Kronik vajinal mantar çözümü bulanlar, lütfen yardımcı olun

Ben lazer yaptirdim, liv hospital ulus'ta dr sibel malkoç var, uzmanligi vajinal lazer uygulamalari. Gecen sene yaptirmistim 3 seans 5000 tl dediginiz gibi. Mantara pek faydasi olmadi ama kokulu akinti icin faydasini gordum bir sureligine, antibiyotik kullanmadan gardnerelladan kurtuldum, kokulu akintim gecti. Ama simdi ikisi de var yine. %100 bir cozum olmadi yani ama lazer yaptirdigim donemde cinsel iliski sirasinda daha rahat etmistim. Kayganlik artmisti ve aci hissi azalmisti bayagi. Bir de sibel hoca beni sirkeli suyla tanistirdi. Sirf bu yuzden bile duacisiyim onun. Gunluk yasamimda en azindan aktim mi koktum mu kasindi mi dertlerim kalmadi. Her gun vajina icini sirkeli suyla siliyorum, gunluk yasam kalitem artti. Cinsel iliskiye de girebiliyorum bu sayede.
Sibel hanım benim Antalyadayken doktorumdu. İşinde çok iyidir. Ben de Nisan ayında görüştüm onunla. Fiyat aldım 3 seans 4500 dedi. Ama muayene ücreti ayrı. 650 gibi bir şeydi o da. Liv hospital bana çok ters diye ben başka bir doktorda lazer yaptırdım. Ama mantara iyi gelmedi çünkü beyaz akıntı ve yanma hep devam etti. Haziranda ikinci seansı olucam. Bir kere de vajinal ozon yaptı. Ama ben borik asit fitil koyuyorum sabah akşam. Yemin ederim yanma ve batmalarim onun sayesinde geçti. Allah borik asiti bulandan ve bana tavsiye edenlerden bin kere razı olsun. Allah ne muratları varsa versin. Ancak benim işin içinden çıkamadigim bir konu var. Ben yıllarca her gün günlük ped kullandım. Akıntımin doğal rengini bu sebepten hatırlamıyorum. Benim şu an beyaz kokusuz kaşıntısız akıntım var. Siyah iç çamaşıri giydiğim için bembeyaz görünüyor. Bu hala mantar var demek mi oluyor? Normalde yumurta akı gibi şeffaf mi olması lazim ? Ya da acaba sadece cinsel ilişki öncesi uyarildigimiz için mi onu salgıliyoruz? Normal akıntısı olan hanımlar nasıl bir akıntınız var lütfen tarif eder misiniz?

Ya çok ilginç. Ornisid fort benim ureplazmami geçirmemisti. Hatta enfeksiyon uzmani ureplazma için tetradoks veya monodoks olur demişti. Ve gerçekten tetradoks geçirdi benimkini.
Tetradox’u ben de 2 kere kullanmıştım. O da benimkini geçirmemişti. Herkeste farklı etki ediyor sanırım.

Sibel hanım benim Antalyadayken doktorumdu. İşinde çok iyidir. Ben de Nisan ayında görüştüm onunla. Fiyat aldım 3 seans 4500 dedi. Ama muayene ücreti ayrı. 650 gibi bir şeydi o da. Liv hospital bana çok ters diye ben başka bir doktorda lazer yaptırdım. Ama mantara iyi gelmedi çünkü beyaz akıntı ve yanma hep devam etti. Haziranda ikinci seansı olucam. Bir kere de vajinal ozon yaptı. Ama ben borik asit fitil koyuyorum sabah akşam. Yemin ederim yanma ve batmalarim onun sayesinde geçti. Allah borik asiti bulandan ve bana tavsiye edenlerden bin kere razı olsun. Allah ne muratları varsa versin. Ancak benim işin içinden çıkamadigim bir konu var. Ben yıllarca her gün günlük ped kullandım. Akıntımin doğal rengini bu sebepten hatırlamıyorum. Benim şu an beyaz kokusuz kaşıntısız akıntım var. Siyah iç çamaşıri giydiğim için bembeyaz görünüyor. Bu hala mantar var demek mi oluyor? Normalde yumurta akı gibi şeffaf mi olması lazim ? Ya da acaba sadece cinsel ilişki öncesi uyarildigimiz için mi onu salgıliyoruz? Normal akıntısı olan hanımlar nasıl bir akıntınız var lütfen tarif eder misiniz?
Koku, kasinti, yanma vs hicbir sikayetin yoksa o beyaz akinti normal. Hormonal degisikliklere gore bazen beyaz olur bazen yumurta aki gibi. Regl dongusuyle baglantili degisir yani. Benim saglikli zamanlarimda da oyleydi. Kültürün de temizse hiiiicc dert etme. Gecmis olsun insallah

Teşekkür ederim. İnşallah geçmiştir. Lakin siyah çamaşırda şeffaf yerine bembeyaz görünce geçmedi diye üzülüyor insan. Kontrole gidince belli olur artık.

