Kolik mi alerjik mi

Mandown

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
144
50
Merhabalar 2 aylık bebeğim var çok huzursuzlaşıyor bazen emerken ağlıyor ıkınıyor benim de onun da ciddi gaz problemimiz var bazen çok ağlıyor ayakta gezince arabaya binince susuyor. Bazen kakası yeşil /kahverengi oluyor sadece anne sütüyle besleniyor ve kakası genelde az mukuslu oluyor. 2 gün üst üste çay kaşığı ile Rezene çayı demleyip verdik çok rahatladı çok güzel emdi gazını da çok güzel çıkardı. Bebeğim sadece kolik mi yoksa alerjik bir durum mu? Yaşayanlar yardımcı olabilir mi. (Doktorum gösterdiğim mukuslu kakaya anne sütü ile beslenen bebeklerde normal dedi)

Yediğiniz şeyleri takip ediyor musunuz?Ne yediğiniz gün bu gaz çoğalıyor? Her emme sonrasında mutlaka gazın çıktığına emin olun. Yatırmadan bir müddet daha dik tutun. Bol bol masaj yapın karın bölgesine. Kiraz çekirdeği kemerler falan var onları ısıtıp karnına koyabilirsiniz. Bir araştırın. Tummy time yaptırın. Hem kasları için faydalı olacaktır hemde vücut çalıştığı için gaz çıkışı desteklenecektir. Tummy time yaparken avcunuzu iki ayağının altına koyun kendini ileri itttirirken ıkınabilir. Lütfen ama lütfen rezene ya da başka herhangi bir bitkinin suyunu bişeyini bebebğinize vermeyin. Çok gerekiyorsa siz için sütünüzden geçsin. Yemeklerinizin hepsine kimyon dökün böylelikle yemekten geçen gaz olmayacaktır

Yediğiniz şeyleri takip ediyor musunuz?Ne yediğiniz gün bu gaz çoğalıyor? Her emme sonrasında mutlaka gazın çıktığına emin olun. Yatırmadan bir müddet daha dik tutun. Bol bol masaj yapın karın bölgesine. Kiraz çekirdeği kemerler falan var onları ısıtıp karnına koyabilirsiniz. Bir araştırın. Tummy time yaptırın. Hem kasları için faydalı olacaktır hemde vücut çalıştığı için gaz çıkışı desteklenecektir. Tummy time yaparken avcunuzu iki ayağının altına koyun kendini ileri itttirirken ıkınabilir. Lütfen ama lütfen rezene ya da başka herhangi bir bitkinin suyunu bişeyini bebebğinize vermeyin. Çok gerekiyorsa siz için sütünüzden geçsin. Yemeklerinizin hepsine kimyon dökün böylelikle yemekten geçen gaz olmayacaktır
Dediklerinizi deneyeceğim ama biogiaga sam simplex hepsini denedim ama Rezene çayı hariç hepsi kıvrandırdı çocuğu. Rezenenin ne gibi bir zararı var ki bir bilginiz var mı

Dediklerinizi deneyeceğim ama biogiaga sam simplex hepsini denedim ama Rezene çayı hariç hepsi kıvrandırdı çocuğu. Rezenenin ne gibi bir zararı var ki bir bilginiz var mı
Rezene bebekler için tavsiye edilmiyor. Sütten geçtiği için bende tüketmedim onun yerine kimyon çayı içebilirsiniz. Ama alerjiden şüpheleniyorsunuz önce onu anlamaya çalışın. Benim bebeğimde süt alerjisi var. İlk zamanlar anlaşılmadı rota aşısından sonra kakasında kan oldu öyle ortaya çıktı. Hiç durmayan sürekli mızmız bir bebekti. Gerçi hala öyle de 🥴 kakası yeşil ve mukuslu oluyordu
Siz ne yediğinize dikkat edin. Gaz yapan gıdalardan uzak durun bir süre. zaten gaz sorunlarının çoğu 3. Aydan itibaren azalıyor

Rezene şu an annelere dahi önerilmiyor. Bebeklere 6 ay olmadan önce su dahi verilmez çünkü sindirim sistemleri buna hazır değildir. Kaldı ki bu bir bitki yani bundan ilaç vs de yapılıyor. İşe yarıyorsa siz için bebeğinize vermeyin sütünüzden geçsin. Allah korusun başka problemlerle uğraşmak zorunda kalmayın. Sütünüz bol olsun🙏🌸

Çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. Gürültülü kakası oluyor bazen genelde mukuslu kakası oluyor. Kilo alımı normal kusması hiç yok. Bazen çok güzel emiyor bazen de deli gibi ıkınıyor ve sadece kucakta ayakta dolaşınca rahat ediyor. Dr kafana göre diyet yapma dedi ne yapacağımı bilemiyorum bu alerjik midir yoksa klasik kolik bir bebek mi. İlk bebeğim çok tecrübesizim. Rezene verdik mi hiçbir şey olmuyor kafayı sıyırmak üzereyim

X