Annemin davranışları

Boşuna dilinizi yormayın.Icene içme diyince daha fazla icesi geliyor.Başına ciddi bir hastalık gelinceye kadar.Gerçi sizin annenizde o bile ise yaramamis.

Nerden nasil baslayim bilmiyorum,
Bir annem var gece gündüz sigara içen, aslaa sigaraya toz kondurmayan.
Birsuru saglik sorunu var karni o kadar sis ki anlatamam görenler zannediyor ki 9 aylik hamile. Ayni zamanda Depresyon hastasi,yani ben kendimi bildim bileli depresyon ilaci kullaniyor. 3. Aşama karaciger yaglanmasi var, göğsünde kitleler var takip edilen kanser degil ama donusebilir izleniyor, uyku apnesi var makineyle uyuyor.
Herneyse say say bitmeyen hastaliklari için ben en azından sigarayı bırakmasını istiyorum ama asla birakmam diye diretiyor, hadi diyelim ki aşırı tiryaki en azindan odanda degil balkonda yada mutfakta ic diyorum asla dinlemiyo sabahtan aksama kadar tvsini acip odasinda sigara iciyor, babamla da o odada uyuyorlar sabaha kadar cigerleri ne hale geliyor siz dusunun.
Biz odanin kapisindan gecemiyoruz koku yuzunden.Ne zaman sigaranin zararlarindan bahsetsem evde cingar cikariyor, babamda iciyor ama o kadar degil, odada icilmesini oda sevmiyor ama cingar cikarir diye bizide susturuyo kendide boyun egmis uyuyor o igrenc odada.
Diyorumki bu yaptigin abarti bir saglikla oynama sekli, bunun yüzünden ölürsen intihar etmis sayilirsin bak korona da var en azindan bu donem yapma yok.
Ben nisanliyim iki uc aya evlenip gidiyorum ama daha 15 yasinda kizkardesim büyümedi, hadi kendini dusunmuuor onu da mi dusunmuyor aklim almiyor yani yaptigi seye Ama kavga etmekten de hakaret duymaktan da yıldım artik. İlerde daha kötü hastaliklari yüzünden kizkardesim yada ben yada babam annemin bencillgi yüzünden hayatimizdan vazgecip ona bakmak zorunda kalabiliriz, yada babama bisey olursa diye ofkeleniyorum kendi kendime , bu da zamanla nefrete benzer bir duygu olusturuyor icimde. Ne yapmam lazim? Bir yanimda vicdanım, diger yanımda ne halin varsa gor diycem ama ucu benim aile üyelerimin kalanina dokunuyor off
Kizkardesinize uzuldum. Bu kadar sigara dumanina maruz kalmasi onun sagligini etkiler. Annenizse sorumsuz, cahil ve bencil bir kadin, ozur dilerim bunlari soyledigim icin. Ama cok kizdim annenize. Benim sahsi dusuncem insanlar kendileri ne halt istiyorlarsa yiyebilirler ama is baska insanlarin sagligi ve ozgurlugune dokunuyorsa durmayi bilmeliler. Kendi cocugunu dusunmeyen insana bir sey yapamazsiniz malesef. Insallah kardesiniz ileride universiteye baska sehre falan gider de kurtulur.

Anneniz istemediği müddetçe bir şey yapamazsınız maalesef.Ama anlatabilirsiniz.İsterse ilaçla da bırakabilir.Kendi kendine bırakmaya göre çok daha rahat bir çözüm.

Benim takıldığım annenizin şiş karnı için de doktora gidip gitmediğiniz.Yumurtalık kisti de karında o tarz bi şişkinliğe neden olabiliyor haberiniz olsun.Bir kadın doğum uzmanına gidin ve durumu söyleyin,ihmale gelmez . Karaciğer yağlanması için de kilo vermesi gerekir. Bir diyetisyene götürün.Tek başına sevmiyorsa beraber yürüyüşe falan çıkın(salgından sonra).Sigaraya direkt müdahele edemeseniz bile kilo konusunda yardımcı olsanız o da çok büyük adım. İnanın kilo sigaradan bile daha kötü, tüm hormonları bozuyor.

O sismis karin siroz geliyor diyor belkide geldi fafkinda degil,annenizin dutumu ic acici degil babanizda salonda uyusun ,sart degil gidip orada uyumasi ,
Bh kadar kafaya takmayin herkes kendi sonunu hazirlar

Anneniz istemediği müddetçe bir şey yapamazsınız maalesef.Ama anlatabilirsiniz.İsterse ilaçla da bırakabilir.Kendi kendine bırakmaya göre çok daha rahat bir çözüm.

