Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Kurban olurum ben eşime ya valla buraya girdikçe adam gözümde büyüyo, dağları aşar getirir canım ne isterse daha hamile bile değilken ya napiyim ben şimdi bu adamı

Kadınlar çalışsın. Çalışsın ki kendi ayakları üzerinde dursun.
Durabilsin ki böyle adamlara el açtırmasın.
Aynen öyle canım,evlendiğimden beri çalışıyorum.İkizler 1.sınıf oldu işyerinden arkadaş okula gidip bekleyemezsin şikayet ederim deyince bugün çocuklarımı bekleyemedim.İşyerlerinde sürekli kadınlara bi baskı var gidin evinizde oturun diye.Bu adamların arızalarını gördükçe kocamın değerini daha çok anlıyorum.Çok yorucu ama çalışmak güzel,fakat okul,iş ev üçgenine ne kadar dayanabilirim bilmiyorum

Siz o adamdan boşanın tazminat nafaka alın, evliyken yedirmediği parayı çatır çatır yiyin.

İmkân olduğu halde makul talepler karşılanmıyorsa tehditle,şantajla , ağlamayla falan bunları elde etmek beni asla mutlu etmezdi.
İki yol var; ya bu saydığım yollarla oluyor, ya da adam düzgün bir adamdır insan gibi söylersin, daha da düzgün adamsa söyletmeden yapar zaten başka seçenek yok.

istediğini yaptıran kadın yoktur bnce .. marifet kadın da değil erkekte..
sadece bazı kadınlar daha şanslı hepsi bu
şunu yaptırdım bunu aldırdım diyen kadınlara aldanmayın eğer kocaları yapmasa afedersiniz ama bi taraflarını da yırtsalar yaptırmazlar..

bazen zengin diye evleniyorsunuz kızlar yapmayın allah aşkına rizki veren allahtır
önce insan olsun evlendiginiz adam boğaz sıktı ne demek ya nasıl boğazını sıkar hemde hamileyken hamile bile olmasanız yapamaz. fabrikası 10 tane olsa ne ki

Hanımefendi bu çalışmamayı övücü halinizi burda olan genç kızları etkileyeceğini düşündüğüm için çok yanlış buldım açıkcası. Bi kere çalışmasa bile her kadının eğitimini alıp Bi meslek sahibi olması lazım üniversite eğitimi insanın ufkunu açar en azından boğazının sıkıldığı ortamda şerbetliği dert etmez ayrıca eşiniz şuan çok iyi olabilir ama yarın siz aldatıp her şeyi annesinin babasının üstüne yapıp ortada kaldığınızda ne olacak arabanız kapının önünde mi olacak yine. Velev ki eşiniz çok iyi ama ilerde sakat kaldı, öldü, hapse girdi o zaman da güçlü mü kalacaksınız çocuğunuza ekmek parası getiremeyince. Her koyun kendi bacağından asılır kimse kocişinin parasına güvenmesin genç kızlara tavsiyem

Bencede bu saydıklarınız çok gereksiz ve ısraf bizim adetimizde kapı süslenir vs komik bence kapı süsleme adet mi olur bu yonden esiniz hakli ama sizin icin heveslenmis icinde kalmasin demiyorsa daha buyuk bir problem var demektir. Boğaz sikmak olayının gerçek olmadığını düşünüyorum kimse böyle bir olaydan çok normal birşeymis gibu bahsedmez

Ben üniversite mezunuyum zateb sevgili hanimefendi. Ögretmenim . Kolumda altın bir bilezik var... Ve arabanın yarısından fazlası benim paramla alındı . Yani boşansam bile araba benim.

. Lütfen ne yazdığımı iyi anlamaya çalışın. Çalışmamayı övmedim.

Çalışmak ... kendi parasını kazanmak çok güzel. Ama benim konuda anlattığım bambaşka bişeydi.

Ve bu platformda daima dile getiririm. Insan çalışmasa bile eğitimli olmalıdır diye. Ki burdaki arkadaşların hemen hepsi beni tanır, fikrimi bilir.

Hangi akli basinda insan eğitimsizliği övücü olabilir ki... hele ki bir öğretmen...

Siz yanlış anlamış olabilirsiniz . Tekrar okursaniz belki doğrusunu anlarsiniz.

Ama kadın onu dememiş ki. Çalışıp kendince para kazandığını da söylemiş. Önemli olanın özgür bir ruha sahip olmak, ayakları üzerinde durabilme yeteneği olduğu söylemiş. En azından ben öyle anladım. Çalışmayın, okumayın demiyor yani. Burada da çok yazıldı, etrafımızda da görüyoruz, doktor olup maaş kartı kocasının elinde olan kadınlar var bu ülkede. Bu adamlar aldatsa da, dövse de sövse de katlanan, hatta seve seve katlanan kadınlar var, kocam olsun başımda dursun zihniyetiyle. Evet okumak, çalışmak önemli ama ezik bir ruha sahip olmamak en önemlisi. Öyle araya gireyim dedim ben de.

bogazini sikti cumlesini okudum gerisi onemini yitirdi. ama arkadas siradan biseymis gibi buna takilmayip cul caputun esyanin onemini vurguluyo

Vallaha kocan istemıosa yapma bacım.Yada çalış sen yap.Yapanlarda calışıp kendı parasıyla yapıo.Öalışmayıp yapanlarında kocası zengındır.Kimsenın elıne bakma calıs kazan catırcatır ye.Dilide çıkmaz o zaman.

