Korona sonrası toparlanamayan ailem

capricorn87

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
2.011
1.714
İyi günler ,yaklaşık 2 ay önce korona olmuştum konum da var .4,5 yaşında oğlum ve eşimde çıkmadığı için evi ayirmistik .Yaklaşık 10 gün kadar onlar ayrı kaldılar sonrasinda gece nefes darligim vs basladigi için son 2-3 gün eve geldiler ama temas vs etmedik .Yine de bu süreçte oğlum evden arkadaşlarından ayrıldığı için epey hircinlasti ,vurmaya kriz geçirecek şekilde aglamalara başladı ve eşim de sağolsun çocuktan daha beter bir hal aldı ve tahammülsüz sabırsız vs bir hale geldi sürekli ben çok yoruldum yok sinirim bozuldu diye dolandı .

Negatif çıkıp ikinci karantina dan sonra kendi arabamizla kısa süreli ailelerimize gittik çünkü gerçekten psikolojik olarak çöktük hepimiz .Öyle gezme vs işimiz olmadı zaten .Sadece biraz dinlenmek istedim açıkçası ve dinlenemedim o ayrı .

Uzatıyorum kusura bakmayın ne olur artık doldum ...Orada KV işte kardeşi olsa oyalanirdi vs diye girdi konuya sonra sen ikinciyi doğur bak söz su küçük kızı da evlendireyim ben gelip bakcam dedi ( gorumce 29 yaşında ve görüştüğü birisi var) buradan bende benim yanıma yerleşmek için yer yaptığını düşündüm bilmiyorum yanlış mıyım ? Normalde hazır cevap birisiyim ama o dönem yorgunluktan algilayamadim sadece herkes 2 tane doğuracak diye birşey yok Allah oğluma sağlık ömür versin zaten biz gecinemiyoruz seninle ilk doğumda gördük dedim .O da gülerek ettik bir cahillik o zaman vs dedi konu kapandı .Hastalığım süresince günde 2-3 kez aradi Allah var ailem bu kadar aramadı ama herşey planlı gibi geliuor artık .

Bunu da taktım kafama acikcaso sinava çalışıyorum eşimin tek bir yardimi yok canım v işin,yemek ,oğlumla oyun vs akşam banyo uyut hepsi benim üstümde ve bu aralar sanırım evdeki huzursuzluktan uyuyamiyo çocuk gece 1,5 _ 2 oluyor o saatten sonra bende uyuyakaliuorum .Normalde bu kadar vurdumduymaz değildi ama bunalımda gibi ,elinde telefon boş boş oturuyo ,hayattan bezmiş gibi yani daha kötü bir hastalığın olsa ne olacaktı diyorum ses yok .Aynı babası gibi davranıyor şuan ve bende öfkeden laflarimla saldırıyorum çünkü babası evle alakası olmayan ,asalak gibi yaşayan bir yaratık ve annesinin kardeşinin eşimi kocası gibi görüp yıllarca kıskançlıktan saçmalama sebebi bu adam.

Eşim öyle oturup konuşulan bir tip değil ,aşırı ketum ve bende de nazlandiracak sabır yok ...Dün dedim ki sen uyut çocuğu yoruldum artık sınava 3 gün var diye gitti 5 dk sonra ksc yasindaki çocuk kendi uyuyamiyo büyüttüğü çocuğa bak yok ben tahammül edemiyorum ben çok yorgunum artık diye bir başladı gittim odadan kovdum ağzıma geleni de saydım ona ,ailesine ....

Bir yandan diyorum annesini arayayım sen bize yerleşme fikrinden dolayı çocuk yap diye adamın akljna girmeye çalışıyoan çok beklersin diye ,bir yandan diyorum bırak ama öfkem bitmiyor eşim dahil .

