Komşu sorunları

Herkes şey demiş sese katlanamayan gitsin müstakilde otursun filan ! Ee o zaman ses yapan da gitsin ,çocuğunu zapt edemeyen de gitsin müstakile ! Eğer komşu psikolojik sorunlu değilse sadece bir saat koştu diye geldiğini düşünmüyorum , ki bi saat koşması da az değil ! 15 dakika filan koşar çok ses çıkarır elindeki işi bırakır müdahale edersin ,çünkü misafirliktesin özellikle dikkat etmen gerekiyor. Diğer çocuklarınız da küçükmüş onlarda put gibi oturmamıştır bana eksik anlattınız gibi geldi ,polis seviyesine gelmek için yeterli değil anlattıklarınız ,sanırım fevri davrandınız sizde . Bu komşu size merdivende zaten sesten rahatsız olduğunu dile getirmiş daha önce ! Tekrar oraya mı gittiniz çocuğunuz ses mi yaptı ,o aşağıdan vuruyorsa siz de yukarıdan vurmak yerine kapısını çalıp ,kusura bakmayın misafir geldik çocuğum biraz rahatsız ya da huysuz ses olursa birkaç saat idare eder misiniz deseydiniz bence bu şekilde ilerlemezdi süreç !
Noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakılmaz.

Medeniyetinize hayran kaldım😂 siz de pek öğrenmiş gibi durmuyorsunuz 🙄
Ben de alt komşuyum , üstümdeki evlerde de sesler oldu hiç birine çıkmadım. Çünkü çıkılacak ses var çıkılmayacak ses var. Toplamda 2 yaşındaki çocuğun iki saatlik sesine tepkisini haklı buluyorsunuz yani . Yorum sayısı kaybınız mı var sanki yazmış olmak için yazmış gibisiniz geldi bana.

Aynen milletin sinir uçlarıyla oynasın da karşısındaki delinin tekiyse facia çıkarsınlar. Hanımefendi iyi misiniz? Alttaki komşu manyaksa bir tane vurmaya gelse ne olacak nasıl kendini çocuklarını korusun bu kadın? Dahiyane tavsiyelerimizi saçmadan önce etki-tepki sebep-sonuç gibi iki basit bir kavramı düşünebilsek keşke.
Ya bu deliyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin diye bir söz var.

Ben bir süre çocuk gürültüsüne tahammül edebiliyorum ediyorum. Çocuk evde elbette ki bağlanamaz ama apartmanda yaşamak eşit değildir ki istediğim kadar gürültü yapayım komşum beni çeksin. Elbette çocuk bir ölçüde gürültü yapacak ağlayacak koşacak. Özel bir çocuk değilse ailesi tüm gün koşan çocuğun dikkatini dağıtmaya çalışmalı yani normali budur.

Köpek salmak diyorsunuz da köpekler öğretince kurallara çok güzel uyar hanımefendi. Benim komşularım köpeğim olduğunu görene kadar anlamamışlardı bile. O derece sessizdir evde oynatmam koşturmam gürültü yapmaması için çabalarım. Kapıya gelene de söylemeden saldırmaz yani.
Kadında 1 2 saat misafirliğe gitmiş zaten bu kadarı idare edilebilir köpek ya da çocuk fark etmiyor yani 🤣

Ben de alt komşuyum , üstümdeki evlerde de sesler oldu hiç birine çıkmadım. Çünkü çıkılacak ses var çıkılmayacak ses var. Toplamda 2 yaşındaki çocuğun iki saatlik sesine tepkisini haklı buluyorsunuz yani . Yorum sayısı kaybınız mı var sanki yazmış olmak için yazmış gibisiniz geldi bana.
3 oğlan çocuğunun 2 saat boyunca yaptığı gürültüden rahatsız olmayı haklı buluyorum. Ayrıca insan rahatsız oluyorsa oluyordur, rahatsızlık veren özrünü diler eğer azıcık medeniyet gördüyse. Çocuktur gürültü yapar katlanacaksınız diye bir dünya yok. Hele ki rahatsız olanı daha çok gürültü yaparak iyice yükseltmek aklı başında yetişkin insan davranışı değil. Hayır kimse sizin çocuklarınızın gürültüsüne 5 dakika bile katlanmak zorunda değil. Tolerans gösteriyorsak bu tamamen gösteren kişinin hoşgörüsüdür, teşekkür edilmelidir. Aksi durumda da kızmaya hakkınız yok.

