Aile Planlaması Korunmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Zaten ben sütüme guvenmedim hiç
Benım aılemde ablam falanda emzirmek bıtınce adet olur annem filanda oyleymiş
Ve gittiğimde bi sorun yoktu 1ay once falan
O zaman sıkıntı yok, bünye meselesi demek.
Ben doğum sonrası 2. Hafta kontrole gittiğimde düşünün daha lohusa kanamam varken, doktorum yumurtaların çok iyi gözüküyor aman dikkat et şuanda bile hamile kalabilirsin demişti.
Senin çok dikkatli olman lazım yoksa 3. çocuğa yakında görüşürüz diye uğurladı beni.
Benimki de nasıl bir bünye ise, amaç olarak doğurmaya gelmişim dünyaya!

O zaman sıkıntı yok, bünye meselesi demek.
Ben doğum sonrası 2. Hafta kontrole gittiğimde düşünün daha lohusa kanamam varken, doktorum yumurtaların çok iyi gözüküyor aman dikkat et şuanda bile hamile kalabilirsin demişti.
Senin çok dikkatli olman lazım yoksa 3. çocuğa yakında görüşürüz diye uğurladı beni.
Benimki de nasıl bir bünye ise, amaç olarak doğurmaya gelmişim dünyaya!
Esiniz ceketıni yakınınızda tutmasın ozaman masallah ama sizee

Konuyu takipteyim hemşire 3 aylık iğneyi tavsiye etmedi ama ..
Hap kullannman daha iyi içerikleri aynı birden 3 aylık enjekte ediliyor vucuduna demişti ..
En iyisi prezervatif sanırım ..

Kayganlaştırıcı jel ile denemeniz lazım.
Doğum sonrası çok yaygın bir durum bu kadınlarda.
Beni doktorum uyarmıştı, her ilişkide kullanın jel, eskisi gibi olmayacak diye.
Bu arada 17 ay çok uzun bir süre, 12 den sonra kontrole gittiniz mi?
Ya bu jelle mikrop falan kapmaz mı insan? Çok merak ediyorum. Güvenilir mi? Gerçi lazerde kullanılıyorda, bilemedim şimdi.

Merhaba hanımlar

17 aylik bi oğlum var kesinlikle başka bir cocuk dusunmuyorum suan esimde dusunmuyor ama ileri donuk ıstyor yada olursa da uzulmem diyor
Korunuyor kendısı
Prezervatif denedık ama olmadı tutmadı yanı:olamaz::işsiz:
Herneyse bende işim garanti olsun istiyorum (gerci Allah ıstedıkten sonra ol der ve olur) ama tedbir dıyelim biz. :110:
İşte asıl sorum su 3 aylik iğne vurduran varmı bu seklde korunan¿ yada bilgisi olan. Birde yan etkisi vs varmi? emzirirken vurulabiliyormu!? :110:
2yıl yazz doğum kontrol hapı kullandım. hiç yan etkisini görmedim çok şükür. bırakınca da gayet rahat hamile kalınıyor. saati saatine gününü atlamadan alın. ben telefonun alarmını kurmuştum her gün aynı saate. hiç problem yaşamadım.onun dışında öyle spiral kayar falan da şans işi biraz.. çevremde onunla korunan da çok insan var. siz önleminizi alın. iyi bir yere taktırtın. hiçbirşey olmaz, düşük ihtimal yani. ama olursa da biraz Allah'ın takdiri oluyor.

hiçbir yöntem %100 değil. ama daha güvenli olanlar var.
bence spiral taktır ve kontrollerini de ihmal etme.
o iğneler tüm dengelerin i bozuyor kadınların.
ben de 4,5 yıldır spiral kullanıyorum sıkıntı yok.

O iğneyle hamile kalan tanıdığım var.
Ben de kondom azizliğine uğrayıp üzerine ella içip 14 ay arayla iki çocuğa sahip oldum.
En iyi korunma yöntemi kardeş kardeş yatmak herhalde.
Çünkü spiralin kayma riski, hapın unutulma ihtimali derken ya çelik don ya da kankaya bağlamak kalıyor geriye.
:KK70::KK70:Kızkardeşim spiral+prezervatif+geri çekilme yöntemiyle hamile kalmıştı. Tüpleri bağlatmak en iyisi olsa gerek.

