Kreş anneleri, Yardim lütfen!

Salon Kadini

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
7.417
20.034
Merhaba anneler...

Ilk cocugu haftaya krese baslayacak bir annenin destege ihtiyaci var :)

Kirtasiye ihtiyaclari haric, cocuguma neler satin almaliyim?

Bu konu diger annelere fikir vermesi acisindan da faydali olur.

Islak mendil (genel amacli mi koymalıyım, yoksa sadece ozel bolge temizligi icin mi? Ya da ikisi icin de ayri ayri urunler mi? Sleepy gibi temizlik mendili de isteniyor mu?)
Canta (cicili bicili bebek cantasi mi, anne modeli bebek bakim cantasi mi?)
Suluk (cam, metal?)
Beslenme cantasi (okulda yemek olacagi icin sart mi?)
Yedek kiyafet kac tane koymaliyim?
Panduf (ev botu)
Yedek kulot atlet kac tane koymaliyim?

Gibi sorularim var, alisverisi bu hafta halledeyim istiyorum. Bu sebeple fikirlerinize ihtiyacim var :)

Tabi kirtasiye listesine sahip olan annemiz varsa fikir olsun diye onlari da paylasabilirse sevinirim

Ya da gereksiz bi telasim mi var, okul tum bu bilgileri verecek mi?
Simdiden tesekkurler

Ekleme: Ilk cocuk oldugu icin haliyle her sezon yeniden gardrobunu duzenliyoruz. Soyle bir soru ekliyorum bu durumu gozeterek... elbiseler mi, taytlar mi, esofman altlari mi alayim, hangisi daha rahat ve benim acimdan da daha az is cikartacak seyler olur? Kizim elbiselere inanilmaz duskun, pantolon vs giymekten hic hoslanmiyor, kis dolabini tamamen elbise olarak duzenlesem kreste rahat eder mi?

Kresimiz orman okullari gibi agirlikli olarak dis mekan kullanilanlardan degil, bahcesi ve icinde oyun alani var sadece, orasi da su yumusak tabanli cim goruntulu karolarla doseli.

Son düzenleme:
Merhaba benim kızım da bugün başladı. Hayırlı olsun size de

Bize bugün okuldan liste verildi. Kırtasiye malzemeleri ve diğer ne ihtiyaç varsa hepsi orda yazıyor alınacak olarak. Başka bir tanıdığımın okul sadece yedek kıyafet suluk panduf getirin günlük demişler. Kırtasiye ve diğer malzemeleri biz alacağız ücretini bize vereceksiniz demişler. Yani velhasıl okul bu konuda bilgi veriyor. Bizde yemek olduğu için yemek de istemiyorlar. Arada bir atıştırmalık ve ya meyve olabilir dediler. Onu da whatsappta gruptan yazarız dediler. Bu şekilde oldu bizim süreç

Ay size de hayirli olsun

Bizim cevredeki herkes (ailede en kucuk cocuk su an 10 yasinda) koca koca listeler paylasti benle, haliyle kafam karisti ve hicbiri de guncel degil.

Yani o zaman bildigimiz gibi istedigimiz gibi kiyafetler alıyoruz ve sadece suluk yedek kiyafet panduf olayini ayarliyoruz.

sanirim cok stres oldum.

Teşekkürler yok yok sakin olun bende dün çok stresliydim ama bugün geçti neyse ki okul herhangi bir bilgi vermediyse şu an sadece onları alın. Kıyafet konusunda daha çok tayt eşofman takımı daha rahat oluyormuş o şekilde söylediler. Suluk bence cam tehlikeli diyeyim kendi fikrimce.
Kırtasiye malzemesi şu an almayın bence çünkü bize verdikleri listede marka yazıyor. Mutlaka herkes aynı marka alsın denildi. Çocuklar arasında anlaşmazlık oluyormuş kalite farkından dolayı.

Merhaba benim kızım da bir ay önce başladı, ihtiyac listesi okula göre değişiyor. Biz kendisine süslü bir çanta aldık. İçine her gün hava durumuna göre bir takım yedek kıyafet koyuyoruz. Yanında suluğu oluyor. Burada yaz kış dışarıda oyun oynuyor. O yüzden yağmurluk tulum, ceket ve bot aldık. Okula aylık ödenen dışında başka bir ücret ödemiyoruz. Yarım gün gidiyor ve okul öğle yemeği, meyve ve atıştırma veriyor. Benim kızım yanında bazen oyuncak bebeğini veya köpeğini de götürüyor. Sürekli koşup oynadıkları için ben rahat kıyafetler giydiriyorum ama hava güzelse ve kendisi isterse elbiseleri de var. Kıyafetleri okulun aktivite düzenine göre seçebilirsiniz. Benim kızım okul içinde çorabını bile çıkarıyor o yüzden bizde panduf tarzı bir şey yok ama kullanıyorsa alabilirsiniz. Okulda giymezse evde giyer.

