Konuma yardimci olun lutfen

Berrinim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2020
269
78
28
Arkadaşlar merhaba geçen ay kimyasal gebelik geçirip bu ay ovulasyon testi aldim evet yaptım 16.gün 17. Cift çizgi gördüm 18
Gün çatlama gördüm tabiki 13.14.15.16.17.18 gunlerde birliktelik oldu çatlama gününden 4 gün sonra ve bugün ben erken gebelik testi yaptım koca bi negatif çok mu erken yaptım bi üzüldüm.bi üzüldüm göğüsüm.bazen çok sis bazen.yumusacik sağ kasığim da batma var geceleri idrara cikiyorum daha çok bana fikir verin ben bu testi cok mu erken yaptım bide erken gebelik testi

Kimyasal gebelikten sonra bir süre istirahat vermediler mi? Vucut hamilelige hazir mi?
Catlatmayi takiben 3 4 gun aslinda en verimli gunler diye biliyorum.
6 gun ustuste ilişkiye girmek, erkeğin sperm kalitesini düşürebilir.
Biliyorsunuz stres de en buyuk engel. Biraz kendinizi rahat birakmaya calissaniz

Çok erken yapmışsınız cıkması imkansız bir haft daha beklemeniz gerek

Kimyasal gebeliği düşük olarak saymıyoruz dediler ama 1 ay istersen dinlen dediler ben dinlenmeyi seçmedim evet ama bu bebeği cok istedik kuzum

Evet çok erken yapmışım galiba peki bu ağrılar neden sağ tarafımda ara ara ağrılar var
Gerçekten hiç belli olmaz neden oldgu bi sürü nedeni olablr .benim geçen ay baya agrum vardı ama sonu hüsran oldu siz şuan ümitlenmeyin çokta .vücudunuzu dinlemeyin stresten olacagı varsada engel olursunuz ne ümitlenin nede ümidinizi kaybedin

Arkadaşlar merhaba geçen ay kimyasal gebelik geçirip bu ay ovulasyon testi aldim evet yaptım 16.gün 17. Cift çizgi gördüm 18
Gün çatlama gördüm tabiki 13.14.15.16.17.18 gunlerde birliktelik oldu çatlama gününden 4 gün sonra ve bugün ben erken gebelik testi yaptım koca bi negatif çok mu erken yaptım bi üzüldüm.bi üzüldüm göğüsüm.bazen çok sis bazen.yumusacik sağ kasığim da batma var geceleri idrara cikiyorum daha çok bana fikir verin ben bu testi cok mu erken yaptım bide erken gebelik testi
Catlamadan 4gun sonra gebelik kanda bile cikmazki kuzum. 😘14.gunde yap testi. Kac gun kaldi suan adetine?

Baska bir konuya yazdigim mesaji buraya alintilayacagim. Ben yazmaktan yoruldum insanlar arastirmayip ogrenmemekten yorulmadi.
konu sahibi, bak para harcamayi da gectim. bilincli olmazsan cook yipranirsin bu yolda, stres yaparsin ve stres de gebeligin en buyuk dusmanlarindan biri.

ortalama 28 gunde bir adet oluyoruz. sen regl donemindeyken vucudun bir sonraki ayin yumurtasini buyutmeye basliyor. bu sebeple klomen, femara verirse dr reglin 3. gunu baslarsin icmeye. "ortalama" 14. gun civari yumurta olgunluga erisir. dr ilac verdiyse 12. gun kontrole cagirir. yumurtan 2 gun icinde olgunlasacak birliktelik olsun der. bu gun bazen 15. bazen 16. 17. gunler olabilir. bunyeyeye gore degisir, uygulamalar kesin sonuc vermez. cok merak edersen ovu testi al. ama benim gibi ovu testinde pik gorsen bile yumurtan yeterince buyumuyor olabilir. bu da aylar sonra hala gebe kalmazsan degerlendirmen gereken bir ihtimal. konuya geri donelim. 14. gun civari yumurtan buyudu. esinle birlikte oldun. yumurta dollendi. zigot haline gelir ve hala tuplerdedir. geliserek hareket eder. en az 6 gun icinde hareket ederek tuplerden cikar. rahime gelir. rahimde uygun kalinlik varsa tutunur. hcg hormonu salgilamaya baslar. bu arada en az 7 gun gecti dolleneli. degil testte kanda dr baksa dahi daha tespit edilebilir seviyede degil hcg. yani diger regle 7 gun var ortalama.. henuz gebelik varsa ogrenmenin tipta bir yolu yok. ortalama regle 3-4 gun kala kanda dr gorebilir. ama bu cok dusuk bir sayidir. 5'in ustu gebelikken bu 15,40,50 gibi bir sayi olabilir. sen gebeyim dersin ama regl gunu regl gelir. soke olursun. yani cok acele ettin.. gebelik tutunmadan kimyasala donustu ve reglle atildi.. sen kana bakmasaydin bunu ogrenmeyecektin ve hayalkirikligi olmayacakti. bir ihtimal erken gebelik 3-4 gun kala sana sonucu verir. ama negatifken pozitif cikaran, pozitifken negatif cikaran yani hayal kirikligi olusturan sonuc alan insan da cok. yani yine degmez..

kac ihtimal saydim burada hepsi bos yere umitlenip kendini uzmene sebep olacak asamalar. daha tibben bebek olusmamisken sen test yapiyorsun ve yipratiyorsun psikolojini. tatli heyecanini cok iyi anliyorum ama bilincli olmak seni daha dayanikli yapacak bu surecte.

en guzelini soyluyorum; sakin olup akisina birakmak.. vucuduna stres yuklememek.. hic test satin almamak eve.. iki regl arasi 2 gunde bir duzenli iliski. boylece yumurtayi kacirmayacaksin. vucudunda her daim sperm olacak. regl gununu beklemek ve gelemezse sevincle test almak..

sen bu yolu guzellikle secmezsen hayat kafana vura vura ogretiyor. 2 yilin sonunda geldigim nokta.

dilerim en kisa surede saglikla gebe kalirsin.. bu konuyla ilgili egitici videolar var y.tube da.. onlari izlemeni tavsiye ederim.

