Aile Planlaması Korunmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

TospaAnnesi

Emir Ayaz'ın Annesi ♡
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
1.684
4.776
28
Merhaba hanımlar

17 aylik bi oğlum var kesinlikle başka bir cocuk dusunmuyorum suan esimde dusunmuyor ama ileri donuk ıstyor yada olursa da uzulmem diyor
Korunuyor kendısı
Prezervatif denedık ama olmadı tutmadı yanı:olamaz::işsiz:
Herneyse bende işim garanti olsun istiyorum (gerci Allah ıstedıkten sonra ol der ve olur) ama tedbir dıyelim biz. :110:
İşte asıl sorum su 3 aylik iğne vurduran varmı bu seklde korunan¿ yada bilgisi olan. Birde yan etkisi vs varmi? emzirirken vurulabiliyormu!? :110:

Son düzenleme:
O iğneyle hamile kalan tanıdığım var.
Ben de kondom azizliğine uğrayıp üzerine ella içip 14 ay arayla iki çocuğa sahip oldum.
En iyi korunma yöntemi kardeş kardeş yatmak herhalde.
Çünkü spiralin kayma riski, hapın unutulma ihtimali derken ya çelik don ya da kankaya bağlamak kalıyor geriye.

Merhaba hanımlar

17 aylik bi oğlum var kesinlikle başka bir cocuk dusunmuyorum suan esimde dusunmuyor ama ileri donuk ıstyor yada olursa da uzulmem diyor
Korunuyor kendısı
Prezervatif denedık ama olmadı tutmadı yanı:olamaz::işsiz:
Herneyse bende işim garanti olsun istiyorum (gerci Allah ıstedıkten sonra ol der ve olur) ama tedbir dıyelim biz. :110:
İşte asıl sorum su 3 aylik iğne vurduran varmı bu seklde korunan¿ yada bilgisi olan. Birde emzirirken vurulabiliyormu!? :110:

Aylık iğne vurunmuyorum ama iğne vurdurdufu halde hamile kalan tanıdığım var. Sprialle hamile kalanda var. Bence uzun vadede çocuk düşünmüyorsanız hem senin hemde eşinin korunması şart.

:eek: emzirme oldugu için adet olmuyorum ve bir nevi yalanci menapoz demistı doktorum ilişkide acı cekiyorum kuruluk var yani
Kayganlaştırıcı jel ile denemeniz lazım.
Doğum sonrası çok yaygın bir durum bu kadınlarda.
Beni doktorum uyarmıştı, her ilişkide kullanın jel, eskisi gibi olmayacak diye.
Bu arada 17 ay çok uzun bir süre, 12 den sonra kontrole gittiniz mi?

O iğneyle hamile kalan tanıdığım var.
Ben de kondom azizliğine uğrayıp üzerine ella içip 14 ay arayla iki çocuğa sahip oldum.
En iyi korunma yöntemi kardeş kardeş yatmak herhalde.
Çünkü spiralin kayma riski, hapın unutulma ihtimali derken ya çelik don ya da kankaya bağlamak kalıyor geriye.
Allah bağıslasın :nazar:
Cok hossunuz vallahi cok da haklı:anne:
İşin aslı cocuk olunca benım koca cook degişti:bicak:
Kırk yılda bir gibi murat dalkiçin sarkisı misali:halay:
Amma kırk yılda bı de olsa oluyor :deli:

Aylık iğne vurunmuyorum ama iğne vurdurdufu halde hamile kalan tanıdığım var. Sprialle hamile kalanda var. Bence uzun vadede çocuk düşünmüyorsanız hem senin hemde eşinin korunması şart.
Bende zaten ikimizde korunmayı ıstyorum bu ıgne aklıma takıldı
Yani hem igne hem onun korunması diye dusunmustum