Kayit kismiyla babamiz ilgilendi uzak diye daha ben gidemedim hic okula. Ptesi ilk kez gidecegim o zaman netlesir diye dusunuyorum.

Benim kizim elbise takintili biraz :) parka bile baloya gider gibi gitmek istiyor, bu da beni biraz strese soktu aslinda, orda elbiseyle rahat eder mi, tuvalete gittigimde kulotlu corabini cekebilir mi, orada ogretmenler yardimci mi oluyor mu bunlar kafamda soru isareti.

Bizim iki tane bayilarak aldığımız okul cantamiz var, bugun icine yedek takim koydum sığmaz gibi geldi kisliklar devreye girince.

Siz ne buyuklukte canta aldiniz? Bebek değil de cocuk cantasi gibi mi?

Cimcimeye bak sen parka bile süslü gidiyormuş Ben kendisi nasıl rahat ediyorsa öyle davranırdım. Kızımı bu konuda pek sıkmıyorum ben. Bazen okul dönüşü ayakkabılarını ve çorabını çıkarıp yürümek istiyor. Ben izin veriyorum. Yerler temiz oluyor çöp veya cam kırığı gibi şeyler olmuyor. Bir patikadan yürüyoruz. Aslında bu tarz şeyler önemsiz görünüyor ama kendisine bırakın. Kararlarının sorumluluklarını alsın.

Bizim okulumuzda tuvalet konusunda öğretmenler yardımcı oluyor. Yine okula sorarak fikir yürütebilirsiniz. Kızım okula giderken kendisi çantasını takıyor ama biraz büyük.

Bir de okula kendilerine ait eşyalarını koydukları kutular var. Herkes bizim gibi yedek kıyafet koymuyor ama yağmurlu olunca poşet içinde yedek kiyafet koyduklarını görmüştüm. Eğer sizde de öyle bir kutu veya dolap varsa sığmayan eşyaları poşete koyabilirsiniz.

Oyle seylere ben de karismiyorum parkta bazen ciplak ayakla kosuyorlar, eglendigi surece ben de mutluyum, kirlenmis yaralanmis umursamam, tek dusuncem, istegim mutlu olması.

Ptesi oryantasyonumuz basladiginda hersey rayina oturacak bu durumda, sabirla bekleyecegim.

Hepsini öğretmenlere sorabilirsiniz. Benimkiler oğlan. Eşofman giydiririm hep. Her kreşin prensibi ayrı. Yeni kreş suluk istemedi. Islak mendil olsun çantasında bir tane yeter dedi. İkişer takım da yedek çamaşır istedi o kadar. Yeme içme onlardan ben karışmıyorum. Kırtasiye için de para verdik. Pahalı bir kreş zaten ama kafam acayip rahat. Eski kreş bir sürü temizlik malzemesi istiyordu, kahvaltısını ben hazırlayıp koyardım. Ay ne zormuş

Ooooo hayırlı uğurlu olsun inşallah canım.

Çok çok sevindim okula başlamasına. İnşallah çok eğlenir,kolay alışır.

Biz yarım gün götürüyoruz.

Minik çantası var,3 takım kıyafeti var,genel olarak üstünü değiştirtmiyor. Çok sıkı tembihledim özel bölgeler diye galiba.

Bizde beslenme,kırtasiye malzemesi götürmek yasak. Kırtasiye malzemeleri için para verdik,yemek orada.

Heyecanla gelişmeleri takip edeceğim.

Kres liste verir zaten, bizimki suluk, yedek kiyafet, crocs, cirtli spor ayakkabi istedi sadece. Bence suluk celik olmali, canta temizligi kolay olmali. Ben skip hop suluk ve canta aldim memnunum. Bizimki de hergun buyudugu icin her sezon yeni kiyafetler aliyoruz. Artik kiyafetlerini krese gore aliyorum. Rahat hareket edebilecegi, tualete gidebilecegi uzerini degistirebilecegi gibi. Birde orada uyuyacaksa oradaki yatagin olculerinde alez carsaf yastik yastik kilifi ve battaniye almaniz gerekir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…