Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Merhabalar ben 25 yaşındayım ve doğduğumda 6 günlükken KAH teşhisi konuldu 6 günlüktenn itibaren astonin ve hidrokortizon ilaçları kullanmaya başladm. şuan astonin devam hidrokortizon yerine çok şükür daha hafif olan genkorta geçtim. Eğer kız çocuklarınızda böyle bir teşhis varsa sakın ihmal etmeyin tedavi ve ilaçlarını. Ailem en başından beri sıkı tuttuğu için benim tedavilerimi çok şükür herşeyim normal ve gayet iyi ilerliyor
Hosgeldin duygu

Merhaba ben degil kizim ameliyat oldu kizim 3 yasinda.bu 2.ameliyati malesef.ilk ameliyatinda klitoris kucultulmustu bu defa vajen ve idrar kanali ayrildi.siz kac yasindasiniz?eger 18 yastan buyukseniz kadin dogum yada plastik cerrahiye gitmeniz gerek,18 den kucukseniz cocuk cerrahide yapiliyor.siz kah hastasi misiniz?
evet araştırmalar sonucunda estetik cerrahi nin klitoral hood adlı bir ameliyatı varmış
fakat böyle tehlikeli bir ameliyatı ehil kişilere yaptırmak istiyorum ve yine fakat bu ehil ellerde uçuk rakamlarda ameliyatı yapıyor maalesef normal estetik cerrahlar pek risk almak istemiyor

benim ananem de bu Dr.a rahim sarkması ameliyatı olmuştu ama pek memnun kalmamıştı tabi z.kamil hastanesi nde olmuştu bundan 5_6sene önce

Canım ben 2011 yada 2012 olmuştum yanlış hatırlamıyorsam dört bin tlye vajina genişletme hayatım

Hiçbir sorun yaşamadım inan anlamadım bile diyebilirim 1 haftanın sonunda ayaklandım zaten doktorumda inanılmaz ilgili ve başarılıydı zaten

Ya arkadaşlar burada sizler hangi ilaçları kullanıyorsunuz

Genkort kullanıp raporla alan varmı
ben Genkortu hala ücretle alıyorum Haydarpaşa numunede tedavi görüyorum ama Dr devlet ilacı karşılamıyor dedi ve yazmadı ilacı

ben raporla sadece astenin die bi ilaç var genkorta ek onu alabiliyorum canım oda almanyadan geliyor zaten onun dışında genkort malesef ücretli allah hasta olan insanlara yardım etsin

aynen canım bu arada kliteroplasti ameliyatı için esteword de Dr bulmak için ön randevu istedim sekreter Dr ların hemen hepsi böyle bir ameliyati yapmamanın benim için daha iyi olduğunu söyledi klitoris fazla kesilirse cinsel hayatın etkileyeceği artı fazla kesilirse bölge acikta kalacağı için oturup kalkmada iç çamaşırı giyerken problem olabilir demişler sekretere yani hiçbiri yanaşmadı bende ateş beyi aradım muayene ücreti 500tl imiş
belki odr a ameliyatı olmayacağım bana çok fazla geldi ücret
Hanife akinoglu da 100 lira mis muayene ücreti
fakat benim kafam takıldı estewordde çok tecrübeli Dr lar bile yanaşmıyorsa açıkçası tehlikeli bir ameliyat bu demektir
Bir de forumda böyle klitoris fazla kesilen bir bayanı ve çektiklerini okudum vazgeçtim gibi birşey aslında dertsiz başıma dert almayalım eniyisi beni seven de böyle sevsin neyapalim

Ateş beyi aradığın zaman diğer doktorların bu ameliyata yanaşmadığını söyledinmi canım. Ateş beyi benim uzun süredir tedavimi yürüten endokroloji uzamın bulmuştu baya iyi bir doktor demişti bana

valla açıkçası canım 500 tl yi duyunca hortlak görmüş gibi kaçtım :rolleyes:

muhakkak iyi bir dr.dur aldığı muayene ücretinden belli zaten ama zaten dr.ların asıstanları çıkıyor genelde telefona yani şuan hiçbir dr.la yüzyüze görüşemedim birde sadece muayene 500 se ameliyatı kaça kapar kimbilir benim çok fazla bir bütçem yok taş çatlasa 2000 tl ancak verebilirim oda maşdan 100-200 tl ayırıp da biriktirene kadar ameliyat parası iki katına çıkar aslında duygucum vazgeçtim ben bu ameliyat olayından çünkü çok ehil insanlara yaptırmak gerek ve öğrendim ki maliyetleri benim tahminimden baya yüksek rakamlarmış canım hiçbişey sağlıktan önemli değil bir dolu para harcayıp da hayatımın zindan olmak riskini göze alamıyorum çok profesyonel dr. da olsa eniyisi böyle kalsın

X