Kocam üvey ve öz çocuğunu ayırıyor ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önce hamile kaldığım için evlendik dedi.

Sonra kızım doğduktan sonra evlendik dedi.

Konu sahibi tam bir yalancı.

Açık açık nikahsız çocuk yaptık adam da beni terketti diyemiyor.
Hemşirelik yapan bir kadının evlilik dışı gebelik için kürtaj imkanlarına ulaşamamış olması da mümkün değil . Belli ki ilk adamı da nikaha zorlamak için bile bile doğurdu ama evdeki hesap çarşıya uymayinca önüne ilk gelenle bı daha çocuk yaptı mecburen Bu adam da elinden kaçmasın diye küçük kızı gözü görmüyor zaten. Bu konuyu da buraya niye açtı hiç anlamadım?

İşin kötüsü adam zengin değil ortalama biri 😃

Keşke zengin olsaydı.

İlkinden daha vicdanlı sadece ( ilkinden diyorum)

Bakıcı tutamamış ama annesine baktırmış üvey kızını.

Oğluna bakıcı tutamamış ortak bakıyorlar.

Karısını çalıştırıyor.

Araba alamıyor

Ev alamıyor

Ama ilkinden iyi çünkü ilki işsiz

Zengini; boşanmak istiyorum ama boşanırsam adam çocuğunu alır diye yalan söylerken uydurdu

Yoksa fasfakir 😄
Şimdi anladım…👌🤔
Bu üye sıkıştıkça yalan söylüyorsa ne diye konu açmış ki… fikire de ihtiyacı yok belli ki… ne hayatlar var ya . Allahım sen koru 🙏

Geçen öyle bir haber vardı, toplumun yüzde bilmem kaçı kendisinden olmayan çocuğa babalık yapıyor diye, benim adama dedim sen de yaptir DNA bakalım ne çıkacak, ben eminim asıl sen yaptır dedi manyak 😂 benim kız tepeden tırnağa babasının kopyası, benimle alakası yok
Benim boşandığım mikropla 3 ay ayrı yaşadık sonra barışınca ben ilk gün hamile kaldım mı! Halbuki ilk çocuktan sonra hamile kalkamamıştım bir daha. Bu bana yakışıksız imada bulundu. Kızım doğdu tepeden tırnağa kendisi. Kaşları dişleri göğüs kafesi her ayrıntısına kadar. Yolda durdurup nasıl ya abi oğlan (kız) senin aynın bu kadar da olamaz dediler. Aklıma o geldi bak yine bir sinirlendim 😂

Hemşirelik yapan bir kadının evlilik dışı gebelik için kürtaj imkanlarına ulaşamamış olması da mümkün değil . Belli ki ilk adamı da nikaha zorlamak için bile bile doğurdu ama evdeki hesap çarşıya uymayinca önüne ilk gelenle bı daha çocuk yaptı. Bu adam da elinden kaçmasın diye küçük kızı gözü görmüyor zaten. Bu konuyu da buraya niye açtı hiç anlamadım?
Bazen bazı konuların deney olduğunu düşünüyorum. Yani inşallah öyledir.

Benim boşandığım mikropla 3 ay ayrı yaşadık sonra barışınca ben ilk gün hamile kaldım mı! Halbuki ilk çocuktan sonra hamile kalkamamıştım bir daha. Bu bana yakışıksız imada bulundu. Kızım doğdu tepeden tırnağa kendisi. Kaşları dişleri göğüs kafesi her ayrıntısına kadar. Yolda durdurup nasıl ya abi oğlan (kız) senin aynın bu kadar da olamaz dediler. Aklıma o geldi bak yine bir sinirlendim 😂
Genler kapak yapmış :KK70:

Kimse öz gibi olmaz. Öz döver unutulur üvey bağırır iz bırakır.
Kostur koştur evlenecek ne vardı merak ettim, kızınız da bebekmiş üstelik evlendiğinizde. Yoksa şimdi ki eşiniz siz evliyken de mi vardı? Hızlı olmuşta.
Bu ne iğrenç bir varsayım. Nasıl böyle bir şey ima edebiliyorsunuz, soru bile olsa.

