Ksa dnem Askerlik...

canımın yarısını uğurladım, herşey birden bire kayboldu sanki.. herşey eksildi, eve girdim bomboş, duvarlar yok, uçurum heryer. halbuki benimle yaşamıyo ama aynı şehirde olmak bile yetiyomuş.
ne zamandır okuyorum burayı ilk kez yazıyorum. yazmazsam başedemem diye korkuyorum bu özlemle, en iyisi derin derin nefes almak, ama yok o da tıkanıyo bi yerde aldığım nefes bile yarım :KK43:

geveze: canım bende yemin törenine gitmiştim bizimkide 27 ağustosta olmuştu 3 gün evci izinine çıkardı ailesi 30 ağustos zafer bayramına denk geldiği için komutanlar 3 gün izin vermişlerdi ben törenden sonra gece 11 de annemle otobüse binip istanbula dönmüştüm oda ailesiyle otelde konakladı 3 gün...sizin niye yemin töreni o kadar geç oldu uzun dönemmi ???

Hayır canım kısa dönem ama komando olarak yapıyor askerliğini o yüzden ayın 7 sindeydi yemin töreni

canımın yarısını uğurladım, herşey birden bire kayboldu sanki.. herşey eksildi, eve girdim bomboş, duvarlar yok, uçurum heryer. halbuki benimle yaşamıyo ama aynı şehirde olmak bile yetiyomuş.
ne zamandır okuyorum burayı ilk kez yazıyorum. yazmazsam başedemem diye korkuyorum bu özlemle, en iyisi derin derin nefes almak, ama yok o da tıkanıyo bi yerde aldığım nefes bile yarım :KK43:

arkadaşım Allah sağsalim tez vakit kavuştursun.
Benimde nişanlım uzun dönem askerlik yapıyor.
İlk günler, ilk saatler çok zor oluyor. sanki dayanamıycaksın, olduğun yerde yığılıp kalıcaksın, dünya bomboş oluyor. ama zamanla Allah'ın bize sunduğu alışma duygusuyla bu durumada alışıyorsun.Nişanlımın gittiği ertesi gün işten eve dönerken sokaktaki sesler beynimin içine giriyordu, herkes potansiyel kötü geliyordu.yolda yürürken gözyaşlarım kendiliğinden akıyordu ama çok şükür ilk günler geçti. 3.ayımıza girdik. asker göndermek beklemek oldukça zor bir süreç.Allah hepimize sabır versin :1hug:

askerim yarın usta birliğine teslim oluyoo:çok üzgünüm:Allahım sabır ver banaa....

haydi bakalım hayırlısı olsun canım tez vakitte gelir inşallah....

seni çok iyi anlıyorum benim aşkımla biz ayrı şehirlede olmamıza rağmen o kadar koymuştu ki 7/24 telde konuşur mesajlaşırdık şimdi askere gidince bir anda kesilince araması ve mesajları hayat durdu bana odamdan dışarı çıkmıyorum odamın her yerine resimlerini koydum onunla konuşuyorum her defasında eni çok özledim diye haykırıyorum her ne kadar cevap veremesede onun uzakta olup kalbinin benim için attığını bile bilmek beni mutlu ediyor...
sayılı gün geçer arkadaşım hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz allah sağ sağlim kavuşmamızı nasip etsin hepimizin...

geveze: canım bende yemin törenine gitmiştim bizimkide 27 ağustosta olmuştu 3 gün evci izinine çıkardı ailesi 30 ağustos zafer bayramına denk geldiği için komutanlar 3 gün izin vermişlerdi ben törenden sonra gece 11 de annemle otobüse binip istanbula dönmüştüm oda ailesiyle otelde konakladı 3 gün...sizin niye yemin töreni o kadar geç oldu uzun dönemmi ???

Hayır canım kısa dönem ama komando olarak yapıyor askerliğini o yüzden ayın 7 sindeydi yemin töreni

anladım cnm benimki jandarma ağrı ya geçince çavuş mu ne olcakmış tesadüf ağrıdaki jandarma komutanlığında tanıdık albay çıkmış benimkine yardımcı olcakmış artık ne yardımı dokunacaksa ??? tek istediğim bir an önce gidip gelmesi...

