Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 3 farklı adamdan 4 çocuk doğurup hepsini perişan eden bir anne gördüm maalesef. Birinin parası dedi, birinin aşkı dedi, birinin bilmem nesi . Olan zavallı 4 çocuğa oldu,( En büyüğü 6 yaşındaydı o zaman )

Tabi muhteşem bir adam en azından kendi çocuğuna sahip çıkıyor.Acaba eşinizin yaptığını siz de yapıp kızınıza sahip mi çıksanız?

Nedense sizi hiç haklı göremiyorum. Sanki kızınızı koruyamayacaksınız ve ezik , sinik bir birey olarak yetişecek gibi hissediyorum. Çok üzücü.

Herkesin sinirleri bozuluyor ama kimse kimsenin damarina basip, sınırı asmiyor. Kavga aninda ipleri koparan adam karsisindakini ya gozden cikarmistir ya da alttan alacagini biliyordur. Siz hangisisiniz? Esini alttan alan mi, esinin gozden cikardigi mi?

Demek istediğimi tecrube etmissiniz aslinda. Hamilesiniz diye evlenen adam simdi cocugunu gormuyor. Bu adama ne olacagini, ne yapacagini kestiremezsiniz

Peki Mesude..

Ve siz burda (tabi ki benim fikrimce) eşinizin size çok iyi davrandığını ve herkesin sinirleri arada bozulabilir diyerek eşinizi içinizde aklamışsınız zaten.Konu açma nedeniniz vicdanınızı rahatlatmak mı?

Çocuk için endişelerim artmaya başladı. Kemalim yapmaz olaylari
Hamile olduğunuz için evlenmiştiniz neden taşımıyor soyadını?

İnsan kendi çocuğuna zarar gelmesini istemez. Başkasının çocuğunu da kendi çocuğu kadar benimseyemez, bakın sever elbette neticede çocuk vicdanı olan insan olmasa bu zamana kadar iyi davrandığını düşünmezdiniz.
6 yaşındaki çocuğu uzmana götürün hatta kendiniz de gidin, siz iyi olmazsanız iki çocuk da iyi olmaz. Çocuk alarm vermiş bazı şeyler rayında gitmiyor. Babası baba değil biliyordur üvey babaanne bakıyor diyorsunuz da ne söylüyor öz babaannelerin bile çenesi destursuz. Ortada bir davranış problemi mevcut ama kimde, çocuğa bu nasıl sirayet etti bunu siz uzmanla çözebilirsiniz.
Çözmeye çalışmazsanız arada olan çocuklara olur.

Ezdir o zaman kızını burda ne yazsak boş...bunlar hikaye hepsikendi zayiflığın ve zavallilığın. Bari şu cocukları turetmeseydin yazık garibanlara

Siz ne dediniz onu dememişsiniz. Duymamış gibi mi yaptınız. Ne dediniz
Sen ayrım yapabilirsin ama ben ayrım yapamam ikiside benim evladım bu çocuk daha 5 yaşında bile isteye yapmamıştır belki kıskanmış olabilir kardeşini çok doğal bi durum sakin ol artık dedim

Sen ayrım yapabilirsin ama ben ayrım yapamam ikiside benim evladım bu çocuk daha 5 yaşında bile isteye yapmamıştır belki kıskanmış olabilir kardeşini çok doğal bi durum sakin ol artık dedim
E tamam memnunmuşsun da zaten kocişinden

Ne diye konu açıyorsun ? Dedikodusunu yapıyorsun?

İlişkinin çöpünü buraya bırakıp rahatlayıp kocanla devam edeceksin di mi

İnterneti kapat artık geç oldu iyi uykular

Bunu yazarken utanmıyosunuzda. Kızınıza öyle bi baba seçen sizsiniz ve yine saçma sapan bi adamla evlenerek ikinci baba figürünü seçen yine sizsiniz. Birde tutmuş en azından oğluna düşkün diyosunuz. Kızınız hakkında nasıl böyle konuşmasına izin verirsiniz, siz görmediğiniz yerde neler diyecek ne bakış atacak biliyo musunuz. Kendi ellerinizle kızınızı sığıntı yapacaksınız o evde. Çok yazık.

