Kucak Hastasi Bebekler :((

Bende kucağa alınmasından yanayım annenin sevgisine ihtiyacı var ve kendini güvende hissediyor hemde bu kadar gaz sancısı çekerken zaten alışmak diye bişey olduğuna inanmıyorum.Ben oğlumu kucağıma alıyorum oynuyorum annem, babası,teyzesi vs...ancak yemek yiyeceğim zaman yatırıyorum o kendi kendine oynuyor yada dinlenmek istediğimde yine kendi kendine duruyor.Bunu benim arkadaşım yapmaya çalıştı çocuğu kucağa almıyor ve aldırmıyor kimseye şimdi çocuğu görseniz dört aylık eve biri girse çığlık çığlığa ağlıyor neymiş alışık olmadığı için korkukormuş.Benim bebeğimi kim kucağına alsa onunla konuşsa gülücükler yağdırmaya başlıyor birşeyden korktuğu falan yok NOT:babası bebeğin beşiğinin yanına gittiğinde bile korkudan bebek ağlıyor gözlerimle gördüm.

Bir kac arkadasin yazisini okuyorumda oyle bir yazmislarki sanki biz kotu anne onlar iyi anne.

Sanirim benim anlatmak istedigim sey yanlis anlasilmis.Birakin cocuklari patlayana kadar aglasin demedim yada ben oyle yapiyorum demedim.Ayrica kim demis bebekler disiplinden ne anlar diye aliskanlik nedir bilmez diye.Tamam ani aglamalarda cocuk korkmus ilgi istiyo olabilir ama kucakta durup iki dakkalik icin yerine koydugumuzda feryadi basiyor ve geri aldugimizda aninda susuyorsa bu kesinlikle korku falan degil kucaga aliskanlik oluyo.

Kimisi aglatinca korkak oluyo diyo valla benim eltimde gorumcrmde hatta burdaki tum turklerde kucaga fazla almadan buyutuyo ve aglattiklarida oluyo dyzene sokmak icin ama hic birinin cocuklari korkak yada ozguveni eksik bir cocuk degil.

Ayrica duzenli bir hayattan zarar degil yarar gelir cocuk yatacagi zamani yiyecegi zamani bilir buyuk insan bile duzenli bir hayatta daha cok verimli oluyo.Tabi suan demiyorum ama ben sahsen 6 aydan sonra baslicam uyku duzenini kurmaya.Ayrica yavas yavas kucaktanda sogumaya basladi. O kadar bagliydiki kucaga etraftan bagini kopariyordu iletisim bile kuramiyordu kimse onla ama simdi agu demeye basladi bile.

Lutfen yazilarimi iyi okuyun kimse evladini kapiya atmis degil yada oyle yapin diyen yok ama tuvalete bile gitmemize izin vermicek derecede kucak hastasi olmus cocuklarimizi normal duruma getirebilmenin derdindeyiz.Ayrica tek derdimiz o degil bebekler icinde en iyisi bu hayattan kopuk olucaklar boyle giderse cunku anne kokusuna asiri alistigi icin baskasina gitmiyo ve asosyal oluyorlar.

Herkesin dusuncesi kendine ben dogrrusunu yaptigima inaniyorum ve cok iyi bir anne oldugumuda biliyorum.:kahve:

Sevgili AnniS kardeşim kimseye kötü annesin denmedi, sen yanlış algıladın heralde. Bana göre onlar daha küçük sevgiye muhtaç bir birey ve hatda bir birey olduklarının farkında bile değiller değil ki disiplin. Evet disiplin edilebilir, pek çok varlık gibi, Ama onlar pek çok varlıkdan farklı " bir insan". Hangi canlı vardır ki ebeveyni olmadan kalkabilsin, bakabilsin,yiyebilsin,içebilsin. Sadece insanlarda vardır bebekken bir ebeveyne muhtaç. Demem o ki önce birey olduklarının farkına varsınlar ondan sonra disiplin edilsin. Eğer çok zorlanıyorsanız emzikle sakinleştirmeyi düşünün, tabiki devamlı kucakda gezdirmek zor ve sizi de strese sokacağından bu stresi bebeğinize geçireceğinden bir kısır döngüye dönüşebilir. Bütün anneler bebekleri için en iyisini isterler, benim bu siteye girmemdeki sebeb, daha iyi anlayabilmek, eksikliklerimi tamamlayabilmek,bilmediklerimi öğrenebilmek.İlk çocuğumu daha zahmetli büyütmüştüm ama bu daha az zahmetli çok şükür. Belki de daha iyi bilinçlendiğim için.
Bu arada bebeğimin kalbinde ritim bozukluğu olduğundan bahsetmiştim, son iki EKK çekiminde normalleştiği görülüyor, nasıl mutlu olduğumu bilemezsiniz.:teytey: İnanın çekilen zahmetler hiç önemli değil, yeterki onlar sağlıklı olsun. Sevgiyle kalın.:1hug:

Sevgili AnniS kardeşim kimseye kötü annesin denmedi, sen yanlış algıladın heralde. Bana göre onlar daha küçük sevgiye muhtaç bir birey ve hatda bir birey olduklarının farkında bile değiller değil ki disiplin. Evet disiplin edilebilir, pek çok varlık gibi, Ama onlar pek çok varlıkdan farklı " bir insan". Hangi canlı vardır ki ebeveyni olmadan kalkabilsin, bakabilsin,yiyebilsin,içebilsin. Sadece insanlarda vardır bebekken bir ebeveyne muhtaç. Demem o ki önce birey olduklarının farkına varsınlar ondan sonra disiplin edilsin. Eğer çok zorlanıyorsanız emzikle sakinleştirmeyi düşünün, tabiki devamlı kucakda gezdirmek zor ve sizi de strese sokacağından bu stresi bebeğinize geçireceğinden bir kısır döngüye dönüşebilir. Bütün anneler bebekleri için en iyisini isterler, benim bu siteye girmemdeki sebeb, daha iyi anlayabilmek, eksikliklerimi tamamlayabilmek,bilmediklerimi öğrenebilmek.İlk çocuğumu daha zahmetli büyütmüştüm ama bu daha az zahmetli çok şükür. Belki de daha iyi bilinçlendiğim için.
Bu arada bebeğimin kalbinde ritim bozukluğu olduğundan bahsetmiştim, son iki EKK çekiminde normalleştiği görülüyor, nasıl mutlu olduğumu bilemezsiniz.:teytey: İnanın çekilen zahmetler hiç önemli değil, yeterki onlar sağlıklı olsun. Sevgiyle kalın.:1hug:
arkadasim once bebegine cok gecmis olsun iyilesmesine cok sevindim umarim birdaha boyle bir sikintisi olmaz saglicakla buyut ben annis adayina katiliyorum benim kizimda tipki onunki gibiydi halada oyle burada kotu olan bebegin kucak aliskanligi degil anne kucagi aliskanligi benim kizimda kene gibi uzerimde baska birseyle ilgilenmiyor babasinda bile durmuyor adamcik delircek sevgisinden ama yok bizimkisi anne delisi esim belli etmesede icerliyor 1ay sonra turkiyeye tatile gidecegiz tum aile onu bekliyor ama bizimki yabani kendini 5dkk oyalamayan bir bebek anla durumu istiyorum ki gun icinde yataga yatsin hic olmazsa yarim saat yataginda asili oyuncaklarla mesgul olsun sorun is yapmak degil is herzaman olur ama onu dis dunyaya adapte etmek benim cocugumun dr sunu soyledi bir bebek ailesini kullanmayi iyi bilir aglamasida bir yontemdir bunun arkasina siginir bilir ki ise yarar bu onlarin en iyi kullanim metodudur hayatinizi ele gecirirse birdaha kurtulamazsiniz siz onu hayatiniza alinki birlikte eglenebilin demisti isterimki kizim babasina dedesine halasina teyzesinin kucaginada gitsin benimle sinirli kalmasin onlari kesfetsin iste asil nokta bu ilerki hayatindada anne bagimlisi olmasin sonucta onlar bizim parcamiz olsada birer birey istemezmisin kendine guvenen oyun kurucu her dustugunde aglamayan lider bir cocuk iste bu cocuklarin gelisimi 0-3 yasinda basliyor busartta benimki daha ozamana kadar kucak isteyecek alistiramazsam isim cok zor a.s

Sanirim sizde sevhan arkadasta yanlis anliyorsunuz ben evladimi besige atiyorum ve butun gun orda patlayana kadar aglatiyorum falanmi saniyorsunuz.

Benim kizim kucaga asiri duskundu ayica tek benim kucagima.Yapisik ikizler gibi geziyorduk.Asla gunduzleri yerinde uyumuyor iki buklum kemikleri bata bata benim kollarimda uyuyordu.Ve rahat edemediginden dolayi yarim saat uyuyup geri uyaniyordu.