Eşimin hastalığa tahammülsüz olma sebebi o annesi çünkü yıllarca yalandan ayilip ,bayılıp duygu sömürüsü yapmış hala deniyor .Gorumceden şüphelenip test aldılar diye bütün dünyayı ayağa kaldırdı krizler geçirdi telefonda filan sonuç negatif tabiki .

Çok uzattım ,belki karışık oldu kusura bakmayın bir iç dökme olarak görün lütfen gerçekten iyi değilim ...

Ne yapayım arayıp içindekileri sayıp dokeyim mi ,sınavın geçmesini ve sakinlesmeyi mi bekleyeyim ,eşimin bu durumu ne ,nasıl çare bulurum artık çok bunaldım

sakin sakin

sınav germiş

hastalık germiş

çocuk zaten başlı başına bir gerginlik

sakin sakin sakin

şu sınav hele bir geçsin

boş ver ikinciiy vs

kv kötü bir şey dememiş

sen de vermişsin cevabı kapa konuyu

çocuk istemiyorsan korona var zaten de geç eşine de

eşinde bunalmış gibi herkes bunaldı korona dan

çocuk bakmaya alışkın olamdığı için de zor geliyor

sınavın geçsin

biraz sakinleş

mümkünse kafa dağıtmaya bir yere gidin iki gece bile olur ama aile ile değil sen eşin ve çocuk

sonra konuşun

eşiniz ketum ama o da çok bunalmış onun da hastalık fobisi var gibi düşünün

bakın gülün diye yazayım

yıllar önce bir evde oturuyoruz sevgiliyiz

sularımız kesildi büyükşehrin ortası

iki gün geçti, gelmedi, arkadaşlarıma sordum o semtte oturan onların ki akıyor

dedim ki alt komşular vanayı kapatmış olmasın

eşimin içinden canavar çıktı

bağırdı çağırdı şu bu ama ne sözler

annesi hep komşular şunu yaptı komşular bunu yaptı diyen bir tipmiş hep komşularla kavgalı

bana paranoyaksın dahi dedi

sonra açtım kapıyı ve alt komşu vanayı kapatmış

adam hep bu tarz şeylerle büyüdüğü için cidden 20 yılda hiç görmediğim bir tepki verdi

bu nedenle sakin olun, geçecek deyin kendinize

kv ile de muhatap olmayın

Kayinvalideyi arayip sayip dökmek ne alaka ki ? Çocuk yapmak istemiyorsaniz yapmayin, zorla degil ya konuşsun dursun.
Eşiniz o ailede büyümüş yetişmiş,karakteri o şekilde oluşmuş artık,siz de o adamla evlenmissiniz.Bundan sonra neyin sorulgulamasi ? Konusacaksaniz esinizle konusun,duygularinizi, taleplerinizi anlatin.Evet zorlu bir süreç yasadiniz, yaşıyorsunuz ama geçecek.Bosverin kayinvalideyi gorumceyi.

Kendinize biraz zaman tanıyın.Keske ailelerin yanina gitmek yerine çekirdek ailenizle bir seyler yapsaydiniz,hepinize iyi gelirdi.

Sakin olun. Öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Bu hastalık herkesi gerdi. Eş annesi ile muhattap olmayın. Kimsenin lafıyla çocuk yapıcak haliniz yok. Eşinizin de sizinde gerginlik bu hastalık yüzünden. Tartışmayın.

sakin sakin

sınav germiş

hastalık germiş

çocuk zaten başlı başına bir gerginlik

sakin sakin sakin

şu sınav hele bir geçsin

boş ver ikinciiy vs

kv kötü bir şey dememiş

sen de vermişsin cevabı kapa konuyu

çocuk istemiyorsan korona var zaten de geç eşine de

eşinde bunalmış gibi herkes bunaldı korona dan

çocuk bakmaya alışkın olamdığı için de zor geliyor

sınavın geçsin

biraz sakinleş

mümkünse kafa dağıtmaya bir yere gidin iki gece bile olur ama aile ile değil sen eşin ve çocuk

