Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

adamcığım çok teşekkür ederim geçmiş olsun ve hayırlı olsun dileklerin için kıza grip aşısını sormuşsun bence yaptırma çünkü o aşılar atıyorum 100 grip mikrobu varsa sadece 8-9una etki ediyormuş annem grip aşısı yaptırdığında daha çok grip olurdu çok etkili olduğunu düşünmüyorum bence boşuna canını yaktırmak olur zaten yeterince iğnelerle serumlarla haşır neşir iyi bakarsın dikkat edersin mümkün olduğunca korumaya çalışırsın ama gene de hasta olursa üzülme her hastalık bağışıklığımızı güçlendiriyor sadece biz hasta olduğumuz zamanlarda daha iyi bakılmak zorundayız ilaçlarımıza dikkat etmek zorundayız ama gene de karar senin benim çocuğum olsaydı canını yaktırmazdım

bende burdayım kimse yazmayınca bakıp çıkıyorum yaren ahsen kızların ve sen nasılsınız nihalcim geçmiş olsun yeni işinde hayırlı olsun inşaallah

bu arada grip aşısı yaptıran varmı aşı yaptırmak istiyorum kızıma aile hekimimiz tereddüt ediyor endokrin bizlik bir sıkıntı yok diyor aşı yapıldıktan sonra bir sıkıntısı olan varmı
nihalcim geçmiş olsun.ilac iyi gelmiş çok şükür.yeni işin hayırlı olsun.nerde çalışacaksın.herşey gönlünce olsun
Adamm kızlarım iyiler çok şükür .küçük kızımda sivilce için ilaç tedavisi başladık çok fazla ve derin büyük sivilceleri var.bu hastalık olupta sivilce sorununu yoğun yaşayan oldumu ergenlikte.gerçi sivilce beklenen bi durum bizimkilerde
Grip aşısı yaptırmadım hiç bir çocuğuma gerek görmedim şimdiye kadar.o yüzden bi bilgim yok canım

sağol yarenahsen ilaç iyi geldi ama iştahımı kontrol edemiyorum bu sefer de :) o kadar dikkat etmeme rağmen 1-2 kilo aldım ergenlikte benim de çok sivilcem olmuştu yüzümde boş yer yoktu o derece ama zamanla iz bile kalmadı işkura atandım canım biliyorsun ben öğretmendim ama öğretmen atamalarından hayır yok bende memurluktan yana kullandım şansımı ama hiç pişman değilim çünkü atandığım yer evime çok yakın ev kirası,elektirik,su falan hiç bir masraf düşüncem yok evimden gidip geleceğim yürüyerek 5-10 dakika falan 1,5-2 yıl sonra yeni bir binaya geçecekler o da otobüsle 15-20 dakika falan sürer yani ailemin yanında olacağım inşallah hayırlı olur

Kiloyu takma canım ya.ilaç iyi gelmiş ona şükür.sivilcelerinin geçmesi umut oldu bana.kızlarımınkide uzun sürmeden geçer inş.işin güzelmiş canım ya.öğretmen atamaları çok zor.en azından napiyim öğretmen olamıyom diye oturmuyon boş boş çabalıyosun.tabi herkes kendi mesleğini yapmak ister ama olmuyosada başka alternatifleri değerlendirmek lazım.ben 1998 de başladım öğretmenliğe o zaman sınav yoktu.şimdi olsa bende kazanamazdım heralde.çok zor.tekrar hayırlı olsun işin

nihalcim yeni işin hayırlı,uğurlu olsun çok sevindim senin adına,işkur a girmek de baya zor diye biliyorum,tebrikler

kızlar en sonunda doktora gittim korka korka .. dekort verdi tekrar ve ömür boyu kullancaksın dedi.05 mg .çok merak ediyorum dekort kullanıp kilosunu koruyan var mı?birde çocuk içinde bir tüp bebek merkezine yönlendirdi..ekimin sonuda gidecğim.inşallah herşey güzel olacak.dualarınızı bekliyorum...

dekort kullanıp kilosunu kontrol eden çok zordur diye tahmin ediyorum ama sen yine de umutsuz olma belki sende farklı olur umarım her şey istediğin gibi gider bebek haberini bekliyoruz :)

