kolpospoki?

M3DUSA35

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
192
265
26
kızlar meraba hpv16 pozitif gelmisti bugün kolpospoki oldum sonra parça alıncak dediler ama geçmeyem mantar şikayetim olunca onu tedavi edelim öyle parça alalım dediler baktım 1 ay sonraya randevu veriyolar ay bıktım gercekten sigllerim yakılırken keske alınsaydı o parca ve tekrar anestezi vs istemiyorum. zaten parcanın da acelesi yok dediler. sizce aldırmasam parcayı olur mu? zaten dikkat ediyorum bağısıklık sistemine vs sigara azaltmaya calısıyorum

Smear ne çıktı? Gerçi smear ne olursa olsun hpv 16-18 ise şarttır kolposkopi bence işinizi şansa bırakmayın yaptırın. İnşallah yoktur ama varsa bir şey ilerlemesini önlersiniz.

Smear ne çıktı? Gerçi smear ne olursa olsun hpv 16-18 ise şarttır kolposkopi bence işinizi şansa bırakmayın yaptırın. İnşallah yoktur ama varsa bir şey ilerlemesini önlersiniz.
smear temiz. evet doktor da öyle söyledi artık smeari cok dikkate almıyoruz dedi kolpospoki oldu ama parça alıncak dedi gün konusunda sıkntı çıktı fenalık geldi banada artık

Kolposkopi olduysanız orda şüpheli yer görmedi demekki ,görünce parca alınıyor diye biliyorum

Kolposkopi olduysanız orda şüpheli yer görmedi demekki ,görünce parca alınıyor diye biliyorum
parca alınacak zaten gün konusunda anlasamadık sinir geldi cünkü bana tekrardan anestezi vs istemiyorum yani ağlayarak uyanıyorum cünkü istedigim gün de olmayınca kaldı öyle

Başka bir arkadaşın konusunda da düzenli smear , 3 yilda bir hpv bakılması yeterli denmiş o yüzden...hpv zaten var bunu biliyoruz smear daha önemli düzenli takip

Merhabalar sonuçlarınız nasıl geldi benimde yarın kontrolüm var büyük ihtimalle kolposkopi yapılacak benimde pozitif geldi hpv sonucum hem erken teşhis diyorum korkma diyorum kendime ama bi yanımda hüzünle kaplı çok karışık bir ruh hali içindeyim nelere dikkat ettiniz neler yapıyorsunuz ahccye başladınız mı? Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için
parca alınacak zaten gün konusunda anlasamadık sinir geldi cünkü bana tekrardan anestezi vs istemiyorum yani ağlayarak uyanıyorum cünkü istedigim gün de olmayınca kaldı öyle

X