sonra konuşun

eşiniz ketum ama o da çok bunalmış onun da hastalık fobisi var gibi düşünün

bakın gülün diye yazayım

yıllar önce bir evde oturuyoruz sevgiliyiz

sularımız kesildi büyükşehrin ortası

iki gün geçti, gelmedi, arkadaşlarıma sordum o semtte oturan onların ki akıyor

dedim ki alt komşular vanayı kapatmış olmasın

eşimin içinden canavar çıktı

bağırdı çağırdı şu bu ama ne sözler

annesi hep komşular şunu yaptı komşular bunu yaptı diyen bir tipmiş hep komşularla kavgalı

bana paranoyaksın dahi dedi

sonra açtım kapıyı ve alt komşu vanayı kapatmış

adam hep bu tarz şeylerle büyüdüğü için cidden 20 yılda hiç görmediğim bir tepki verdi

bu nedenle sakin olun, geçecek deyin kendinize

kv ile de muhatap olmayın
Aynı durum gerçekten eşimde sizin eşiniz gibi sanırım tramvalarini ortaya çıkıyor zaten evhamlı büyümüş :/ yani doğru diyosunuz sınav gerdi çünkü dershaneye yazıldım gidemedim digru düzgün eşimin iş saatleri düzensiz polis ,idare etmeye çalıştı işyerine götürdü bazen ama oğlum ciddi hareketli bir çocuk .Belki evet benim çocuktan hatta evlilikten önce bu işleri bitirmem gerekti ama olmadı bir şekilde ..
Aslında sinir olduğum çocuk olayı değil kadının yanıma yapışmak için yol yapmaya çalıştığını düşündüm çünkü zamanında kızını isteyen kişiler birlikte oturmak istiyo diye ayırmıştı kızını ...
Dediğiniz gibi belki de gerginlikten ben catacak yer arıyorum .
Öyle annesi gibi hasta olunca ağlayıp zorlayan birisi değilim inanın bu yüzden koronayi bile geç farkettim ciğerime inmiş hasar kaldı doktor bile kızdı nasıl anlamıyorsun diye ..
Hos onda bile diyoki nefes darlığın psikolojik bence etkilendin ya ondandır bişey yoktur cigerinde yani o kadar bilinçaltı reddeiyo adamın 😁

Herşeyi kendim halletmeye çalışıyorum tek istediğim sınava kadar biraz yardım etmesi ..
Oglumun hareketli ve huysuz olmasını bahane ediyo gittugimizden birşey anlamıyoruz daha çok yoruluyoruz diye ..Aile yanına gidince dedi ki zaten ozluyolar onlar oynar ilgilenir biz biraz dinlenip kafamızı toparlariz niyeti buydu ama düşündüğümüz gibi olmadı ikimizde daha fazla yorulup gerildik

Birde gitmeden arabayı değiştirdik ben suremiyorum diye otomatik aldı ama yüklü bir borca girdi hesap karıştı izine gidince sanırım o yüzden de gerildi

Kayinvalideyi arayip sayip dökmek ne alaka ki ? Çocuk yapmak istemiyorsaniz yapmayin, zorla degil ya konuşsun dursun.
Eşiniz o ailede büyümüş yetişmiş,karakteri o şekilde oluşmuş artık,siz de o adamla evlenmissiniz.Bundan sonra neyin sorulgulamasi ? Konusacaksaniz esinizle konusun,duygularinizi, taleplerinizi anlatin.Evet zorlu bir süreç yasadiniz, yaşıyorsunuz ama geçecek.Bosverin kayinvalideyi gorumceyi.

