Poğaçalar Kolay Çay pogacasi

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
kolay, pratik cay yanina cok yakisiyor

firin onceden 170c isitilmali daha cabuk kabariyor pogacalar..icler onceden hazirlanirsa iyi olur

1su bardagi yogurt
1su.bard,sivi yag
1yumurta
1,5 tatli kasigi sirke
1kab.tozu
2kibrit kutusu kadar margarin veya tereyagi
tuz
aldigi kadar un
ici icin:
peynir+maydonoz
kiyma+sogan
patetes arzuya gore
uzeri icin:
yumurta sarisi
corek otu veya susam

Tum malzeme derin bir kapta yogurulur ,kulak memesi kivamina getirilip ele yapismayan bir hamur elde edilir, hamurdan kucuk parcalar koparilip avuc icine yerlestirilir ic icin hazirlanan malzeme ortasina yerlestirilip kapatilir tepsiye dizildikten sonra uzerine yumurta sarisi susam veya corek otu konulur onceden isitilmis firinda pisirilir.(her firinin pisirme suresi biraz degisiyor kapagi acilmadan kontrol ederek pisirmenizde fayda var)Afiyet olsun

kabartma tozu koymayimi unuttun acaba ..kabartma tozu baya kabartiyor cünkü...

kabartma tozu ve sirke mutlaka kabartir son kullanimi gecmis olmasin cunku benim surekli yaptigim pogaca cokta guzel olur tombul tombul

kislar bende simdi yapmak istiyorum ama sirkem yok sirkesiz olurmuki acaba :uhm:

sirke daha gevrek olmasini sagliyor ama sirke yoksa koymayiver o zaman

vallahaaaaaaaa super oldu kizlar yaptim ve firindan cikardimmmmmmm okadar gevrek olduki ve cok guzelde kabardiii ben birde bir bardak yogurt kattim icineeee
kislar mayali yaptgimiz pogcalardan guzel oldu sagol canim

neli yaptin tarife yazmayi unuttum zeytinde ic olarak kullaniliyor cikta guzel oluyor ama esim patatesliyi seviyor

Saol nuray deniycem ben sirke koymuyodum birde yumurtanin beyazini kullaniyodum birde senin tarifi yapiyim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…