koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutsuz_hayalperest

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
183
100
31
merhaba hanımlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

çocuk için tam karar verdik kendimi hazır hissettim borçlar hafifledi filan ama malum koronanın değiştirdiği bi hayat var dışarda.

erteledikçede hep bi bahane çıkıyor mutlaka... denedik diye hemen olcak diyede birşey yok oda nasip..

kazara olursa zaten sıkıntı yok nasibi varmış. ama bilinçli olarak bebek denemek mantıklımı böyle bi dönemde ?

Denemeye bu ay başladım olmadı ..Bakalım daha ne kadar olmayacak hemen kalamayabiliyorsun..Bunu göz önünde bulundur
Zaten senin için Hayırlı Olmayan bişeyi Rabbim Vermez Rahat Ol 💕😊🎀🌷💋🥰
Eğer ruh üflendi ve saati geldiyse
Korunsanda olacak korunmasanda ..
Daha Saati gelmediyse
Korunsanda olmayacak korunmasanda..
Kul Plan yaparken Kader gülermiş ..

Yaşınız kritik sınırda filan değilse hiç risk alıp stresli bir bebek surecine girmeyin bence. Maddi durumunuz filan da sorun degilmis ne güzel, birikim yapın daha rahat edersiniz. Zamanı gelince de nasipse olur bebeğiniz. 1 yıl erken doğuracağiniz cocuk neyinizi tatmin edecek ki? Bu zamanları biraz kendinzi geliştirmeye, ebeveynlige hazirlanmaya ayırın.

Yani şimdi cidden zamanı mi? Tam pandeminin ortası. Hamile bir kadın coronayi yakalanıp ilk kendi sonra bebegi öldü. Hamilelikte yakalansaniz bebeğe olabilecekleri de düşünün. Zamani değil. Şu "Allah hayırlı değilse vermez" kafalardan önce "Allah aklımızı vermiş kullanalım" moduna geçsek iyi olur. Bu arda hep bir bahane çıkıyor diye salgını göz ardı etmek de ne biliyim...

Ben olsam yapmam. Zaten hemen olmuyor diye düşünmek saçma ya hemen olursa? Böyle bir ihtimale tutunmak mantıklı mı? Hemen olmasını istemiyorsanız yapmayın zaten, denedikçe doğurganlık artmıyor neticede. Kontrollere gitmeye gitmek zor olacak, marketten aldığımız şeylerin bile paketini neyle yıkayacağımıza kafa yoruyoruz hamilelik 2 kat kaygılı yapacak sizi, süreç ne kadar devam edecek belli değil. Belli yaş grupları için sokağa çıkma yasağı var, şehirlerarası seyahat yasağı var ne bileyim ben şeyi bile düşünürüm ailem çocuğu görmeye gelebilecek mi? Daha sıkı tedbirler alınıp iyice zor durumda da kalabiliriz. Ha 2 hafta sonra her şey normale de dönebilir belli olmaz. Ama ilerde başka bir felaket çıkmayacağı belli mi mantığıyla düşünmek doğru değil. Çünkü şu an biz bir gerçek üzerine konuşuyoruz olmamış bir ihtimal değil. Bu virüs var ve hayatımızda. Şu an hiç deneyimlemediğiz bir süreç yaşıyoruz. Ben yapamazdım. Yine de karar sizin.

Denemeye bu ay başladım olmadı ..Bakalım daha ne kadar olmayacak hemen kalamayabiliyorsun..Bunu göz önünde bulundur
Zaten senin için Hayırlı Olmayan bişeyi Rabbim Vermez Rahat Ol 💕😊🎀🌷💋🥰
Eğer ruh üflendi ve saati geldiyse
Korunsanda olacak korunmasanda ..
Daha Saati gelmediyse
Korunsanda olmayacak korunmasanda..
Kul Plan yaparken Kader gülermiş ..
evet tabiki oda var hayırlı zamanda nasip için dua ederek denemek lazım..

Benzer bir konu daha önce de açılmıştı.

Onda da "ben x zamandır deniyorum olmadı. Hemen olmuyor zaten. Dene" diyen yorumları şok içinde okumuştum.

Hemen olup olmayacağıni önceden nasıl biliyorsunuz arkadaşlar? Vahiyle mi bildiriliyor. Bana bildirim gelmedi de o sebeple soruyorum.

Mantıklı mı sorusunun cevabı mantıksız. Hem de mantıksızlığın son damlasına kadar.

Hamile kalsanız. Hastaneye gitmek mesele olacak..
Önümüzde ne var belli değil. Belki evden çıkma yasağı olacak. O zaman doktora gitmek hepten sorun olacak.

Kendini düşünmekten çıkıp daha dünyaya gelmemiş bir bebeği daha düşünüp "ay ona korona gecer mi . Ay ona bi şey olursa" diye stres olacak...insan haliyle sinirli stresli olacak.

Böyle bir hamilelik geçirmek ile insana korona bulaşması reelde aynı şey olmasa da manen aynı şey... her ikisi de çok çok yorucu. Ve daha bir bebek için fazla zor.

Madem ki elinizde olan bi şey neden ertelemeyesiniz... neden yani.

Birkac ay bekleyip sonra yapsanız ne kaybiniz olur. Kaçıyor mu...

Hayır..

Bu konu daha önce de açılmıştı.

O sebeple sadece bu konunun sahibine değil; Bu konuyu daha önce açan, açmayı düşünen ve açacak olan arkadaşların tamamına söylemiş olayım.

Son düzenleme:
Doktor banu çiftçi hanım bu dönem tüm bebek tedavilerini ertelediklerini, böyle planı olan çiftlerin de ertelemesinin daha doğru bir karar olacağını söylemişti çıktığı bir tv programında. İleri dönem gebeliklerin gözlemlendiğini ama bu hastalığın gebeliğin başında ne gibi etkileri olduğunun henüz gözlemlenemediğini söylemişti ek olarak da. Ayrıca hamileler için her gün yeni bir haber çıkıyor. İlk başta anneden bebeğe hastalığın geçmediğini söylüyorlardı. En son 3 ayrı yeni doğanda hastalık görüldü.

Size tavsiyem şu dönem böyle bir plan yapmamanız. En basitinden örnek verecek olursam 7 aylık hamileyim, bu ay hem doktorum hastaneye kontrole gelme dedi hem de sağlık ocağında takibimi yapan ebe hanım olmam gereken 2. doz tetanoz aşısını bu ara erteleyelim durum belli değil dedi. Ne kontrole gönül rahatlığıyla gidebileceksiniz, ne evden çıkarken huzurlu olabileceksiniz. Ben bırakın dışarı çıkmayı, zaruri ihtiyaçlar için markete vs gitmeyi evimin dış kapısına yaklaşmıyorum bile neredeyse. Çünkü sadece kendim için değil henüz hayata hazırlanan, savunmasız bir can için endişeleniyorum, onu koruma çabasındayım.

Hayat ertelemeye gelmez... Bugün korona olur yarın kolera başka gün borç harç. %100 bitmez tövbe sonu gelmez diyorsanız erteleyin. Hatta hiç kalkışmayın. Ama karanlığa da lazım bir umut ışığı. Ha tabi aldığınız her dezenfektan da kimyasalda ona zarar verdiğinizi düşünmenin vicdan azabı apayrı. Annelik sınavının en ağırını veriyoruz bu süreçte

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X