Ksa dnem Askerlik...

bu arada elimde bir haber war bu haberin doğruluk payı çok yüksek...

ANKARA - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Tek tip askerlik'' çalışmalarına ilişkin, ''Henüz Bakanlar Kurulu'nda görüşülebilecek bir tasarı seviyesine gelmedi'' dedi. Gönül, Maldivler Savunma ve Ulusal Güvenlik Bakanı Ameen Faisal ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Bakan Gönül, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Bir gazetecinin, ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde tek tip askerlikle ilgili dosya verdiğini'' ifade ederek, değerlendirmesini sorması üzerine Gönül, şunları söyledi:
''Konu nihai bir kanun tasarısı haline gelmediği için bir şey söylemek yanlış olur. Bakanlar Kurulu'nda müzakere edilecek aşamaya geldiğinde daha çok bilgi verme şansımız olur. Değişecek bilgileri söylemek yanlış olur. Metin nihai şeklini alsın ondan sonra bilgi verelim.
Başbakan Erdoğan'a verilen dosyayla ilgili ben bir şey bilmiyorum. Bunu da sizden duyuyorum. O konuda bir şey söylemem mümkün değil. Genelkurmay'ın bir açıklaması olmadı bildiğim kadarıyla. Bu konuda siz nasıl bilgi aldınız onu da bilmiyorum açıkçası. Benim bilgim, şu anda bakanlık olarak verebileceğim bilgi, henüz Bakanlar Kurulu'nda görüşülebilecek bir tasarı seviyesine gelmedi.''

Canım merhaba çok teşekkürler öncelikle.. a.s.
Valla 17 ocak diye hesap yapmıştım yoksa yanlışmı yapmışım kaydirigubbakcemile3
Sizin dediğiniz doğrudur balım şafak 125 o halde.. turkbayragi

Birde askerim cuma günü usta birliğine teslim olacakmış bakalım hayırlısı.. :nazar:

Buarada telefon soktu yemin töreninden sonra ama baya iyi gizledi bazen 2 gün açmadığı bile olduu :bbo: İnşallah usta birliğinde rahat olur askerimm...

Ordu İl Jandarma Komutanlığı turkbayragi

canım önemli değil belki seninki doğrudur ama bana aşkımın söylediği yani 12 ağustostan itibarn şaak saymaya başla dedi sayacaksan eğer dedi =) o saymıyor ben sayıyorum =) senin aşkın şanslıymış canım bnim aşkım çok sıkı bir yerde askerlik yapıyor =( her gün eğitimde artı geceleride atış eğitimine çıkıyorlarmış cep teli yasak şuan ama usta birliğine kesin götürücem diyor inşallah usta birliğinde rahat eder :KK43:

Eğer askerdeki kısa dönemleri etkilerse gerçekten çok saçma bişi olur herkesin yaraına olan olsun n edemek uzamak ya bu insanların bi planı var bende okuyunca şok oldum uzun dönemleri terhis etsinler ama bizimkileride 14 ocakta terhis etsinler

bu arada elimde bir haber war bu haberin doğruluk payı çok yüksek...

ANKARA - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Tek tip askerlik'' çalışmalarına ilişkin, ''Henüz Bakanlar Kurulu'nda görüşülebilecek bir tasarı seviyesine gelmedi'' dedi. Gönül, Maldivler Savunma ve Ulusal Güvenlik Bakanı Ameen Faisal ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Bakan Gönül, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
Bir gazetecinin, ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde tek tip askerlikle ilgili dosya verdiğini'' ifade ederek, değerlendirmesini sorması üzerine Gönül, şunları söyledi:
''Konu nihai bir kanun tasarısı haline gelmediği için bir şey söylemek yanlış olur. Bakanlar Kurulu'nda müzakere edilecek aşamaya geldiğinde daha çok bilgi verme şansımız olur. Değişecek bilgileri söylemek yanlış olur. Metin nihai şeklini alsın ondan sonra bilgi verelim.
Başbakan Erdoğan'a verilen dosyayla ilgili ben bir şey bilmiyorum. Bunu da sizden duyuyorum. O konuda bir şey söylemem mümkün değil. Genelkurmay'ın bir açıklaması olmadı bildiğim kadarıyla. Bu konuda siz nasıl bilgi aldınız onu da bilmiyorum açıkçası. Benim bilgim, şu anda bakanlık olarak verebileceğim bilgi, henüz Bakanlar Kurulu'nda görüşülebilecek bir tasarı seviyesine gelmedi.''

