Kucak Hastasi Bebekler :((

tebrik ediyorum seni annis afferin vallaha
ben oglumu hic kucaga alistirmadim
alan aliodu kucagina seven annemler babamlar kardeslerim ama cok sukur benimki hic alismadi
insallah kizim da alismaz

ne guzel ya benimkisi 10dk oyalayamiyor kendinialisti kucaga hep babasinin sucu alma dedikce aldi simdi kosarak yemek yiyorum 5saniyede tuvalete gidiyorum hele birak uyanikken bir yere katiliyor aglamaktan anneligimi sorguluyorum o aglarken icim gidiyor ama bazen aglayip rahatlamasi bosalmasi icin birakiyorum yanmisim kizlar

ne guzel ya benimkisi 10dk oyalayamiyor kendinialisti kucaga hep babasinin sucu alma dedikce aldi simdi kosarak yemek yiyorum 5saniyede tuvalete gidiyorum hele birak uyanikken bir yere katiliyor aglamaktan anneligimi sorguluyorum o aglarken icim gidiyor ama bazen aglayip rahatlamasi bosalmasi icin birakiyorum yanmisim kizlar

Valla esim basta cok kizdi aglatiyorum diye ama birgun ona biraktim valla kucaktan indirememis pes etmis tamam aglatabilirsin ama fazla degil dedi.Bende azar azar basladim aglatmaya.Birde isin gicik tarafi herkeste dursa tamam misafirlige gidiyoruz millet sevmek istiyo haniefendide bir afra bir tafra basliyo feryada anasina gelince susuyo gelde sevsin simdi millet.Onun ve benim hayrim icin inat ediyorum kizlar bende cok vicdan azabi duyuyorum o aglarken gizlice izliyorum azzz kaliyo almama ama sikiyorum disimi.Ama kesinlikle morarana kadar aglatmadim.Zaten anliyorum simarikliktanmi yapiyo yoksa canimi yandi diye.Cani yanarsa ve cok bunalirsa basiyo feryadi kipkirimizi oluyo o zaman hemen aliyorum ama uykusu oldumu o kadar yapmiyo agliyo susuyo mizildaniyo susuyo sonra bakiyorum uyumus.Gunlukte ilgili sevgimi veriyorum opuyorum kokluyorum ama yerindeyken kucakta degil.Emerken zaten kokumu aliyo yeter en dogrusunu yaptigima inaniyorum ben :kahve:

ayyy bende hep kucağımda dursun istiyorum ama nerdee benimki kucakta mıkırdanıyo yerine yatırdığım zaman neşelenyo yapınmaya başlıyo alıştıramadım kucağa bide oda seçiyoruz o özene bezene hazırladığım odasını hiç sevmiyo illa oturma odasında duracak orda çok mutlu

ayyy bende hep kucağımda dursun istiyorum ama nerdee benimki kucakta mıkırdanıyo yerine yatırdığım zaman neşelenyo yapınmaya başlıyo alıştıramadım kucağa bide oda seçiyoruz o özene bezene hazırladığım odasını hiç sevmiyo illa oturma odasında duracak orda çok mutlu

ay ne guzel ya birak kiz ellesme cocuga hazir sevmiyo kucagi alistirma ne guzel biz ne cekiyoruz valla Allah biliyo.

2 ay boyunca yeterince aldim kucagima optum kokladim yeter simcik duzen zamani :))

senin oglanda pek secici bacim daha simdiden isin var valla ilerde :)

yok valla işe yaramıyor ağlıyorda ağlıyor mosmor oluyor ağlamaktan ben zor durdum eşim dayanamadı aldı oğlumu kucağına bayılacak dereceye geliyor kucağa almayınca allah yardımcım olsun nasıl yapacaksam ben de

ilk 3 ay bebkler alışkanlık edinmiyorlarmış ve her ağladıklarında kucağa alınması gerekiyor ki ileride özgüvenli olsunlar onların bize kokumuza ve şefkatimize ihtiyaçları var daha dünyaya geleli ne oldu da disiplinize olsunlar hemen?
ileride çoooook disiplin sağlarsınız ben bebeğim her ağladığında alıyorum kucağıma bence siz de alın seneler çabuk geçiyor..

kııız bende alışsın diye bakıyomya olmuyo işte aman alışmasın desen üstümden inmezdi heralde.. amaaaaaan başka yapmaya niyetim yok valla kucak isterse alışsın napayım indirmem üstümden ben uykusuzda işe giderim yeterki mutlu olsun bebişim bu arada daha hiç ağlatmadım kuzumu ağzını açarken daha alıyorum kucağıma dünyam onun etrafında dönüyo valla

kucak hastasımı duydum aynı benim kızı tarif ettiniz ne cadı ya oyuncak bebek gibi kucakta uyuyo yatırınca ağlıyo otomatik kurduk sanki:roflol:

Kızlar banada bir akıl verin ne olur. Benim kızım sadece bende duruyor ve sadece emmek istiyor bugün 44 günlük oldu kızım ve çok nadirdir benim mememi bırakıp etrafa baktığı inanınki altını bile ben memede tutuyorum annem altını alıyor. Altını almamıza bile izin vermiyor öyle zor uyuyorki tam uyudu diyorum yatırıyom fırt diye gözlerini açıyor artık sinirlerimde yıpranıyor bazen kendi kendime konuşa konuşa ağıyorum. Elalemin çocukları gibi biraz etrafı seyretsene diye. Bu hafta annemde gidiyor artık ben ne yemek yapabilirim ne de bir iş yaparım eşimin işleride bugünlerde çok yoğun zaten nöbet tutulan bir işte çalışıyor.
Neler denemedim sürekli kucağımda yastıkla emziriyorum sonra yavaşça bırakıyorum uykusu artık şaşırtacakki uyanmıyacak. Son günlerde yeni birşeye alıştı ben emzirirken yürüyeceğim öyle uyucak nasıl bağırıyor istediğini yapmayınca korkudan hemen yapıyorum zaten. Birde bu kadar çok emdiği için ve uyumadığı için herkez sütün yetmiyor diye akıl veriyor kardeşim mamada veriyorum dayanamadığımda mama bitiyor yine feryat figan kopuyor beni emmek istiyor sonrada kusuyor tabiki. Napıcamı şaşırdım oysaki annelige o kadar hazır hissediyordum ki kendimi inanınki bazen annemin hazırlayıp önüme getirdiği yemiği bile yiyemiyorum. bizim halimiz ne olur bende merak ediyorum. Ama herşeye değer kızımla göz göze geldiğimizde herşeyi unutuyorum.

Kızlar banada bir akıl verin ne olur. Benim kızım sadece bende duruyor ve sadece emmek istiyor bugün 44 günlük oldu kızım ve çok nadirdir benim mememi bırakıp etrafa baktığı inanınki altını bile ben memede tutuyorum annem altını alıyor. Altını almamıza bile izin vermiyor öyle zor uyuyorki tam uyudu diyorum yatırıyom fırt diye gözlerini açıyor artık sinirlerimde yıpranıyor bazen kendi kendime konuşa konuşa ağıyorum. Elalemin çocukları gibi biraz etrafı seyretsene diye. Bu hafta annemde gidiyor artık ben ne yemek yapabilirim ne de bir iş yaparım eşimin işleride bugünlerde çok yoğun zaten nöbet tutulan bir işte çalışıyor.
Neler denemedim sürekli kucağımda yastıkla emziriyorum sonra yavaşça bırakıyorum uykusu artık şaşırtacakki uyanmıyacak. Son günlerde yeni birşeye alıştı ben emzirirken yürüyeceğim öyle uyucak nasıl bağırıyor istediğini yapmayınca korkudan hemen yapıyorum zaten. Birde bu kadar çok emdiği için ve uyumadığı için herkez sütün yetmiyor diye akıl veriyor kardeşim mamada veriyorum dayanamadığımda mama bitiyor yine feryat figan kopuyor beni emmek istiyor sonrada kusuyor tabiki. Napıcamı şaşırdım oysaki annelige o kadar hazır hissediyordum ki kendimi inanınki bazen annemin hazırlayıp önüme getirdiği yemiği bile yiyemiyorum. bizim halimiz ne olur bende merak ediyorum. Ama herşeye değer kızımla göz göze geldiğimizde herşeyi unutuyorum.
canım yaa çok zor öylede bi doktora gösterdinmi ne kadarlık oldu bebeğin benim oğlumda ilk zamanlar hiç memeden ayrılmıyodu herkezin bebeği en fazla 20dk emerken benim oğlum saatlerce memede kalıyodu 10 günlüktü götürdüm doktora sadece 80 gr almıştı bizde mamayada başladık ama sen mamada veriyorum yine aynı diyosun ayy şimdi sana bişi söyleyecem ama seninkindede vardır diye söylemiyorum tedirgin olma geçenlerde bebeklik gittik bi arkadaşa onun bebeğide aynı öyle memeden bıraktırıp yatırdığı anda feryat figan bağırıyo sonradan kayınvalidesi farkedip sağlık ocağına götürmüş meğer kolu çıkmış yavrumun maddi durumları pek ii olmadığı için devlet hastanesine götürüyodu bebeğini o kadar ilgilenmiş doktor işte çıkık kolu bile farkedememiş aslında kötülemek istemiyorum ama ilgilenmiyolar işte kardeşim valla sağlık ocaklarındaki ilgi çok daha ii sende istersen bi doktora gösteriver kuzumu belki başka bi sıkıntısı vardır yada meme arsızı olmuş senin minik