Merhaba çok gecmis olsun. Ben de yillarca bakteriyel vajinozis ve mantar cektim. Bir doktora denk geldim o birkac haftada vajinayi ilacli sularla yikayarak gecirmisti. Ancak özensizlikle mantarim nüksetti, tasindigim icin doktoruma gidemiyorum. Borik asit fitilini nerede yaptirdiniz acaba?

Merhaba çok gecmis olsun. Ben de yillarca bakteriyel vajinozis ve mantar cektim. Bir doktora denk geldim o birkac haftada vajinayi ilacli sularla yikayarak gecirmisti. Ancak özensizlikle mantarim nüksetti, tasindigim icin doktoruma gidemiyorum. Borik asit fitilini nerede yaptirdiniz acaba?
Merhaba, neyle yıkamisti acaba baticon muydu? Ya da borik asitli sıvıyla mi? Böyle bir şey duydum ama tam olarak ne bilmiyorum. Ben istanbul'dayim. Borik asit fitilleri canpark avmdeki canpark AVM den aldım. Siz hangi şehirdesiniz?

Ben yardımcı olabilirim 50 doktora gittim denek olarak kullanıldım ... bi sürü operasyondan geçti. ... asla geçmeyen mantar olmaz ... kadın doğumcular o kadar bilgisiz ki gerçekten şoktayım 🤦‍♀️ Kesinlikle mikrop var sizde ,mesaj atabilirsiniz yardımcı olurum
Merhaba benim de aylardir gecmiyor. Bir doktorum vardi yillar onceki kronik mantarimi gecirmisti oksijenli suyla aylarca yikayarak. Yillar sonra Yine basladi ve çözum bulamamak ve tükenmişlik hissi. Desteğinizi rica ediyorum🙏🙏

Ben lazer yaptirdim, liv hospital ulus'ta dr sibel malkoç var, uzmanligi vajinal lazer uygulamalari. Gecen sene yaptirmistim 3 seans 5000 tl dediginiz gibi. Mantara pek faydasi olmadi ama kokulu akinti icin faydasini gordum bir sureligine, antibiyotik kullanmadan gardnerelladan kurtuldum, kokulu akintim gecti. Ama simdi ikisi de var yine. %100 bir cozum olmadi yani ama lazer yaptirdigim donemde cinsel iliski sirasinda daha rahat etmistim. Kayganlik artmisti ve aci hissi azalmisti bayagi. Bir de sibel hoca beni sirkeli suyla tanistirdi. Sirf bu yuzden bile duacisiyim onun. Gunluk yasamimda en azindan aktim mi koktum mu kasindi mi dertlerim kalmadi. Her gun vajina icini sirkeli suyla siliyorum, gunluk yasam kalitem artti. Cinsel iliskiye de girebiliyorum bu sayede.
Gardnerella için Hüseyin Kösogluna gidin mutlaka. Benim kronik vajinosisimi o gecirdi.

Merhaba bende de yıllardır geçmeyen geçse de düzenli olarak geri gelen vajinal mantar var. Ben de hamile kalamadığımı düşünüyordum 1 sene denedikten sonra oldu ve d vitamini eksikliğinden hamile kalamadığımı sevgili doktorum Hüsrev Hatemi sayesinde öğrendim d vitamini yüklediği ay hamile kaldım... eşim kemoterapi aldığı İçin İzmir de yaşıyoruz hala mantar var hala dr ve çözüm arıyorum :KK43:
Merhaba bendede senelerdir neredeyse 15 senedir surekli tekrarlayan geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu vardı ve bunu candida mantarı tetikliyomuş bilmiyodum ama çok sukur suan kullandigim urunler sayesinde artik duzeldim

Merhaba benim de aylardir gecmiyor. Bir doktorum vardi yillar onceki kronik mantarimi gecirmisti oksijenli suyla aylarca yikayarak. Yillar sonra Yine basladi ve çözum bulamamak ve tükenmişlik hissi. Desteğinizi rica ediyorum🙏🙏
Merhaba benimde senelerdir geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu vardı ve bunu candida mantarı yapıyomuş ve çok şükür suan kullandigim urunler sayesinde kurtuldum

