Kötü bir anne miyim? Bebeğime sahip çıkamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size helal olsun👏👏 okurken rahatladım verdiğiniz tepkilere. Konu sahibi inşallah okur da örnek alır sizi
Ve maalesef böyle kadınlar ve bu kadınlara bağımlı yaşamayı kanıksamış büyüyememiş erkekler var evlenip eşlerinin başını yakan..
Eşi ailesini küstürmüş. Böyle aileler çok baskıcı, işlerine geldi mi geleneksel, o ayıp şu ayıp, hepsi aynı anda yanlış da olsa savunan tipler oluyorlar. İlk başta kötü olur fakat sonra sonra öyle güzel saygı duymaya başlıyorlar ki. Benim ailemde öyle değildir mesela. Annemiz babamız yanlış bir şey dese ya da yapsa hemen biz müdahale ediyoruz. Erkek kardeşlerim bizim yanımızda karısına bir şey demeye korkarlar. İnsan haklıyı haksızı bilmeli ya. Kadına git çalış derken iyi ama söz hakkı olmasın.

Eşi ailesini küstürmüş. Böyle aileler çok baskıcı, işlerine geldi mi geleneksel, o ayıp şu ayıp, hepsi aynı anda yanlış da olsa savunan tipler oluyorlar. İlk başta kötü olur fakat sonra sonra öyle güzel saygı duymaya başlıyorlar ki. Benim ailemde öyle değildir mesela. Annemiz babamız yanlış bir şey dese ya da yapsa hemen biz müdahale ediyoruz. Erkek kardeşlerim bizim yanımızda karısına bir şey demeye korkarlar. İnsan haklıyı haksızı bilmeli ya. Kadına git çalış derken iyi ama söz hakkı olmasın.
Konu sahibi de eşinin ailesini küstürsün üstelik çok daha geçerli sebepleri var yani. Evet bazı aile yapılarında sonradan saygı kazanıyorsun daha doğrusu söke söke alıyorsun hak ettiğin saygıyı yoksa kendiliklerinden duymuyorlar. Bazı aile yapıları çok farklı hayretle okuyorum. Torunu emzirmek falan nasıl kafalar bunlar mesela bu anneyle büyümüş olan eş de sıkıntılı olmaya meyillidir bence.

Belli bir yaştan sonra asla yapılmaması gerek hatırlayacak çünkü

Çocuğunuz böyle birine emanetken eve gelen paranın ne kadar kıymeti olur ki? Ileride keşke dersiniz.. Eşiniz ailenizi küstürdüyse madem evi geçindirme konusunda kendine güveni var demek ki, işden çıkıp çocuğunuzun başında durun..
Maalesef yok olsa zaten ücretsiz izne ayrılırdım bu yaşananlardan sonra ama maalesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X