Benim takıldığım annenizin şiş karnı için de doktora gidip gitmediğiniz.Yumurtalık kisti de karında o tarz bi şişkinliğe neden olabiliyor haberiniz olsun.Bir kadın doğum uzmanına gidin ve durumu söyleyin,ihmale gelmez . Karaciğer yağlanması için de kilo vermesi gerekir. Bir diyetisyene götürün.Tek başına sevmiyorsa beraber yürüyüşe falan çıkın(salgından sonra).Sigaraya direkt müdahele edemeseniz bile kilo konusunda yardımcı olsanız o da çok büyük adım. İnanın kilo sigaradan bile daha kötü, tüm hormonları bozuyor.
Karin sisligi icin cok yere gittik ama bir sorun goremediler, karaciger yaglanmasindan olabilir diye dusunduk en sonunda yada aşırı birden yiyor cok hizli ondandir diye dusunduk. Doktorun önerilerine malesef uymuyor, gidio kontrollere felan aslinda korkuyo hastalanmaktan ama sonuc olarak bisey yapmiyor. İlaclarin onu duzeltecegine inaniyo. Ne yürüyüş ne sigara ne daha iyi beslenmek icin birsey yapiyor.

Nerden nasil baslayim bilmiyorum,
Bir annem var gece gündüz sigara içen, aslaa sigaraya toz kondurmayan.
Birsuru saglik sorunu var karni o kadar sis ki anlatamam görenler zannediyor ki 9 aylik hamile. Ayni zamanda Depresyon hastasi,yani ben kendimi bildim bileli depresyon ilaci kullaniyor. 3. Aşama karaciger yaglanmasi var, göğsünde kitleler var takip edilen kanser degil ama donusebilir izleniyor, uyku apnesi var makineyle uyuyor.
Herneyse say say bitmeyen hastaliklari için ben en azından sigarayı bırakmasını istiyorum ama asla birakmam diye diretiyor, hadi diyelim ki aşırı tiryaki en azindan odanda degil balkonda yada mutfakta ic diyorum asla dinlemiyo sabahtan aksama kadar tvsini acip odasinda sigara iciyor, babamla da o odada uyuyorlar sabaha kadar cigerleri ne hale geliyor siz dusunun.
Biz odanin kapisindan gecemiyoruz koku yuzunden.Ne zaman sigaranin zararlarindan bahsetsem evde cingar cikariyor, babamda iciyor ama o kadar degil, odada icilmesini oda sevmiyor ama cingar cikarir diye bizide susturuyo kendide boyun egmis uyuyor o igrenc odada.
Diyorumki bu yaptigin abarti bir saglikla oynama sekli, bunun yüzünden ölürsen intihar etmis sayilirsin bak korona da var en azindan bu donem yapma yok.
Ben nisanliyim iki uc aya evlenip gidiyorum ama daha 15 yasinda kizkardesim büyümedi, hadi kendini dusunmuuor onu da mi dusunmuyor aklim almiyor yani yaptigi seye Ama kavga etmekten de hakaret duymaktan da yıldım artik. İlerde daha kötü hastaliklari yüzünden kizkardesim yada ben yada babam annemin bencillgi yüzünden hayatimizdan vazgecip ona bakmak zorunda kalabiliriz, yada babama bisey olursa diye ofkeleniyorum kendi kendime , bu da zamanla nefrete benzer bir duygu olusturuyor icimde. Ne yapmam lazim? Bir yanimda vicdanım, diger yanımda ne halin varsa gor diycem ama ucu benim aile üyelerimin kalanina dokunuyor off
Hep böyle manyak annelerin çocukları akıllı kendini bilen ailesine destek ayakları üstünde duran çocuklar oluyor. Allah dagına göre kar veriyor. Ama çok üzülüyorum bu pırıl pırıl çocuklara.

Hiç bişey yapamazsınız kendisi istemediği sürece sizin anlatimlariniz onu bir sigara daha yakmaya iter babanızın kendi seçimi kardeşiniz için üzüldüm sadece Allah yardımcınız olsun

Benim anannem 78 yaşında 6 ay önce bıraktı. Meme kanseri oldu radyoterapi aldı ilk işi içmekti , atlattı 4 sene sonra pankreasinda kitle cikti şuan onun savaşını veriyoruz kemoterapi alir günde 1 pakete yakin sigara içerdi. Son 6 aydan beri içmiyor bir anda tiksinme geldi. Maşallahı var kokusu bile rahatsız ediyor. Asla toz kondurmaz laf soyleyene kızardı ağzımızı acamazdik doktor paylamisligi var. Yani o yüzden siz ne yaparsanız yapın o içecek. Kendi bırakacak bak benim bunca örneğe rağmen annem babamda içmeye devam ediyor. Siz ne yaparsanız kendinize yaparsınız.

X