Kötü çalışma saatleri

Topluca cevap vereyim vaktim olmadığı için cevap yazamadım herkese. Yurt dışı ile bağlantılı çalışıyorum çocuklarımin biri Aralık ayında 5 yaşını dolduracak oğlum ise Ekim ayında 7 yaşını dolduracak. Yaptığım is (çağrı merkezi) gereği bilgisayarin basindan kalkamıyorum malesef. Part time olanağı olurmu diye geçen gün sordum şu anlık yok dediler. Bu işte devam etmeyi düşünmüyorum her halükarda, cocuklarima ne olursa olsun bu kotulugu yapamam. Uygun bir proje denk gelse hemen degistecegim bu işi ama açıkta kalma düşüncesi biraz ürkütüyor beni, çok fazla travmam var calismamakla ilgili. Bir an bile kimseye muhtaç olmak istemiyorum açıkçası. Büyük ihtimalle projenin içeriğine bakmadan sadece çalışma saatlerine odaklanarak bir işe gireceğim başka oluru yok gibi.
Travmaların olabilir tamam ama bu işi bırakman yerinde olur. Çalısmak istedikten sonra illa ki başka iş bulursun. Böyle devam edersen Allah korusun ama çocuklarda travma olabilir yani saatler aşırı sağlıksız. O yüzden bırakma kararına sevindim. Daha iyi saatlerde bir çalışma neden olmasın çokta güzel olur.
Benim çocuklar 4-7.5 yaşlarındalar bende çalışmak istiyorum artık ama uygun bir iş bulmadan girişemiyorum maalesef. Ne zaman yapabilicem onu da bilmiyorum. Umarım siz daha iyi şartlarda bir iş bulursunuz 🙏

Sizi çok iyi anlıyorum, ben de oğlumu hiç olmayacak bir dönemde çalışmak zorunda kaldığım için bırakıp işe gittim. O dönemlerde oldukça vicdan azabı çektim ama aynı zamanda çalışmak bana travmatik olan bir dönemi deliler Hastanesine kapatılmadan atlamamı sağlamıştı. her ne kadar elimizden gelen en iyi şey en mükemmel sonuçları doğurmasa da, bizler anne olarak her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ne mutlu ki iş değiştirme şansınız var. Bence suanda önceliğiniz uygun saatlerde bir iş bulmak olsun bakarsınız zamanla işi de seversiniz. Zaten koşullar iyiyse iş bir şekilde sevilir bence. Mevcut saatleriniz içinde çalıştığınız sürece çok sevdiğiniz işten tiksinmeniz an meselesi zaten.

Selam hanimlar, düşün düşün çıkamiyorum bir türlü işin içinden. Severek yaptığım bir işim var ama gelin görünki saatleri çocuklarim açısından çok kötü. Vardiyali bir çalışma sistemi, bir hafta 12:00 -21:00 arası bir haftada 15:00 - 00:00 arası. Ilki vardiya yine çekiliyorda ikinci vardiya müthiş zorluyor. Şimdi birde çocukların okulu başladı okul temposu, yemek saati (beraber sofraya oturmak gibi bir durumumuz yok) ödev saati, uyku saati vs bunlari aksatma gibi bir lüksümüz yok. Ama çalışınca ister istemez aksıyor. Eşim bir yere kadar yetiyor, mesela çocuklar asla babanın soylemesiyle uyumayı kabul etmiyorlar benim yatağa gönderip başlarında beklemem lazim. Bir yandan başka projeler araştırıyorum ama kafama yatan bir proje bulamadım bir türlü. Çocuklar okuldan geldikten sonra gece yarısına kadar bilgisayar başından kalkamayan bir anne ile karşılaşacaklar bu düşünce bile bana inanılmaz suçluluk hissettiriyor. Bu şartlar altında çalışmaya devam etmek eşittir çocukları ihmal etmek bunun farkındayım. Bu ayı tamamladıktan sonra işi bırakıp uygun projeyimi beklemem lazım yoksa projenin içeriğine bakmadan sadece çalışma saatlerini baz alarak mi bir iş tercih etmem lazım inanın kafam çok karışık. Part time projeler var ama içerik olarak bana göre degil. Kendimi zorlayıp yinede girip denememmi lazım bilemiyorum. Bu arada çalıştığım projede part time alternatif yokmuş malesef. Bir yanden annelik iç güdüleri bir yandan kötü ekonomi ve ülkemizin gerçekleri arasında sıkışıp kaldım.
10 Yıl sağlık sektöründe çalıstım. son üç yıl akşam 17:30-02:00( eve servis bırakana kadar gece 03:00 ü buluyordu) haftada sadece cumartesi evdeydim. Pazar dahil aynı tempo çalışıyordum. Çocuklarım büyük olmasına rağmen psikolojim bozuldu. Eve gidiyorum evde herkez uyuyo.Cumartesi evde olduğum için o bir gün bizim için cok önemliydi.cok ısrar ettim benim vardiyemi arada gündüze çekin diye hep oyaladılar beni.Bende istifa ettim. Şimdi başka bi yerde çalışıyorum. Akşamları eşimle cocuklarınla beraber olabilmek çok güzelmiş. inş gönlünüze göre bir iş bulursunuz.

