Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış anlamayın, ama anlattıklarınız çok ilginç geliyor. Normalde varlıklı zengin erkekler çocuklu kadınlarla evlenmiyor hele kendisi daha önce hiç evlilik yapmamışsa çocuklu kadınla evliliğe aileleri asla müsaade etmiyor. Nasıl oldu da ailesi sorun çıkarmadı

Son düzenleme:
Sanki boşanmaktan korkuyorum gibi adlediyorsunuz. Öyle olsa ilk eşimden neden boşanayım ? Şuanki evliliğim girebildiği yere kadar gider. Sonu geldiği zaman boşanırım dünyanın sonu değil. Anne olmaktan da pişman değilim. Çocuklarımı çok seviyorum. Bu hayatta babam yok bir kardeşim yok. Annem ikinci kocasıyla çok mutlu beni aklına bile getirmiyor aramıyor sormuyor. Ben bunlara rağmen güçlü kalmaya çalışıyorum.

Üvey babayı dibine kadar yaşamış ve bu yaşa (47) gelmiş hala iç acısı geçmemiş biri olarak yazıyorum, öyle boşuna değil. Belli ki evliliğin dibini sıyırmadan boşanmayacaksınız. Sonu geldiğinde kızınızın yaşadıkları ne olacak. Ya hissettikleri, dışlanmışlığı. 12 senedir bekarım. 15 yaşında kızım var. Kızıma o hissi yaşatmamak için asla evlenmem asla.
Ki siz de aynı şeyleri yaşamışsınız. Benim annem de çok mutluydu kocasıyla. Beni gözü görmüyordu.

Ya bir de şey demiş mesajımı alıntılayıp devir kötü kimseye güvenemedim ondan annesine baktırdım. Adama demezler mi iki yaşında konuşmayan çocuğu bu devirde nasıl yabancı insanla aynı evde nasıl yaşattın. Verilen cevapları okudukça acayip canım sıkıldı. Blonde yerine blind uygun olurmuş diyorum daha da bu konuya yorum yapmak istemiyorum.
Bende en cok buna delirdim.keske bakiciya biraksaymis.uvey kaynanaya birakmis.kadinin istenmeyen gelin,cocugun istenmeyen uvey torun olduguna eminim ama ispat edemem.bakiciya en azindan bir kamera koyar izlersin...kimbilir neler etti o cocuga😔
Dogurmakla ana olunmuyor.icgudusel birsey annelik.gercek bir anne bu laftan sonra ortaligi yangin yerine cevirirdi.

Aslında bu konu derin bir konu hanımlar. Şayet sosyal araştırma için açılmamışsa konu yine de sosyal bir mesaj veriyor. Hayatta nasıl bir anne babaya sahipsen onun özetisin işte. Anne 2. Kocayla evlenmiş baba ortada yok. Konu sahibi de yanlış bir ilişkiden çocuk sahibi olmuş 2. Kocayla evleniyor ve kendisi gibi kızı da 2. Plana atılıyor. Şöyle bir bakın ailenize çevrenize çocuklar özellikle anneye yakın anne babanın ortalamasıdır. Ben ve 2 kız kardeşim de öyleyiz. Kızı da muhtemelen kendi gibi olacak.

Biz ilk eşimle evlendikten sonra zoraki bir şekilde nüfusuna aldı çocuğu ama biz boşandıktan sonra seni de seni hatırlatan hiçbirşeyi de görmek istemiyorum çocuğu nüfusuna al dedi. Bende sonradan kızımı nüfusuma aldım
Öyle şey mi olur. Neden çocuğunuzun haklarını korumuyorsunuz

İşin kötüsü adam zengin değil ortalama biri 😃

Keşke zengin olsaydı.

İlkinden daha vicdanlı sadece ( ilkinden diyorum)

Bakıcı tutamamış ama annesine baktırmış üvey kızını.

Oğluna bakıcı tutamamış ortak bakıyorlar.

Karısını çalıştırıyor.

Araba alamıyor

Ev alamıyor

Ama ilkinden iyi çünkü ilki işsiz

Zengini; boşanmak istiyorum ama boşanırsam adam çocuğunu alır diye yalan söylerken uydurdu

Yoksa fasfakir 😄

Cevabı 👆🏾

Yanlış anlamayın, ama anlattıklarınız çok ilginç geliyor. Normalde varlıklı zengin erkekler çocuklu kadınlarla evlenmiyor hele kendisi daha önce hiç evlilik yapmamışsa çocuklu kadınla evliliğe aileleri asla müsaade etmiyor. Nasıl oldu da ailesi sorun çıkarmadı

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?
Cunku kiziniz bilerek kucuk bir bebege zarar veriyor? Tersi olsa misal onun kizi sizin uvey kiziniz bebegi isirsa siz napardiniz? Cok mu sevecen yaklasirdiniz?

Çocukların geleceği ebeveynlerin inşaası ile oluyor. Bu konuda tam örneklerinden biri. Her yaptığı yanlıştan sonra can havliyle başka yanlışlar yapması aslında sığınma ihtiyacı ile oluyor. Çok üzülürüm böyle hikayelere. Umarım o küçük kızda annesinin kaderini yaşamaz.

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?

Kardeşinin elini ısıran abi ablaya ebeveynlerin hemen hepsi tepki verir bu normal. Eşinizin kullandığı cümle çok kırıcı olmuş, bu minvalde konuşmanız gerekir.

Screenshot_20240819_161005_Chrome.jpg

Buna akıl vermeyin sevgili şekerler 😘 yormayın kendinizi 😁

Benimde 2 ćocuğum var,kızım kıskançlık yaptı zaman zaman,kardeşine zarar vermeye gitseydi bende kizardım ama o raddeye hiç getirmedim,hiç uzun süre tek bırakmadım ikisini biraz oğlum ayaklanana kadar,kızım alışana kadar. Ha eşinizin söylemi çok çirkin,bir anda elinin tersiyle itmiş benim kızım dediği çocuğu bu kabul edilemez. Öfkeyle söylense bile senin kızın noktasına gelmesi ürkütücü. Kızınızı koruyun. Kardeşine zarar vermemesi gerektiğini de anlatın muhakkak. Tek bırakmayın,gözünüz üzerlerinde olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X