Baska bir konuya yazdigim mesaji buraya alintilayacagim. Ben yazmaktan yoruldum insanlar arastirmayip ogrenmemekten yorulmadi.
Canım benim yazabilirsin tabiki ama emin ol senin yazdığın heryerde çıkmıyor yada denk gelemeyebiliriz herkezi bir tutma bence olur.mu ben yazmaktan yoruldum diye emin ol herşeyi araştırıyoruz öğreniriz de ayıp olan bisey yok

Canım benim yazabilirsin tabiki ama emin ol senin yazdığın heryerde çıkmıyor yada denk gelemeyebiliriz herkezi bir tutma bence olur.mu ben yazmaktan yoruldum diye emin ol herşeyi araştırıyoruz öğreniriz de ayıp olan bisey yok
Siz okudunuz mu benim yazdigim uzun yaziyi? Cevap vermeden once

Ewet aynen dedigin gibi. Buay dr.nin dedigi gunde ,dozda GonalF i kullaniyorum hiiccc yumurtlama ya kac gun var ilgilenmiyorum. Ovulasyon test de yapmiyorum buay.Zaten 11.gun dr kontrol e cagirdi.Ben niye bakip durayim dedim ilk defa buay kendime. Yumurtlama dan sonra da saymicam.2gunde bir birliktelik nasipse.Gerisi Allah in takdiri.Adet olunca yumurtlama ya kadar sure cok cabuk geciyor, yumurtlama dan sonra gecmiyor. Halbuki adet oncesi , yumurtlama sonrasi yaklasik ayni sure.Sayiyoruz , bekliyoruz bitmiyo. Boswerdim artik, cunku, dusununce de vucudda her belirtiyi buluyo insan.

Gec Yumurtlama ihtimal inide dusunerek bugun de cikmamasi cok normal varsa insaallah 🤲adete 1gun kala negative, adet gunu yada 1gun gectikten sonra pozitif gorenler o kadar cok ki.Rabbim bekletmeden nasip etsin ablam. ❣🤲🤲🤲🤲
Inş ablacım kimyasal gebelik geçirdiğim için herşeyden şüphe duyuyorum

emin ol alakasi yok. burada yazi dilinde duygulari aktaramiyoruz. ben de buradaki cogu hanim gibi kuzum, canim demeyi sevmiyorum tanimadigim insanlara. Emojide kullanmayinca sana sinirli gibi geliyor.
Bende yanlış anlamış olabilirim kusurabakma doğrudur kimyasal gebelik geçirdikten sonra herşeyden şüphe duyuyorum peki bi soru göğüs uçları neden kaşınır ve sağ kasık ara ara da sol kasık neden batar bunun sonucunu bulamıyorum nereye yazsam hamilelik belirtisimi diyor

Bende yanlış anlamış olabilirim kusurabakma doğrudur kimyasal gebelik geçirdikten sonra herşeyden şüphe duyuyorum peki bi soru göğüs uçları neden kaşınır ve sağ kasık ara ara da sol kasık neden batar bunun sonucunu bulamıyorum nereye yazsam hamilelik belirtisimi diyor
iki yil boyunca yasamadigim belirti cikmadi. hep de ay sonunda regl geldi. bunu anlatmaya calisiyorum ama.. nafile..

vucudunu dinleme. bir manasi yok cogunun. o ay burada ne belirti okusam onu gordum vucudumda. Kimyasal dahi yasayamadim. Hic gebe kalamadim. Neydi tum belirtiler?

4 gun gecti diyorsun. Dollenme olduysa tuplerde diyoruz. Rahime gelmeden 6 gunden once hcg salgilmaz. Bu ne demek? Vucudunda da henuz bir degisim baslayamaz. Her sey hcg hormonuyla basliyor gebelikte.

iki yil boyunca yasamadigim belirti cikmadi. hep de ay sonunda regl geldi. bunu anlatmaya calisiyorum ama.. nafile..

vucudunu dinleme. bir manasi yok cogunun. o ay burada ne belirti okusam onu gordum vucudumda. Kimyasal dahi yasayamadim. Hic gebe kalamadim. Neydi tum belirtiler?

4 gun gecti diyorsun. Dollenme olduysa tuplerde diyoruz. Rahime gelmeden 6 gunden once hcg salgilmaz. Bu ne demek? Vucudunda da henuz bir degisim baslayamaz. Her sey hcg hormonuyla basliyor gebelikte.
Anladım e bu insanlar ne belirtisi diyo ozaman ozaman benimksii tam bi kuruntu

Anladım e bu insanlar ne belirtisi diyo ozaman ozaman benimksii tam bi kuruntu
Eger ben bu iki yil icinde kimyasal bile olsa hamile kalabilmis olsaydim gelip ben de yazacaktim. Hamile oldugum ay yok sagda batma vardi, yok gogsum hassasti, belim agridi.. tevafuk tamamen. O ay oyle denk geldigi icin.. gebelik ve regl belirtileri o kadar birbirine benzer ki..

Hic belirtisiz gebeler de var.

Bu stres sebepsiz infertilitenin en buyuk sebebi. Oyalanacak bir sey bul. Test kesinlikle satin alma. Psikolojini yipratirsin.

X