Kredi ile toplu altın almak mı yoksa her ay az az altın almak mı?

Brokolis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2020
2.430
9.468
merhabalar kk nın akıllı hanımları,

her ay birikime 20bin civarı para ayırabiliyorum. bu 20bin ile her ay altın almak mı mantıklı yoksa; 170 bin kredi çekip her ay yaklaşık 20bşn ödeyerek 170 bin ile toplu şekilde altın almam mı daha mantıklı olur? siz bu tarz konularda ne düşünüyorsunuz acaba?

Son düzenleme:
merhabalar kk nın akıllı hanımları,

her ay birikime 20bin civarı para ayırabiliyorum. bu 20bin ile her ay altın almak mı mantıklı yoksa; 170 bin kredi çekip her ay yaklaşık 20bşn ödeyerek 170 bin ile altın almam mı daha mantıklı olur? siz bu tarz konularda ne düşünüyorsunuz acaba?
170 bin çek altın al. Senin odemen sabit kalacak ama altın ucuyor. Dün 12.200 e 24 ayar 4 Gr alabildim. 1 ay önce 11 bin civariydi. Ha tabi hesapları güzel yap. 170 binin geri ödemesi ne kadar olacak altın ne kadar olacak ortalama bir hesap yap. Bir de altını minumum 1-2 yıl sonra kullanırsanız kazanırsınız.

170 bin çek altın al. Senin odemen sabit kalacak ama altın ucuyor. Dün 12.200 e 24 ayar 4 Gr alabildim. 1 ay önce 11 bin civariydi. Ha tabi hesapları güzel yap. 170 binin geri ödemesi ne kadar olacak altın ne kadar olacak ortalama bir hesap yap. Bir de altını minumum 1-2 yıl sonra kullanırsanız kazanırsınız.
170 binin ödemesi de 20 bin olacak 12 ayda bitecek. ya da her ay kendi paramdan 20 binlik altın alıcam

Uzun vade düsünüyorum ve altın da yükselecek kredi faizinden daha cok getireceğini inanıyorum derseniz olabilir.Geçen sene bu tarz birşey yapmıstım faiz oranı düsüktü gerçi zaten uzun vadeciyim diye girmistim iyi ki yapmışım diyorum.Alacaksanız cekili altın tavsiye ederim alım satım makası az olan tür o.

170 binin ödemesi de 20 bin olacak 12 ayda bitecek. ya da her ay kendi paramdan 20 binlik altın alıcam
Bu ay 20 bine 6-7 Gr alabilirsiniz gelecek ay 4-5 Gr düşecek. O yüzden söyledim. Topluca alıp kara geçmek bana mantıklı geliyor 170 bin 12 ay sonra ne kadar olarak geri ödenecek. Örneğin 12 ay sonra altın tahmini 4.500u bulur deniyor. Ona göre kâr Zarar dengesini hesaplayin.

Uzun vade düsünüyorum ve altın da yükselecek kredi faizinden daha cok getireceğini inanıyorum derseniz olabilir.Geçen sene bu tarz birşey yapmıstım faiz oranı düsüktü gerçi zaten uzun vadeciyim diye girmistim iyi ki yapmışım diyorum.Alacaksanız cekili altın tavsiye ederim alım satım makası az olan tür o.

siz ne kadar çekmiştiniz? kaç gram almıştınız

ben aklima estikce kredi ceker onla altin doviz bir seyler alirim.
hatta son taksidimi bu ay odeyecegim.
soyle soyleyeyim, 2021in sonunda 1450 tl taksitle 36 aylik kredi cekmistim. o zaman asgari ücret 3500di, bu rakam epey bir rakamdi. oysa bir sene icinde hic bir sey denecek bir rakam oldu. o zaman bu parayla 60 gram altin falan aliniyordu. sizin gibi dusunseydim ilk ay o paraya 3 gram alirdim, seneye 1 gram, bugunde yarim.
ayni sekilde gecen sene agustosta 70 binlik bir kredi cektim, 42 gram altin falan ediyordu. 7,5 taksitle bitti bile ben anlamadan. eger o 7,5 lirayla altin almaya kalksam ilk ay 4 altin alacaktım ama 12 ayin sonunda bu ay 2,5
yani yine kârdayim:)
su an issizim malesef. ise girdigim an 50-70 gram altin ederince bir kredi cekmeyi düşünüyorum.
evet faizler yüksek ama altin dolar da yukseliyor:) aylik aylik almaktan iyidir

soyle soyleyeyim, 2021in sonunda 1450 tl taksitle 36 aylik kredi cekmistim. o zaman asgari ücret 3500di, bu rakam epey bir rakamdi. oysa bir sene icinde hic bir sey denecek bir rakam oldu. o zaman bu parayla 60 gram altin falan aliniyordu. sizin gibi dusunseydim ilk ay o paraya 3 gram alirdim, seneye 1 gram, bugunde yarim.
ayni sekilde gecen sene agustosta 70 binlik bir kredi cektim, 42 gram altin falan ediyordu. 7,5 taksitle bitti bile ben anlamadan. eger o 7,5 lirayla altin almaya kalksam ilk ay 4 altin alacaktım ama 12 ayin sonunda bu ay 2,5
su an issizim malesef. ise girdigim an 50-70 gram altin ederince bir kredi cekmeyi düşünüyorum.

peki banka üzerinden mi aldın yoksa internet üzerinden mi? benim fiziki almak hoşuma gidiyor ama banka üzerinden de her zaman hızlıca bozdurabilmek aklımı çeliyor

Kafalar aynı seninle, benim B12 eksikliğinden hafıza olarak düsüklügüm var ama🤣 evden evden borsa,altın,kripto ne varsa daldım bekliyorum,bu ay borclar bitecek yeniden bir borclanma planı icerisindeyim …

peki banka üzerinden mi aldın yoksa internet üzerinden mi? benim fiziki almak hoşuma gidiyor ama banka üzerinden de her zaman hızlıca bozdurabilmek aklımı çeliyor
ya ben her şeyden aliyorum. dolar da var euro da sterlin de bankada altin da elde altin da.
eskiden borsa, coin falan da vardi ama onlara tövbe ettim biraktim. babaanne metoduyla böyle devam ben:)
evde durmasi riskli. ama bankalar da cok fazla makas araligi var.
benim evde duran altinim bozduramayacagim sekilde tek kapta duruyor (biriktikce birlestiriyorum. kuyumcular birlikleri 10luk, onluklari 20lik 50lik flaan yapiyor). bankadaki de lazim oldukca kullaniyorum. mesela su an issizim esnek hesap kredilerimi o altinla ödüyorum. ya da ev diziyorum masrafim cok. kredi kartimi falan oradan bozdurduklarimla ödüyorum. bazen 200 tllik bile bozdurabiliyorsun. bu yönü guzel

aaa soylemeyi unuttum. kredi cekince imza atiyorsun bu krediyle yatirim yapmicam altin doviz almicam diye:) o yuzden en azindan ilk asamada bankadan almasan daha iyi olur. nolur nolmaz

X