Ne oldu söyleyeyim. Klasik suç bastırma. Şimdilik vicdanını rahatlatıyor.
1 gecede sihirli değnek değmedi adama.
Bir sonraki boğaz sıkışına kadar sus payı veriyor.
Hevesiniz kursağınızda kalmasın ama gerçek bu.

bence konudaki sıkıntılı nokto boğaz sıkma olayı.
onun dışında lohusa takimi bilmem ne süsü cidden gereksiz masraf.
lohusayken o psikoloji ile gözünüz takım falan görmüyor zaten. hormonlar ağzınızdan öptüğü için o ara genelde ya ağlıyor ya sınırlı olmus oluyorsunuz
süs vs yerine çocuğa bir şeyler alın gerçekten kullanılabilecek.
kendinize de aynı şekilde..
mesela göğüs ucu kremi.
o meme uçları ananızı ağlatacak çünkü...

kocanız tam bir hırt orası ayrı mevzu.
keşke cocuk yaparken 100 kere düşündeydiniz

Bol sabır diliyorum nasıl böyle bi adamdan çocuk yapabildiniz iyi cesaret valla. Bizim siz kadar rahat bi bütçemiz olmamasına rağmen eşim ; ağzından bisey çıksa da yapsam diye gozunun içine bakıyorum der bana devamli cok şükür. Ama benim ağzımdan çıkmasına gerek kalmadan yapar herşeyi. Bide çocuğumuz olsa düşünemiyorum yani. Demissiniz ya anneler eşinize nasıl istediğinizi yaptiriyosunuz diye çok saçma ve komik geldi sorunuz :) Tek basiniza yapmiyorsunuz o çocuğu. BABA oldugu bilincine sahip olunca zaten anlaması lazim günlük 3 paket sigaranın bebeğinin kıyafetinden önemli olmadığını. Ama yazık sizinki daha o bilince sahip değil olacağını da sanmıyorum bu zihniyetle

Demek ki ne demek istediğim anlaşılıyor.

Ben de halihazırda hamile olan ve sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak üzere siteye üye olmuş bir anne adayı olarak konuyu okuduğumda şok oldum. İçim ezildi, kendimi sizin yerinize koyup bu muameleyi gördüğümü düşündüğümden midir bilmem... Mesele, bırak her istediğini yaptırmayı, kocaya bir şey “yaptırmak” değil, arkadaşım. Adamın da içinden gelecek bazı şeyler, sen söylemeden akıl edebilecek ya da istediğin şeyi düşünüp sebebini anlayabilecek. Boğaz sıkmak nedir yahu. Ben, şu an çalışmasam da, kendi ekonomik özgürlüğü olan bir kadınım ve içinde bulunduğumuz süreçte yapmak istediğim şeyleri, bebek alışverişiydi, hastane alışverişiydi, kendim halledebilirim ama eşim buna bile müsaade etmiyor. Gerçi benim adam biraz ilginç, o benden daha hevesli, ben hiç bilmezdim taçtı bilmem neydi, açmış internetten okuyor araştırıyor bakıyor, bundan sana da yapalım mı diyor, senin de başına böyle bağlarız diyor, oğlumuz doğunca şöyle yaparız böyle yaparız sürekli bir tasarı içinde adam. Doğacak olan çocuk sadece senin çocuğun değil, tek başına yapmadın. Bir baba nasıl çocuğuna ve annesine böyle bir tavır sergileyebilir aklım almıyor. Boğazını sıkmış ağlatmış üstüne bir de ağlayarak istediklerini yaptırabileceğini kim söyledi sana diyor, olacak iş değil! Bana böyle bir şey yapılsaydı nasıl ayakta dururdum hiç bilmiyorum. Allah sana kocanla sabır versin, bebeğini de hayırlısıyla kucağına almayı ve huzur içinde büyütmeyi nasip etsin, yavrucak böyle bir babayla biraz zor huzurlu büyür gibi ya, hoş... hayır ileride çocuk ağlayıp bir şey istediğinde, pahada ağır bir ihtiyaç doğduğunda ne yapacak bu adam? Tövbe tövbeeee

Vallahi! Eşinizi kutlarım :) Bizimki gibi ağza bakan eşler hamilelik sürecinde çok komik olabiliyorlar, umarım o günlerinizi de görürsünüz. :)

Boğazını sıkmış daha ne olsun.. hamile kadına bunu yapanın kapı süsü lohusa tacindan anlamasını bekleme adam insan değil. Çok üzüldüm adınıza.. öyle bişey yaptığı anda ortalığı ayağa kaldırıp ailenize haber vermeniz lazımdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…