herkese merhabalar aramıza katılanlar olmuş hoşgeldiniz.uzun zamandır girmiyorum kızım temmuzda ameliyat oldu 8 gün kaldık 6 saat sonra görebildik kızımızı çok zordu bekleyiş.3 yaşında olduğu için çok zorlandık.niye getirdiniz beni buraya ben hasta değilimki sevmiyorum sizi gibi cümlelerin biri gitti biri geldi zor bir süreçti dikişleri W şeklinde belirgin krem verdi doktorumuz onu kullandım.şunu anladım 1 2 yaş arası olsaydı belki bu kadar yıpranmazdık.çok zor tuttuk yatakda eğer olmayanlar varsa beklemesinler bence.ameliyattan sonra kızım altına yapmaya başladı.2 yaşında çok güzel öğrendi çokda iyiydi geceleri bağlamıyordum.ilk basda sonda vardı onun etkisi olduğunu düşündük.3 ay bitti hala altına yapıyor tuvalete gitmiyor.zorla götürüyoruz yapmıyor yarım yapıyor giyindiriyorum aradan 5 dakika geçmeden devamını yapıyor.sabredemiyorum bazen hergün yıka kurut ütüle daralıyorum sağlıklı olsunda neyse yaparım diyorum ama yok gözümüzün içine baka baka bile yaptığı oluyor.cerraha sorduk bizde sorun yok eğer biz bir hata yapmış olsaydık sürekli akar kendi bile farketmezdi dedi.psikiyatride randevumuz 3 ayda bir oluyor daha gidemedik internetten araştırıyoruz hediyeler oyunlar stkers yapıştırmalar her yolu denedik.yok gitmiyor yapmıyor.zaten aramıza bir soğukluk var.kan alırken falan hep ben tutuyorum.seni sevmiyorum sen hep beni doktora götürüyorsun babamı seviyorum diyor.çok inatlaşıyor benimle her konuda bilmiyorum kızlar nasıl olcak dua edin sizlerde.perşembe günü cerrahdan randevumuz var.inş iyi olur.

canım geçmiş olsun atlatmanıza çok sevindim ameliyat sonraki psikolojik duruma da üzüldüm işte bizim gibi hastalarda maalesef bu tip güvensizlik durumları oluyor travma yaşadığı için geri gitme yaşamış olabilir sabırla karşılamaktan başka yol yok ne çocuğu yıprat ne sen yıpran sana karşı olumsuz koşullanmış zaten anladığım kadarıyla acıyla seni eşleştirmiş çok küçük ve kritik döneminde zaten kendi travması çok büyük şu an bir de kızarsan sabredemezsen daha kötü olur oyunlara birlikte etkinliklere devam bence cerrah ve psikiyatr sonuçlarını da bizimle paylaşırsan kendi adıma çok sevinirim :)

saol canım teşekkur ederim.ameliyat olduk daha çok strese girdim sanki daha önce çok rahattım herhalde.daha zor geldi bana yaşadıklarımızdan kaynaklı olabilir.hala altına yapıyor önceden yine götürdüğümüzde gidiyordu şimdi vuruyor inatçı tükürüyor gitmek istemiyor çok değişti bilmiyorum artık sabrediyorum alıştım bazen tepki vermiyorum zamana bıraktım.dediğin gibi daha kötü oluyor.hastanemizin psikatrsı çok hoşuma gitmedi morelimizi düzeltceğine daha çok morel bozuyor.sırf bu hastalığın psikaytrı olduğu için gidiyorum.ameliyatında daha emin değilim erkeksi tavırlar var dedi kızım için bakıyoruz ses tonu yüzü kız erkeği anımsatcak hiç birşeysi yok.bize dediği şuydu erkeksi tavırları var ameliyat olmasın.sinir bozucu yıpratıcı testler herşey kızı gösterirken sen kimsinki öyle yorum katıyorsun diyecektim tuttum kendimi kafa karıştırıyor üzüyor faydası yok bana.ben böyle düşünüyorum evet kızım araba ve top çok oynuyor adeta hastası arabayla yatıp arabayla kalkıyor ama bu babamızın yüzünden oldu bence ilk zamanlarda kumandalı araba aldı o gündür bugündür kızım araba hastası.top mesela koridorda kızım karşıya geç derdi top oynardı onunda hoşuna gitti şimdi hep top oynamak istiyor.bunları söyledim doktora onun düşüncesi farklı denizlidede bu hastalık üzerine yok psikaytrlar var ama hastalık hakkında bilgisi çok olmaya bilir verimli olmaz dediler.mecbur yine gidiyoruz izmirdeki pskiyatrise 3 ayda bir.cerraha gideceğiz haftaya kaldı.bir gelişme olursa paylaşırım canım

Canım çok sevindim atlatmana ameliyatı.altına yapma konusunda sen uğraştıkça ve üzerine gittikçe daha kötü olur ve geri teper.ameliyatı açısından bi sorun olmuyosa bez bağla hiç üzerine gitme.kendisini hazır hissettiğinde söylicektir kendiliğinden.benim küçük kızımda geç başlangıclı nonklasik kah oda çok severdi küçükken arabalarla oynamayı.evdeki herşeyi araba yapardı.eşimde araba hastası.üzülme herşey düzelecek zamanla ama o psikiyatr dışında birini bulsan iyi olur bence.sonuçta ameliyattan önce bütün tahliller yapılıyo hormonlara vs.bakılıp karae veriliyo rastgele yapılmıyoki.öpüyorum seni ve kızını

merhaba canım çok teşekkur ederim saol.evet bezi bende düşündüm hatta bağladım 1 gün doktorumuz yanlış yaparsın dedi.zaten bir travma atlattı üstüne bez onu geriye çekersin dedi.o yuzden çıkardım takmadım canım sen bütün hamileliklerinde kortizon kullandınmı 4 taneydi değilmi çocukların eğer çocuk düşünürsek bende kullancakmışım heralde nasıl bir süreç paylaşırmısın?

