Ksa dnem Askerlik...

kızlar acemi zorlu geçiyor biraz özellikle yemin törenine kadar
telefon kulubelerinde çok sıra oluyor ve askerleri çok yoruyorlar
ama ustaya geçince daha rahat ediceksiniz eminim
cağlo ben ve aileside yemin törenine gidemedik
aslında gidecektik ama o ertesi gün gelecek ve yolda uzun olduğu için gitmedik
onlarında yemekhanede yapılmış yemin töreni
birde olaya iyi yönünden bak yemin törenine ailesi geleceklere daha çok prova yaptırıyorlarmış
nasıl olsa kısa bir süre sonra kavuşacaksınız bunları düşünün
ben uzun dönemim arada gelip size moral veririm

yeni gelen arkadaşlar allah kavuştursun sizleride....

caglo canım ben bu gece 12.30 da binicem otobüse sabah 9 gibi ordayım ordan gölköye gidicem zaten askeriyeye 9 bucukta alıyorlarmış asker yakınlarını...benimki bugün sabah 6 da sabah 7 de ve 8 de 3 kere aradı şaşırdım dedim sen ne bu sıklıkla arayabiliyorsun dedim aşkım revirdeyim ben dedi ateşim var dedi komutan revire gönderdi beni dedi bana gölköye nasıl gideceğimi törenin kaçta başlayacağını falan anlattı...
allah allahhh saçmalığa bak ailesi gelmeyenleri neden yemek hanede yapıyorlar bu kadarda saçmalık pes yaniii...
zaten resim olayı için askeriye ne cep teli nede foto mak.sokmak yasakmış te allam yaaaa...

@ Hejar12
walla canim daha az prova felan yaptigini söyleyemem nisanlimin, hatta revire bile birakmadi komutan parmagi cikmis olabilir buna ragmen yani. o yüzden zaten sacma buluyorum, yani bütün herseyi yapiyorlar yemin törenine katilacakmis gibi ama aileleri gelmedigi icin(daha dogrusu üniformalarin yetmedigi icin) yemekhanede yaptiriyorlar..ne anladim o zaman ben bu isten??

@Tuti
canim yaa allahtan komutan revire cikmasina izin vermis yani bunada sükür..askimda dedi bütün herkes hasta diye..sabah 6da aradi oda sonra yine ararim dedi belki egitimlere girmeme gerek kalmaz nasil olsa yemin töreninede katilmiyorum dedi ama hala aramadigina göre demek egitimdedir..
walla cok sevindim senin gitmene, ailende gercekten anlayisli insanlarmis.bazilari olsa hayatta göndermezler yani sanslisin=)

benimkide gelme yemin törenine demişti ama ben dinlermiyim...gidemeyen arkadaşlar nasılsa 17 eylülde dağıtıma gelicekler bir kaç günlüğüne ordan diğer düştükleri birliğe teslim olucaklar...
benimki ağrı ya gidicek ağrı kışın daha soğukmuş ocak 17 falan gelecekler sanırım şubat soğuğuna bile kalmayacaklar çok şükür asıl askerler 15 ay yapanlar kıyamam ya onları düşündükçe içim acıyor 15 ay daha ağır askerlik yapıyorlar bizimkiler kısa dönem oldukları için daha rahat askerlik yapıyorlar...uzun dönem yapan bir arkadaşımızın bayan arkadaşı katılmış aramıza hajer allah kavuştursun sizide...

cnm ya ewet çok salgın varmışşş aynı şeyi taylanda söyledi mikrop içinde yüzüyoruz dedi...valla cnm bir o kadarda ben uyuz oldum şu yemek hanede yapılan törene o askerse bunlar asker değilmi saçmalık ötesi.....
cnm ben annemle gidiyorum törene tek hayatta babam yollamaz beni =))))[ benimkinin ailesi ile orda tanışıcam çok korkuyorum/B]

walla zaten annenin seninle gelmesi beni cok sasirtti benim anam ölsede gelmezdi yani=D
dogrusu babam izin verir benim üzülmeme hic dayanamaz bitanecimm=) hemen yumusar=)
bak bu vesileyle ailesiylede tanisacaksin walla bende benimkinin ailesiyle sürekli telefonda konusuyordum ama nisanimizda tanismistim=D cok korkuyordum acaba nasil davranmam gerekiyor diye simdi coook rahatim, alisiyor insan ailen oluyor onlarda.. kiz kardesleri felan varsa senin icin daha kolay olur hatta, benimkinin 6tane ablasi var herbiri birbirinden seker..birde erkek kardesi var onada resmen asigim sanki dogdugumuzdan beri tanisiyormusuz gibi bir muhabbetimiz var yani..hayatta aklima gelmezdi böyle olacagi.. o yüzden korku yapma sakin ol,sonucta onlarda insan=D

