırlı kapılar açsın

Evet emeklilikte maaşla geçinmek zor geldi kaynağı oluşturmak kesinlikle gerekiyor bu ekonomi biz emekli olduğumuzda daha kötü olabilir de borçlanıp alabiliyorsan kesinlikle kaçırma ileriyi düşünmek önemli, ilerde rahat etmek için şu an biraz fedakarlık yapmamız lazım bence

Zoru da kolaylaştıran Rabbimin kullarıyız
Kün fe yekun

Rabbim dualarımızı,dileklerimizi, hayallerimizi; sağlıkla, kolaylıkla, helal yoldan ve hayırla tez zamanda yaşamayı nasip etsin amin 🤲🏻🤲🏻

X