Korona virüs testi

abartıldığı kadar ölümcül değil mi şakamısınız 3 ayı geçti 36 yaşında arkadaşım öldü eşimin iş arkadaşı mühendiste 43 yaşında öldü kronik hastalıkları yoktu.kaç tane doktor öldü en büyük özel hastanelerden birinin başhekim yardımcısı öldü burhan kuzu öldü her imkanı varken.grip değil bu anlayın artık
Yazdığımı okumadınız galiba 70 yaşında 3 ameliyat geçirmiş tansiyon seker hastası anneannem hafif atlattı dedım bana göre abartıldığı kadar ölümcül degil Allah Allah...

Kızlar Merhaba covid pozitif biriyle temaslıyım diyince hemen test yapıyorlar mı rapor \ev karantinası mı veriyorlar?

Iyi akşamlar eşimin temas ettiği aynı ortamda bulunduğu kişilerin testi pozitif çıktı ancak gelen yetkili kişiler hiçbir test yapmadan hem eşimi hem de beni ve oğlumu karantina ya aldılar 14 gün boyunca .bu nasıl bir iş böyle mi oluyor hadi covid varsa.al bir test yap birşey yap şimdi resmen hastalığın bize de bulaşıp yayılmasını bekliyoruz
Covid-19 maalesef vücuda girdiği anda belirti göstermez. test yaptırdığınızda kendisini testte de gizler. Şuan belirtiniz yoksa yapılan test sizi aldatacaktır. Artan vakaların sebebi de bu. Pandemi başında temaslı olan herkese test yapılıyordu. Belirti yokken sonuç istisnasız negatif çıkıyor. Ve insanoğlu olarak negatifi görünce günlük yaşantımıza devam etmek istiyoruz. Hastalığın kuluçka süresi 14 gündür kendisini 14 gün boyunca hem sizden hem de testten gizler. Belirti gördüğünüzde yaptırdığınız sonuç doğrudur. 14 gnlük süreç sonrasında belirtiniz yoksa test yaptırmadan günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz

Kızlar Merhaba covid pozitif biriyle temaslıyım diyince hemen test yapıyorlar mı rapor \ev karantinası mı veriyorlar?
Herkese test yapılmaz. Kendinizi karantinaya alın. Arkadaşınız sizin adınızı vermediyse bile bağlı olduğunuz ilçe sağlık müdürlüğünü aryıp durumu bildirin. Saklarsanız covid-19 ile savaşı kazanamayız

X