Aile Planlaması Kolay Hamile Kalmak İçin Yöntemler ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Balanne26

Çok şükür, bin şükür, sonsuz şükür
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2014
2.002
2.862
Merhaba Arkadaşlar ne varsa eskilerde var diyorum bildiğiniz ya da tecrübe ettiğiniz hamile kalma yöntemlerini burada paylaşalım ne dersiniz?

Kafaya takmamak, allahtan hayırlısını, istemek dua etmek. Anne olmak sabır işi en başından itibaren. Ha tabi fiziksel olarak bir kontrol iyi olur. Kan tahlili, dişçi kobtrolü, gastroenteroloji doktoruna gitmek gerek. Hamileyken çok sıkıntı yaşıyorsun sonra

Kafaya takmamak, allahtan hayırlısını, istemek dua etmek. Anne olmak sabır işi en başından itibaren. Ha tabi fiziksel olarak bir kontrol iyi olur. Kan tahlili, dişçi kobtrolü, gastroenteroloji doktoruna gitmek gerek. Hamileyken çok sıkıntı yaşıyorsun sonra

Gastroenteroloji ne için?

Doktora gidip tüm tetkikleri yaptırın. Karı koca olarak. Direk endokrinoloji de gidebilirsiniz. Hormon troid hepsine bakarlar.

Sonra dua... Bol dua... Yasin ve Kenzul arş duası...

Selopi arkadasimiz cok guzel ozetlemis. Kafaya takmamak gercekten onemli. Yani iliskiye cocuk yapalim diye girmeyin rahat olun

Bol dua, 2.5 sene boyunca tek bir yumurtlama gununu atlamadim olmadi. Kafama taktim agladim zirladim bi fayda etmedi. Sonra beklemedigim anda rabbim nasip etti hep dua ettim cok sukur kabul oldu. Oyle bi formul olsa bebek olmama sorunu yasamaz kimse

Yumurtlama günlerine denk getirirsen bir de ilişkiden sonra uzanıp bacaklarını yukarı kaldır. Allah nasip ederse olur.

Gastroenteroloji ne için?

Doktora gidip tüm tetkikleri yaptırın. Karı koca olarak. Direk endokrinoloji de gidebilirsiniz. Hormon troid hepsine bakarlar.

Sonra dua... Bol dua... Yasin ve Kenzul arş duası...
sorma mide rahatsızlığın varsa hamileliğin tümününde çekiyorsun bende muhtemelen helikobakteri var o yüzden mutlaka arkadaşlarıma söylüyorum mide rahatsızlığı bide hamilelik midemi söküp atasım var :kızgın:

Yumurtlama dönemini takip et günaşı rı ilişkiye gir ilişkiden sonra hemen duş alma ayaklarını dik biraz kuru incir keçiboynuzu özü ye eşin de yesin bol bol dua et Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin.kafana çok takmamaya çalış olumlu düşün umudunu yitirme canım

Soğan suyu kürü yapın. Yumurtalık kistlerini geçiriyor, yumurtlamayı düzenliyor. Ben iki çocuğumda da soğan suyu kürüyle hamile kaldım çok şükür.

X