Son cümleyi anlamadım.

Merhaba arkadaşlar bugün gerçekten canımı çok sıkan bir olay yaşadım. Erkek kardeşim evinde tek başına yaşıyor. Anne ve babam da merkeze 1 saat uzaklıkta köyde yaşıyorlar. Hastane işleri vs oldukça geliyorlar sadece merkeze. Bu sene ramazan ayında geldiler ve iftarı annem kardeşimin evinde hazırladı bizi de davet etti. O gün iftara 1 saat kala kardeşimin evine gittim. İftardan yapılıp sofrayı topladıktan sonra da çaya dahi kalmayıp evime gidecektim (çocukların okulu vs için) 3 tane oğlum var. Biri 10, biri 5, diğeri 2 yaşında. Kapıdan çıkarken 2 yaşındaki oğlum ağlamaya başladı. Kardeşimin alt komşusu kapıya çıkmış bana ters ters baktı önce iyi akşamlar dedim daha sonra ters ters bakmaya devam edince birşey mi oldu abla dedim. Buraya siz mi taşındınız dedi hayır kardeşim oturuyor annemler geldi bende onların yanına geldim dedim. Bu çocuk niye ağlıyor rahatsız oluyoruz bu da kafa beyin kalmadı deyince ben de çocuk daha şimdi ağlamaya başladı 2 yaşında ki çocuğa beyninizin olduğunu nasıl anlatabilirim küçük daha dedim ama kadın saydırmaya devam edince çıkıp evime gittim. Bugün de annemler doktor işi için tekrar merkeze geldiler. Dışarıda buluşup alışveriş yapıp kardeşimin evine geçtik. Yemek hazırlayıp yedik bu arada 2 yaşındaki oğlum ev de koşuyordu. Yemek vs en fazla 1 saat sürdü gideceğim derken aşağıdan küt küt küt diye yukarıya vurdular odunla. Bende ayağımla aşağıya vurdum. 1 dk sonra kapı çaldı kadın geldi bu çocuğun koşmasından kafamız şişti çocuğunuza dur demiyorsunuz gibi şeyler söyleyince hanımefendi ben bu eve 1 saatliğine misafir olarak geldim 2 yaşındaki çocuk anlamıyor 1 saat komşunuzu idare edemiyor musunuz benim bu ev de kardeşim tek başına yaşıyor annemle babam ayda yılda bir kere geliyor bende onları ziyarete geliyorum dedim. Beni ilgilendirmez ses yapamazsın anlatacaksınız polis çağırırım diyince bende git çağır dedim. Polisi çağırmış polise kadın üstüme yürüdü vs demiş ifade için karakola götürdüler orada ifademi verdim. Bende kendisinden şikayetçi oldum. Böyle bir durumda siz nasıl karşılardınız. 2 yaşındaki çocuk koşuyor diye böyle saçmalık olabilir mi. Ayrıca 2 kere anca gittim. Kardeşim 1.5 senedir o evde oturuyor ben annemler gelmeden bir kere bile gitmedim evine
Yüz vermeyin. O kadar keyfine düşkünse müstakil evde yaşasın

Ben olsam daha fazla ses yapardım istediği kadar çağırsın polisi . 2 yaşındaki çocuğu mu alacak polis . En gürültülü oyuncakları götürün giderken atsın yere oynasın. Böyle terbiyesizlik olmaz. Hiç bir evde alt komşum bize bir kelime bile etmedi ki şu an 3 çocuk var ne kadar uslu olsalar da çocuk yani oyun oynuyorlar bazen gülüyor, ağlıyor, koşuyorlar . İnsanız ya en basiti. Sorun bence alt komşunuzda . Bu yaşa kadar öğrenememiş terbiyeyi.
Abartmayın. Konu sahibini haklı bulmuyorum ama siz de saçmalamışsınız

Konu burada 2 yas degil ki, 10 yas ve 5 yas o sirada nerede mesela? Oysa abi hayranligi ile sureci yonetebilir kesin onlar izliyor 2 yas kosuyor evet eminim!
Bana cevap verecek diye konuyu 2 aylik bebek aglamasina ceviren oldu nasil bencillik nasil saygisizlik anlayamiyorum
Yaa ilk yazdığım mesajda 2 yaş diye belirtmişim, 2. mesajımda 2 aylık demişim. Yanlışlıkla yazdığım çok bariz değil mi? Üstelik sayfalar sayfalar önce sana yazmayı bıraktım, neyin hırsı bu?
2 AYLIK bebek tölere edilmeli dedim diye bencil! ve saygısız oldum, şaka gibi bişeysin.
Her boku kendine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyorsan belki de kendini saygı duyulmaya değer görmediğindendir. Bi çeşit aşağılık kompleksin vardır belki? Benim yazdığım mesajda bi saygısızlık yok zira.