İşin kötüsü adam zengin değil ortalama biri 😃

Keşke zengin olsaydı.

İlkinden daha vicdanlı sadece ( ilkinden diyorum)

Bakıcı tutamamış ama annesine baktırmış üvey kızını.

Oğluna bakıcı tutamamış ortak bakıyorlar.

Karısını çalıştırıyor.

Araba alamıyor

Ev alamıyor

Ama ilkinden iyi çünkü ilki işsiz

Zengini; boşanmak istiyorum ama boşanırsam adam çocuğunu alır diye yalan söylerken uydurdu

Yoksa fasfakir 😄
Bence asıl ilkinde vardı riske girilecek para 😁 ondan umduğunu bulamayınca buna razı geldi , ilki hiç sallamadı, bari bu oğluna bakıyor gibi bir sıtma bununki

Merhaba arkadaşlar benim ilk evliliğimden 5 yaşında bir kızım var. Kızımın babası ile görüşmüyoruz. 3 sene önce ikinci evliliğimi yaptım.İkinci eşimden de 9 aylık bir oğlum var. Bu zamana kadar ikinci eşimin kızımın üzerinde çok emeği geçti ben hemşireyim çalışıyorum kızıma hep ikinci eşimin annesi yani üvey babannesi baktı.Oğlum doğunca eşim çok değişti önceden evin tek çocuğu kızımdı şimdi papucu dama atıldı. Geçen gün kızım kardeşinin elini ısırmış. Oğlum ağlamaya başladı. Eşim kızıma bağırdı. Ne yaptın sen diye. Bende sakin ol dedim. Önceden kızımın üstüne o kadar titreyen ben babasıyım onun diyen adam çok değişti. Ben mecbur muyum senin şımarık kızına katlanmaya dedi. Ben kızıma da kızamıyorum sonuçta o daha çocuk yanlışı doğruyu bilmiyor ikiside benim evladım ayrım yapamam ama eşim şimdiden öz ve üvey ayrımına başladı inanamıyorum ondan hiç beklemezdim.Bu adam neden değişti böyle?

Nasıl güvenip üvey babanın ailesine bırakıyorsunuz anlamıyorum.
Sinirlenmesi neysede senin şımarık kızın diye bi söz kullansa ben boşanırım.
Yazık o kız çocuğuna. Şimdiden eziyet çekiyor.

Bence eşi zengin değildir ve hatta kadının maaş kartına da el koymuştur.
Yok kız ne zengini...Zengin bekâr adam ne yapsin gayrimeşru çocuklu kadını...Bence bununla da resmi nikahı filan yok zaten, ele güne karşı evliyim demek için yapışmış, adam kaçmasın diye maaşını da veriyor olabilir evet

Ben de ilk adamın evlenmeden bıraktığını düşünüyorum soyismi ondan kadının kendi soyismi ve bu da bence direk 2.eş ile neden hemen evlendiğini de açıklıyor. Adam rol yapmış kendi çocuğu olunca da maske düşmüş…
Belki şey de olabilir..nikah baskısı olmuş olabilir. Adam da nikah kiymadigi için ayrılmış olabilir. Hatta şey de olabilir. Bazı erkekler kolay yatan kadın herkesle yatar gözü ile bakıyor. Kesin çocuğun benden olduğu ne malum zihniyeti ile çocuğu da reddetmiştir ayrıldıktan sonra. Nikah da bu yüzden kıymak istememiş olabilir. Bekarken herkesle yatabilir ama evleneceği kadın kendi dahil kimse ile yatmamış olmalı düşüncesine sahip olabilir..

Küçücük bir kız çocuğunun ezildiği hor görüldüğü yerde buna göz yuman kadına az bile. Gidip bileklerinizi kolonyayla ovalatın rahatlarsınız.
Sizin gibi insanlar yüzünden bu ülkede boşanan kadınlar bir an önce evlenmeye çalışıyor ki dul kadın muamelesi görmesinler. Her haltta hemen kadına bi kulp. Belki bu konu sahibi yanlış bi şeyler yapmıştır. Ben ona bisey demiyorum. Ama sizinki genel bir çıkarımdi. Hiç hoş değil. Zaten bana mahalle ağzıyla verdiğiniz cevapla da kendinizi belli ettiniz. Seviye yerlerde maşallah.

