Kocama yemek beğendiremiyorum

gamzeligunler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
277
346
Sabah sabah sinirlerim çok bozuk çünkü binbir emekle yaptığım yemekleri eşim istemeye istemeye yiyor. Ben doğuluyum iç anadoluda büyüdüm o da Karadenizli. Tatsız tuzsuz suyun içinde yüzen yemeklere alışmış ya benim yaptığım mis gibi yemekleri yemiyor şaka gibi. Eskiden çalıştığı ofiste bi abla vardı yemekleri tatsız böyle çorbaları su gibi kıvamsız yemekler yapardı onları seve seve yiyordu. Benim yemeklerime burun kıvırıyor. Mesela gidip saçma sapan bir yerden lapa gibi pilav üstüne sade haşlanmış tavuk yiyor. Asla bir tadı tuzu yok, ya da zurna dürüm yiyor. Yağı baharatı sevmese o dürümü nasıl yesin iştahla? ama benim yaptığım mis gibi yemekleri burun kıvıra kıvıra yiyor ya çok üzülüyorum. Bu sabah da dünden kalan yemeği ısıt kahvaltı hazırlama bir daha dedi ısıttım önüne verdim, ilk yaptığımda da adam akıllı yememişti, baktım oturmuş çatalla didikliyor sağını solunu, genzini tuta tuta yutmaya çalışıyor. Tavaları alıp kafasına atmakla sakin kalmak arasında gidip geldim😃 Yemiyorsan kalk git daha da yapmiycam sana yemek dedim. Ya bir de alışverişlere çıkıyorum listeler yapıyorum ona yemekler sofralar hazırlamak için ama çoğunlukla istemeye istemeye yiyor. Bu da benim kalbimi kırıyor. Sabah sabah sinir patlaması yaşadım

Yemekleri ya o yapsın, ya da bir pilav yap, ısıta ısıta yesin iki üç gün. Pilav, makarna yeter ona. Sen kendine göre yemeğini yap.

Huyunu az çok anlamışsın neden sofralar kurup, alışverişlere çıkıp yemekler hazırlıyorsun. Bırak makarna pilav yesin.
Yeni evliyiz insan özeniyor ama burnunu tuta tuta yemesini izlemektense dediğin gibi bir pilav yaparım bir hafta yer daha iyi.

O kadar midesi bulanarak yiyorsa damak tatlarınız uymuyor demektir. Kendi damak tadınızı adama dayatmak yerine ortak, ikinizin de seveceği tatlar arasanız birlikte, olmaz mı?
Ya haklısınız bu noktada. Deneye deneye bulacağım galiba ama sonuçta ilk etapta ben de elimden geleni yapıyorum. O da ekstra seçici. Bu konuda orta yolu bulmak zaman alacak

😂😂😂 iyi güldüm, çok tatlısınız
Adamın bağırsak florası ona alışmış naapsın
Zurna döner evet soslu ama çok çeşitli baharat yok içinde, bir kaç çeşni var sadece.
Bence püf nokta baharat tercihleriniz.
Onunkini yoğun salça ve baharat çok koymadan ayırın, kalanına basın istediğiniz kadar yağ salça baharat

Zurna dürüm yemeyen insan değildir ki zaten 😂herkes yer
Keşke her gün olsa her gün yerim☺️

Şakası bir yana farklı yörenin insanıysanız yemek konusunda anlaşamazsınız normaldir. Yöresel yemek yapmayın,genel herkesin bildiği yemekleri yapın. Kuru fasulye,nohut,haşlanmış tavuk herkes bilir yer.

Sabah sabah sinirlerim çok bozuk çünkü binbir emekle yaptığım yemekleri eşim istemeye istemeye yiyor. Ben doğuluyum iç anadoluda büyüdüm o da Karadenizli. Tatsız tuzsuz suyun içinde yüzen yemeklere alışmış ya benim yaptığım mis gibi yemekleri yemiyor şaka gibi. Eskiden çalıştığı ofiste bi abla vardı yemekleri tatsız böyle çorbaları su gibi kıvamsız yemekler yapardı onları seve seve yiyordu. Benim yemeklerime burun kıvırıyor. Mesela gidip saçma sapan bir yerden lapa gibi pilav üstüne sade haşlanmış tavuk yiyor. Asla bir tadı tuzu yok, ya da zurna dürüm yiyor. Yağı baharatı sevmese o dürümü nasıl yesin iştahla? ama benim yaptığım mis gibi yemekleri burun kıvıra kıvıra yiyor ya çok üzülüyorum. Bu sabah da dünden kalan yemeği ısıt kahvaltı hazırlama bir daha dedi ısıttım önüne verdim, ilk yaptığımda da adam akıllı yememişti, baktım oturmuş çatalla didikliyor sağını solunu, genzini tuta tuta yutmaya çalışıyor. Tavaları alıp kafasına atmakla sakin kalmak arasında gidip geldim😃 Yemiyorsan kalk git daha da yapmiycam sana yemek dedim. Ya bir de alışverişlere çıkıyorum listeler yapıyorum ona yemekler sofralar hazırlamak için ama çoğunlukla istemeye istemeye yiyor. Bu da benim kalbimi kırıyor. Sabah sabah sinir patlaması yaşadım
Ay zıkkım yesin

karadeniz mutfağına alışık biri yeni tatlara açık değilse çok salçalı bol baharatlı sarımsaklı yemekleri sevmeyebilir.
farklılıkları aşağılamak ilk akla geleni yapıyor olmaktır..
orta yol bulunabilir.
mesela ben taze fasulyeyi etli sevmem.
buzluk kaplarına kavurma et koyarım.
eşimin tabağına kavurmadan bir ölçek çıkarıp ısıtır eklerim.

Karadenizin yemeğini bayıla bayıla yiyen, eşinin yemeğini burnunu tutarak yiyen rahatça z.kkim da yer ben onu tavsiye ederim. Hayatımda bu kadar kötü yemek yapan yer görmedim ya, onların herhangi bir şey beğenmeme hakkı olmadığını düşünüyorum. At tencereye evde ne varsa, koy üstüne de 5 litre su, karıştır ver önüne yer.

X