komşumuz ne kadar hayatımıza girmeli

Bence komşuyla fazla samimi olmamak gerekir.
Çünkü çok yakındır hergün görüşmeyi sevmem konuşacak birşey bulamam o zaman.
Ne olursa olsun mesafe konulmalı diye düşünüyorum yoksa zamanla geleniniz gideniniz,
yaptığınız yemekten çocuklarınıza davranışınıza kadar insanların hayatına karışmayı
seven tiplerle karşılaşılabiliyor. Ben kendi adıma selamlaşır günlük havadan sudan konuşur ayrılırım.
Fazlasına girmem hiçbir zaman. Mesafe çok önemli....

Mesafeli davranmayi tavsiye ederim...fazla samimiyet iyi gelmiyor sanki...! Mesafeli ama yinede insancil davranmali...! Herkes herseyi bilmek zorunda degil bence...ne kadar kapi komsun olsa bile..!

Yavas yavas mesafeni koyarsin..kirmadan tabi..o da anlar zaten..!

benim 3 komsum var, hatta artik ne yazik ki eski komsularim ama cok yakiniz gene de ev olarak ve hepimizin anahtarlari birbirimizde var, onlarin cocuklari gelir bizde kalir, yedigimiz ictigimiz ayri da gitmezdi ayni sitede otururken ama bir gun olsun ne mudahale ettiklerini ne de birbirimizin sinirlarini astigimizi bilmem. Onlarla tanisana kadar da hic komsum olmadi benim ama iyi ki varlar.

benim şimdiye kadar taşındığım hiç bi evde komşuluktan yana pek şansım olmadı .ya benden yaşlı oluyolar ya çağu yazlıkçı oluyolardı .. şimdi kendi dairemi aldım ama hiç biriside benim kafa dengim değil o yüzden biraz eksiklik çekiyorum .. aslında bi söz vardır ev alma komşu aldiye çok doğru söylenen bi söz..
gerçi şuda var bana kimsenin bi zararı yok sadece samimi değilim yolda veya kapıda karşılaşınca meraba meraba okadar .. ben fazla içli dışlı olmayıda seven bi insan değilim zaten öyle herşeyimi bilsin herşeyime burnunu soksun istemem de katlanamamda doğrusu .. ama hoş beş arada vakit geçirip bi derdin falan olduğunda danışabileceğim bi kahve içmeye gidebileceğim düzeyli fakat fazlada içli dışlı olmayacağım bi komşuluk isterdim ..:kahve:
biraz uzun oldu ama şunuda yazmadan geçemeyeceğim .kayınvaldemlerin bi kaç komşusu var hiç evlerinden gitmiyolar bide evlerinde kusur arayıp duruyolarmış bayramlarda seyranlarda gittiğimizde bile insanı yalnız bırakmıyolar hep orda yiyip içiyolar..sanki kızılay çadırı orası ..:eek:klava:insanları çok kötü kullananlarda oluyo böyle .o yüzden mesafe koymak gerekli diye düşünüyorum .

kesinlikle sırlarını ve özelini paylaşma derim bazen insanın en yakını bile sırtından vuruyorsa komşunun yapmayacağı ne malum ben herzaman problemleri kendi içinde yaşarım ve çözerim kimseyi sırlarıma ortak etmem böylelikle yarın kötü olunc aellerine koz vermemiş olrum he onlara ne bilmeyi versin sen selamını al ver ama yine samimi olma sana anlatsınlar boşver ama sen anlatma

bu arada kızlar hepinize selam a.s.ya kusura bakmayın direk bodoslama daldım konuya:tomato:kaydirigubbakcemile3

komşusuna göre değişir... ama yinede pek yakınlaşmam yakınlaşmalarına da fazla müsade etmem.. herşey dozunda iyi..
Tavsiyem davetettiğinde işim var diyin, o size gelmek istediğinde şu an müsait deilim diyerek eve pek almayın.. arasıra görüşürsünüz. bunu yapamayacaksanız size geldiğinde yada siz ona gittiğinizde özel konuları ne onun nede sizin konuşmayın açılırsa öylesine geçiştirin..

bence de fazla samimi olmamak gerekir.benim her zaman bir çizgim bir sınırım vardır.her yardıma koşarım o da koşar ama yerine ve zamanına göre.ben gitmem genelde onlar gelir.yani ben müsaitsem ben sevmiyorum öyle fazla gidip geleyim.anlatmam da hiç birşeyimi genelde onlar anlatır ama ben ne yorum yaparım ne de kendim anlatırım bu da benim yapım ne yapayım ortam kötüüüü

Herkeze slmlar evi kayınvalidesine yakın oturanlar varsa muhakkak ortak komşularıda var demektir.Fişfikçi derler onlara benim başımdada öyle bir komşu var melek görünüşlü ama insanların zaflarını bilip deyip deyip ortalığı karıştırıp kaçanlardan ona öylebi ders vermek istiyorum ki
onun yüzünden kayınvalidemlerle aram çok ciddi derecede açıldı gerçi onun ağzına bakıpta bana saldıranda da var kabahat ama benim canımı daha çok bu komşu sıkıyo..
fikri olan varsa paylaşabilirmi .Ağzının payını çok güzel bişekilde vermek istiyorum.Buna hakikaten çok ihityacım var.Şimdiden teşekkürler

açıkca anlat komşuna ben samimiyeti severim ama herşey biyere kadar.ben sana yorum yapmanı istersem o zaman karışırsın diye.o zaman anlar.

X