Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Aaa ben hpv sonucuna göre kolposkopi yapıldı zannettim... Direkt niye kolposkopi yaptılar ki sana, şikayetlerine bağlı olarak mı kolposkopi yaptılar acaba
Evet canım 3 defa smear yaptırdım 3 ünde de ascus çıktı. İlaçlar işe yaramadı. O yüzden kolposkopi yapıldı

Evet canım 3 defa smear yaptırdım 3 ünde de ascus çıktı. İlaçlar işe yaramadı. O yüzden kolposkopi yapıldı
Ooo geçmiş olsun canım... Benim ilk hpv testi bu, umarım ilaçlar ile yok olur gider senin de benim de, vücut bazen kendi temizliyormuş... Umarım son testin negatif çıkar.. %75 her kadın yaşıyormuş öyle bir bilgi okudum .

Sağol kuzum inşallah. İnşallah bizlerde atlatırız

Meraba hanımlar. Benimde polip ile başladı herşey. Surekli leke seklinde kanama sikayetiyle gittim poliptenmis. Polip rahim agzinda olusan et beni. Hpv ile ilgisi yok vucut uretiyor yani. Polip varken hamile kalirsaniz buyuk ihtimal düsük olurmuş. Polip alindi patolojiye gitti gelen sonuc cin2 hpv etkisi. Arastirma hastanesine yonlendirdiler. Kolposkopi yapildi. Korkmayin normal jinekolojik muayeneden farki yok. Kolposkopide ciddi bisey gorunmuyor dedi doktor. alinan parca tekrar incelendi cin1 geldi sonuc. 6 ay sonra kontrole gittim smear ve hpv dna tiplemesi yapildi. Şukur smear temiz hpv de negatif çikti. Önumuzdeki ay smear yaptiricam tekrar kontrol iyidir. Bundan sonrasi bagisikliginizi guclendirmek. Cunku hpv yi vucut zor atiyor hatta bazi doktorlar atmiyor uyku moduna geciyor diyorlar. Sebze meyveye agirlik verin. Vitamin hapi vs hic kullanmadim. Kefir tuketin. Ve kesinlikle propolis kullanin. Ben cok faydasini gordum. 2 senedir hic grip olmadim oksürmedim bile :) emin olun faydasini goreceksiniz agisiklik icin mukemmel bu arılar iyiki var :) hepinize gecmiş olsun umarım sonuclariniz temiz gelir.

Gecmis olsun canim sonuc yenimi belli oldu peki bu 6 ay surecte nelere dikkat ettin problois disinda baska bisey kullandinmi cinsellik devam ettinmi korundunmu benimde bir ay sonra sonucum cikicak bekliyorum heyecanla hangi tipi vardi acaba sende canim

Evli degilim.Ayrildiktan 2 sene sonra ogrendim bu durumu. Cinsellik yok hayatimda. 2018 mayis ayinda basladim ugrasmaya ve 2019 mart ayinda temiz ve negatif sonucumu aldim. Doktorum hicbisey vermedi. Sadece yediklerime dikkat ettim ve propolis kullandim. Hpv hangi turu vardi hic ogrenemedim polipin pataloji sonucunca hpv etkisi yaziyordu ama sonraki surecte hpv dna bakilmasi 6 ayi buldu. Ozamanda negatif cikti sonuc ve bi 4 ay sonra tekarar baktirdim yine negatifti. Evlilik bitince sonrasinda bi iliski olmadi ve hpv baktirana kadar 3 sene gecmis oldu ve bu zamanda vucut atti diye dusunuyorum. Insallah oyledir. Korunmayi kesinlikle birakma. Burda arkadaslara doktorlari hep korunmalarini soylemis. Sende korun zamanla vucudun toparlar kontrollerini sakin aksatma. Ama sureklide ben neyapicam diyede dusunme :) moralimizi yuksek tutalim emin olun bu hpv ile ugrasan 100 yada 200 kisi degiliz sayimiz çookkk fazla malesef

Evet tsk ederim cvpin icin bende
Tsk ederim cvbin icin bende de 16 cin1 var 6 ay arayla takip onerdi dr sali gunu yani 21inde ilk kontrolumdu hpv vw simir aldi 1 ay sonra cikicak drlqe cok ciddi herhabgu bisey soylemdi ama burdan ogrediklerimi yapmaya calisiyorum bagisuklik icin takviyeler kullanı yrom ama sorun su ki iliskide duzenli bir korunma olmuyor bu sekilde atilirmi bilemiyorum acikcasi

Hikayeni okurken ne kdr benziyoruz diye düşündüm, 2 ay önce Polip şikayeti ile gittim, polip patoloji temiz geldi, hpv ve smear da istedim, smear da temiz geldi sadece Hpv51 geldi, Dr yeme içmene dikkat et 1 yıla atarsın dedi, kelle paça, kemik suyu önerdi, propolis de senin sayende ekleyim listeme, oldu bitti gitti bu hastalık....

Bu arada sex prezervatif ile devam et dedi... Rahibe yaşama dedi :) ama negatif olana kadar No sexxxx .... Evli değilim...

Arkadaşlar merhaba. Bana mart ayında smear ascus çıktı ve hpv 16 teşhisi kondu. Kolposkopi oldum ve cin1 geldi. Ekime doğru tekrar smear ve kültür alınacak dedi doktorum. Ancak sorum şu normal kadın doğumcu cerrah yerine onkolog prof a görünmem gerekir mi yani normal doktor kolposkopide yeterli oldu mu bu en yüksek riskli türü onkoloğa gitmelimiyim ayrıca çok kararsızım tamamen maddi açıdan düşünerek kadın dogum uzmanına gidiyorum ancak birinin cin1 den direkt invasiv kansere dönüşüp öldüğünü duyunca canım çok sıkıldı bana akıl verebilir misiniz kesinlikle onkoloğa da görünmelimiyim? Sigara içicisiyim 15 yıldır ve hala bırakamadım azaltsam da

Sorunuza cevap veremeyeceğim ama bende bişey sormak istiyorum. Bende de ascus çıktı. Kolposkopi sonucun daha çıkmadı ama doktor çok azla lezyon gördüğünü bunun normal olmadığını söyledi. Bende de hpv vs çıkma olasılığı yüksek mi

Kardeşim selamlar hpv yüksek riskli virüs kesin çıkacaktır acil hpv dna testi yapın bana diyin doktora. Lezyonları da o yapıyor ve doktorumun bana dediği kolposkopiye giren herkeste muhakkak bu virüs bulunuyor dedi. Erkeklerin yüzünden bu haldeyiz!

Hpv taramasıda yapıldı. Patoloji için parçada alındı. Niye erkekler

Yapıyor ağrı, ilişki sonrası pembemsi kan lekelenme de oluyor. Mutlaka kontrol ettirin,
Bu şikayetler ile Dr gittiğimde bunu polip in yaptığını söyledi... Hpv etkisi demedi... Sizde buna benzer olmasın sakın... Sadede hpv niz mi var.. Bu arada cin1 geriliyor merak etmeyin... Sık kontrol ile aşarsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…