Kopekte böbrek rahatsızlığı

arso

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
73
58
32
Merhaba. 6 yasinda erkek bir huskym var. Cok hareketli canavar gb bir hayvan normalde. Yaklasik 1 ay kadar once halsizlesmeye basladi. Once onemsemedim hazimsizlik problemi çektiğini ve agirlastigini dusundum. Halsizlesmesinden yaklasik 1 hafta sonra idrarinda kan gordum ve hemen veterinere goturduk. Kan ve idrar tahlili yapildi, atesine bakildi. Hersey normal. Yedigi biseyin dokunabilicegi soylendi ve vitamin takviyesi ile ozel bir mama verildi. Kanama problemi bir daha olmadi fakat vitamini bitmesine ragmen 2 hafta boyunca kendine gelemedi hatta daha kotuye gitti. Merdiven cikarken arka ayaklarinin saniyelik kilitlendigini ve tokezledigini gorduk. Esim yine veterinere goturdu. Bu sefer detayli bir kan tahlili yapildi ve bobrekte bir problem oldugu ortaya cikti. Enfeksiyon olabilecegi bobregin istenen sekilde calismadigi soylendi. İki kutu ilac, istah acici ve sadece bobrege yonelik bir mama daha verildi. Suan 3.gunumuz. pek bir degisiklik yok durumunda. Kopegi boyle bir surecten gecen varsa, tabi burda karsilasmak zor biliyorum, nasi bi surecten gecti duzeldi mi,ne kadar surede normale dondu, bunlari merak ediyorum. Yasayan varsa diye sansimi denemek istedim cok uzuluyorum

Benim köpeğimde de arka patilerinde kitlenme oluyordu hala var ama yaşlılıktan dolayı tabi. (13 yaşında) 2 kere aynı veterinere götürdüyseniz eğer, farklı bir veteriner araştırıp yorumlarına vs bakarak oraya da gidebilirsiniz içiniz rahat etmiş olur hem de. Umarım iyileşir kendini toparlar kuzum ♥

Kedim böbrek hastasıydı ve bu dediklerinizi belirti olarak yaşadık. Lütfen acilen veterinerinizi değiştirin. Böbrek rahatsızlıkları çok ciddiye alınmalıdır.

kedim var duygularınızı anlayabiliyorum konuyla alakalı bir bilgim yok ama başka bir veterinere de götürseniz daha iyi olur gibi
çok geçmiş olsun bir an evvel düzelir inşallah

Röntgen yada mr çekildi mi. Tokezlemesine normal diyemezler herhalde. İns herşeyi temiz çıkar. Başka veterinere goturmenizi gerekirse beyin mr cektirmenizi tavsiye ederim

Çok geçmiş olsun. Bence de veterinerizi değiştirin. Böbrek hastalığı çok ciddi bir şeydir hayvanlarda. Tedavide gözle görülür değişiklik de yoksa hiç zaman kaybetmeyin. 1 saat bile çok değerli.
Benim kedimin önce ayağının birinde tökezleme oldu, aşırı pimpirik olduğumuzdan direk götürdük. Dediler ki sinek, böcek ısırmıştır (balkona falan çıkarmadığımız kedi, sineklilkli ev). Ağrı kesici vurup yolladılar. 3 gün sonra 2 ayağı birden sanki bir anda kırılmış gibi devrildi hayvan. Apar topar götürdük. Tromboembolizm olmuş Pıhtı atmış kalbinden ve belden altına giden ana damarını tıkamıştı, yani bir nevi kangren olmuştu. Direk uyutalım çok acı çeker dediler ama biz uyutamadık. Prosedür uygulansın istedik, bu şekilde anca sabaha kadar dayanabildi (Gece 1'den sabah 7-8'e kadar "yaşayabildi") Çok kötü olunca dayanamadık ve uyuttuk. Ben bu kedime daha 1 ay öncesi diş temizliğinden tutun idrar tahliline kadar checkup yaptırmıştım ama veteriner kalp testlerini yapmamış Belki yapsa daha farklı olurdu herşey.

Çok severim husky leri ya
Çok asil çok tatlı oluyorlar

İnşallah şifa bulur dualarım sizinle
Çok çok geçmiş olsun benim yerime öpün

Cok tesekkur ederim umarim benimki daha genc su hali normal degil. bu benim ikinci hayvanim. Babasina 13 yil baktim onda bile yaslilikta boyle bir durumla karsilasmadim.

Başınız sağolsun çok üzüldüm
Çok hakkısınız keşke işini doğru yapsa insanlar

Cok uzuldum sizin yavrunuz icin soyle ki yururken bir sorunu yok sadece yavasligi var. Butun gun uyuyor hareketli degil ve merdiven cikarken halsizliginden dolayi zorlaniyor. Bugun ilk defa bi tik daha iyi gordum. Sabahlari cikarirken cildirrdi normalde. Haftalardir uyur pozisyondaydi ve zorla cikariyorduk. Bugun ilk defa eskisi gb pencereye gelip cikar beni diye viyakladi. Cok mutlu oldum. Bugun ucuncu gunumuz. Veteriner 1 ay sure verdi ve ciddi bir sorunu oldugunu dusunmedigini cunku kusma yasamadigini soyledi. 1 ay sonra tekrar test yapip.degerlerini kontrol edicegini soyledi. Ben bir kac gun daha beklemek istedim gozlemleyebilmek icin ilaclarin fayda edip etmedigini gorebilmek adina. Umarim yanlis yapmiyorumdur. Uzun zamandir ayni veterinerdeyiz cunku guvendim. Umarim kisa surede duzelir. Bikac gun degisiklik olmazsa direk baska vet goturucem.

Röntgen yada mr çekildi mi. Tokezlemesine normal diyemezler herhalde. İns herşeyi temiz çıkar. Başka veterinere goturmenizi gerekirse beyin mr cektirmenizi tavsiye ederim
Ultrasona gondermek istemedi veteriner cunku bobrek disinda tum organlar icin degerler normal aralikta cikti. Ultrason icin bayiltmasi gerektigini suanda gerek olmadigini soyledi. Bobrege yonelik ilaclar ve mama verdi ve 1 ay gozlemliycez dedi. İnsallah temiz cikar ilaclar ise yarar. Teşekkürler iyi dilekleriniz icin.

Çok geçmiş olsun tüyü kadar ömrü olsun böbrek hastası olan bir kedi tanıyorum. Senelerdir (tahminim 10 senedir) böbrekler için uygun medikal mama kullanılıyor ve sağlığı iyi durumda.

Çok geçmiş olsun tüyü kadar ömrü olsun böbrek hastası olan bir kedi tanıyorum. Senelerdir (tahminim 10 senedir) böbrekler için uygun medikal mama kullanılıyor ve sağlığı iyi durumda.
İnsallah bize de sifa olur bu ilaclar mamalar. 6 yildir hic bir rahatsizligi yoktu nolduysa 3 hafta once oldu. Bir gunde halsizlesti noldugunu anlamadik. Benim canavar oglum gitti bi anda. Ben ilk oglumu da hep kemiklerle tavuk etleriyle cigerlerle besledim. Bir ogun mama yiyors abir ogun hep et yada kemik verdim. İlk oglumda hic sorun olmadi. 13 yil yasadi ve vafet etti. Acaba ben mi bir seye sebep oldum diyorum. Hep veterinerlerin aksine kopek dedigin kemik yer diye dusundum. Oglum 3 aylikti ozaman asilari sebebiyle evde besliyorduk kocaman kemikleri kemirmeye calisiyordu. Umarim benim hatamdan dolayi bu hale gelmemistir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…