Konizasyon

Cankusursuz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2024
6
0
38
İyi günler arkadaşlar. Uzun zamandır hpv yim. Önce 16 52 sonra üç doz Gardasil oldum sonrası sadece hpv16. İki yıl önce kolposkopi yaptırdım lezyonlar var dendi ama ileriye dönük kanser olma ihtimali olabilir dediler. Geçen aylarda yine seamer testi verdim yine 16 ek takviyeler aldım bi dolu ama lanet asla gitmedi. Tekrar kolposkopi oldum şimdi de doktorum konizasyon yapacağım dedi. Bu arada doktorum jinekoloji onkoloji doktoru. Merak ettiğim şey bazısı neden bıçak değdiriyorsun diye beni korkutuyorlar 🤦🏻‍♀️ ben ne yapmam lazım sizce olmalımıyım konizasyon arkadaşlar? Ve ordaki sorunlu bölge alınınca hpv de bitecek mi ? Bilgisi olanlar bana cvp verebilir mi

Sorunlu bölge alınınca hpv de alınmış olmuyor ama doktorların söylediğine göre hpv’nin negatif olma sürecini hızlandırıyormuş. Cin durumu nedir sizde cin3 mü var? Cinsel ilişkiye devam ettiniz mi bu süreçte? Sigara?

Sorunlu bölge alınınca hpv de alınmış olmuyor ama doktorların söylediğine göre hpv’nin negatif olma sürecini hızlandırıyormuş. Cin durumu nedir sizde cin3 mü var? Cinsel ilişkiye devam ettiniz mi bu süreçte? Sigara?
Cin durumunu bilmiyorum. Korunma yöntemi ile evet .evliyim bu arada . Sigara evet

Eğer cin 2 ya da 3 varsa leep işlemi yapılır, cin 1 uzun süre devam ediyorsa yapılır. Bence doktorunuzu dinleyin 16 en riskli tür ve leep kısa basit bir işlem deniyor. Sigarayı mutlaka bırakmalısınız hpv çıkınca doktorların ilk söylediği şey bu oluyor bu sebeple pozitifliğiniz uzamış olabilir.

Eğer cin 2 ya da 3 varsa leep işlemi yapılır, cin 1 uzun süre devam ediyorsa yapılır. Bence doktorunuzu dinleyin 16 en riskli tür ve leep kısa basit bir işlem deniyor. Sigarayı mutlaka bırakmalısınız hpv çıkınca doktorların ilk söylediği şey bu oluyor bu sebeple pozitifliğiniz uzamış olabilir.

Eğer cin 2 ya da 3 varsa leep işlemi yapılır, cin 1 uzun süre devam ediyorsa yapılır. Bence doktorunuzu dinleyin 16 en riskli tür ve leep kısa basit bir işlem deniyor. Sigarayı mutlaka bırakmalısınız hpv çıkınca doktorların ilk söylediği şey bu oluyor bu sebeple pozitifliğiniz uzamış olabili

İki doktorum oldu ikiside dedi evet ama işte bırakamadım 😞 tşkr ederim alakanız için fakat şuan çok tedirginim olsam mı olmasammı diye
Kansere dönüşme ihtimaline karşı olmalısınız forumu okursanız pek çok kadın arkadaşımız oldu ve iyi bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. İyi bir doktor bulup kurtulun derim hem hpv negatifliğini de tetikler ve bağışıklık yükseltip kurtulursunuz. Eşinizle de korunmaya devam edin tabii

Kansere dönüşme ihtimaline karşı olmalısınız forumu okursanız pek çok kadın arkadaşımız oldu ve iyi bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. İyi bir doktor bulup kurtulun derim hem hpv negatifliğini de tetikler ve bağışıklık yükseltip kurtulursunuz. Eşinizle de korunmaya devam edin tabii
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattını

Bir de şey sormak istiyorum biraz belki cahilce diyebilirsiniz

Birde şey soracağım belki cahilce olabilir ama yakınlarım bıçak değdirme oynatıp durma kendini belki tetikleyecek bu operasyon diyorlar o biraz içimi gıcıkladı

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattını

Bir de şey sormak istiyorum biraz belki cahilce diyebilirsiniz

Birde şey soracağım belki cahilce olabilir ama yakınlarım bıçak değdirme oynatıp durma kendini belki tetikleyecek bu operasyon diyorlar o biraz içimi gıcıkladı
O halk arasında kanser için söyleniyor ama bilimsel geçerliliği olduğunu sanmıyorum, ayrıca sizdeki kanser de değil. O bölgeyi çıkarmaları ancak iyileşmeyi tetikler, iyileşecek olsa zaten çoktan iyileşirdi

X