Kredi ile toplu altın almak mı yoksa her ay az az altın almak mı?

bEn kredi ile değil de kredi kartı ile almaya karar verdim . Kredi kartına vade farksız 3 taksit yapıyorlar, 20b taksit ödemesi olacak şekilde 60b lik alicam, 4. Ay tekrar toplu alim yapicam, hem faiz ödememiş hem de önden toplu alımlar yapmış olucam , tabii kuyumcular karttan çekince yüzde 7 ekliyor ama faize odaklanınca çok çok düşük
hangi banka yapiyor ya benim kredi kartimin faiz orani 4 falan

hangi banka yapiyor ya benim kredi kartimin faiz orani 4 falan

Yok öyle değil dönem borcunun tamamını kapatılan, yani 60blik aldım, 3 taksit yaptım, kuyumcu 60b çarpı yüzde 7 aliyor ekstra bu da 4.200 tl ediyor yani toplamda 64.200 u 3 e bölüp her ay ödeyeceğim, asgarisini ödemiyorum o dönemki borcun tamamını ödüyorum ,banka faizinden kurtuluyorum

Yok öyle değil dönem borcunun tamamını kapatılan, yani 60blik aldım, 3 taksit yaptım, kuyumcu 60b çarpı yüzde 7 aliyor ekstra bu da 4.200 tl ediyor yani toplamda 64.200 u 3 e bölüp her ay ödeyeceğim, asgarisini ödemiyorum o dönemki borcun tamamını ödüyorum ,banka faizinden kurtuluyorum
Bi ara asgari ödenerek ii kar yapmışlar ben o zamanlar bilmiyordum şimdi kredi kartı faiz oranları artırılarak bunun önü kesilmiş ama 3taksit imkanı halen devam eden yerler var oralardan almak mantıklı

bEn kredi ile değil de kredi kartı ile almaya karar verdim . Kredi kartına vade farksız 3 taksit yapıyorlar, 20b taksit ödemesi olacak şekilde 60b lik alicam, 4. Ay tekrar toplu alim yapicam, hem faiz ödememiş hem de önden toplu alımlar yapmış olucam , tabii kuyumcular karttan çekince yüzde 7 ekliyor ama faize odaklanınca çok çok düşük
kredi kartından geçen ay aldım komisyon aldı kuyumcu vade farksız kim veriyor ?
konuyu şimdi anladım pardom.
Bu arada taksitli altın satışı yapan kuyumcu var mı ?

Son düzenleme:
kredi kartından geçen ay aldım komisyon aldı kuyumcu vade farksız kim veriyor ?
konuyu şimdi anladım pardom.
Bu arada taksitli altın satışı yapan kuyumcu var mı ?

Komisyon alıyor satış bedeli üstünden, sonrada bedeli 3 e bölüyor vade farksız
Evet benim bulunduğun şehirde var ama her kuyumcu yapmıyor.

Bende ilk başta kuyumculara sorduğumda kimse yoktu tek çekime de yüzde 10 ustu komisyon alıyorlardı, sonra yüzde 7 komisyonla 3 taksit yapan kuyumcu denk geldi şansıma

Sizden yüzde kaç komisyon aldılar?

Komisyon alıyor satış bedeli üstünden, sonrada bedeli 3 e bölüyor vade farksız
Evet benim bulunduğun şehirde var ama her kuyumcu yapmıyor.

Bende ilk başta kuyumculara sorduğumda kimse yoktu tek çekime de yüzde 10 ustu komisyon alıyorlardı, sonra yüzde 7 komisyonla 3 taksit yapan kuyumcu denk geldi şansıma

Sizden yüzde kaç komisyon aldılar?
3085 tl olan gramı 3220 tl den aldım bugün taksit yok ama.
İstanbul'da mısınız siz peki?

merhabalar kk nın akıllı hanımları,

her ay birikime 20bin civarı para ayırabiliyorum. bu 20bin ile her ay altın almak mı mantıklı yoksa; 170 bin kredi çekip her ay yaklaşık 20bşn ödeyerek 170 bin ile toplu şekilde altın almam mı daha mantıklı olur? siz bu tarz konularda ne düşünüyorsunuz acaba?
Merhaba şahsen her ay gelirimin %70 i ile altın alıyorum
Yerinde olsam hiç faiz işlerine bulaşmazdım

Helal kazancını haramla kirletmeye değmez

Karar senin

X