Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Sevin tabii ama hayat damarlarınızın boynunuzda olduğunu da unutmayın, bir anlık öfke sizi ya mezara ya bitkisel hayata sokar, bebeğinizi de böyle sevmesine izin vermezsiniz umarım.

Karindaki bebek haftami atliyor

Hatta bir hafta degil, birden 4 hafta atliyor. Baksana agustosta bir konuda 7 aylik hamileyim dedin, bir hafta sonra yine konu açtin, 8 aylik hamile oldun. Ve haziranda 6 ayliktin.

Ki hamile kadinlar aylik hesaplamiyorlar bile, haftalik hesapliyorlar.

Neyse, sen yorum yazmaya devam et, eglenceli oluyor böyle

20den hemen 24 e geçicek kadar olmuyodu tabikide mesela 25.haftada olması gerekken doktor gelişimini erken tamamlamış o yüzden diyodu 26ya geciyordu öyle oluyordu her bevek ayni degil niye bnde bilmiodum gercekten doktor oyle diodu bnde hafta ay hesabi
1ay 4hafta degil mi

Hakikatten hiç hamile kalmamissin ve hamilelikten, bebek gelisiminden bi habersin. Keske sadece bildigin konular üzerine fake konular açsaydin. O halde bu kadar çabuk kendini belli etmezdin.

ben sorduğuma cevap verin siz. bebek onde mi ne kadar önde demedim ben size.

iki aydir kac haftayi yanlış hesapladiniz acaba. bu kadar herşeye hevesli olan kadin burda niye gebelik takvimi yok. hadi burda yok kendi telefonunuza yukleyip bakardiniz. ben gebelik uygulamasi kullanmayan gebe görmüyorum artık "Adet" bu sanirim gebelerde

Bazı haftalar karıştirdim aylar filan hesap karisti ve cocuk bi anda 20den 24e kadar gitmiyodu mesela 25.haftada olmasi gerekken doktor bu haftalik gelisimini erken tamamlamis diodu 26ya giriyodu bnde şaşıriyodum ve 1ay 4hafta degil mi bn öyle hesap ediodum şuan 34haftalik hamileyim böyle ufak meselelere takıli kalmahin bi kac haftaya bn burada içimi dökuyorum derlesiorum bi kac şaşirmadan yada olaylari detayli bilmediginiz icin alay ediosunuz gercrkten cok ayip eşi.de bogazimi sıkarken nefesimi keserek acıtarak degil o anlik sinirke bogazimi tutarak yeter filan dedi ama 2-3saat sonra canimli cicicimli eşimi sevdigim icin yelkenler hemen suya iniveriordu eşim ailem gibi pataklayarak dövmuyordu ailem bicak cekip sirtinda sandalye kirip bigazimi kemerle sıkiyordu şiddetin alasıni gördum onlarda

Ne kadar abarttiniz arik bi kac haftanin hesabinin yanlis olmasini yaptiginiz ayip geecekten inandirici gelmiosa fake diye düsunuyisaniz bakmayin konularima yazmayin

bir ay 4 hafta değildir. öyle olsaydi doğum iznimde bebegimin dört aylık olmasi gerekirdi.

bir ay 30 gündür ortalama, 4 hafta da 28 gündür pratik olsun diye bir ay 4 hafta denir.

hala durup durup aynı şeyleri yaziyosunuz.

peki sonuç olarak hesap yapamadiginiz icin siz mi ise girmediniz, esiniz mi hesap yapamiyosun otur evde dedi

ben sizle alay etmiyorum siz sürekli köşeye sıkışan biri gibi ayni şeyleri tekrarliyosunuz

ve neden dert olan esinizin bu dengesiz tavırlarına karni burnunda maruz kalmaniz degil de, istediğini yaptıran kadinlar nasil yapiyosunuz gibi bi bisey??

Ne kadar abarttiniz arik bi kac haftanin hesabinin yanlis olmasini yaptiginiz ayip geecekten inandirici gelmiosa fake diye düsunuyisaniz bakmayin konularima yazmayin

ben de hamilelik doğum yaşadığım için karıştırmak diye bisey yok diyorum bu sağlık sisteminde. alintilayip durmayın o zaman yazdiklarimi. gormezden gelin ben de yazdiniz diye cevap vermek durumunda kalmayim.

ben fake olduğunuzu düşünmüyorum ama anlattığıniz seyleri eksik ya da abarti olduğunu düşünüyorum.

Şiddet görmüşsünüz ama kocam istediklerimi almıyor diyemi üzülüyorsunuz ? Kocanız tam bir odun.

Ayrıca kocam her istediğimi alır. Öyle dediğimi yaptırmak için çaba da harcamam. Çünkü kocam beni sever, sayar ve değer verir. Normali budur. Sizin kocanız problemli. Eşlerinin istediğini yapan adamlar değil.

Kemer ile bogazin sikilsaydi, su an bu satirlari yazmazdin.

kk birinci noteri a katiliyorum. O kadar çok herseye özeniyorsunuz fakat haftayi bile karistiriyorsun. Ki bir iki hafta bile degil. Baya baya aylari karistiriyorsun. Bir konuda 7 ay, diger bir hafta sonra açilmis konuda 8 aylik hamilesin.

Hadi onlari geçtim. Doktor hafta hafta bakmiyor gelisimini tamamladimi diye. Yani öyle birseyi söylemesi ihtimali sifir. Cünkü her çoçuk farkli bir sekilde gelisir. Ha "bu haftaya göre biraz fazla kilolu" denilebilir mesela fakat "bu bebek 25 haftalik degil, 26 haftalik" gibi bir cümle asla kurulamaz.

