Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Söylediği cümleye kadar okuduğum kadarıyla ayrım yapmaz, Sonuçta öz anne babalarda kızıyorlar çocuğuna derdim ama "ben mecbur muyum senin şımarık kızına bakmaya" cümlesi herşeyi değiştirir. Bu cümleyi ölçün biçin ya eşinizi ciddi bi şekilde uyarın ya da yolunuzu çizin. Kızınızın ömrü boyunca ezilmesini istemiyorsanız.

Çocuklar sizin öz çocuklarınız, üvey babanın ikisi de çocuğu değil.

Hiç beklemezdim diye düşünmek çok ütopik.

Üveylerden her laf beklenir burda bisürü üvey anne üvey çocuğu çocukları istemiyorum diye konu açıyor.

Kızım napıosun demez, bunları öngörmeniz lazım.

Empati kursanız eşinizin çocuğu sizin çocuğunuzu ısırsa sizde anaç tavuk gibi saldırırdınız.

Esinizi bosanmakla tehdit edeceksiniz kiziniza hissettirmemesi icin . olmazsa da bosanacaksiniz yapacak bir sey yok .
Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.

Eşinizi çok ciddi bir biçimde uyaracaksınız . Alışırsa hep böyle davranır kızınıza . Çocuğunuz olduğunu bilerek evlendi . İnsanlar çocuk evlat edinip bir ömür annelik babalık yapıyorlar . Böyle başka davranışlarını gördünüz mü ? Sadece bu olay mı ?

Eşim oğluna çok düşkün. Oğlumu asla bana vermez. Eli çok güçlü ve zengin. Velayet konusunda tereddütlerim var.

Kocamla boşanmak istemiyorum diyin bari dürüst diyelim.

Bebek ve minik çocukların velayeti Karun kadar zengin olsa da anne istemedikçe babaya verilmez.

Bunu herkes biliyor. Başka bi bahane bulun.

Hayatım koskoca kadınsın, egitimlisin, başından bir evlilik geçmiş, evlat sahibi olmuşsun, "bosluktaydim azıcik, adam bana iyi geldi" diye koştur koştur doğurmak nedir? Hepsi başta bize iyi geliyor, çiçek böcek, arzulanmak filan hosumuza gidiyor da 15 yaşında değilsek biliyoruz yani 6 ay-1 yil sonra böyle kalmayacağını ....İlkinde de böyle ikincisi de üçüncüsü de böyle yani, farklı ne bekliyordun ki? Ne yapicaksin şimdi? O kuzu neler yaşıyor kimbilir sen yokken? Hircinlasmasi boşuna değil belli ki...Nasıl içine sinecek bu adam artık?

Herkes çocukken kardesini kıskanıyor, kardesler arasi kavga dövüş oluyor anne baba da gelip ayıriyor, gayet normal. Çocuk bu kıskanabilir adi üstünde çocuk yetişkin gibi akılla mantikla davranamaz.

Mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya!?

Iki kelime fazlası ile çok çirkin bir cümle maalesef..

Yoksa "Katlanamıyorum hiç şımarıklığa!" Gibi cümleleri öz çocuğumuz için kendimiz bile söylüyoruz.

Tepkinizi koyun arkası gelmesin.
Bundan sonrası için de kızınızı koruma konusunda daha uyanık olun derim.

Cocugu babasina verirler kismi falan hikaye. Siz bosanmak istemiyorsunuz. Olabilir. Ancak cocugun varlığı erkegin bosanmasini engellemiyor. Bunu ilk evliliginizden tecrube edinmissiniz. Hadi güle güle diyebilir. Kiziniza yaptığı saygisizligi sindirdiginiz icin daha da hoyrat davranacaktir ustelik.
Hemsireymissiniz, bence korunma yontemlerini tercih edin. Bu adam bosanalim derse babasi farkli 2 kucuk cocukla yalniz kalacaksiniz. Ondan sonra yasayacaginiz duygusal boslugu kapatmak icin 3.kisiyi bulamayabilirsiniz

Büyük konusmak istemiyorum, ama ayrimcilik yaptigi anda o adami arka bahceye gömerdim. Cocuk kiskanclik yapip isirmis. Ama.cocuklar da salak degil. Kiz olup bitenin farkindadir. Adam suclu ariyorsa dönüp kendine baksin. Babalik rolünü madem üstlenmek istemiyordu ne diye bastan uzak durmuyor. Rabbim büyük konusturmasin ama bunun tekrarini görsem duysam adama tekmeyi basacegimi net bir dille ifade ederdim ve gerektiginde de uygulardim. Öküz herif

Boşanmış iki öğretmen arkadaş evlendi.İkisinin de ilk eşinden çocukları vardı.Evlenir evlenmez bir tane de kendileri çocuk yaptı.Ne gerek vardı çocukların arasına üvey sokmaya çok gereksiz dedim diye milletin şeyine karışıyor oldum
Ha ne oldu kadın adamın çocuklarıyla aynı sofraya bile oturmuyormuş.Adam her yerde evlenmeseydim çok pişmanım diye geziyormuş.
Boşanmaları an meselesi ama şeye karışan ben

Herkes çocukken kardesini kıskanıykr, kardesler arasi kavga dövüş oluyor anne baba da gelip ayıriyir, gayet normal. Çocuk bu kıskanabilir adi üstünde çocuk yetişkin gibi akılla mantikla davranamaz.

Evet davranmaz zaten. Cocuk bu sonucta. Cocugu suclamiyorum ben. Isirmanin yanlis bir davranis oldugunu biliyor dedim sadece. Kiskancligin otesinde cocuk kendisinin otekilestirildiginin farkindadir zaten o yuzden bunu yapiyodur. Bu yuzdrn bu sorunu cozmeniz lazim dedim

İlk evliliğimde boşanma kararını ortaklaşa aldık. Şuanki eşimin ağzından bir kere bile boşanma lafını duymadım. Bana karşı çok ilgili ama onunda bazen sinirleri bozulabiliyor. En azından o kendinden olan çocuğuna sahip çıkıyor. Kızımın babası ne arıyor ne soruyor en son kızımı bebekken gördü. Kızım babasının soy adını bile taşımıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…