Benim butun cabam yerinde rahat rahat yatmasi icindi.Benden bir nebzede olsa kopmasiydi.Cunku cok yabani buyuyordu.Kimseye gitmiyor yaliz kaldiginda feryadi basiyordu.Devamliiiiii yani oyle ara ara degil heran kucakta.Yani siz diyorsunuz cocugun anne kokusuna ihtiyaci var diye tamam am bu ihtiyac degil tamamen aliskanliktan kaynaklaniyordu.

Ama simdi bakiyorum cidden bana ihtiyaci var kokumu istiyo hemen aliyorum sakinlestiriyorum seviyorum oksuyorum geri hoppalasina koyuyorum.Ve o zaman daha rahat duruyo.

Umarim simdi beni anlamissinizdir

Allaha sukurki kizimda bende cok mutluyuz suan.Artik kendini oyaliyo agular yapiyo etrafi izliyo insanlarda duruyo.Kim demis bebek duzenden ne anlar diye.Iste ornek artik kizim normal bir bebek oldu.Benim cabam sayesinde.Suan kucagimda ve benimle oynuyo guluyo.Sonra hopp geri hoppalaya.Artik normal bir hayatimiz var kizimla.Kendimle gurur duyuyorum o hastaliktan kizimi kurtardigim icin.Artikk sosyal bir kizim var :)€

B u arada cocugunuz icin uzuldum gecmis olsun Allah sifa versin

ANNİŞ SANA ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Benim kızımda aynı anlattığın gibiydi hatta fazlası var eksiği yoktu diyebilirim benimki sadece memede duruyordu bırak kimseye gitmeyi memeden ayrıldığında kıyamet kopuyordu benim kucağımdayken annem altını alıyordu düşünün yani altını bile alamıyorduk.

Salı günü annem gitti bugün pazar ve kızım artık eskisi kadar kucak kuşu değil babası ölüyordu sevicem diye ama nerde yazık beni emerken boynunu büküp yanımızda oturuyordu. Artık babasına bakıyor konuşuyor kendince gülüyor artık iletişim kurmaya başladılar tabiki saatlerce durmuyor ama en azından dönenceye bakıyor müzik ilgisini çekiyor biraz biraz kendisini oyalamaya başladı ben zaten fazla ağlatmadım belli oluyordu çünkü numaradanmı ağlıyor yoksa bir ihtiyacı olduğundanmı ağlıyor numaradansa susuyor zaten ama numara değilse ses tonu artarak ağlıyor.

Emziriyorum altını değiştiriyorum biraz gezdiriyorum sırtı bana yaslanmış ön tarafa bakmayı çok seviyor biraz geziyoruz balkona çıkartıyorum ana kucağına yatırıyorum biraz kendini oyalıyor sıkılınca alıyorum artık yemek yiyebiliyorum en azından.

Arkadaşlar benimde size tavsiyem uygun oda sıcaklığını ayarlayıp altını açın ben birazda o şekilde unutturdum kucağı müzik dinlettim konuştum şarkılar söyledim oyalamaya çalıştım. Birde ben çok yoruluyordum kollarım kopuyordu hep kucağımda olduğunda Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Anniş bir konuda daha yardım edermisin bana şimdiki sorunumuz hep ana kucağında uyumak istiyor yatağında hiç yatmıyor yada birlikte yatıcağız o beni emicek iyice dalcak oda birkaç saat tabi bu arada bende uyuyorum ne yapıcam bilmiyorum gündüz yatağa yatınca neresi olursa kanepe kendi yatağı bizim yatağımız hemen uyanıyor ama arabasının ana kucağına yatırınca uyuyor artık gece gündüz ana kucağında yatırıyorum yatırmıcam artık diyorum ben yatağa koyuyorum odadan çıkıyorum hemen ağlamaya başlıyor defalarca böyle oluyor dayanamayıp ana kucağına yatırıyorum inşallah bir zararı yoktur ana kucağında yatmasının..

Birsey degil canim faydali olabildiysem ne mutlu bana.

Yok canim bir zarari yok kucaklarimizda iki buklum yattiklarinda birsey olmuyorsa ondada olmaz bence.

ben kendim once kucagimda azcik uyutuyorum 10 dakka falan tutuyorum sonra yatagina yuzustu koyuyorum cunku o sekilde 3 saataraliksiz uyuyo sanirim karnina basinc oluyo rahatliyo.Ama oyle yuzustude yatirdinmi devamli kontrol ediceksin burnu kapanmasin diye.Aslinda artik gucluler kendileri iyi ayarliyo nefessiz kalmazlar ama tedbiri almak lazim tabi.

birde yataga yatirdiginda uyaniyorsa yaninda dur parmaginla iki kasinin ortasini sivazla.Sonra yuzustu yatirdiysan poposuna hafifce parmaklarinin ucunda vur pipisla yani.kisik sesle hadi annecim nenni de guzel seyler soyle kisik sesle.ama sakin alma ciddi ciddi aglayana kadar.biraz mizildar ama kanma devam et mayisir o.Ben oyle uyutuyorum uyandiginda.