Merhaba hanımlar

17 aylik bi oğlum var kesinlikle başka bir cocuk dusunmuyorum suan esimde dusunmuyor ama ileri donuk ıstyor yada olursa da uzulmem diyor
Korunuyor kendısı
Prezervatif denedık ama olmadı tutmadı yanı:olamaz::işsiz:
Herneyse bende işim garanti olsun istiyorum (gerci Allah ıstedıkten sonra ol der ve olur) ama tedbir dıyelim biz. :110:
İşte asıl sorum su 3 aylik iğne vurduran varmı bu seklde korunan¿ yada bilgisi olan. Birde yan etkisi vs varmi? emzirirken vurulabiliyormu!? :110:

Merhabalar, ben aylık korunma iğnesi kullandım.
Bebeğinizi emziriyorsanız 6. Ay bittikten sonra kullanılabilir.
2. İğneden sonra hamile olduğumu öğrendim o ayrı :))
Ama koruyuculuğu çok yüksek. Yani korunmuyorken bile hamile kalmayan ben %1 i nasıl denk getirdim, anlamış değilim.
Şimdi 3. Gebeliğim.
Ciddi ciddi Tüplerimi bağlatmayı düşünür oldum.

He en sağlam Doğum kontrol yönteminin 3 küçük çocuk olduğunu düşünüyorum :) 2 siyle yine arada derede vakit buluyorduk da 3?! :))

O iğneyle hamile kalan tanıdığım var.
Ben de kondom azizliğine uğrayıp üzerine ella içip 14 ay arayla iki çocuğa sahip oldum.
En iyi korunma yöntemi kardeş kardeş yatmak herhalde.
Çünkü spiralin kayma riski, hapın unutulma ihtimali derken ya çelik don ya da kankaya bağlamak kalıyor geriye.

çelik don :KK70:

Eşimde hamileliğimin ilk başlarda aşırı zor geçmesi üzerine mümkünse beton döktürelim demişti :-)
Bende geçen kadın prezervatifi diye bişey duydum deneyen varmı ki

Zaten bütün zorlukları yaşayan kadınlar, nasıl korunacagini da erkekler düşünsün bence. Bir arkadaş yazmış. Kayganlastirici jel kullanın. Eşiniz korunsun.

3 aylik degil de aylik igneler daha saglikli. 3 aylik hic bir doktorum onermedi.

Benim doktorum soyle demisti;
2-3 yil cocuk istemiyorsan kondom veya hapla/igneyle korun. Hap ve igne 6 aydan sonra kullabiliyor bildigim. Yani illa emzirmeyle geciyor ama ek gida da aldigi icin daha az geciyor demisti. Ben emzirme boyunca kullanmadim sahsen.

Daha uzun sure istemiyorsan spiral takalim dedi.

Son olarak hic istemeyenler icin tup baglatma veya erkekler icin olan da var neydi ki.

Biz hep prezervatif kullandik
En garantisi bence.
Hele ki spiralle hamile kalan o kadar fazla insan taniyorum ki... spiralle gebelik onleyen mi fazladir gebe kalan mi tartisilir.
Igneyi de doktorum onermemisti.
Biz de prezervatif ile devam ediyoruz. Jel kullanin. Esiniz de abartmasin. Zor geliyor ne demek her seferinde aramak?
Her seyi kadinlar mi dusunecek?

Ben evlenmeden hemen önce doktora gitmiştim genel kontrol ve korunma için . Doktora iğnelerden bahsettim oda asla izin vermedi onlar için . Yasmin kullanıyorum bi yan etkisi olmadı bende hatta fazla olan hastalığım azaldı bile iyi oldu benim için . Doktorla görüşülebilir bence bu ilaç meselesi

Çok teşekkür ederim.
Ahahah, benim ikisi de aynen dediğinizden oldu.
Diyorum eşime, millet bizi tavşan sanıyordur ama bilmiyorlar ki adam her sevişmede çocuğu tutturuyor sonra 11 ay nadasa kalıyoruz.
Yine hamile kalırsam diye korkmakla beraber birbirimize yanaşmıyoruz, ola ki kalırsam da hava yolu ile olduğunu düşüneceğiz artık.
Herkese rezil olduk bu devirde kazara iki kere hamile kalınır mı demeyin, oluyor işte.
Kesinlikle oluyor malesef bu devirde de oluyor. Tecruibeyle sabittir :))

Ben evlenmeden hemen önce doktora gitmiştim genel kontrol ve korunma için . Doktora iğnelerden bahsettim oda asla izin vermedi onlar için . Yasmin kullanıyorum bi yan etkisi olmadı bende hatta fazla olan hastalığım azaldı bile iyi oldu benim için . Doktorla görüşülebilir bence bu ilaç meselesi

Merhaba
Yasmin sizi zayiflatiyor mu?
Beni fena zayiflatti sanirim su kaybi oldugu icin. Kullanamadim.
Acaba bana mi oyle bir etki yapti baska bir hap denesem mi bilemiyorum

Merhaba
Yasmin sizi zayiflatiyor mu?
Beni fena zayiflatti sanirim su kaybi oldugu icin. Kullanamadim.
Acaba bana mi oyle bir etki yapti baska bir hap denesem mi bilemiyorum
Millete kilo aldırır seni zayıflattı mı aaaa ya ben zateb yeterince zayıfım bana öyle bir etki yapmadı . Ama yapsa ölürdüm galiba çok zayıfım:bicak:

X