Sanki boşanmaktan korkuyorum gibi adlediyorsunuz. Öyle olsa ilk eşimden neden boşanayım ? Şuanki evliliğim girebildiği yere kadar gider. Sonu geldiği zaman boşanırım dünyanın sonu değil. Anne olmaktan da pişman değilim. Çocuklarımı çok seviyorum. Bu hayatta babam yok bir kardeşim yok. Annem ikinci kocasıyla çok mutlu beni aklına bile getirmiyor aramıyor sormuyor. Ben bunlara rağmen güçlü kalmaya çalışıyorum.

Bu adamları koca diye seçip, düşünmeden çocuk yapan sizsiniz. Cocuklar asıl kimden yana sanssız acaba? Boşluktan boşluğa düşüp her seferinde hamile kalan annelerinden yana olabilir mi? Şu mesajı yazan birine ne yazsak boş.

Kusura bakmayın lüyfen kimse kızmasın ama asla asla anne olmayı haketmiyormuşsunuz . Zaten ilkinde kafasizlik etmişsin 2.ye niye balıklama atladın. Boşluktaymis vs vs okumuş insansın kocaya gideceğine psikoloğa gitseydin. Tövbe tövbe koca kaçıyormuydu ? Hadi evlendin 2.çocuk niye hemen.üremek zorundamisin illaki. Sizin gibi kadınlara asla asla acımıyorum 3 5 dakikalık cinsel zevk için evlat ziyanlığı yapıyorsunuz. Adam zaten rengini belli etmiş. Yazik degilmi o yavruya. Sana gelecekte neler olabileceğini yazayım.
1)O kız herzaman o evde 2.sınıf muamele görecek
2) senin kocana yaranmak için ezilip büzülerek büyüyecek.
3) hep içinden üvey babam ve ailesi beni nekadar seviyor diye tereddütte olacak
4) eşinin 1 bakışı 1 ters cevabında bile acaba üvey olduğumdan mi böyle diyecek
5) kardeşini daha şiddetle kıskanacak. Geceleri yatağa yattığında annem neden benim babamla birlikte değilde kardeşimin babası ile birlikte diye düşünecek
6) ve sana şunu söyliyim sana içten içe öfkelenecek
7) senin aldığın yanlış kararlar o çocuğun sadece aile yaşantısını değil ,okul ,iş ve sosyal hayatını hatta evlenirken secimlerini bile etkileyecek
8) kendini değersiz unutulmuş terkedilmis hissedecek
Tebrik ederim sizi bir evladı ziyan etme yoluna girmişsin. Şimdi git kocana sımsıkı sarıl kaçmasın

Sana yaşayanından son bir tavsiye kızını o adamlada ailesi ile de yanlız bırakma. Dil yarası hiç geçmiyor

Sonuçmu ; depresyon , ansiyete ve panik atak.
Nerden biliyorsun demeyin. YAŞADIM BİLİYORUM ÇOK ÇOK İYİ BİLİYORUM
.

Son düzenleme:
Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.
Hee şimdi anlaşıldı işin iç yüzü...Afferin hemşire, en azından bu sefer yağlı kapıya dogurmuşsun kızma valla sevindim senin adına, hem kizinla beraber seni kabul edecek zengin koca bulmuş atlamissin hem de akıllı davranıp mesleğini birakmamişsın..İyi bari...Anladığım kadarıyla sen bu konforu adam seni bosamadigi sürece kaybetmek istemiyorsun da ama bu adam kızına babalik filan yapmayacak, o çocuk o konforun içinde itile kakila büyüyecek, farkındasın değil mi?

Aman sakın bir daha boşluğa düşmeyin. Üçüncüye doğru koşacak gibisiniz

Sende ikinci kocanlasın kızını umursamıyosun? Nasıl yaşayacak kızın bu şekilde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…