tuticim çok teşekkür ederim canım
siz teskereyi aldıktan 2 ay sonra bizde alıyoruz inşallah
ağrı soğuk oluyormuş gerçektende ama Allahtan ki sadece 1 kış geçirecek orada askerin,
benimki 2 kış geçirmiş olacak...
acemilikte hasta oluyorlar ama ustaya geçince artık vücut direnci kazanıyor
acemilikte nişanlım 5 kilo vermişti ki 13 günlüktü acemisi
geldikten hemen sonra doktora gitti ağır bronşit geçiriyordu
az daha zatürre oluyordu da izinde iyi baktık ona iyileşti
ustaya geçince çok şükür ki hastalanmadı
bu arada nişanlımın menüsküsüde var ama ALLAH yrdım ediyor işte
caglo cum artık onlara bol bol dua edicez napalım başka
Allah korusun inşallah sağ salim evlerine bizlere dönsünler
yemin töreninden sonra ne kadar daha acemilikte kalıyor sizlerinki kızlar

17eylülde acemilik bitiyor benimki Sivasa gidiyor..ve 17ocakda tezkere alacaklar hayirlisiyla canim cok tesekkür ederim.. allah tüm askerlerimizi kavustursun bizlere sagsaglim

17eylülde acemilik bitiyor benimki Sivasa gidiyor..ve 17ocakda tezkere alacaklar hayirlisiyla canim cok tesekkür ederim.. allah tüm askerlerimizi kavustursun bizlere sagsaglim

sivasa mı gidyor canım
benimki acemiliğini yapmıştı oarada

walla sivasin soguklugundan baska kötü birsey okumadim fazla internette..birtek temeltepedeki sartlar kötüymüs ve komutanlar cok sertmis ama bunlarda zaten heryerde mutlaka vardir askerlik sonucta...katlanacaz mecburen yapacak birsey yok..benim anlamadigim olay bu safak sayma meselesi,kafami cok karistiriyor sabaha kadar düsündüm bulamadim hala nasil yapildigini:S

benimkininde 2 tane ablası var canım bir ablası ile tanışmıştım =) ben çok utanıyorum aynen bende nasıl dawranacağımı bilmiyorum hareketlerime falan çok dikkat etmem lazım =))) canım allah bozmasın aranızdaki muhabbeti görümcelerinle çok çok çok mutlu bir aile olursunuz inşallah...

aa evet dogru sormustum bi ara=D
memnun oldugum tugcecimm bende cagla zaten=P

bende çok memnun oldum canım =)

kıyamam ya allah başka ayrılık yaşatmasın canım bişey kalmamış bitirmiş seninkidee owww menüsküsü varmış birde allah yardım ediyor bir şekilde canım ya neyseki çoğu gitmiş azı kalmış...allah sağ sağlim kavuşmamızı nasip etsin her birimiz için...
canım yemin töreninden sonra 17 eylülde dağıtıma gelicekler caglonun dediği gibi inşallah benimki 2-3 gün izin kullanıp direk ağrıya geçecek...

cagloo canım şu şafak benide salak etti bizim kısa dönem olduğu için araştırdığım her yerde biri 155 biri 156 gün diyor...
bizim senle şafağımız aynı zaten 143 olması gerek...
uzun dönemler için şafak matik hazırlamışlar ama kısa dönemliler için ara ara bulamadım şafak sayma programı....

yau ben benimkine anlatiyom o bendende habersiz=D
17ocak diye tutturmus, sanirim usta birligine gitmeden kesin bir cevap alamicaz anacim, o zamana kadar elimizdeki sayilarla yetinelimde..ben odamin duvarina Ask'M diye safak tablosu cizecem kesin bir bilgim olunca =D

hahahaha caglo koptum alemsin yaaa....odamın duvarına askım dıye safak panosu yapcam dıo haha benımkıde gecen safak kac diye sordum şafakla ne işim olur daha çok karanlık dedi saymıyorum ben dedi şafak sorunca sinirlenio =))))

caglocum benim nişanlım baya sıkıntı çekmişti orada kış şartlarından dolayı
kalın şeyler bol bol alsın,2 tane kalın çorap giyiyordu benimki
çift katlı eldivanler oluyor onlardan falan alsın,çok soğuk oluyormuş
komutanlar sertmiş biraz ama huyuna giderse hiç bir sorun çıkmıyor canım
temeltepe zaten ayrı bir olay:))çok çamur oluyomuş birde nişanlım kafama kadar çamur oldum diyordu
ama neyseki 17 eylülde geliyor ondan sonrada soğuklar baya devam ediyormuş
Allah bütün askerlerimizin yardımcısı olsun canım

tuticim
sen ne kadar iyi yürekli bir arkadaşsın
Allah hepimizin askerini sağ salim getirsin inşallah

ayy kiyamam onlara yaaa=(
bak yine icim sizladi tugcem, bu ayrilik cok zamansiz oldu yaaaa:'(
bir siir var bilirmisin? Cemal Süreyanin Mola siiri..
Siirin son iki cümlesi söyle:
"Asker su ver asker
Ben asker degilim nisanliyim."
bitiriyor beni bu sözler yaaaaa=(
bunu her seferinde telefon actigimda ve askerler egitimde veya yatiyorlar dediklerinde söyleyesim geliyor=(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…