şimdi yine aynı şeyleri yazcak hazir misin arya
bütün yazdıklarımız havada kalcak üç bes tane cevabindan iki üçünü yazip bize sitem etcek

Ben cimriliginden cok bogazini sikmasina takildim ve uzuldum
Benim esim de annesinin evindeyken annesi bin liraya hali aldirirdi bin liraya pardesu giydi kendisine herseyini aldirdi esim de evlenince ne istesem ona pahali buna pahali demeye basladi.
Basta taviz veriyoruz bence uygunu olsun cok harcamayalim, pahalisi olmasin, diye diye bu adamlari biz bu hale getiriyoruz emin ol.
Evliligimin 3.haftasinda bunu anladim ve uygun bisey begensem de pahali dedigi zaman hayir alicaksin diyorum, bende oyle evlenirken herseyin ucuzuna gittim dogru duzgun taki takilmadi alisverise cikarilmadim, smdi evlendik orda dur dedim. Bisey istemiyoruz mutevazi davraniyoruz en ufak istegimizde goze batiyor iste boyle.
Ama o bogaz sıkma meselesini lutfen goz ardi etme bu hayvanatliginin bedelini ödet ona. Öküz arabası...

Sevgili Mune abla

Iyi niyetinden öperim. Ama sana hatırlatmak istediğim bi şey var; ekonomik özgürlük kendi parasını kazanmakla olmuyor.

Benim bir işim yok. El işi yapıyorum. Konu komşuya satıyorum. Instagramda yaptıklarımı paylaşıp sipariş alıyorum. Kendimce birşeyler yapıyorum.
Eşimin kredi kartı bendedir. Limiti kac liradır bilmem. Harcarım ve bunun hesabını vermem. Cebimde daima nakit param vardır. Ve daima eşimden çok param vardır. Kapının önünde arabam vardır. Ve çok zengin insanlar değiliz. Eşim öğretmen ve biz küçük bir şehirde yaşıyoruz.

Gecen gün beni banladiğin konuyu hatirlıyor musun?

Öğretmen hanim kucağında çocuk, elinde eşyalarla toplu taşımada sürünürken kocası 5 dakika mesafedeki işine arabası ile gidiyordu. Ve karısı "eşim araba almama izin vermiyor" diye yakınıyordu.

Şimdi gel kıyas edelim
Kim daha özgür . Kim daha ekonomik açıdan,sosyal açıdan daha hür? Kim daha çok kendi ayakları üzerinde duruyor?

Cevap çok belli.

Ben.. sen.. ve bu forumda bize benzeyen ama tek tek etiket yapamayacağım bir sürü mağrur güçlü kadın.

Burdan yola çıkarsak; sevgili konu sahibi çalışsa bile özgür olamayacak. Çünkü ruhunda yok.

Belki çalışır. Çok para kazanır. Ama eşinin "dur" dediği yerden bir adım öteye gidemez.

Sosyal ve ekonomik özgürlüğün; eğitimle ya da çalışma ile ilişkisi çok sınırlıdır.
Bu sanırım kadınların ailesiyle (özellikle annesiyle) ve yaratılış özelliği ile ilgilidir.

Mağrur, özgür ve güçlü bir kadın kendisi gibi bir kadın yetiştirebilir. Allah sayılarını arttırsın.

Son düzenleme:
Bebegime doktorum,bir hafta geriden geliyor geç döllenmeden dolayı demişti. Haftasını yakalayabilir,böyle de tamamlayabilir demişti.
Arkadaşımı gelişimi iki hafta önden gidiyor demişti,onun açıklaması neydi unuttum ama doğru olabilir. Bence fake değil ama asıl durması gereken sorunun üzerinde durmuyor. Kocası her istediğini yapsın boğazını siksada olur kafasında. Bebek hevesi degil millete gösteriş hevesi var sanırım kendisinde.

Yazık üzüldüm. Kafanız farklı çalışıyor. Hamileyken yaşadığım psikolojik şiddet aklıma geldi. Ne ağlamıştım yastıkları ısırıp. Sizin boğazınız sıkılmış (hafif yada şiddetli farketmez) hala isimli zıbın almadı, şerbetlik almadı vs. derdindesiniz. Yazık. Biraz hayatınıza bakın.

Aa bak, birden sessizlik, köseye sikisinca böyle oluyor demek ki :)
Siz kimsiniz de beni köşeye sıkistirmaktan söz ediyorsunuz at gözlüguyle bakan anlayışsiz insanlarin duygulariyla alay eden seviyesiz insanlara cevap vermek istemiyorum artik basit bi site de tanimadigim sizin gibi alaycı ve kırici insanlara niye hesap verryim ki bnim tek hesap vereveğim Allah siz kimsiniz ne zannediyorsunuz kendinizi köseye sıkişacak ve korkacak bi durum yok fake oldugumu düşunuyorsaniz konularima bakmayin herkes kendi aleminde takılsin bni sorgulayin ufak yanlis yazdigim konulardan alay edin iftira atın diye aćmiyorum konuyu bnim yaşadigim ortami ve hayati sadece anlattiklarimla biliorsunuz ve bu sagliksiz ortamda bnim eskiden yanlis hesaplamami sorun ediorsunuz insanlik hali karıstirmis olabilirim ama bebegin 1-2hafta bazen önde gidebildigini erken gelistigini doktorum söylemisti döllenmeyle alakali birsey sanırim ama bu yazdıklariniz cok kırici

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…