koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok canım cevresindeki 10 kisiden 9u olumsuzlugunu yaşasa bile, o yaşamayan 1 kisi uzerinden gidecek. Ama dicek ben dicek olumsuzu gormuyoruum, pozitif bakıyorum, sonuçta ben de anne olcaaaam, olcam işte (sanki demisiz ki, artik kimse anne olamaz 🤣)
Yazılanları okudukça çalışanlara daha çok üzülüyorum bir sürü genç insan hastalık kaptı. Çoğu misafirhanede kalıyor eve gitmiyor biraz vicdan gerekiyor sanırım

Muhtemelen jnci adlı üyemiz çok çocuk istiyor sanırım belli süredir de deniyor olmuyor ve çok üzülüyor bu durum istegını daha da arttırıyor

Şuan o kadar çok bebek istiyor ki
Ve biz bunları yazarken bence içinde bir yerlerde umutsuzluğa da kapılıyor

Ve durumu kendi içerisinde daha ılımlı değerlendiriyor ılımdan ziyade toz pembe çünkü bebek çok istiyor

Ondan dolayı ben üyeye bir şey diyemiyorum
Biz bu tarz şeyler yazdıkça eminim kendi içinde de bunu tartıyordur ama hala geçerli sebepler buluyordur

çocugunuz olur umarım ama en doğru zamanda olur umarım
Guzelce yaşanan hamilelik süreci olsun
Kısıtlı imkanlar olmasın

merhaba hanımlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

çocuk için tam karar verdik kendimi hazır hissettim borçlar hafifledi filan ama malum koronanın değiştirdiği bi hayat var dışarda.

erteledikçede hep bi bahane çıkıyor mutlaka... denedik diye hemen olcak diyede birşey yok oda nasip..

kazara olursa zaten sıkıntı yok nasibi varmış. ama bilinçli olarak bebek denemek mantıklımı böyle bi dönemde ?
Zaman boslugu açısından durum musait tabii ama disarida sokak başlarini korona tutmus,tırpanını bileyliyor onu napicaz:KK51:

Az da olsa değil Gerçekten etkili . Bilin istedim .
Etrafınızda yaşayan olursa denesin dua alırsınız..

Peki sıvının az olduğunu evdeki malzemelerle tespit edebileceğimiz bir tarifiniz var mi?

Bu sıvı azlığı ortaya çıkabilecek sorunlardan yalnızca biri, diğer takipleri nasıl yapacağız? Ya acil mudahale edilmesi gereken bir durum ortaya çıkarsa ama biz düzenli kontrole gidemediğimiz için farkına bile varamazsak?

Peki sıvının az olduğunu evdeki malzemelerle tespit edebileceğimiz bir tarifiniz var mi?

Bu sıvı azlığı ortaya çıkabilecek sorunlardan yalnızca biri, diğer takipleri nasıl yapacağız? Ya acil mudahale edilmesi gereken bir durum ortaya çıkarsa ama biz düzenli kontrole gidemediğimiz için farkına bile varamazsak?
Kanaması falan olursa evde kan yapıcı gıdalar yer veya kendi dikişini kendi atar canım nolacak :KK53:

Muhtemelen jnci adlı üyemiz çok çocuk istiyor sanırım belli süredir de deniyor olmuyor ve çok üzülüyor bu durum istegını daha da arttırıyor

Şuan o kadar çok bebek istiyor ki
Ve biz bunları yazarken bence içinde bir yerlerde umutsuzluğa da kapılıyor

Ve durumu kendi içerisinde daha ılımlı değerlendiriyor ılımdan ziyade toz pembe çünkü bebek çok istiyor

Ondan dolayı ben üyeye bir şey diyemiyorum
Biz bu tarz şeyler yazdıkça eminim kendi içinde de bunu tartıyordur ama hala geçerli sebepler buluyordur

çocugunuz olur umarım ama en doğru zamanda olur umarım
Guzelce yaşanan hamilelik süreci olsun
Kısıtlı imkanlar olmasın
Olup olmayacağını bilmiyorum bu ay ilk denememdi ama evet çoook istiyorum bu süreçte doğuranlar ve hamile olanlardada sıkıntı olmadığını görünce yazılıp çizilenler abartı geliyor sadece zaten en güzel vakitte hayırlı olan vakitte olsun istiyoruz 🎀