3 oğlan çocuğunun 2 saat boyunca yaptığı gürültüden rahatsız olmayı haklı buluyorum. Ayrıca insan rahatsız oluyorsa oluyordur, rahatsızlık veren özrünü diler eğer azıcık medeniyet gördüyse. Çocuktur gürültü yapar katlanacaksınız diye bir dünya yok. Hele ki rahatsız olanı daha çok gürültü yaparak iyice yükseltmek aklı başında yetişkin insan davranışı değil. Hayır kimse sizin çocuklarınızın gürültüsüne 5 dakika bile katlanmak zorunda değil. Tolerans gösteriyorsak bu tamamen gösteren kişinin hoşgörüsüdür, teşekkür edilmelidir. Aksi durumda da kızmaya hakkınız yok.

Son cümleyi anlamadım.
Çocukların oyunsuz sessiz sakin büyüdüğünü düşünüyor olmalısınız. Kendi halinde oynayan bir çocuk bile ister istemez ses olur. O zaman size göre her gün çocuklu evlere alt komşuları en az bir kez gelmeli. Ayrıca dikkatli okuduysanız 2 yaşındaki çocuğun ağlamasına sinirlendiğini söylüyor. Sessiz kalır ise , çocuklarını baskılarda her seferinde ses olunca polislik olurlar.

Yaa ilk yazdığım mesajda 2 yaş diye belirtmişim, 2. mesajımda 2 aylık demişim. Yanlışlıkla yazdığım çok bariz değil mi? Üstelik sayfalar sayfalar önce sana yazmayı bıraktım, neyin hırsı bu?
2 AYLIK bebek tölere edilmeli dedim diye bencil! ve saygısız oldum, şaka gibi bişeysin.
Her boku kendine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyorsan belki de kendini saygı duyulmaya değer görmediğindendir. Bi çeşit aşağılık kompleksin vardır belki? Benim yazdığım mesajda bi saygısızlık yok zira.

Sakin ol sampiyon bahsettigim tam olarak bu uslupsuzluk iste onaylamis oldunuz.

Ayrica topluma karsi saygisizliktan bahsettigim gayet net. Dunya konu sahibi ve 3 cocugu etrafinda donmuyor. Misafir gittikleri evde etrafa saygi gostermek zorundalar. Yoksa sonu karakol oluyor.

Çocukların oyunsuz sessiz sakin büyüdüğünü düşünüyor olmalısınız. Kendi halinde oynayan bir çocuk bile ister istemez ses olur. O zaman size göre her gün çocuklu evlere alt komşuları en az bir kez gelmeli. Ayrıca dikkatli okuduysanız 2 yaşındaki çocuğun ağlamasına sinirlendiğini söylüyor. Sessiz kalır ise , çocuklarını baskılarda her seferinde ses olunca polislik olurlar.
Mesleğim gereği tabi ki böyle düşünmüyorum ama çocukların sizin bahsettiğiniz kadar kuralsız kaidesiz, çılgın, gürültücü yaratıklar olmadığını da biliyorum.

Üst katımda, çaprazımda, karşı dairemde ve yan dairemde 2-8 yaş arası olmak üzere çocuklar var. Eğitimli ailelerin kurallı büyüyen çocukları olduğu için gürültülerini duymuyoruz genelde. Kalabalık olacaksa, çocukların arkadaşları falan gelecekse de haber veriyorlar, rahatsızlık verebiliriz kusurumuza bakmayın böyle böyle bir durum var diyorlar. Biz de öyle zamanlarda tabi ki anlayışla karşılıyoruz.

Çocuk sesine katlanmak zorunda olduğumuzu düşünüyorsunuz. Çocukların doğasında ses çıkarmak var diyorsunuz. Peki bu seks yapan bir çiftin 15 dakikalık sesi olsa ya da 2 saat boyunca havlayan bir köpek olsa veyahut sesi kökleyerek müzik dinleyen bir ergen olsa yine aynı şeyi mi düşünürsünüz yoksa özgürce gürültü yapma hakkı sadece sizin çocuklarınıza mı özel?

X