Kendinize biraz zaman tanıyın.Keske ailelerin yanina gitmek yerine çekirdek ailenizle bir seyler yapsaydiniz,hepinize iyi gelirdi.
Ya aslında derdim çocuk değil inanın ama eşimde bir süredir keşke bir çocuğumuz daha olsaydı diye ağız ariyodu yakın arkadaşlarımızın hepsinin çocukları oldu ikinci ve bebek görünce adamın yüzü guluyo ama ben istemiyorum deyip kestirip arttim .Orda da böyle bişey çıkınca kadın damardan giriyo yanıma yerkesecek bu bahaneyle diye sinirleniyorum çünkü asla gecinilecek birisi değil ...o yüzden sanırım öfkemi nereden cikaracagimi şaşırdım eşime oatliyorum zaten yetmedi herhalde 😊
Esim oğlumun hareketli ve huysuz olmasını bahane edip gittiğinden bişey anlamam yok biseye nenzemiyo anca yorulup geliyoruz diye bahane dfiyo tek başımıza bir yere gitme işini

Sakin olun. Öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Bu hastalık herkesi gerdi. Eş annesi ile muhattap olmayın. Kimsenin lafıyla çocuk yapıcak haliniz yok. Eşinizin de sizinde gerginlik bu hastalık yüzünden. Tartışmayın.
Doğru diyosunuz ama hastalığı geçiren ,vücudunda hasar kalan benken hala sınav vs için mücadele ediyjen bu kadar ustume gelmesini anlamıyorum artık .
Annesinin lafıyla çocuk yaomam ama eşim kendi de bir süredir ikinci çocuk muhabbeti yaoiyodu tabi kesin olarak istemiyorum deyip kapatıyorum ama üstüne annesi açınca kullsnup bana yerleşmek için bahane arıyor gibi geldi ona sinir oldum dediğim gibi belki de strsten böyle oluyorum bilmiyorum

esiniz cocuk istiyor ama oglunu bi uyutmaya bile ugrasamiyor,

bekarlara nezaman evlenecen, evlenene nezaman cocuk yapacan, simdi size iki cocuk dayatmasi.

Bence siz sinav istiyorsaniz ona odaklanin

Buyuk oglunuza yetemiyorsunuz, ikinci ne alaka? Elestirmek icin soylemiyorum, yanlis anlamayin. Sizin psikolojiniz ikinci cocugu kaldiracak durumda degil su anda. Benim de iki oglum var, 3 ve 1 yasindalar. Sinirlerim harap, sabrim tukenmis durumda. Benim esim de jandarma ve asiri yogun calisiyor. Su an tek yardimcim kv. Zamaninda kavgalarimiz cok oldu ama cok sukur su an aramiz iyi. Zamanla cozduk problemleri ama sizin kv ile araniz pek duzelecege benzemiyor sanirim. O yuzden ikinci cocugu da yapip hem buyuge hem kendinize hem de o kucucuk bebege kiymayin. Biraz daha sabir gosterin. Sirtinizdaki yukler hafifleyince daha mantikli bir gozle bakmaya baslarsiniz. Insan icindeyken fark edemiyor. Uzaklasip biraz nefes alacak firsati bulunca aslinda cozulemeyecek seyler olmadigini anlarsiniz ama sakin sakin sakin bebek yapmayin

esiniz cocuk istiyor ama oglunu bi uyutmaya bile ugrasamiyor,

bekarlara nezaman evlenecen, evlenene nezaman cocuk yapacan, simdi size iki cocuk dayatmasi.

Bence siz sinav istiyorsaniz ona odaklanin
Normalde böyle değildi bu yıl birkaç aydır özellikle aşırı tahammülsüz olmaya başladı .Oglum koronadan önce dehb şüphesiyle takip ediliyordu gittiğimiz psikiyatr çok üstüne dusmussunuz o yüzden biraz size bağımlı tavırlar sergiliyor ,bazı şeyleri bırakın kendisi yapsın vs dedi sonra sordu tek çocuk mu diye ..ondan sonra genelde tek olanlarda bu olabiliyor tek ilgi odağı olduğu için vs diye konuştu bunu öne sürmüştü ama yüz bulamadi .Hatta dedim ki olurda bir dalavereyle böyle bitsey olursa hiç gözümü kirpmma aldiririm ( hormonal sıkıntılarım var olmayabilir de böyle birşey yapmam ama yine de ciddi oldugumu bilsin istedim çünkü ben korunamiyorum hormon vs vücudumda sıkıntı oluyor hap,spiral ,iğne vs doktor izin vermedi kendisi korunuyor)
Dediğiniz gibi inanin insanların boş konuşması hiç bitmiyor

