Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence aynı denklikte sevmesi beklenemez hata olur bu durumu açıkça konusun aynı seviyede sevmeni beklemiyorum ama ayrimda yapma lütfen falan diye umarım anlayışlı ve mantıklı biridir kızınıza kocanız bakmıyor siz calisiyorsunuz sonuçta kimse kızınızı ezemez ama ikisini aynı sevsin kafasından çıkın

kızınız daha bebekken koştur koştur evlenmişsiniz daha kuzu ne olduğunu anlamadan hop diye bir çocuk yapmışsınız.Hadi hormonlar tavan yaptı evlendiniz bir baksaydınız sürece ,adam şimdiden senin şımarık kızın demeye başlamış.Cok eminim sizin görmediğiniz ya da görmek istemediğiniz yerlerde adam sozsel ve davranış olarak ayrım yapmaya başlamış zavallı kız bunun sonucunda kardeşe zarar vermiş.
Çocuğu özellikle kız çocuğu olanlar lütfen ama lütfen koştur koştur kocaya gitmeyin ,koca kaçmıyor ama bir çocuğun ruhsal hayatının içine kolayca edile biliniyor.

Çocuklarımdan biri diğerinin canını yaktığı zaman özellikle ikizler ara ara kavga eder, bende kızıyorum. Olay sadece bu ise kıskançlık problemini çözün. İnşallah bir anlık öfke ile söylenmiş bir cümledir. Adam onunda çocuk olduğunu fark eder.

Ama ilerde adam kızınıza kaba davranmaya baslarsa ne yapacaksınız mesela.

3 sene once ikinci evliliginizi yaptiginiza ve 9 aylik bebeginiz olduguna gore, bosandiktan nerdeyse 1 sene icerisinde tekrar evlenmis ve evlendikten 1 yil sonra hamile kalmissiniz.

Tekrar evlenme karari alirken de, simdiki esinizden cocuk sahibi olurken de uzun bir karar verme surecinden gecmediginiz belli oluyor. Dusunmeniz gereken iki kucuk cocugunuz var, bu saatten sonra, simdiye kadar hic dusunmediginiz kadar dusunun ve hepiniz icin saglikli adimlar atin. Sorumluluk sahibi anneler,hayatlarindaki onceligi olarak ilk siraya cocuklarini koyarlar, kocalarini degil. Esinizle konusmaniz hicbir seyi degistirmez, simdiye kadar bunu gorememis olmaniz da sizin sucunuz.

Kızına katlanmak zorunda mıyım demiş o iş orada bitmiş zaten dönüşü yok.
Beş yasında çocuk ısırılmayacağınınbikir bu aradam ama konu bu değil. Kızınızın zor bir hayatı olacak çok üzüldüm. Eski eşiniz kızınızı da mı görmüyor. Baba boşluğu ayrı. Yeni babanın aynı evde çocuk ayırması ayrı üzücü

Kesin linç yiycem ama duramam, ben bizim kadinlarimizdaki bu üreme aşkını anlamıyorum ya...Bak koca aşkını demiyorum, 50 kere evlen boşan kime ne? Ama zaten bı tane çocuk yapmışsın eyvallah, ilk kocayı da bosamişsin, gül gibi işin maaşın var . Canın koca çekmiş, kısa zamanda bı daha evlenmişsin ona da tamam...Ama daha yeni yeni tanıdığın bı adamdan hadi bı daha çocuk? Niye yani? İlk kocandan ne babalık kocalık gördün ki bundan ne umdun? Şimdi iki ayrı adamdan iki ayrı çocuk, yine boşansan bu sefer tek başına daha da zor... üçüncuye evlensen iyice kaos...Dur bı bak bakalım adamın tiyneti ne? Once birkaç yıl ilk doğurduğunu biraz koru kolla bakalım, bir ele gelsin, biraz onu garantiye al, ondan sonra bak duruma....Ama yok.hemen dogurulacak o ikinci üçüncü cocuklar...hiç anlamıyorum hiç

Son düzenleme:
O kız çocuğunu ve ilerde yaşayacaklarını düşündükçe üzülüyorum.Neden diyorum ya neden hiçmi çevrede bir akıllı dur hemen çocuk yapma bak seninki daha bebek adamı bir ölç tart demedi.Konu sahibini bilmem ama bu şekil yaşayan kadınlar kocam der küçük kızı suçlu seçer ,aman kocam elden gitmesin yuvam bozulmasın

Linç yiyecek fikirlerimi yaziyorum .

normal şartlar altında hiçbir insan kendi çocuğuyla başka çocuğu bir tutamaz bir tutmayı bırak onun milyonda biri kadar anca sever

İki çocuk varsa ve büyük çocuk küçücük bebeğin elini ısırıyor ve küçük agliyorsa büyük çocuğa sinirlenir. Ben kendi kızıma kediyi sıkıştırdiginda kızıyorum . Çünkü savunmasız olan korunur .