canım yaa çok zor öylede bi doktora gösterdinmi ne kadarlık oldu bebeğin benim oğlumda ilk zamanlar hiç memeden ayrılmıyodu herkezin bebeği en fazla 20dk emerken benim oğlum saatlerce memede kalıyodu 10 günlüktü götürdüm doktora sadece 80 gr almıştı bizde mamayada başladık ama sen mamada veriyorum yine aynı diyosun ayy şimdi sana bişi söyleyecem ama seninkindede vardır diye söylemiyorum tedirgin olma geçenlerde bebeklik gittik bi arkadaşa onun bebeğide aynı öyle memeden bıraktırıp yatırdığı anda feryat figan bağırıyo sonradan kayınvalidesi farkedip sağlık ocağına götürmüş meğer kolu çıkmış yavrumun maddi durumları pek ii olmadığı için devlet hastanesine götürüyodu bebeğini o kadar ilgilenmiş doktor işte çıkık kolu bile farkedememiş aslında kötülemek istemiyorum ama ilgilenmiyolar işte kardeşim valla sağlık ocaklarındaki ilgi çok daha ii sende istersen bi doktora gösteriver kuzumu belki başka bi sıkıntısı vardır yada meme arsızı olmuş senin minik

İlgine çok teşekür ederim canım. Benim kızımı 15 günde bir götürüyoruz çocuk doktorumuza doktorumuzdan çok memnunuz ve çok ilgili gittiğimizde tepeden tırnağa herşeyiyle ilgileniyor kızımın kilo alımıda gayet iyiymiş geçen ay 800gr almıştı doktorumuz mama verme dediği halde ben dinlemiyorum. Allahtan fazla gazıda yok.

Benim kızım doğduğunda 4 gün küvezde kaldı hızlı nefes alıyordu gözetim altında tuttular orada mama verdiler zaten benimde sütüm gelmemişti. Biz eve geldiğimizde doktorumuz sık sık emzir dedi mamayı unutturum memeye başlatmak için bizde gık dedi memeyi gak dedi meme verdik ve bu haldeyiz bakalım inşallah yavaş yavaş unutur diye dua ediyoruz.

Benim kızım çok uyanık yalancı memede almıyor verince öğürüyor. Sizler nasıl alıştırdınız yalancı memeye.

Birde arkadaşlar gerçekten bebişlerimizi bizler bu hale getiriyoruz iyimi yapıyoruz kötümü yapıyoruz onu bilemiyorum ama kendimiz dinlenemediğimizde bebişlerede çok yararlı olamıyoruz.

Kızım küvezdeyken hiç ağlamıyordu kendi kendine bakınıyordu acıktığında ağlıyordu sadece ama ben kızımı 2 günde kucak ve meme delisi yaptım. Bu kadar zorlanacağımızı nereden bilirdim inanınki hiç yanından ayrılamıyorum binbir yol deniyoruz uyutmak için.

işte büyük konuşmayacakmışım bunu birdaha öğrendim. Yok yalancı meme vermicek yok biberon kullanmıcam yok sallamıcam yok kucağa alıştırmıcam yapmıcam dediğim herşeyi yapıyorum valla ama kızıma vız geliyor.

hee emziğe benimkide öğürüyo ama kucağa alıştırmak için elimden geleni yapıyorum 4 aylık oldu alıştıramadım yerinde daha rahat kucakta gerinemiyoya tepinip duruyo yatırıyoruz rahat rahat duruyo biberona alıştırmazsan sen rahat edemezsin arkadaşımda memeyi bırakmasın diye hep kaşıkla besledi şimdide biberonu almıyo çocuk keşke biberon kullansaydım diyo şimdi hiç olmazsa gece biberonla süt verirdim diyo sütü bile kaşıkla besliyo gecenin bi yarısı saatlerce

Canım geçti benim o inatçı düşüncelerim veriyorum biberonu çünkü kaşıkla içemiyor ki daha çok küçük ağızının kenarlarından çıkartıyor şırınga denedik işe yaramadı biberonla veriyorum mamayı.