Kaynananın suçu ne yahu sana zorla yap dememişki? Ayrıca kocan senden çocuk için mi uzaklaştı bunu mu düşünüyorsun? Birbirinden bağımsız konular bunlar kadının ne suçu var siz gelir kalır diye kendinizi doldurmuşsunuz

Buyuk oglunuza yetemiyorsunuz, ikinci ne alaka? Elestirmek icin soylemiyorum, yanlis anlamayin. Sizin psikolojiniz ikinci cocugu kaldiracak durumda degil su anda. Benim de iki oglum var, 3 ve 1 yasindalar. Sinirlerim harap, sabrim tukenmis durumda. Benim esim de jandarma ve asiri yogun calisiyor. Su an tek yardimcim kv. Zamaninda kavgalarimiz cok oldu ama cok sukur su an aramiz iyi. Zamanla cozduk problemleri ama sizin kv ile araniz pek duzelecege benzemiyor sanirim. O yuzden ikinci cocugu da yapip hem buyuge hem kendinize hem de o kucucuk bebege kiymayin. Biraz daha sabir gosterin. Sirtinizdaki yukler hafifleyince daha mantikli bir gozle bakmaya baslarsiniz. Insan icindeyken fark edemiyor. Uzaklasip biraz nefes alacak firsati bulunca aslinda cozulemeyecek seyler olmadigini anlarsiniz ama sakin sakin sakin bebek yapmayin
Estağfurullah her fikri kabulum ve haklısınız ben kendimi biliyorum yani bazı insanlar çok anactir ,evciemndir ben oldum olasi öyle olmadım .Yani evlilik ,çocuk bazı zaman bana engel gibi geldiği oluyor yadirgamayin ama .
Yani diyorum ben hiç evlenmeyip özgür kız modunda kariyer peşinde olacakmisim.
Kv ,ile 3 yıl önce baya ipleri koparacak şeyler yaşandı eşim ilk kez arkamda durup resti çekti onlara sonra özür vs dilediler eski yakınlık eşimle de yok ama görüşüyoruz mecburi ..
Hastalık dönemimde cidden hergun aradı,ağladı vs dedim kadın gerçekten düzeldi sanırım .Hatta eşim son günlerde bana patlamıştı birbirimize girdik üstüne annesi aradı ilk kez anlattım belkide arayıp eşime kızmış o kız orda canıyla ugrasiyo mecbursun o çocuğa bakacaksın ameliywt olsa yuruyemese ne yapacaktin yada hastaneye yatsa ne olcakti dinlenemedi senin yüzünden diye

Belkide ben kötü düşünüyorum bilmiyorum doğum zamanı sıkıntı yasadik 3 yıldır pek bişey yapmiyorlar ama yine de herşeyin altında birşey arıyorum niyeyse

Dediğiniz gibi şuan bir bebeği kaldiramam ,o yüzden de esime net bir dille asla dedim .Zaten sağlık durumum karışık belki de istesem de nasip olmayacak . Çocuk sahibi olmak için uğraşanlar kızmasın ne olur Allah herkesin kucağını doldursun inşallah .Sizde güle güle büyütün

Kaynananın suçu ne yahu sana zorla yap dememişki? Ayrıca kocan senden çocuk için mi uzaklaştı bunu mu düşünüyorsun? Birbirinden bağımsız konular bunlar kadının ne suçu var siz gelir kalır diye kendinizi doldurmuşsunuz