Hadi bakalim canim umarim bunuda halledebilirsin.

Ayrica cok aglatmadigin iyi olmus zaten bir derdi varsa feryadi basiyo yoksa mizildiyo ve susuyo.Kanmadigin iyi olmus.Inan onun icin en iyisi bu artik sen simdi ondaki degisiklkleri gor.Nasil acilicak.Kucaktayken cevreye bakamiyorduki benimki cok yabanciydi herseye.Simdi cokkk aktif masallah :))

Anniş yüzüstü yatırdığında yastık koyuyormusun koymuyormusun, ben yastıksız yatırıyorum yatarak emzirirken boynunun altına kolumla destek verdiğim için uyuyor ama kolumu çekince uyanıyor. Bebişleri yastıksız yatırmak gerekiyor diye biliyorum.

bende kucaga alıstırmaya calısıyorum agladıgında emzırıyorum altını degıstırıyorum sonra ana kucagına koyuyorum her mızlandıgında kucagıma almak yerıne orda ılgılenıyorum..

alıştırmak cok onemlu benım bebısım hıc sallanmak nedır bılmıyorum hıc sallamadım
sallayıncada oyle rahatlamıyorr

Anniş yüzüstü yatırdığında yastık koyuyormusun koymuyormusun, ben yastıksız yatırıyorum yatarak emzirirken boynunun altına kolumla destek verdiğim için uyuyor ama kolumu çekince uyanıyor. Bebişleri yastıksız yatırmak gerekiyor diye biliyorum.

bebekler 2 yasina kadar yastiksiz yatmali zaten en uygunu sagolsun annis in yaptigi denemeler bende az azda olsa ise yaramaya basladi ama direnicem beni gozyaslariyla kullanmasina izin vermiycem kucakta bebek cok zor cok yorucu vallahi

yok canim yastik yok ne yuzustuyken nede sirtustu.

ama unutma yuzustu yatirirsan gozun hep hep onda olsun aman diyim canim.

kolunu koyma koyarsan cekerken uyanir.en iyisi yan cevir kendine dogru

Yüz üstü pozisyon bende işe yaramadı hemen başını kaldırıyor ellerinin üzerinde durmaya çalışıyor ama denemeye devam edicem çok rahatsız etmeden.

Bu gece ana kucağındanda aşağı doğru kaymış onda yatırmayada korkuyorum artık inşallah alışır düz zeminde yatmaya.

Canim anakucagi cok cukursa altina yastik koy duz yatirmaya calis boz koyma anakucagina ben hic bos koymuyorum kayiyo kafasi egiliyo falan iyi olmuyo yani

Yuzustu yattiginda oyle yapmasi cok normal alisana kadar sabret yatir yuzustu benimkide cirpinirdi ama oyle daha iyi karin kaslari icin cok iyimis gelisiyormus boyle yatirinca.

Ayrıca akciğerin gelişiminede faydası oluyormuş.

Merhabalar kızlar,
ben mart annesiyim. tıpkı sizler gibi ben de ilk 2 ay bebeğim kucak istiyor diye kendi kendimi yedim bitirdim. ben de ne iş yapabiliyordum ne de kendime vakit ayırabiliyordum. bi de çevreden annemlerin "tüh bu kucağa fena alışmış, yandın sen" demeleri beni daha da kötü etkiliyordu. sanki çoooook kötü bir şeymiş gibi algıladım. çok endişelendim. hani sıkıntıdan sütüm azaldı desem yeridir. sonra araştırmalarım sonucunda öğrendimki bebeler ilk 3 ay kucak isterlermiş, çünkü kucak onların kendilerni güvende hissettikleri bir yermiş. 3. ayda merkezi sinir sitemi gelişmeye başladı mı bebeklerde kucağa olan düşkünlük azalırmış. ben bunu okuyunca her ağlamsında aldım kucağıma, ilgi gösterdim, bağrıma bastım, bazen yanımda yatırdım. biraz zor oldu o dönem ama şu anda bebeğim çok şükür gayet iyi. kendi kendine uyuyor, ben işimi yaparken eğer karnı tok altı kuruysa oynuyor, beni pek aramıyor.şimdi gayet rahatladım anlayacağınız.O yüzden ilk 3 ay bebeklerinizi gereksiz yere ağlatmayın, çünkü onların sizin kokunuza en çok ihtiyacı olduğu zaman. eğer bebeğiniz size karşı güvensizlik geliştirirse bu aylarda, uykusu düzensiz olur, idrarını ve dışkısını rahat yapamaz ve bu onu bir ömür boyu etkiler. kısa vadeli rahatlık için uzun vadeli zarara sebep olmayın bence. size acizane bir öğretmen tavsiyesidir...

sevgilerimle...a.s.