strawberry_cake strawberry_cake okuduğum ve bildiğim kadarıyla aileden maddi durumun iyi. Evin araban vs var ,eve duzenli bir maaş giriyor.

Yine actigin konulardan okudugum kadarıyla çocukların çok hareketli ,sürekli ilgi istiyorlar.
Eşin ev işlerinde yardımcı olmuyor, yardımcı kadin da tutmuyorsun...

Çalışma saatlerine baktım da gerçekten çok kötü. Çocuklara ve sana yazık. Tavsiyem işi bırak. Oyle part time vs hic ugrasma.Kendinle ve çocuklarınla ilgilen.

pure hazel pure hazel sağol tavsiyen için canım. Aslında haklısın ama ekonomik özgürlüğüm olmadigi için çok sıkıntı yaşadım. Hem kendi ailem hem eşim hemde eşimin ailesi tarafindan çok ezildim bu yüzden. Kendimi bir daha o pozisyona sokmak istemiyorum 😔 Ailem zengin ama kendilerinden başka kimseye faydaları yok. İşin acı tarafi en çokta onlar bana yaşattı o ezikliği. Çalışmaya başladığımdan beri kimsenin gıkı çikmiyor bana. Bugün bir görüşme yaptım. Yakın zamanda başlayacak bir proje var günde 6 saat, 09:30 - 15:30 arası. Bir sure alımlar devam edecek. Bir iki ay hem kafamı dinleyip hem çocuklara gönlümce vakit ayirip sonrasinda böyle birsey dusunebilirim. Bir baskasina (eşim dahi olsa) el açmak tüylerimi urpertiyor artık malesef..

bekar ve çocuksuz olduğum halde bu çalışma saatlerinde çalışmak benim bile inanılmaz moralimi bozardı
maaş falan nasıl ? yan haklar? işin kazandırdığı maddi şeyler nasıl?

Siz proje proje diyince ben de mimarlık, mühendislik gibi yapısal beceri ve süreklilik gerektiren bir meslektesiniz zannettim ama çağrı merkezi gibi biryer için evden çalışıyorsanız ve maddi olarak çok da ihtiyacınız yoksa iki küçük çocukla bu şekilde desteksiz çalışmak sizi çok yıpratır bence. Ya düzenli yardımcı alın veya başka bir iş bakin

Siz proje proje diyince ben de mimarlık, mühendislik gibi yapısal beceri ve süreklilik gerektiren bir meslektesiniz zannettim ama çağrı merkezi gibi biryer için evden çalışıyorsanız ve maddi olarak çok da ihtiyacınız yoksa iki küçük çocukla bu şekilde desteksiz çalışmak sizi çok yıpratır bence. Ya düzenli yardımcı alın veya başka bir iş bakin
Yurt dışı bağlantılı olduğu için proje olarak adlandırılıyor bu yüzden bu şekilde bahsettim. Maddi olarak ihtiyacım var aslında. Eşim memur ben çalışmasam eve giren para 45K. İki kişi çalıştığımızda 95 bin civari para giriyor. Tek maaş bu zamanda çok zor malesef iki çocukla. Yetse bile çalışmak için başka sebeplerimde var yukarda bahsettim. Kafam rahat olsa gönlümce çocuklarıma vakit ayırmak isterim bende ama çalışmadığım dönemler çok şey yaşadım bunları tekrar yaşamak istemiyorum. Dediğim gibi part time iş imkanlarını araştiriyorum bir yerle görüşme sağladım kafama yattı. Ordada zorlanirsam bir sure ara vereceğim mecburen çalışmaya.