Ya napicaz ben korkar oldum nerelere gidicez. Mikrop mu candida mi antibiyotik iyi gelmiyorsa ne yapıcaz ben çok korkuyorum borik asitte iyi gelmiyorsa ne olacak
Merhaba ben senelerdir geçmeyen candida mantarından kullandigim ürünler sayesinde kurtuldum şükür isterseniz yardımcı olmak isterim

Merhaba, aslında yaptırdım ve temiz çıktı. Doktor da muayene etti, bir şey bulamadı yara vs gibi. Akıntıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Yani normal akıntımda bile biraz da olsa yanıyor ve batıyor. Doktorum reglden sonra bakalım nasıl olacak dedi. Ona göre uzun süreli borik tedavisine başlamam gerekecek galiba. Ben durumu bana benzeyen birileri var mı çok merak ediyorum.
Bnmde uzun suredir devam eden gecmeyen mantar var fitil krem kullandim ise yaramiyo galiba ne duzeyde mantar onuda bilmiyorum ama cok rahatsz edici iliski sonrasinda bazen icinde yanma hissi oluyo kasinti eskisi kdr olmasada sislik ve akintim var yani

Ben de cuma günü yaptıracağım. Şu an akıntım sıfırlandı ve batmalar da 6 aydır ilk defa minimum seviyede ama devam ediyor. Vagiflora gerçekten çok işe yaradı ancak farklı bir bakteri kaldıysa kültür testi sonrası çıkacaktır. Tekrardan haberdar edeceğim. Kaç günde çıkacak sonuçlar bilmiyorum.
Bende sadece iliski sonrasi yanma var bazen sislik eskisi kdr olmasada biraz var kasinti batma hissi yok ama fitil ve krem kullandim gecmedi sanirim her ay tekrarliyo okdr dikkat etmeme ragmen batma olmamasinn nedeni ney onu anlamdm ileri duzeyde degilmi ondanmi acana

Merhaba herkese,
Konudan anlayacağınız gibi bitmek bilmeyen bi mantar enfeksiyonum var. 5 aydır bir kere bile vajinam normale dönmedi. Yani iyileşip tekrardan mantar olmadım çünkü hiç iyileşmedim. Hayatım cehenneme döndü. Gitmediğim doktor, yapmadığım tedavi kalmadı. En son doktorum vagina floranın bozulduğunu söyledi ve tavsiyesi üzerine borik asit tedavisine başladım. Akıntım tamamiyle geçti ama vajinadaki batma hissi hala devam ediyor. Akıntım beyaz süt kesiği gibi değil de SARI süt kesiği gibiydi bu arada öncesinde. Şu an baya bi azaldı ama 18 gün geçmesine rağmen gala devam ediyor yanma ve batma. İlacı bitirdikten sonra devam etmesinden çok korkuyorum. Anlattığım şekilde bu hastalığı geçirip ve yenen biri varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.
Benzer hikayeyi 2 sene önce yaşadım. Gitmediğim Dr yapmadığım test kalmadı. Herkes mantar dedi borik asistle yıkadı birkaç kere Bi Dr. Mantar ilaçları fiiller vs en son başka bi Dr a gittim. Selahattin kükner. O bana flora bozukluğu var dedi. gün aşırı beni çağırıp asidik asit sıktı içime yani seyreltilmiş sirke. Her geçen gün daha iyiye gittim. Meğer vajinamın ph değeri normal değilmiş o kadar çok mantar ilacı kullandım ki fitiller vs derken orayı daha beter hale getirmişler. Bahsettiğim asistle 2 haftaya kalmadan kurtuldum 1 yıllık illetten çok şükür kesinlikle tavsiye ederim selahattin hocayı. 1 kere muayene ücreti ödüyorsun 10 gün sonra tekrar da almıyor diğerleri gibi ankaradaysan mutlaka git Tunus caddesinde yeri

Merhaba ben senelerdir geçmeyen candida mantarından kullandigim ürünler sayesinde kurtuldum şükür isterseniz yardımcı olmak isterim
Ne ürünleri kullandınız acaba ? 1 yıldır geçmek bilmeyen vajinal enfeksiyon ve mantarım var kullanmadığım ürün gitmediğim doktor kalmadı

X