Zorla demedi tabiki ama alttan alta sürekli söylüyor bunu yani şöyle yapiyor birisi geliyor mesela oğlumun da kardeşi olursa ne güzel olur dimi ,yok bide kızları olsa inşallah ,yok bak battaniye ördüm capricornun bide kızı olur belki diye bıdi bidi esiminde bir süredir böyle bir söylentisi vardı diye sanırım bunları birleştirince uyuz oldum sinirimi çıkaracak şey aradım 😊

Gelip kalmak için yaptığını düşünüyorum çünkü küçük kız evlensin bu adamda ne yaiarsa yapsın onunl ami durcam sanki vs deyip duruyordu şimdi bu versiyona bebek olsun gelip bkarim ben buyuturume döndü iş

Kendi kızı KV ile oturacak diye ayırmış insan kendiisi buna sinir oldum sanırım

Zorla demedi tabiki ama alttan alta sürekli söylüyor bunu yani şöyle yapiyor birisi geliyor mesela oğlumun da kardeşi olursa ne güzel olur dimi ,yok bide kızları olsa inşallah ,yok bak battaniye ördüm capricornun bide kızı olur belki diye bıdi bidi esiminde bir süredir böyle bir söylentisi vardı diye sanırım bunları birleştirince uyuz oldum sinirimi çıkaracak şey aradım 😊

Gelip kalmak için yaptığını düşünüyorum çünkü küçük kız evlensin bu adamda ne yaiarsa yapsın onunl ami durcam sanki vs deyip duruyordu şimdi bu versiyona bebek olsun gelip bkarim ben buyuturume döndü iş

Kendi kızı KV ile oturacak diye ayırmış insan kendiisi buna sinir oldum sanırım
Eşininde seninde biraz sakinleşmeniz lazım. Dışarıdan bakan biri olarak bu kadar sinirlenecek birşey yok. Ne güzel düşünmüşsün anne ama şuan oğlum daha küçük, hastalık atlattık vs de geç. Direk kırıcı konuşunca ne geçiyor eline sen kendini doldurmuş oluyorsun. İnsanlar hep konuşur ikinciyi bu kv ne özel bisey değil elin komşusu bile soruyor takılma. Eşine gelince adam polismiş ve oda bir insan. Eğer koronadan önce böyle biri değilse idare edebilirsin kimbilir ne şartlarda çalışıyor onların iş stresi epey arttı çünkü. Sınavdan sonra sakinleşmenin yolunu bulun olmadı psikolojik alın böyle olmaz. Biraz pozitif bak. Kv evli ise boşanıp yanına yerleşecek değil sonuçta.

Estağfurullah her fikri kabulum ve haklısınız ben kendimi biliyorum yani bazı insanlar çok anactir ,evciemndir ben oldum olasi öyle olmadım .Yani evlilik ,çocuk bazı zaman bana engel gibi geldiği oluyor yadirgamayin ama .
Yani diyorum ben hiç evlenmeyip özgür kız modunda kariyer peşinde olacakmisim.
Kv ,ile 3 yıl önce baya ipleri koparacak şeyler yaşandı eşim ilk kez arkamda durup resti çekti onlara sonra özür vs dilediler eski yakınlık eşimle de yok ama görüşüyoruz mecburi ..
Hastalık dönemimde cidden hergun aradı,ağladı vs dedim kadın gerçekten düzeldi sanırım .Hatta eşim son günlerde bana patlamıştı birbirimize girdik üstüne annesi aradı ilk kez anlattım belkide arayıp eşime kızmış o kız orda canıyla ugrasiyo mecbursun o çocuğa bakacaksın ameliywt olsa yuruyemese ne yapacaktin yada hastaneye yatsa ne olcakti dinlenemedi senin yüzünden diye

Belkide ben kötü düşünüyorum bilmiyorum doğum zamanı sıkıntı yasadik 3 yıldır pek bişey yapmiyorlar ama yine de herşeyin altında birşey arıyorum niyeyse