Selam hanimlar, düşün düşün çıkamiyorum bir türlü işin içinden. Severek yaptığım bir işim var ama gelin görünki saatleri çocuklarim açısından çok kötü. Vardiyali bir çalışma sistemi, bir hafta 12:00 -21:00 arası bir haftada 15:00 - 00:00 arası. Ilki vardiya yine çekiliyorda ikinci vardiya müthiş zorluyor. Şimdi birde çocukların okulu başladı okul temposu, yemek saati (beraber sofraya oturmak gibi bir durumumuz yok) ödev saati, uyku saati vs bunlari aksatma gibi bir lüksümüz yok. Ama çalışınca ister istemez aksıyor. Eşim bir yere kadar yetiyor, mesela çocuklar asla babanın soylemesiyle uyumayı kabul etmiyorlar benim yatağa gönderip başlarında beklemem lazim. Bir yandan başka projeler araştırıyorum ama kafama yatan bir proje bulamadım bir türlü. Çocuklar okuldan geldikten sonra gece yarısına kadar bilgisayar başından kalkamayan bir anne ile karşılaşacaklar bu düşünce bile bana inanılmaz suçluluk hissettiriyor. Bu şartlar altında çalışmaya devam etmek eşittir çocukları ihmal etmek bunun farkındayım. Bu ayı tamamladıktan sonra işi bırakıp uygun projeyimi beklemem lazım yoksa projenin içeriğine bakmadan sadece çalışma saatlerini baz alarak mi bir iş tercih etmem lazım inanın kafam çok karışık. Part time projeler var ama içerik olarak bana göre degil. Kendimi zorlayıp yinede girip denememmi lazım bilemiyorum. Bu arada çalıştığım projede part time alternatif yokmuş malesef. Bir yanden annelik iç güdüleri bir yandan kötü ekonomi ve ülkemizin gerçekleri arasında sıkışıp kaldım.
Çocuklar kaç yaşında ?

Yurt dışı bağlantılı olduğu için proje olarak adlandırılıyor bu yüzden bu şekilde bahsettim. Maddi olarak ihtiyacım var aslında. Eşim memur ben çalışmasam eve giren para 45K. İki kişi çalıştığımızda 95 bin civari para giriyor. Tek maaş bu zamanda çok zor malesef iki çocukla. Yetse bile çalışmak için başka sebeplerimde var yukarda bahsettim. Kafam rahat olsa gönlümce çocuklarıma vakit ayırmak isterim bende ama çalışmadığım dönemler çok şey yaşadım bunları tekrar yaşamak istemiyorum. Dediğim gibi part time iş imkanlarını araştiriyorum bir yerle görüşme sağladım kafama yattı. Ordada zorlanirsam bir sure ara vereceğim mecburen çalışmaya.
Evden mı çalışıyorsunuz ?

Gercekten saatler cok kotu ama evde olmaniz iyi. Peki mecburi isleri mesai saatlerinde yapip kalan isleri cocuklar uyurken yapsaniz ? Boylece cocuklarla daha cok vakit gecirebilirsiniz. Ben de evden calisiyorum, calisma saatim 9-18 olmasina ragmen 2.5yas bebesiyle cogu isimi aksam o uyuyunca yapiyorum. Yoksa calismam mumkun degildi.

Beni anane dede büyütmüş birisi olarak diyorum ki (okul dönemi artık ananemlerde yoktu tek başımaydım kardesimin beslenme cantasini bile ben hazirlardım) bence çocuklarınıza daha fazla vakit ayırabilecek bir iş bulun. (Anneminde çalışma saatleri sizin gibiydi)
Çocukluğumda annemle hatırladığım o kadar az anım var ki. Evet çok güzel bir çocukluk sağladılar bana maddi imkanlarından dolayı ama annelerinin ellerinden tutup okula götürülen çocukları kıskanırdım, okul çıkışı kapıda herkesin annesi beklerdi ben kendim eve giderdim.. vs vs. Şimdi annemde çok pişman ama iş işten geçti.