Neyse kızlar boşverin.
İsteyen çoğalsın, istemeyen çoğalmasın.
Biz üzerimize düşeni yaptık mı ?
Evet .
Anlattık mi ?
Evet.
Gökyüzü ile temasa geçtiğini anlatan bir kadına ne anlatabilirsiniz ki ?
Doktoru olan öneride bulunsun.
Bu kadar.
o da biliyor
farkında aslında ama ne kadar mesaj gelirse seviniyor o yüzden uzatıyor
çünkü bu yazılanları ilk okul çocukları bile anlar
ama işte ego
annelikte olduğu gibi
çünkü başka işi yok derdi yok düşüncesi yok bunlarla vakit geçirecek
şu ortamda düşünebildiği tek şey sevişmek
boşa değilmiş demek zengin parasıyla fakir karısıyla oynar dedikleri
görün bakın bu salgından sonra nufus patlaması yaşanacak

Olup olmayacağını bilmiyorum bu ay ilk denememdi ama evet çoook istiyorum bu süreçte doğuranlar ve hamile olanlardada sıkıntı olmadığını görünce yazılıp çizilenler abartı geliyor sadece zaten en güzel vakitte hayırlı olan vakitte olsun istiyoruz 🎀
Bu arada ben de sizin karşıtınızı savunuyorum
O ayrı mesele ama bu istekle zaten ben sizi siz de beni anlayamazsınız
İnsan bir şeyi çok isteyince o istek için olumlu olanları anlayıp olumsuz durumları anlamıyor

italyadaki gibi doktorlar hasta seçmek zorunda kalırsa nolcak
ya şu yaşasın şu ölsün demek zorunda kalırlarsa
bu her şeyi çok bilen tek bilen bi tek kendisi bilen arkadaşları kim doğurtacak
Kimse.
Dogaya dönüş ve agac altinda dogum,bezlere sarip isine donmek:işsiz:
Gerci korona yoktu da ne oldu,Yasemin conka Amerikada doğurmuş,(yanlış hatirlamiyorsam)
Doktor hic karismamis,sen doguracaksin kendi basina demis,karsidan izlemis,bebegin basi cikinca da "tut cek bakalim" direktifi vermis:olamaz:

Neyse kızlar boşverin.
İsteyen çoğalsın, istemeyen çoğalmasın.
Biz üzerimize düşeni yaptık mı ?
Evet .
Anlattık mi ?
Evet.
Gökyüzü ile temasa geçtiğini anlatan bir kadına ne anlatabilirsiniz ki ?
Doktoru olan öneride bulunsun.
Bu kadar.
Gökyüzü ile temasa geçtiğini anlatan derken siz neden bahsediyorsunuz?

Bir arkadaş demiş ben de diyeyim.Toplu taşımada sat soracağım bundan sonra Nisan ve sonrasını diyenlere yer felan vermeyeceğim ahdhahdhsh.
Hangi birine soracaksin,ben 2021 baslarinda toplu dogumlar bekliyorum bunca bos zamandan sonra:KK70:

italyadaki gibi doktorlar hasta seçmek zorunda kalırsa nolcak
ya şu yaşasın şu ölsün demek zorunda kalırlarsa
bu her şeyi çok bilen tek bilen bi tek kendisi bilen arkadaşları kim doğurtacak

O durumda en önemli kriter sanırım yaş.

Yaşadığı topluma birçok katkısı olmuş, yazmış, çizmiş, üretmiş biri, mesela yazar, sanatçı, doktor, bilim insanı sırf daha yaşlı olduğu için tercih edilmeyecek, ölüme terkedilecek. Eldeki kısıtlı tedavi imkanlari, bu kosullarda bilerek kendini zorla tehlikeye atarak hamile kalmamak için hicbir önlem almamis bir kadın ve bebeği yaşasın diye seferber edilecek. Her zaman önce kadinlar ve çocuklar.

o da biliyor
farkında aslında ama ne kadar mesaj gelirse seviniyor o yüzden uzatıyor
çünkü bu yazılanları ilk okul çocukları bile anlar
ama işte ego
annelikte olduğu gibi
çünkü başka işi yok derdi yok düşüncesi yok bunlarla vakit geçirecek
şu ortamda düşünebildiği tek şey sevişmek
boşa değilmiş demek zengin parasıyla fakir karısıyla oynar dedikleri
görün bakın bu salgından sonra nufus patlaması yaşanacak
Ağzını hayra aç ne patlaması hem ekonomik sonuçları da olacak bu salgının toparlanmak türkiye için ne kadar zaman alır bilinmez
Ondan önce zaten dolar yukselmesi vardı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X