Zaten canim cocuklarda suc yok bizlerde suc var.Bak sen sallamamissin hic bilmiyo cocuk haliyle aramiyo.Bende ogretmedim gece 10 oldumu yatagina koyuyorum yukari uyuyo ama gunduzleri devamli kucak istiyo_Onada annemler burdaydi annem alirdi babam alirdi esim ben derken kucaga alisti cocuk.Simdi tek basimayim nasil yetiseyim hem ev hem esim hem cocuk kac parcaya boluneyim.O yuzden yavas yavas kucaktan sogutmaya ve duzenli bir sekilde uyutmaya basladim.Uyumadigindada almiyorum mizildaniyo ama olsun sonra susuyo etrafi inceliyo.

benım annem yanınmda 25 gun kaldı

o bana gazı aldıktan sonra hemen yerıne koy derdı

bak kızım ben gıdınce tuvalte bıle gıdemezzsın derdı kızardı..
onu sevmek ıstıyorsan yatarken sevv derdı..
emzırıyorum sırtından gazını cıkarırkenn uyuyorrr

emzıge alıstırmak ıstemedım ama gecelerı hıc uyumuyordu alıstırdım

sımdı gecelerı emzıgı almıyor sadece aksam uyuyana kadar alıyor

Bugün ilk defa ağlatmayı denedim 10 dak. dayanabildik annem mutfaktan koşa koşa geldi hemen dayanamayıp aldı kucağına bakalım sonuç ne olacak.

canım benimkide öyleydi daha sonra bırakıyorlar ayrıca uzmanlar kucak bebeğinin ileride kendine güveninin daha fazla olacağını söylemişler bende o yüzden hep aldım zaten ilerde istesende kucağımıza gelmezler en iyisi şimdi çokca kucaklamak

Kucağa almayı kısıtlamaya kesinlikle katılmıyorum. Onun anne kokusuna ihtiyacı var elbetde işler kalıyor kendimiz yoruluyoruz belkide bizim stresimiz ona geçiyor ve o yüzden, güvensizlikden bırakmak istemiyor. Yabancıların nasıl yaptığı hiç umrumda değil çünkü bana onlar örnek teşkil edemez onlarda varmı ki bizde olan anne baba aile sevgisi. Bizim en büyük avantajımızdır aile yapımız, ben çocuğumu saatli asla almam, saatli asla emzirmem(hastanede yattığımız süre dışında). Ayrıca bebişlerinizi fazla ağlatmayın lütfen nasıl dayanıyorsunuz, benim bebeğim doğuştan kalbinde ritmik bozukluk var, fazla ağlamaması gerektiğini biliyorum çünkü o zaman bebek sıkıntıya girip nabız düşüklüğü yapıyor, bu da doğum dr umun çocuk dr larına bakılmasını rica etmesi ile ortaya çıktı rahatsızlığı. Yani dr um hatırlatmasa bu problem ortaya çkmayacaktı. Söylemem o ki bebeğimizde tam olarak nelerin olduğunu bilemeyiz Allah korusun. Bu yüzden lütfen onları fazla üzmeyelim. :çok üzgünüm:

Kucağa almayı kısıtlamaya kesinlikle katılmıyorum. Onun anne kokusuna ihtiyacı var elbetde işler kalıyor kendimiz yoruluyoruz belkide bizim stresimiz ona geçiyor ve o yüzden, güvensizlikden bırakmak istemiyor. Yabancıların nasıl yaptığı hiç umrumda değil çünkü bana onlar örnek teşkil edemez onlarda varmı ki bizde olan anne baba aile sevgisi. Bizim en büyük avantajımızdır aile yapımız, ben çocuğumu saatli asla almam, saatli asla emzirmem(hastanede yattığımız süre dışında). Ayrıca bebişlerinizi fazla ağlatmayın lütfen nasıl dayanıyorsunuz, benim bebeğim doğuştan kalbinde ritmik bozukluk var, fazla ağlamaması gerektiğini biliyorum çünkü o zaman bebek sıkıntıya girip nabız düşüklüğü yapıyor, bu da doğum dr umun çocuk dr larına bakılmasını rica etmesi ile ortaya çıktı rahatsızlığı. Yani dr um hatırlatmasa bu problem ortaya çkmayacaktı. Söylemem o ki bebeğimizde tam olarak nelerin olduğunu bilemeyiz Allah korusun. Bu yüzden lütfen onları fazla üzmeyelim. :çok üzgünüm:

kesinlikle sana katılıyorum tatlım yaw minicik suratıyla tatlı tatlı bakıyo yüzüme nasıl almam kucağıma üstümden indirmiyorum valla bütün işlerimi o uyuduğunda yapıyorum yada hafta sonu eşim evdeyken onun kucağına veriyorum ben işlerimi yapıyorum evet yoruluyorum ama zevkle keyifle büyütüyorum oğlumu

X