Kızlar merhaba a.s.
Benim sevgilimde kısa dönem gitti 12 ağustosda..
Şuan ordu fatsada..
Şuan şafak 123 turkbayragı
Herkese selam olsunn..

benim bildiğim ustabirlikte cep teli sokabiliyorlar benim aşkım ustabirliğine gidince sokucak cep teli

dugiii cnm benim aşkımda 12 ağustosta teslim oldu kastamonu-gölköyde askerlik yapyor fakat bizim şafak 125 nasıl oluyor ??? benimkide kısa dönem yapıyor...allah kavuştursun bu arada canım..

benim bildiğim ustabirlikte cep teli sokabiliyorlar benim aşkım ustabirliğine gidince sokucak cep teli

dugiii cnm benim aşkımda 12 ağustosta teslim oldu kastamonu-gölköyde askerlik yapyor fakat bizim şafak 125 nasıl oluyor ??? benimkide kısa dönem yapıyor...allah kavuştursun bu arada canım..

Canım merhaba çok teşekkürler öncelikle.. a.s.
Valla 17 ocak diye hesap yapmıştım yoksa yanlışmı yapmışım kaydirigubbakcemile3
Sizin dediğiniz doğrudur balım şafak 125 o halde.. turkbayragi

Birde askerim cuma günü usta birliğine teslim olacakmış bakalım hayırlısı.. :nazar:

Buarada telefon soktu yemin töreninden sonra ama baya iyi gizledi bazen 2 gün açmadığı bile olduu :bbo: İnşallah usta birliğinde rahat olur askerimm...

Ordu İl Jandarma Komutanlığı turkbayragi

benim askerim de diyarbakır da şu an daha telefon sokamadı ama kafaya koymuş :emir_bebek:sokucak

Canım bize nasıl zorsa hasret, özlem onlara iki katıymış vallahi... mafoldumben
Msj atıyor ara sıra (özendirmek gibi olmasın çok üzülürüm yanlış anlamayın) o bile o kadar iyi geliyor ki anlatamamm :nazar:

c.tesi istanbuldan çanakkale geliboluya ailemden kaçak olarak günübirlik sevgilimi görmeye gidiyorum.benimle orda askerliğini yapan tanıdığı olan varsa gelebilir:)bnden söylemesi

Benim nişanlımda çanakkalede bol bol selam götür çok özledim alıcam inşallahhh ocak 14 te aşkımı ordan :)

Telefon sokmadı benim sevgilim gerek yok şimdi yakalanırsam falan dedi çok şükür gerçi hemen hemen hergün konuşuyoruz ankesörlüden artık napalım katlanıcazzturkbayragi

hep bu topikte yazılnları okuyordum..
daha sevgilim askere gitmeden..
nasıl dayanıyorlar filan diyordum..
şuan erkek arkadaşım askerde ve anladım ki allah sabrını veriyormuş
acemiliği bitti küğtahyada yaptı havacı olarak
şuan kayseride ..
havacı olarak yapıyor askerliğini
şafak kaç bilmiyorum ama 126 filan sanırım
biryandan da çok zor geliyor hasrtet yaa offf

kizlar bugun haberleri izlediniz mi askerlikle ilgili ekim-kasim gibi yürülüge girecek. 6 ay askerlik yapan univ mezunlari arti 3 ay yapacaklarmis.
yedek subaylarda degisiklik olmicakmis.
benim sevgilim yedek subaydi sanirim sinava girmisti

kizlar bugun haberleri izlediniz mi askerlikle ilgili ekim-kasim gibi yürülüge girecek. 6 ay askerlik yapan univ mezunlari arti 3 ay yapacaklarmis.
yedek subaylarda degisiklik olmicakmis.
benim sevgilim yedek subaydi sanirim sinava girmisti

ocakta yürürlüğe giricek diyorlar..
3 ay değil cnm 6 ay birden artıcak
12 ay yapmak istiyorlar hepsini
ya askerdeki adamı etkilemesi çok saçma değilmi
uzun dönemleri etkielsin onlar kısalsın erken teskere alsınlar ama
şuan askerde olan kısa dönemleri etkilemesin ya lütfen eyvahedigeldismile

kızlarr yeminle bende bu haberi size vemek için geldim bizimkileri de etkileceğini söylüyorlar ama saçmalığa bakarmısınız....

12 ay olursa bizimkiler 7 ay daha içerde kalacak
12 aya inerse 15 ay yapanlar terhis edilecek böyle bir saçmalık olabilirmi yaaa bakın görüceksiniz çok olay çıkıcak... ve böyle bir şey olursa benimki çıldırıcak çünkü işlerini askerliğe göre ayarladı eğer askerlik uzarsa benim aşkım çok büyük işlser kaybedecek :KK43:

X