Dediğiniz gibi şuan bir bebeği kaldiramam ,o yüzden de esime net bir dille asla dedim .Zaten sağlık durumum karışık belki de istesem de nasip olmayacak . Çocuk sahibi olmak için uğraşanlar kızmasın ne olur Allah herkesin kucağını doldursun inşallah .Sizde güle güle büyütün
Tesekkur ederim. Ben de sizin gibi cok anac bir insan degilim. Tabi bu anac olma durumu tartisilir. Kendimden tamamen vazgecip butun varimi yogumu cocuguma adayacak kadar anac degilim diyelim. Bizim toplumumuzda iyi anne olmak fedakar ve ozverili olmaktan geçiyor malesef ama kendisi mutlu olmayan bir anne nasil mutlu bir cocuk yetistirebilir ki? Bu sebeple kendi mutlulugumuza da kiymet vermeliyiz. Benim ikinci surpriz oldu. Bu konuda dert yansam insanlar yadirgayarak bakiyor. Sanki ben cocugumu istemiyormus gibi algilaniyorum. Anlatmak istediğim sadece dogru zaman degildi, yoksa tabi ki iyi ki var ve cok sukur saglikli.

Kv konusunda size verebileceğim tek tavsiye, affedin. Bunu kendiniz icin yapın. Affetmedigimiz her insan ya da her olay dönüp dolaşıp sadece bize zarar veriyor. Hatta öldürüyor. Gercekten hatasini anlamis olamaz mi? Bir daha ayni seylere müsamaha gostermeyeceginizi bilsin, cizginizi cekin, bir adim atin bence.

Eşininde seninde biraz sakinleşmeniz lazım. Dışarıdan bakan biri olarak bu kadar sinirlenecek birşey yok. Ne güzel düşünmüşsün anne ama şuan oğlum daha küçük, hastalık atlattık vs de geç. Direk kırıcı konuşunca ne geçiyor eline sen kendini doldurmuş oluyorsun. İnsanlar hep konuşur ikinciyi bu kv ne özel bisey değil elin komşusu bile soruyor takılma. Eşine gelince adam polismiş ve oda bir insan. Eğer koronadan önce böyle biri değilse idare edebilirsin kimbilir ne şartlarda çalışıyor onların iş stresi epey arttı çünkü. Sınavdan sonra sakinleşmenin yolunu bulun olmadı psikolojik alın böyle olmaz. Biraz pozitif bak. Kv evli ise boşanıp yanına yerleşecek değil sonuçta.
Dediğiniz gibi belki üst üste yorucu şeyler yaşadığım için tahammülsüz oldum iyice sanırım .Hastalık için bile beni suçladı eşim senin yüzünden böyle olduk sen dikkat etmedinn,cocugun bu hale gelme sebebi sensin vs bunlar iyice sabrımı taşırdı sanırım .
Haklısınız biraz daha sakin kalmak çok daha iyi olacak yapı olarakta fevriyim bu yüzden işler çok daha büyüyor .
Kv evli ama formaliteden yani kp evle vs ilgisiz asalak gibi yaşayan bir yaratık o yüzden son cocuguda evlendirip evden kaçma derdi var

Tesekkur ederim. Ben de sizin gibi cok anac bir insan degilim. Tabi bu anac olma durumu tartisilir. Kendimden tamamen vazgecip butun varimi yogumu cocuguma adayacak kadar anac degilim diyelim. Bizim toplumumuzda iyi anne olmak fedakar ve ozverili olmaktan geçiyor malesef ama kendisi mutlu olmayan bir anne nasil mutlu bir cocuk yetistirebilir ki? Bu sebeple kendi mutlulugumuza da kiymet vermeliyiz. Benim ikinci surpriz oldu. Bu konuda dert yansam insanlar yadirgayarak bakiyor. Sanki ben cocugumu istemiyormus gibi algilaniyorum. Anlatmak istediğim sadece dogru zaman degildi, yoksa tabi ki iyi ki var ve cok sukur saglikli.