Kayganlaştırıcı jel ile denemeniz lazım.
Doğum sonrası çok yaygın bir durum bu kadınlarda.
Beni doktorum uyarmıştı, her ilişkide kullanın jel, eskisi gibi olmayacak diye.
Bu arada 17 ay çok uzun bir süre, 12 den sonra kontrole gittiniz mi?
Kullandık da benim hosuma gıtmedi sonra esım her ilişkide onu aramak zor geldi bı anda oluyor malum
Oğluşum sagolsun bizi bos bırakmaz:emir_bebek:
Gittim gecen ay olur gibi oldu olmadı
Doktorda muhtemelen emzrme bitince olucak dedi

Allah bağıslasın :nazar:
Cok hossunuz vallahi cok da haklı:anne:
İşin aslı cocuk olunca benım koca cook degişti:bicak:
Kırk yılda bir gibi murat dalkiçin sarkisı misali:halay:
Amma kırk yılda bı de olsa oluyor :deli:
Çok teşekkür ederim.
Ahahah, benim ikisi de aynen dediğinizden oldu.
Diyorum eşime, millet bizi tavşan sanıyordur ama bilmiyorlar ki adam her sevişmede çocuğu tutturuyor sonra 11 ay nadasa kalıyoruz.
Yine hamile kalırsam diye korkmakla beraber birbirimize yanaşmıyoruz, ola ki kalırsam da hava yolu ile olduğunu düşüneceğiz artık.
Herkese rezil olduk bu devirde kazara iki kere hamile kalınır mı demeyin, oluyor işte.

Çok teşekkür ederim.
Ahahah, benim ikisi de aynen dediğinizden oldu.
Diyorum eşime, millet bizi tavşan sanıyordur ama bilmiyorlar ki adam her sevişmede çocuğu tutturuyor sonra 11 ay nadasa kalıyoruz.
Yine hamile kalırsam diye korkmakla beraber birbirimize yanaşmıyoruz, ola ki kalırsam da hava yolu ile olduğunu düşüneceğiz artık.
Herkese rezil olduk bu devirde kazara iki kere hamile kalınır mı demeyin, oluyor işte.
Basınıza gelmese inanmazdınız oyle değilmi :KK76:

Basınıza gelmese inanmazdınız oyle değilmi :KK76:
Ben ki millete laf ederdim dağda mı yaşıyor, cahil mi bı kadar yok efendim hiç mi düşünmüyor diğer bebeği diye.
Daha bemim rekoru çevremde kıran olmadı.
2 sene boyunca hamileydim, meslek gibi oldu bende bu durum ve özlemiyor değilim.
Bağımlılık mı yaptı nedir?
Şuan 9 aylık küçüğüm ve bedenen boşluktayım:KK70:
Ah işte, kınamayan yaşamadan ölmez ya, başıma geldi.
Hiç istemezken oldular 2 tane.
En iyi korunma yöntemi hem spiral hem prezervatif aslında ve de hap.
Artık bunda da oluyorsa, şanssız bedevi misali gelene kucak açacağız.

Ben ki millete laf ederdim dağda mı yaşıyor, cahil mi bı kadar yok efendim hiç mi düşünmüyor diğer bebeği diye.
Daha bemim rekoru çevremde kıran olmadı.
2 sene boyunca hamileydim, meslek gibi oldu bende bu durum ve özlemiyor değilim.
Bağımlılık mı yaptı nedir?
Şuan 9 aylık küçüğüm ve bedenen boşluktayım:KK70:
Ah işte, kınamayan yaşamadan ölmez ya, başıma geldi.
Hiç istemezken oldular 2 tane.
En iyi korunma yöntemi hem spiral hem prezervatif aslında ve de hap.
Artık bunda da oluyorsa, şanssız bedevi misali gelene kucak açacağız.
3ü bir arada combo yapalım diyosunuz ay cok hossunuz
Siz de haklısınz ben hamıleyken son zamanımda kendi kendıme dıyordum ben hamıle değilken nasıldım falan ınsan unutuyo
Allah hakkımızda hayırlısını versın ozaman
Şimdi ben napiim filmdelisi filmdelisi iğne vurdurayımmı