Bu haberi dün görmüştüm ve sevinmiştim bir günde ne değiştide haberler değişti alsanaalsanasmile

walla sorma canım yaa bu kadar millet işini erteledi vatan borcunu yapmaya askere geldi kimisi evli kimisi işini kurmuş işinin başına katip,çırak yada stajyer adam koymuş askerlik bitene kadar idare etsinler diye ben aşkımın yemin törenine gittiğimde bütün kısa dönem askerler işini ayarlamış ona göre gelmişler askere yani böyle bişey olursa inan o kadar saçma olurki bnim aşkımda avukat ocak 19 da tezkeresini alıyor diye 20 sinden sonraki tarihlere ayarladı hep duruşmalarını,mahkemelerini e böyle bişey olursa ne olucak ay yok ya bu ülke sapıttı yemin ederim sapıtı kurulu düzeni neden bozarlarki ???? o zaman millet niye okuyor kimse okumasın kardeşim bu ülkenin askeremi yoksa mühendise,doktora,avukata,öğretmene v.s adamlaramı ihtiyacı var sonrada askerlik yetersizmiş sen habire askerliği indirip çıkarırsan tabi ordu yetersiz olur bu ne saçmalıktır yaaaaa....hadi tamam 12 ay oldu diyelim askerlik 6 ay yapanın suçu okumakmu onu niye 7 ay daha içerde tutuyorsun herkes gününde çıkmalı bence tamam 12 ay olupta 15 ay yapanlar terhis olsun ama bizimkilerde 6 ay yapıp gelsin....

Katılıyorum canım herkes ona göre plan yapıp gitti koskoca Türkiyede yaşıyoruz ya devamlı böyle haberler çıkıyor hiçbir yetkili de çıkıp açıklama yapmıyor millet muallakta devamlı yok çıktı çıkıyor çıkıcak kimleri etkileyecek hiçbirşey belli değil bu kadar herşey kolay mı?Kısa dönem askerlerin hiç mi hakkı yok o kadar okumuşlar sıra askerliğe gelmiş 6 ay gidilen askerlikte biri bi yasa çıkarıyor siz daha 6 ay içerdesiniz terhis falan yok böyle birşey olabilir mi?alsanaalsanasmileBizim de planlarımız vardı kendimize göre nişanlıyız ve nisanda evlilik tarihi belirlemiştik üfffff çok canım sıkıldı valla:gitme: inşallah etkilemezz inşallaaahhhh:Saruboceq:

tektip mektip çıkması zor bence sadece uzun dönemi kısaltsınlar ve kısa dönemi de uzatsınlar
sonuçta kısa uzunun resmen 3 katı yazık yanii ...

tektip mektip çıkması zor bence sadece uzun dönemi kısaltsınlar ve kısa dönemi de uzatsınlar
sonuçta kısa uzunun resmen 3 katı yazık yanii ...

Sana bi noktada katılıyorum evet 3 katı gerçekten kötü bi durum 15 yapanların ki kısalsın 12 ay değil 9 ay olsun kimsenin buna bişi dediği yok ama neden kısa dönem uzasın.Kısa dönem askere gidenler 25-26 yaşında askere gidiyorlar neden öss,vize,final derken üniversite ancak bitiyor birde sen bu adamı 9 ay yada 12 ay askeriyede tutacaksın da nolucak.Eğitimli insanlardan yararlancakmışşş yeni komutanımız maliyeciyi kantinci yaparak evet gayet iyi yararlanıyorlar eğitimli insandan

ben zaten uzun dönemi uzatın derken 9 yada 12 ay demedim
tamam okumuş insanlar hayata erken atılacaklar fakat uzun gidenlerinde bi hayatı var arkadsım sen uzun dönem adamı 15 ay elinde tutsan bundan alacağın verim düşer
benim kısa dönemi uzatsınlar uzun dönemi kısaltsınlar şuydu uzun ve kısanın arasında makul bir süre olsun 3 kat diye öyle yazdım ben ...

arkadaşlar bu konulardan dolayı daha öncede topicler kitlendi.
benim nişanlımda uzun dönem askerlik yapmakta şafağımız 384 daha çok zaman var.
sizin sevgilileriniz mühendis, avukat, öğretmen, savcı yada herhangi bir işte çalışıyor olabilir bu en doğal olan birşey.Lakin bizlerinde askerli boş gezenin boş kalfası değiller.nişanlımda aöf iktisat okumaya devam ediyor. Ayrıca güzel ve dolgun bir maaşa sahip işini bırakıp askere gitti.askerlik öyle yada böyle erkeklerin hayatından 6-9-12-15 ay götürüyor.

askerlik kısalsın tamam ama kısa dönemlere dokunmasınlar kısa dönem askerlik yapanlar 4 hazırlıkla beraber 5 sene sıralarda dirsek çürüttüler...hayata atıldılar sonra işlerini ayarlayıp askere gittiler örnek benim aşkım bütün duruşmalrını tezkere alacağı tarihten 1 hata sonraya aldı duruşmalarını eee bu insanların haklarını yemelerine kimsenin hakkı yok tamam 15 ay yapanlar erken gelsin ama kısa dönem şuan askerde olan askerlerin 3 yada 7 ay daha içerde bırakırlarsa bu kul hakkını yemiş olurlar...hadi bu sistemi yılbaşından sonraa alsalar eyvallah kabulumuz benım kızdıgım suan askerde olanları yanı kısa donem yapanları etkılemesın ama 15 ay yapanalr erken gelsın...