Kv konusunda size verebileceğim tek tavsiye, affedin. Bunu kendiniz icin yapın. Affetmedigimiz her insan ya da her olay dönüp dolaşıp sadece bize zarar veriyor. Hatta öldürüyor. Gercekten hatasini anlamis olamaz mi? Bir daha ayni seylere müsamaha gostermeyeceginizi bilsin, cizginizi cekin, bir adim atin bence.
Bende sizin gibiyim yani tüm dünyam ev,çocuk ,eş olunca darlaniyorum sadece bu şekilde mutlu olan arkadaşlarım var ama ben tüm zamanımı o.bu üçüne harcayinca boğuluyorum kendim için birşeyler yapmak istiyorum kendimle yalnız kalmak istiyorum olmuyor

Yoksa tabiki dediğiniz gibi şükür halimize iyiki varlar o ayrı ama insanlar yadirgayop eleştiriyor digru diyosunuz hemen de Allah çocuk verdi şükret ,eşin iyi şükret ne biliyosun sukretmedigimi ?? Bunlardan biri de annem yıllarca beynimizi yedi yapılan haksızlıkları anlata anlata ama benim hiç dertlenme luksum yok 😒

Belkide affetmek lazım dediğiniz gibi çünkü bu şekilde yaşamak çok zor gerçekten çok yorgunum

Dediğiniz gibi belki üst üste yorucu şeyler yaşadığım için tahammülsüz oldum iyice sanırım .Hastalık için bile beni suçladı eşim senin yüzünden böyle olduk sen dikkat etmedinn,cocugun bu hale gelme sebebi sensin vs bunlar iyice sabrımı taşırdı sanırım .
Haklısınız biraz daha sakin kalmak çok daha iyi olacak yapı olarakta fevriyim bu yüzden işler çok daha büyüyor .
Kv evli ama formaliteden yani kp evle vs ilgisiz asalak gibi yaşayan bir yaratık o yüzden son cocuguda evlendirip evden kaçma derdi var
Anlatiginiza göre esinizinde evle pek ilgisi yok ama simdi kp giydirmissinuz. Bence siz sinnirizi yanlis yonlendiriyorsunuz.
Baba oglunu uyutamiyor siz onun istegi uzerine acaba mı diye düşünüyorsunuz ama baska adam için kötü seyler söylüyorsunuz

Bende sizin gibiyim yani tüm dünyam ev,çocuk ,eş olunca darlaniyorum sadece bu şekilde mutlu olan arkadaşlarım var ama ben tüm zamanımı o.bu üçüne harcayinca boğuluyorum kendim için birşeyler yapmak istiyorum kendimle yalnız kalmak istiyorum olmuyor

Yoksa tabiki dediğiniz gibi şükür halimize iyiki varlar o ayrı ama insanlar yadirgayop eleştiriyor digru diyosunuz hemen de Allah çocuk verdi şükret ,eşin iyi şükret ne biliyosun sukretmedigimi ?? Bunlardan biri de annem yıllarca beynimizi yedi yapılan haksızlıkları anlata anlata ama benim hiç dertlenme luksum yok 😒

Belkide affetmek lazım dediğiniz gibi çünkü bu şekilde yaşamak çok zor gerçekten çok yorgunum

Ben burdan bile sizin çok gergin yanındaki insanlari bu tavırlarıyla iten bı insan gibi hissettim belki yanılıyorum bilemem öyleyse hakkınızı helal edin.

Sizi ilk konunuzdan hatırlıyorum daha iki gün önce oğluma ve eşime soylendim sınava calisamadim sizin yüzünüzden gibisinden ve iki gün sonra hastalandım evden gitmek zorunda kaldılar gibi bişey yazmistiniz ve çok pişmandiniz. Şimdide konudan bağımsız öz eleştiri olarak biraz sakin kalmaya çalışın derim. Çok geçmiş olsun bu arada.

X