Sizin gibi insanlar yüzünden bu ülkede boşanan kadınlar bir an önce evlenmeye çalışıyor ki dul kadın muamelesi görmesinler. Her haltta hemen kadına bi kulp. Belki bu konu sahibi yanlış bi şeyler yapmıştır. Ben ona bisey demiyorum. Ama sizinki genel bir çıkarımdi. Hiç hoş değil. Zaten bana mahalle ağzıyla verdiğiniz cevapla da kendinizi belli ettiniz. Seviye yerlerde maşallah.
Çok üzülmeyin konu sahibi hiç "dul" damgası yememiş çünkü hiç bosanmamis zaten...

Çok üzülmeyin konu sahibi hiç "dul" damgası yememiş çünkü hiç bosanmamis zaten...
Ben konu sahibi için demedim zaten. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi genel konuşuyorum. Çünkü eleştirdiğim üye genel bir yorum yapmış. Boşandıktan sonra 1 yıl içinde evlenen herhangi bir kadını ilk eşi ile evliyken de başkasıyla kiristirmakla suçlamış.

Benim kalbim acıdı burdan ama şöyle iyi bir yonden bakacagim esinizle konusun bu agizdan cikan mi gonulden cikan bir laf mi anlayin. Bazen biyolojik cocugunuz olsa da bu tahammulu asiyor benim kizimda bugun saatlerce uyutmaya calistigim kardesini uyandirdi ve kizdim. Yani isirdigi icin o an kızmasıni yadirgamadim ama söyledigi soz cok incitici

Adam da haksız o zaman baştan iyi davranıp kıza kendi oğlun olunca neden senin kızın oluyor?
Üvey öz evlat ayrımı yapılacaksa hiç bu yola girmemeli.
Benim bir arkadaşta evlilik yaptı ikinci kere.
İki kızı var biri ilk kocadan digeri ikinciden.
Ve adam gayet güzel bakıyor ikisine de.
Öyle birşey yapsa ayrım vs kadın kapiya koyar.
İnsan kendini bilecek işte.
Bu adamın çocuğu olmasaydı kızı sevmeye devam edecekti ozaman.
Hadi çocuğu ısırdı diye kızdı ama senin şımarık çocuğuna katlanmak zorunda değilim lafı çok çiğ.
Ben zaten çocuklu kadınların hele bu yaşta küçük cocugu olan kadinlarin yeniden evlenmesi fikrini mantıklı bulmuyorum çünkü sen tek başına kızına yettin mi de ikinciye koştur koştur gidiyorsun.
Şuan çocuğum dört yaşında olacak hala eşimle tam ilgilenemiyorum zamanım yetmiyor yorgunluk hat safhada.
Yani evlendigin başka adam buna katlanır mi?
Yeni evlenmişsin haldir güldür çocuk bir daha.
Çok yorucu sizin içinde.
Ben burdan okurken yoruldum.
Bence insan hayatında öncelikler olmali.
Bir arkadaşım altı yıllık evli onunda yaşı şuan 35 öyle küçük bir yaş değil ama çocuk yapmıyor.
Gezeceğim tozacagim diyor çocuk önceliğim değil diyor.
Herkes önceliğine göre davranmak zorunda.
Benim için de çocuk kocadan mocadan herşeyden çok çok önemliydi ilk çocuğa odaklandim ama bunun için tavizlerim olmak zorunda idi ve oldu.
Siz hem çocuk hem koca hepsini peşpeşe dizmissiniz .şimdi dengeyi kurmak zorlasmis.

Konu bana sahte gibi geldi. Yeni üyelik ve yine ilk konu sinir zıplatan cins. Her tuşa basılmış. Evlilik dışı çocuk yapmak, ondan ayrılıp zengin yakışıklı koca bulmak ve o koca tarafından el üstünde tutulmak, hemen çocuk yapmak, üvey babalık, zengin adamı elden kaçırmamak için çocuğa yapılana ses çıkarmamak...

İki çocuğun da akıbetini düşünerek sahte olsa iyi olur diyorum ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X