Beni anane dede büyütmüş birisi olarak diyorum ki (okul dönemi artık ananemlerde yoktu tek başımaydım kardesimin beslenme cantasini bile ben hazirlardım) bence çocuklarınıza daha fazla vakit ayırabilecek bir iş bulun. (Anneminde çalışma saatleri sizin gibiydi)
Çocukluğumda annemle hatırladığım o kadar az anım var ki. Evet çok güzel bir çocukluk sağladılar bana maddi imkanlarından dolayı ama annelerinin ellerinden tutup okula götürülen çocukları kıskanırdım, okul çıkışı kapıda herkesin annesi beklerdi ben kendim eve giderdim.. vs vs. Şimdi annemde çok pişman ama iş işten geçti.
Çok uzuldum sizin icin.. Çocuklar anneyle mutlu oluyor anneyle kendilerini güvende hissediyorlar. Bu akşam toplantim vardı az önce oğlum birşeyler anlatmaya çalışıyordu dinleyemedim ağlamaya başladı başka bir iş seçemezmisin bizimle ilgilenemiyorsun dedi 😔 Kararım kesin iş yerine istifa dilekcemi verip ihbar suremin dolmasini bekleyeceğim. Sonra biraz dinlenip en geç 15:00 gibi biten ve hafta sonu sabit izinli bir işe gireceğim. Geri kalan zamanımda doya doya çocuklarıma vakit ayiracagim. Onların mutluluğu herşeyden daha önemli benim için.

Çok uzuldum sizin icin.. Çocuklar anneyle mutlu oluyor anneyle kendilerini güvende hissediyorlar. Bu akşam toplantim vardı az önce oğlum birşeyler anlatmaya çalışıyordu dinleyemedim ağlamaya başladı başka bir iş seçemezmisin bizimle ilgilenemiyorsun dedi 😔 Kararım kesin iş yerine istifa dilekcemi verip ihbar suremin dolmasini bekleyeceğim. Sonra biraz dinlenip en geç 15:00 gibi biten ve hafta sonu sabit izinli bir işe gireceğim. Geri kalan zamanımda doya doya çocuklarıma vakit ayiracagim. Onların mutluluğu herşeyden daha önemli benim için.
İşte bu:KK50:

Gercekten saatler cok kotu ama evde olmaniz iyi. Peki mecburi isleri mesai saatlerinde yapip kalan isleri cocuklar uyurken yapsaniz ? Boylece cocuklarla daha cok vakit gecirebilirsiniz. Ben de evden calisiyorum, calisma saatim 9-18 olmasina ragmen 2.5yas bebesiyle cogu isimi aksam o uyuyunca yapiyorum. Yoksa calismam mumkun degildi.
kadın çağrı merkezi gibi bir işte sanırım

yani evde çalışıyor ama o saatler içinde tıpkı ofiste gibi.
öyle kafasına göre kalkamıyor o dakika o işi yapıyor. şimdi ara vereyim de çocuğu uyutup yapayım diyemiyor.

ben de evden çalışıyorum, proje bazlı çalışıyorum ama belirli teslim tarihleri haricinde kimse benim saat kaçta çalıştığıma bakmıyor. zaten bir kaydı da yok. bu şekilde bir iş olsa çocuklar açısından çok güzel olur.

Ayda bir kere de olsa erken baslayip erken biten bir vardiya daha olmali. böyle bir vardiya hiç mi yazılmıyor yoksa başka kişiler mi alıyor?

kadın çağrı merkezi gibi bir işte sanırım

yani evde çalışıyor ama o saatler içinde tıpkı ofiste gibi.
öyle kafasına göre kalkamıyor o dakika o işi yapıyor. şimdi ara vereyim de çocuğu uyutup yapayım diyemiyor.

ben de evden çalışıyorum, proje bazlı çalışıyorum ama belirli teslim tarihleri haricinde kimse benim saat kaçta çalıştığıma bakmıyor. zaten bir kaydı da yok. bu şekilde bir iş olsa çocuklar açısından çok güzel olur.
Evet oyleyse dediginiz gibi bilgisayar basindan kalkamaz pek. Sizin calisma sartlariniz cok guzelmis. Ben 9-18 arasi sistemde aktif olmaliyim. Ama telefon gorusmeleri haric kalan isleri mesai saatlerimin disinda da yapabilirim, cok goze batmadan. 1 saat yemek molami istedigim saatte kullanabiliyorum. 15.30 cocugu kresten almam lazim 15-16 arasi kullanacagim mesela ve benim icin buyuk avantaj. Keske her annenin isi rahat olsa.

X