Aile Planlaması Korunma meselesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende hap dusunuyorum annem sakin kullanma iyi degil diyo kafam karisti valla
Hapi tavsiye etmiyorum cnm.hapi biraktiktan sonra 4 ay adet olamadim.olamadan da hamile kaldim.ese de guvenme benim esim korunuyodu guya,seneye cocuk dusunuyoduk.bu da hic etkili bi yontem degil.ben de dogum sonrasi ne yapacagimi dusunuyorum acikcasi...

Benimki de ben kondom kullanmam sen korun diyenlerdendi ama haptan sonra 4 ay adet olamayip sinir krizlerine girince anladi bu seylerin insan vucuduna ne kafar zarar verdigini. dogumdan sonra pasa pasa kullancak valla hic kacari yok

Kola çip takılıyordu bir dönem istersen onu araştır birde onda sorun yaşayan hiç duymadım

Dogum kontrol hapi cok guvenilir. Ama hergun almalisin hic unutmiycan.

Katiliyorum neden bu yuku hep biz cekiyoruz. Bize yukluyorlar haydi kadinlar dediginiz gibi 30 40 sene hapmi kullancaz kendileri sefasini suruyolar kadinlarda cefasini. Bu erkekler bu kadinlarin haklarini odeyemezler yeminederim.

Hep kadından bekliyor korunmayı bu adamlar..
Madem tıp bu kadar ilerledi o zaman erkeklerin içebilecegi bi doğum kontrol hapı yapsınlar bakalım ne kadar süre içecek bu çok bilmişler..
Birazda onların hormon dengesi bozulsun."Ay şekerim bugün gelgitlerim var üstüme gelme ayol"derken görelim onları

Ben düzensizlik ve kistler için 8 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum, hiç de olumsuz bir yanını görmedim. Evlendiğimde de aynen devam edeceğim.

Annem 10 sene kullandı bırakti.biraktıgı ay kardeşim olduşuanda yinr bi o kadardır kullanıyor.bende kullanıyorum korunmak için değil ama 8 yıldır bendr kullanıyorum.yan etkisi fln yok

Ben iki aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum ekstra olarak eşim üstüne düşeni yapıyor, ben de garanti olsun diye başladım..
2 ayda 6 kilo aldım yaa, iştah durumları falan aynı, değişen bir şey yok,
Ama niye kilo aldırdı bana yaaa?

Bende ne yapicagimi sasirdim cnm esime guvenmiyorum zaten ilk evlendigimizde korunamiyodu ama o zmn bebek yoktu olursa olur diyoduk simdi kac senedir kounmuyo hic yapamaz

ayni sebepten hicbir kimyasal yontem kullanamiyorum, üstelik daha once 6 sene ayni hapi kullandim hic sorun ysamadim. Dogumdan ve emzirmeden sonra tekrar kullanayim dedim, 2. Ay davul gibi sistim hastanelik oldum, doktor bidaha asla kullanmayacaksin dedi, zaten sigara kullandigim ve gebelik tansiyonu gecirdigim icin kullanmamasi gereken gruptaymisim. O donem sanal anjiyo bile yapildi cigerlerime pihti atmis olabilecegi icin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…