Bende tüm mesajları tek tek okudum ve şok oldum. Bir aylık iki aylık bebekleri disipline etmeye çalışmışsınız, hele bir anlasın doğduğunu bir üç ayı dolsun başlarsınız gerekli eğitime.Bebek eğitimi üç aydan sonra başlar sıkın dişinizi.

Bende sevgilerimi sunarım.
.

Yok valla artik susuyorum cunku anlatamiyorum.Benim kizim normal bir bebek gibi arada kucak isteyen ilgi isteyen bir cocuk degildi yani kucak istedimi alin diyorsunuz ya benimki kucagimdan inmiyorduki istesin.Yerinde bile uyumuyordu kucagimda uyuyordu tenime yapisikti adeta.Bu yazin ortasinda dusunsenize o sekil oldugunu.Yani benim cocugumu aglattiysam bir nebze o onun iyiligi icindi cunku hayattan kopuk benimle tek vucut gibi yasiyordu.Ellerini bile yeni yeni kesfediyor.Neden cunku kafasi gogsume yumulmus bir sekilde dunyayi gormuyordu.Ayrca iyi okumamissiniz sanirim disiplin falan degil benim yaptigim sadece kucaktan bir nebze sogumasiydi.Kendim icin degil onun icin.

Ayrica benim gibi cocugu olmayan bu durumu anlamaz lutfen bu konuda iki kere dusunerek yazin.Biktim artik anlatmaktan.Benim kizim kucak istemiyordu cunku kucaktan inmiyorduki istesin.Her daim bana yapisikti.Suan cok mutlu oda bende.1 saat araliksiz anakucaginda duruyo guluyo oynuyo.Eminim dili olsaydi konusabilseydi bana tesekkur ederdi.Ayrca yazilarinizdan ben cocugumu hic kucagima almiyormusum gibi elestiri yaptiginizi hissettim.Aliyorum tabi opuyorum kokluyorum gezdiriyorum kucagimda.Ama zamani geldimi anakucagina koyuyorum.Eskiden kucagimda uyurken iki buklum simdi yerinde gayet duzgun ve guvenli sekilde yatiyo.Lutfen yazilarimi iyi okuyun sonra elestirin.Cunku ben anlatmaktan ve yazmaktan yoruldum.

Bendede sevgiler.

Kızlar annişin yazdıklarını iyi okuyun yaaa. Gereksiz eleştiriler yapmayın. Onun sölediği çok farklı. Dediği gibi bebeği o durumda olmayan anlamaz. Benimde öyle değil ama okuyunca insan hak veriyo Annişe. Kendimi onun yerine koyunca gerçekten çok zor bir durum.Sürekli de siyam ikizi gibi dolaşılmaz ki. Kadına da yazık. Gerktiğinde tabiki alıyo okşuyo seviyordur. Defalarca bunu anlattı kız.

Kızlar annişin yazdıklarını iyi okuyun yaaa. Gereksiz eleştiriler yapmayın. Onun sölediği çok farklı. Dediği gibi bebeği o durumda olmayan anlamaz. Benimde öyle değil ama okuyunca insan hak veriyo Annişe. Kendimi onun yerine koyunca gerçekten çok zor bir durum.Sürekli de siyam ikizi gibi dolaşılmaz ki. Kadına da yazık. Gerktiğinde tabiki alıyo okşuyo seviyordur. Defalarca bunu anlattı kız.

Hay Allah razi olsun ya valla dilimde tuy bitti bozuk plak gibi ayni seyleri yazmaktan biktim.Sonunda beni anlayan bir kisi daha cikti.Inan tepem atiyo ya insanin basina gelmeden anlayamaz ve rahatca konusur.Ayrica kendimi dusundugumden degil kizimi dusundugumden yaptim cunku ben hala kucagimda tasiyorum ama artik o dunyayi kesfettigi icin pek istemiyo kucagi.Cok sukur bugunleride gordum.

X