Üçüncüsü bir insan çocuk sahibi olacaksa çok düşünmeli farklı insanlardan çocuk sahibi olacaksa milyarlarca düşünmeli bu durumun yaşanacağı gün gibi belliymiş

Birisi senin şımarık çocuğuna katlanmak zorundamiyim dediğinde benim tepkim hayır s.. git olur . Ama şimdi o adamdan çocuk yapınca bunu demekte hemen olmuyor . En azindan çocuk buyuyene kadar beklemeliydiniz.

Çözüm önerim çocuk kıskançlıgiyla ilgili bol bol kitap okumanız iki çocuğunuza eşit davranıp büyüğün küçüğe zarar vermesine engel olmanız . Babanın kendi çocuğunu korumaya çalışmasını anlamanız . Ama kızınızın da kötü muamele gördüğü anda evden gideceğini hissettirmeniz

Ben anlıyorum neden yaptıklarını garantilemek olarak görüyorlar. Çocuk dogurunca o yuvaya mecbur erkek bağlanacak aile olacaklar

Hayatı bu kadar hızlı yaşamaya ne gerek var? 2 yasındaki küçücük cocukla, gece nöbetlerine yenı eşin annesine bırakacak şartlarda evlenmek, bir yıl geçince hemen ikinci çocuğu yapmak. Kızınız daha neyin ne olduğunu anlamadan, yeni düzenle beraber bebekli bir hayata girmiş. Eşiniz, ailesi ikinci çocuğunuza daha farkli olduğu için kızınız ekstra bir kıskançlık yaşıyor olabilir. Yoksa yaşı anlamıyor diye geçiştirilecek bir yaş değil. Aralarında olacak sorunları da bu bakış açısıyla cözemezsiniz.

Son düzenleme:
Benim kuzen aynı böyle yaptı. O kız şimdi 14 yaşında kardeşine kölelik yaptırıyorlar. Yemesi içmesi oynaması tuvaleti ... herşeyi "abla" sında... Bikac yıl önce öz babası da öldü, çocuk iyice ruh gibi oldu ellerinde. Yazliklarimiz yan yana, başka bı sebepten (yine sorumsuzluk kaynaklı) anasıyla küsüm ama kuzuya hiç kıyamıyorum menekşe... Anası herşeyi herkesten iyi bildiği için kimseden asla akıl almaz, zaten o yüzden konuşmuyor benimle, hele ki bı daha doğurma , kızini koru diycen, başıma yikardi sülaleyi....olmuyor....kimseyi zorla, nasihatle "ana" yapamıyorsun....

Çünkü üvey baba ..maalesef üvey.. çok anlam yüklemeyin..keşke çocuk kendini savunacak yaşa gelene dek ikinci çocuğu yapmasaydınız en azından bir ilkokul çocuğu olsaydı okulda olur göze batmazdı yavrum..

Merhametsiz bi adammış. Kızınız için üzüldüm. Umarım böyle bi ortamda büyümek zorunda kalmaz.

Kızınız daha iki yaşındayken evlendiginize göre yeni kocanızi hiç tanimadan evlenmişsiniz...Niye bu kadar acele ettiniz ki? Çok üzüldüm ben size ve kızınıza
İlk eşimle hamile kaldığım için evlendik. İlk eşimi çok seviyordum o zamanlar çok genç olduğum için gözüm birçok şeye kördü ama sonrasında yapamadı evlendikten kısa bir süre sonra ayrıldık. Ben bunları unutmaya çalışırken boşluktayken de ikinci eşimle tanıştım çok yalnızdım o an bana çok iyi gelmişti

Anlatmak istediğime en acı örnek.Kardesini uyarsa abla gibi kızsa ondan kötüsü olmaz.Bu kadın sözde anne,Bu kız evden uzaklaşmak için bir hata yapsa yanlışa düşse geri alıp saracak ana yok,ders çıkaracak akıl vicdan yok.ALLAH bu kızımızın yolunu açık etsin,bazen işte bir şey yapılamıyor göz görüyor vicdan susmuyor

Bacım ,adamı karşına alıp konuşacaksın, kardeş kıskançlığı oldugunda tabiki müdahale edeceğiz ama, senin şımarık kızın gibi laflar kullanırsan bu evlilik yürümez diye sert bir şekilde tavrını köy.. böyle yaparsan iki evladımı da alır giderim,kızımın dışlandığı yerde asla durmam de..çalışan kadınsın ne korkuyorsun bu adamı kaybetmekten..

Lutfen baska bir açıdan degerlendirin.
Ilk esinizle hamile kaldiginiz icin evleniyorsunuz.
Simdiki esinizle evlenir evlenmez hamile kalıyorsunuz.
Hamilelik Hayatınızdaki erkekleri baglama yontemi olabilir mi bilinçaltınızda?

Ne linçi.. Yüzde yüz haklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…