3ü bir arada combo yapalım diyosunuz ay cok hossunuz
Siz de haklısınz ben hamıleyken son zamanımda kendi kendıme dıyordum ben hamıle değilken nasıldım falan ınsan unutuyo
Allah hakkımızda hayırlısını versın ozaman
Şimdi ben napiim filmdelisi filmdelisi iğne vurdurayımmı
Bence iğne güvenilir değil, dediğim gibi iğneyle hamile kalan tanıdığım var 40 yaşındaydı.
Aylığı var, 3 aylığı var ve regl dönemini bitiriyor iğneler hormonlarla oynadığı için.
Spiral daha güvenli geliyor bana, ben de taktırmayı düşünüyorum.
6 aylık kontrolleri düzenli olursa aslında en sorunsuz ve az işi olanı o gibi.
Ve de regl takvimi takibiyle riskli günlerde ilişkiden kaçınmakla beraber uygulayacağım.
Yakın zamanda doktoruma gidebilir detaylı bilgi alırsam yazarım mutlaka.

Bence iğne güvenilir değil, dediğim gibi iğneyle hamile kalan tanıdığım var 40 yaşındaydı.
Aylığı var, 3 aylığı var ve regl dönemini bitiriyor iğneler hormonlarla oynadığı için.
Spiral daha güvenli geliyor bana, ben de taktırmayı düşünüyorum.
6 aylık kontrolleri düzenli olursa aslında en sorunsuz ve az işi olanı o gibi.
Ve de regl takvimi takibiyle riskli günlerde ilişkiden kaçınmakla beraber uygulayacağım.
Yakın zamanda doktoruma gidebilir detaylı bilgi alırsam yazarım mutlaka.
Tamamdır tesekkur ederim :rapci:

Bence iğne riskli ben de düşünmüştüm kızım doğduktan sonra ama cesaret edemedim biz neredeyse 2.5 yıl kadar condom la koruduk bir kaza olmadı :KK70:

17 ay boyunca regl olmamak çok sıkıntılı bir durum gerçekten sebebi ne olabilir acaba :/ ben doğumdan 2 ay sonra regl olduğum için daha temkinliydim mecbur sağlık ocağında ki ebe kesinlikle onermedi iğne bütün hormonları alt üst ediyormuş en güzeli esin condom taksın sen de doğum kontrol hapı iç. Ya da üstte ki üyenin dediği gibi kanka kanka takılın yatakta :KK70:

Bence iğne riskli ben de düşünmüştüm kızım doğduktan sonra ama cesaret edemedim biz neredeyse 2.5 yıl kadar condom la koruduk bir kaza olmadı :KK70:

17 ay boyunca regl olmamak çok sıkıntılı bir durum gerçekten sebebi ne olabilir acaba :/ ben doğumdan 2 ay sonra regl olduğum için dağa temkinliydim mecbur sağlık ocağında ki ebe kesinlikle onermedi iğne bütün hormonları alt üst ediyormuş en güzeli esin condom taksın sen de doğum kontrol hapı iç. Ya da üstte ki üyenin dediği gibi kanka kanka takılın yatakta :KK70:
Emzirirken hap içiliyomuki

Emzirirken hap içiliyomuki
Evet, içilebiliyor.
Onlar farklı haplar zannediyorum doktor kendi yazıyor.
Bence siz de bir muayene olun, 17 ay gerçekten uzun.
Normal kabul edilen 12 en fazla 15 diye biliyorım ve özellikle emzirirken hamile kalma olasılığı daha fazla, halk arasında yanlış bilinen bir nokta bu.
Süt korur olayı tamamen yalan.

Evet, içilebiliyor.
Onlar farklı haplar zannediyorum doktor kendi yazıyor.
Bence siz de bir muayene olun, 17 ay gerçekten uzun.
Normal kabul edilen 12 en fazla 15 diye biliyorım ve özellikle emzirirken hamile kalma olasılığı daha fazla, halk arasında yanlış bilinen bir nokta bu.
Süt korur olayı tamamen yalan.
Zaten ben sütüme guvenmedim hiç
Benım aılemde ablam falanda emzirmek bıtınce adet olur annem filanda oyleymiş
Ve gittiğimde bi sorun yoktu 1ay once falan

X