pissy arkadaşım hepsi bu vatanın evladı hepsi ana baba evladı ona saygımız kesınlıkle sonsuz.ama benım ve dıger arkadaslarımın etkılendıgı olay su benım erkek arkadasımın kendı burosu war askerlık ıcın katıp ayarladı 6 aylıgına kendısı askerden gelene kadar ıdare etsın ıslerı dıye normalde 19 ocaktan sonrakı tarıhe ayarladı tum durusmalarını we aralarında ewlenecek olanlar war tarıhlerını ayarlayanlar ne yapacak bu ınsanları hıcmı dusunmuyorlar artı yedek subayları etkılemeyecekmıs ???tamam 15 ay yapanalr 12 yada 9 aya dussun ona saygım war ama suan kısa donem askerde olanları etkılerse bu haksızlık olmazmı 15 ay yapanalr erken gelecek kısa donemler yapanlar hala askerıyede kalıcak...

ben zaten uzun dönemi uzatın derken 9 yada 12 ay demedim
tamam okumuş insanlar hayata erken atılacaklar fakat uzun gidenlerinde bi hayatı var arkadsım sen uzun dönem adamı 15 ay elinde tutsan bundan alacağın verim düşer
benim kısa dönemi uzatsınlar uzun dönemi kısaltsınlar şuydu uzun ve kısanın arasında makul bir süre olsun 3 kat diye öyle yazdım ben ...

Ben yanlış anlamışsım canım o zaman tamamen seninle aynı fikirdeyim opuyorumnanaktan Bencede 15 ay kısaltılsın 9 aya hatta indirebilseler herkes için 6 ay olsun ama kimsenin hayatından 12 ay 15 ay çalınmasın.Askerlik evet herkesin hayatından çalıyor kısa dönemler mesela zaten gelmişler genelde 25-26 yaşına zaten hayata yeterince geç başlıyorlar bide neden uzatıyorsun askerliklerini.Kısa dönemleri bırak 6 ay yapsınlar uzun dönemde ya 9 ay olsun.

evet canım aynen öyle uzunla kısanın arasında uçurum olmasın diyorum işte allahtan hayırlısı artık...

ocakta yürürlüğe giricek diyorlar..
3 ay değil cnm 6 ay birden artıcak
12 ay yapmak istiyorlar hepsini
ya askerdeki adamı etkilemesi çok saçma değilmi
uzun dönemleri etkielsin onlar kısalsın erken teskere alsınlar ama
şuan askerde olan kısa dönemleri etkilemesin ya lütfen eyvahedigeldismile

ne 12 ayi arkadasim haberler bas bas 9 ay tek tip askerlik diye bagiriyor :)

kızlar şimdi nişanlımla konuştumm o diorki şu anki askerlik zaten 12 ay...3 ayı zorunlu gönüllü askerlik dior..15 ay oluor yani ölelikle..yeni tasarı da dior ya 9 ay diee 3 ayı da zorunlu gönllü olcakmış yine 12 ay olur diooo..

ne 12 ayi arkadasim haberler bas bas 9 ay tek tip askerlik diye bagiriyor :)

cnm tek tipin 12 ay olması daha çok gündemde yazıyordu nette..
9 ay ve 12 ay arasında gidip geliyorlarmış ama 12 ay daha çok ağır basıyormuş.

kızlar bence tartışmayın yok o uzasın o kısalsın diye
herkes kendince haklı...
bence herkesin hakkı olanının kabul edilmesi için dua edelim
bence uzun dönemi kısaltsınlar ...
gerçekten çok uzun
benim sevgilim kısa dönem yapıyor ama uzun dönem yapanlarada bekleyenlerede acıyorum resmen..
ilerde benim oğlumunda uzun dönemyapmayacağı ne malüm..
bence uzun dönem kıksaltılmalı ama kısa dönem yine aynı kalmalı..
eğer yasa şimdi gelicekse tek tip olucaksada lütfen kısa dönem yapanlar askerdeyken etkilenmesin..
ama uzun dönemleri erken terhis etsinler sorun değil fakat kısa dönemlerin askerdeyken uzamazı askeri olumsuz etkiler..
psikolojisi bozuk bir asker vatanı nekadar koruyabilir ki :))))

tartışma yaratmayalım bence gelişmelerden haberdar edelim birbirimizi..
biz ne dersek diyelim bizim istediğimizi ytapmayacaklar çünkü..

mafoldumben
ne olacaksa olsun artık ya..bı oyle bı boyle maymuna cevırdıler resmen herkesı mafoldumben
erkek arkadasım da aralık ta askere gıdecek kısmetse,kısa donem dıye ayarladık herseyı..ama suan kı su belırsızlık delı edıyor dunden berı..
yeter artık..uzadı mı kısaldı mı dıye dusunmekten gerılmekten bıkkınlık geldı..uzayacaksa uzasın kısalacaksa kısalsın..bır karara baglansın artık yeter kı..mafoldumben

X