Aile Planlaması Korunma meselesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende taktiracagim inşallah sorun olmaz. Benim koca prezervatif olayına yanasmadi. Hoş ayda bir defa da beraber olsak artık korkuyorum tekrar kalırım diye. İğne olayını bende düşündüm ama yan etkileri gözümü korkuttu. Şayet tekrar çocuk istiyorsan igneyi önermem
Cogu insana yaramiyomus cnm banada yaramadi oglum 15 aylik iki yasinda dusunuyorum yani 7 ay daha korunmam lazim

bildiğim karaıyla yok ama kendim bi kalp operasyonu geçirdim 1.5 yaşında alakası var mıdır ki kalp deliği varmış bende onun için olmuşum

Alakası olabilir mutlaka doktora danış benim ailemde var mesela, dedem babannem anneannem hep kalp ameliyatı oldu kalp hastalıkları vardı babamı da yüksek tansiyona bağlı aort diseksiyonundan kaybettik, pıhtılaşma problemleri yaptığı birçok kez haber oldu zaten

bildiğim karaıyla yok ama kendim bi kalp operasyonu geçirdim 1.5 yaşında alakası var mıdır ki kalp deliği varmış bende onun için olmuşum
Bacağında ağrı oluyorsa kullanmanı tavsiye etmem.ben 3 senedir kullanıyorum hiçbir şikayetim yok.ilaçtan da kaynaklanıyor olabilir durum.

Bence kondom dışındaki yöntemlerın çoğunun ya uzun vadade sürdürülebilirlıgı yok ya da kadın bedenine pek saygılı olmayan yöntemler. 50 çeşit farklı farklı markaların bir sürü versiyonları var illaki bulursunuz rahat hissedeceğiniz bi çeşidini. İncesı, ekstra incesı, yok gibisı filan bile var hatta. Bence kadın için hiç bir şey hıssedılmıyor, ama erkekler kullanırken ne hissediyor bilemeyeceğim.

Alakası olabilir mutlaka doktora danış benim ailemde var mesela, dedem babannem anneannem hep kalp ameliyatı oldu kalp hastalıkları vardı babamı da yüksek tansiyona bağlı aort diseksiyonundan kaybettik, pıhtılaşma problemleri yaptığı birçok kez haber oldu zaten
off off adt düzensizliğim var dkh verecek diye dr ye gitmiyorum artık gözüm nasıl korktuysa dediğn gibii muhakkak çünkü onu kullanınca bacagımdaki damarlar zonkluyo sanki bi yerde tıkanmış patlayacakmış gibi oluyo koruncam diye inat ettim bacağım beni değil ben bacağımı taşıdım sanki

off off adt düzensizliğim var dkh verecek diye dr ye gitmiyorum artık gözüm nasıl korktuysa dediğn gibii muhakkak çünkü onu kullanınca bacagımdaki damarlar zonkluyo sanki bi yerde tıkanmış patlayacakmış gibi oluyo koruncam diye inat ettim bacağım beni değil ben bacağımı taşıdım sanki

Jinekoloji ve kardiyolojiden ortak fikir al ki ben yerinde olsam kullanmam kullanmıyorum da zaten

Varis varsa hap ona dokunuyordur.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Faruk Buyru, doğum kontrol haplarının en önemli yan etkisinin, atardamarlarda ve toplardamarlarda tıkanıklık riskini artırması olduğunu belirterek, "Normal toplumda 10 binde 5-10 arasında toplardamar tıkanıklığı-iltihabı riski vardır. Bu risk düşük dozlu doğum kontrol hapı kullananlarda, 2-3 kat artarak 10 binde 10-20’ye çıkar" dedi. usagi91 usagi91

Her ne kadar yeni nesil ilaçlarda östrojen değil progesteron ağırlıklı olsa da damar tıkanıklığı riski hala var

3 aylık iğneler düzensizlik yapıyor aylık olanlar değil. Ben aylık iğne kullanıyorum çok memnunum. Düzensizlik falan yapmadı.

X