Arkadaşlar hepinize merhaba. kızım doğduğundan beri tüylü bir çocukdu. genetik bölgesinde yoktu ama sırtı bacakları kolları v.s. oldukça tüylü bir bebek olarak dünyaya geldi. doktorumuz bu bölgelerde olan tüyleri önemsemeyiz genital ve koltuk altı tüyleri çıkarsa araştırmaya gidilir demişti. dolayısıyla bunun için bir şey yapmadım. kızım şuan 6 yaşında. 5 ay önce kızımın genital bölgesinde tüylenme başlangıcı farkettim ve hemen endokronoloji bölümüne götürdüm. bir takım testler v.s. yapıldı en son genetik testimizin sonucunda heterozigot neticesi çıktı. bir başka doktorun deyimiyle 21 hidraksilaz taşıyıcı teşhisi kondu. üniversite hastanesinde sonuçları götürdüm kızımı götürmedim boyunun kısa kalabileceğini v.s. söyledi. sonra bir prof yardımcısı buldum ve oda hayatı boyunca günde 3 kere kortizon alması gerektiğini söyledi( o kadar korkuyorum ki anlatamam bu hastalığın anneden yada babadan geçtiğinide söylediler ve sizinde test yaptırmanız gerekiyor dediler. muhtemelen bende vardır. genital bölgemin ne zaman tüylendiğini hatırlamıyorum ama 4. sınıfta koltuk altım tüylenmişti. kollarım ve bacaklarımda tüylüydü. vajinada dışa doğru büyük. ama bunu hiç bir zaman hastalık gibi görmedim ne bilim Allah böyle yaratmış dedim. boyum standartların üstünde, adetimde herhangi bir düzensizlik yok kızımada normal bir şekilde hamile kaldım. çok uzattım ama Allah rızası için bana bu süreci anlatabilirmisiniz bizi neler bekliyo boy kısalığı oluyormu onuda geçtim sağlık açısından vücudunu nasıl etkiliyor. küçükken bendede çiş kaçırma sorunu vardı gece kızımda da var. acaba bu hastalıkla alakası olabilirmi. sayfaların hepsini okusaydım sorularıma cevap bulabilirdim belki ama inanın bir şeyleri hemen duymaya çok ihtiyacım var. umarım cevap yazarsınız. bende diğer sayfaları okuyacağım sabahı sabah ederim artık. hepinize geçmiş olsun...

Abdullah bereket beyden randevu aldım ona götürücem. internetten araştırdım iyi bir doktor diyorlar. acaba giden varmı nasıl bir doktordur?

geçmiş olsun taşıyıcı olunan durumlarda nasıl bir yol izleniyor gerçekten bilemiyorum doktorunuzun önerdiği yolu bizimle de paylaşırsanız çok sevinirim başkalarına da yol gösterici olabilir idrar kaçırma olayı hastalıkla alakalı değildir bence çünkü ameliyat olmamıza rağmen bizde bu tip durumlar yok kortizon zor bir ilaçtır vücuttaki pek çok organı ve sistemi etkiler ama siz kötü düşünmeyin tabi ki pozitif olmak her zaman iyidir hayırlısı olsun

arkadaşlar hepinize cok cok geçmiş olsun bendede pcos var 25 yasındayım 23 yasında pcos oldugumu öğrendm adetlerim daha önceleri 32-33 günde bir gelirdi ama mutlaka adet olurdum bir dönem cok sıkıntı stres üzüntü yasadım ve tüğlememde artış gözlemledim adetlermde düzensizleşmişti hemen doktora gittim pcos dedi dogum kontrol hapı kullanıyorm tüglenmem aşırı değil birazda ırsı halam ve amca kızlarmda da aynı derecedr gecenlerde bir doktara gittim bana 21-hidrop 17 oh tgibi testler yaptırmamı istedi bende cok sasırdm araştırdm 3 ceşiti varmıs benm klitorisim gayet normal böbrek üstü bezlermde DHAEso4 yüksek cıkmıştı teststorenda biraz yüksek cıktı yorumları okudukca cok üzüldüm allah hepinize acil şifalar versin bu hastalıgı pek bilmiyorm kah olma ihtimalim nedir ardakaşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…