Bisküvi - Kurabiye Tarifi Kolay Un Kurabiyesi

Tariflerin anlatılması anlaşılırmı?

• Evet

OY: 27 71,1%
  • Fena değil

OY: 10 26,3%
  • Hayır

OY: 0 0,0%
  • Hiçbiri

OY: 1 2,6%

• Ankete Katılan
    38

terlik

İYİLİK MELEĞİ
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.802
15
3 malzeme gerekli

Hamur oluşturmak için; hamur yoğurma kabına ilk önce pudra şekeri ve yağı koyuyoruz, tahta kaşık yardımıyla karıştırarak özleştiriyoruz. Daha sonra azar azar un katarak elimizle yoğuruyoruz.
Elimize yapışmayacak bir kıvama gelene kadar un ekleyerek hamuru oluşturuyoruz.
Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayın ve öylece tepsiye koyunuz asla bastırmayınız...

--1 PAKET ODA ISISINDA BEKLETİLMİŞ MARGARİN
--1 ÇAY BARDAĞI PUDRA ŞEKERİ
--ALABİLDİĞİ KADAR UN

Fırın tepsisini yağlamayınız sadece un serpiniz. Fırın önceden ısıtılmayacak. 170 derecede pişirilecek, kurabiyenin üstü çatlayana kadar bekletilecek bıçakla kurabiyenin birini kaldırıp alt kısmı pembe olsun, o zaman fırından çıkaracağız...
Soğuması beklenecek üzerini örtmeyiniz...
Servis yapacağınız bir pasta tabağına kurabiyeleri sıralayınız ve üzerine pudra şekeri serpip Servis ediniz...
AFİYET OLSUN

Kullanacağınız margarin oda sıcaklığında olsun...

Son düzenleme:
bende bayılıyorum un kurabiyesine
sağol canım
akşama deniycem
eline sağlık

un kurabıyesını yapaken tereyag kullanıyorum ben.3malzemeyle ama sahane bır lezzet.tarıf ıcın tesekkurler

un kurabıyesını yapaken tereyag kullanıyorum ben.3malzemeyle ama sahane bır lezzet.tarıf ıcın tesekkurler

Size bir sır vereyim tereyağ lezzetinde bir margarin kullanıyorum bu tarifi yaparken harika oluyor (katı yağ kullanılacaksa poğaça vs'ye hemen bu margarini tercih ediyorum) O margarin B.. marketlerinde oluyor margarinin adıda S..E margarin olarak geçiyor... Market ama hani kutularda paketler o marketlerden burada yasak olur adını söylemem diye bu şekilde yazıyorum... anlayan anladı sanırım...kaydirigubbakcemile3

Size bir sır vereyim tereyağ lezzetinde bir margarin kullanıyorum bu tarifi yaparken harika oluyor (katı yağ kullanılacaksa poğaça vs'ye hemen bu margarini tercih ediyorum) O margarin B.. marketlerinde oluyor margarinin adıda S..E margarin olarak geçiyor... Market ama hani kutularda paketler o marketlerden burada yasak olur adını söylemem diye bu şekilde yazıyorum... anlayan anladı sanırım...kaydirigubbakcemile3

ay cok sekersın:)))ben anladım

:çok üzgünüm:anlamadım ben...oğlum un kurabiyesini çok severcokacimcoook yaparım dedim ama margarin olayı kafamı karıştırdıCADIARZU...tarif için teşekkürler..

canım ben bu tarifi bir bardak sıvı yağ ile yapıyorum , ve pastanedekiler gibi önce kalın bir şerit haline getiriyorum ,bıcakla üç er parmak enliliğindede kesiyorum ama margarinle hiç denemedim deniycem( margarinin ismini yazarmısın ) bim mi market

:çok üzgünüm:anlamadım ben...oğlum un kurabiyesini çok severcokacimcoook yaparım dedim ama margarin olayı kafamı karıştırdıCADIARZU...tarif için teşekkürler..

canım ben bu tarifi bir bardak sıvı yağ ile yapıyorum , ve pastanedekiler gibi önce kalın bir şerit haline getiriyorum ,bıcakla üç er parmak enliliğindede kesiyorum ama margarinle hiç denemedim deniycem( margarinin ismini yazarmısın ) bim mi market

Margarin arkadaşın dediği markette s..e margarin bu margarinle harika oluyor... zaten bu dört harfli marka başka margarin yok o markette...
Denemeni tavsiye ederim xzemciğim lezzeti çok güzel oluyor. Bende sıvıyağla deniyim o zaman peki nasıl şeritler gibi ben anlayamadım açarmısın?...a.s.:uhm:

halka yapar gibi canım daha kalın oluyor yanlız ve bunları iki parmak enliliğinde kesiyorum umarım anlata bilmişimdir canım kolay gelsin:)

halka yapar gibi canım daha kalın oluyor yanlız ve bunları iki parmak enliliğinde kesiyorum umarım anlata bilmişimdir canım kolay gelsin:)

Anladım canım deneyeceğim... ellerine sağlık... :teytey:

X