Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun ben de İzmirdeyim ege üniversitesi jinekolojik onkoloji bölümünde takip ediliyorum doktorum Doc. Dr Levent Akman bir de Alsancakta duyduğum Bi Dr var Salim Şehirali. Ben iki kez leep oldum rahim ağzım çepeçevre cin 3 olmuştu. en son leepten sonra cin 1 devam ediyordu bir yıl sonra smaer aldırdım ve herhangi bir lezyon görünmedi çok şükür yani kendi kendine gerilemiş endişe etmeyin Levent beye gidin bence.

Çok teşekkür ederim cevap için. Ben de geçen hafta smear aldırdım temiz çıktı çok şükür ama tekrar Bi Kolposkopiyle baktırsam mı bilemedim. Benim bi de vajinadan lezyon oluşmuştu vain 2 çıkmıştı en son leepte oradan da parça alınmıştı. onlardan da korkuyorum Süleyman hocayı biliyorum keşke İstanbulda olsaydım mutlaka giderdim.

Öncelikle geçmiş olsun hepinize. Sizlere birşey soracağım Nişanlımın cinsel geçmişi olduğu için HPV aşısını doktorun da tavsiyesi ile 1 doz yaptırdım ama bugün bir yerde kısırlığa neden olabiliyor gibi bir şey okudum böyle bir şey olabilir mi çok canım sıkıldı diğer dozları yaptırmayayım mı napayım diye düşünüyorum

Nerde okudunuz bilmiyorum ama hiç böyle bir veri duymadım bence hekiminizle konuşun

merhaba bende Levent Bey’den randevu aldım sonuç ne olursa olsun ona sonuçları göstermek istiyorum
Siz Levent Bey’den memnunsunuz sanırım içim rahatladı çok teşekkür ederim umarım güzel haberler alırım

Levent beyden memnun kaldım ben. Çok sakin bi insan sorularıma cevap bulabildim endişelerim konusunda beni rahatlattı ama bunun yanında hiçbir detayı da atlamadı benim vajina duvarına da sıçramıştı lezyonlar ve levent bey bunu farketti mesela. normalde çok fazla gözden kaçan bir durummuş vajinadaki lezyonlar. Ben geçen yıl ağustos ayında ikinci leep işlemini olmuştum Eylül ayında hamile kaldım haziran ayında doğum yaptım şimdi tekrar gidicem kontrole. Size ne zamana randevu verdiler?

Perşembe günü kolposkopi sonucumu öğrenicem
14 Ağustos Cuma günü Levent Bey’e gidicem
Umarım beni rahatlatır şu an ki doktorum beni daha çok endişe ettiriyor bi öyle diyo bi böyle korkutuyor daha çok
Zaten kendisi sadece jinekolog onu bırakıcam
Jinekolog onkolog olması lazımmış doktorumun

Kesinlikle rahatlatır kendisi de muayene eder ve değerlendirir zaten rahim ağzının durumunu hiç endişelenme.

Bugün Sonuçlarımı 9 ay önce aldım ilk hpv ve cin 3 olduğumu öğrendiğimde dünyanın sonu gelmişti benim için ama bugün kolposkopi temiz smear temiz ve hpv negatif sonucumu aldım mutluluğumu anlatamam hiç korkmayın hepsi geçecek neler neler yaptım negatif olmak için merak edenlerle mutlaka paylaşırım hepinizin aynı mutluluğu yaşamanız dileğiyle

Neler yaptın lütfen paylaşır mısın

Neler yaptın lütfen paylaşır mısın
Beeo up %30 alkol bazlı propolis hergün yoğurt ile 30 dml tükettim bir ay kadar yeşil çay hergün içtim immotor kompleks 4 ay kullandım aşımı oldum duşta en son genital bölgemi organik elma sirkeli su ile yıkadım 3 ay sigarayı bıraktım alkol azalttım ve tabiki konizasyon olmam oradaki virüs yükünü azalttı 9 ayda sadece bir kez prezervatif ile cinsel beraberliğim oldu bukadar

Canım ben hpv 16 olduğumu 2017 yılında öğrenmiştim ozaman biyopsim temiz çıkmıştı ben de hiç önemsemedim yediğime içtiğime dikkat etmedim ve bebek istediğimiz için de korunmasız ilişkiye gidiyorduk sonra hamile kaldım 10 haftalık düşük oldu sonra yine denemeye devam ettik tekrar hamile kaldım bu defa 16 haftalık düşük oldu böyle böyle bir yıl geçti tekrar kontrole gittiğimde maalesef rahim ağzı çepeçevre cin 3 olmuştu sonra senin dediğin şeyleri ben de yaptım immuneks propolis arı sütü ham bal karışımı hatta saf arı sütü de kullandım bu süreçte de cin 3 lerin temizlenmesi için altı ay arayla iki kez leep oldum cerrahi sınırlarda cin 1 devam ediyordu en son. ikinci leep ameliyatından sonraki ay tekrar hamile kaldım ve gebelik boyunca ilişki yaşamadık haziran ayında doğum yaptım çok şükür doğum sonrası smear testim temiz çıktı. Ama tekrar kolposkopi ve hpv testi için gideyim diyorum. Biraz uzun anlattım ama sence hpv bu bir yıl içinde gitmiş midir vücudumdan?

Neden olmasın gitmiş olabilir bencede yaptır

Merhaba Lungy,
Hikayelerimiz çok benziyor. Benim de en son cin 1 devam ediyordu. Şimdi hamileyim. 6 haftalık. 5 gündür sarı akıntı başladı. Halbuki hamile kalmadan önce akıntım şeffafti. Hamilelikte bu tarz akıntılar yaşadığınız oldu mu? Leep olmanız düşük riskine sebep oldu mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…