Çorbalar Kolay mercimek corbasi (resimli)

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
once sogani kup kup dograyin ve tencereye az siviyag koyarak kavurun..sonrasinda salcayi ekleyin kavurun..ve daha sonra mercimekleri iyice yikayin onuda ilave edip yine kavurun..ustune kaynar su ve baharatlarinida ilave edip pisene kadar kaynatin...
isterseniz bu corbayi suzme mercimek corbasida yapabilirsiniz ..sogani kavurduktan sonra 1 patates kup kup dograyip ilave edin ve ayni sekilde corbayi hazirlayin..daha sonra ayri bir tavada az yag ile 2 kasik un kavurun corba pistiyse bir suzgec yardimiyla eze eze suzgecten gecirip tencereye alin ve kavrulmus un karisiminida ilave ederek biraz daha kaynatin...enfesss
servis yaparken ister limon sikin ustune ister zeytinyagli sarmisak dokun....

canim bende mercimek corbasini aynen boyle yapiyorum ama ben sogani rendeliyorum sen tenceredemi yapiyorsun ben duduklude yapiyorum 2 dakikada hazir acil misafirirm gelirse hemen bunu yapiyorum toplam bes dkmi aliyor gercekten guzel corba oluyor dunde ben yaptim sanirim sende dun yaptin ellerine saglik

benim en cok sevdigim corba mercimek corbasidir canim cekti valla bende ne yapsam diye dusunuyodum dur kalkim bende yapim
bende prensesim gibi duduklude iki dkda yapiyorum hemen hazir oluyo ben bide rondodan geciriyom cok guzel oluyo ,bugun yaparsam koyarim canim resmini
ellerine saglik hamarat kari seni:lepi:

benim duduklum yok canim :çok üzgünüm: oyuzden tencerede yapiyorum ama mercimegi iyi kavurursan tenceredede cabuk pisiyor..annem almis kaynanamla gonderecekmis dduklu..cok pahali burda yaa 150 -200 euroydu bakmistim...
koy bende goreyim becerikli garuu:lepi:

bende yaptimmm bile simdi bunu yicem tuz yok bunda iyiki soyledin canim aksamada hazir oldu hemde benim canim cekmisti yaptim 15 dk da
al bak canim buda benimki ,ben rondodan geciyriyorum

Son düzenleme:
aslinda ben 2 fotograf cekmistim birinin uzerine kurutulmus ekmek parcalari koymustum ama onu silmisim yanlislikla o daha guzel gorunuyordu...

Ellerine sağlık canım,
bende bayılırım mercimek çorbasına ben düdüklüde yaparım sarmısak patates un ve etsuyu tablette katarım pişincede blendırdan geçiririm harika olur, herkes çok begenir valla.

bende et ve tavuk suyuyla yaparim bazen..mukemmel...cokacimcoook

valla ben hic birseyden gecirmiyorum zaten duduklu halladiyor onu kizlar dunde ben yapmistim kalaninida simdi iccem

bende mercimek corbasi sevenlerdenim bende ayni sekilde yapiyorum ama unu ayri kavurmuyorum sogan az kavrulunca unuda ekleyip kavuruyorum daha pratik oluyo sonra malzemeler yumusayinca mikserden geciriyorum tuzunu koyup az daha pisiriyorum super iluyo valla yapinca resmini koyarim

bende küçük patates ve havuç koyarım vitamin aklınızda olsun sonra rondada çekerim misss gibi VEYA ARKDAŞLAR SADECE MERCİMEK TUZ BİRDE AZ PATATES SONNRA PİŞİNCE RONDODA ÇEKİN SONRA YAĞI AYRI Bİ YERDE KIZARTIP İÇİNEDE PUL BİBEER DÖKÜN SONRA ÇORBANIN ÜSTÜNE MİSSSSSSSSS

bende çok sık yapıyorum bu çorbayı. ama ben suyunu eklemeden önce içine rendelenmiş havuç ve patates ekliyorum. lezzetli oluyo..

Ben hiç un koymam bu çorbaya, zaten mercimeğin nişastası ve patatesin nişastası yoğun kıvamlı yapıyor. Ama ben düdüklüde yaptığım zaman mercimekler hep dibe çöküyor ve dibi tutuyor, suyuda tepede kalıyor hiç beğenmiyorum, tencerede yapınca sürekli kontrol etme şansı oluyor, canımı çektirdiniz bugün bende yapıcam, ben içine sarmısakta koyuyorum harika oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…