Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Ben kocama odundur derim de seninki odunsa benimki mükemmel bir eş gibi oldu ama değil şimdi nasıl oldu bu. Bence eşiniz insan değil hamile kadın özendiğini istiyor diye boğazımı sıkılır. Bir canlının boğazı sıkılır mı zaten ne acı.

Açıkçası bana da nedense gereksiz geliyor isimli bebek giysileri ve eşyaları yaptırmak. Tüllü süslü gecelikler bilmem neler. Yarın doğum var Allah'ın izni ile. Annem geldi magnet, yasin vs alacakti dağıtmak için. Hazır 25 li magnet 80 liraydi. Magneti, tülü ve süsü, silikonu kendim aldım oturdum yaptım 60 tanesi 45 TL ye denk geldi:) birebir aynı magnet o hazır olanlarla. Kadife kapli Yasin, tespihi de, demonte olan lokum dagitmalik paketleri de aldım kendim katladim, içlerini şekerleme ve lokumla doldurup hazır ettim sırf annemin gönlü olsun diye yaptım yani. Bana kalsa sadece camide lokum dağıtıp hocaya okutturacaktim. süslü isimlik cikarttirdim kırtasiyeden, tek tek zimbaladim, hatta diyorum acaba magnet işine mi girsem diye. 250-300 den aşağı olmayacak şeyleri en fazla 100 TL ye mâl ettim. Ben de birşeyler alırken gereğinden fazlasını asla vermemm akıl vermek gibi olmasın ama madem karşı, en azından zaman varken elin de yatkinsa sen de kendin yap bari süsü magneti:)((((((gecelige ve isimli bebeto giysilerine çözüm bulamadım:) ama Instagram da uygun fiyata yapan bir kadının sayfasını önerebilirim.)))) hem terapi gibi geliyor insana. Ben de öküz bir insanım bu konuda insan bazı kötü yanlarını torpuleyemeyince hayvanata dönüşüyor

Eşiniz sizi kurtarmak için evlenmemiş, 19 yaşında saf gözü açılmamış, ailesinden şiddet gören ve baba evinden çekip gitse arkası sorulmayacak, ne yaparsam yapayım bana mahkum bir kız bulmuşken kaçırayım demiş, siz biraz sesinizi yükseltseniz annen babanın evinde dövülüyordun, ne yedirip içiriyorlardı ki deyip sizi sindirmeye çalışacak, aileden yaralı olduğunuzu bilip mağduriyetinizi kendisi için fırsata çeviren biri eşiniz, üzgünüm ama gerçek bu, bekarken bonkörlüğü de göz boyamak, kahramanın, kurtuluşun benim demek için yapmış.

Varsın aileniz arkanızda olmasın, siz kendinizi ezdirmeyin, okulunuzu bitirin çalışın sonrası büyüyüp olgunlaştıkça gelir diye umut ediyorum.

Durum bundan çok daha vahim konu sahibi bu adamla reşit olmadan önce görüşüp, reşit olduktan hemen sonra da kaçıp evlenmiş. Burda sadece küçük yaşta evlenmiş, hiçbir desteği olmayan bir kadından ziyade istismar edilmiş bir çocuk var. Ailesi tarafından işkenceye varan şiddete maruz kaldığı için kötünün iyisi mantığı ile eşi ile hayatına devam ediyor.

Ben iki çocuğumda yapmamıştım, yıllarca başına kaktım eşimin. Üçüncü de eşim bana sürekli söylüyor, şunu yapalım mı, bunu yaplım mı, bak içinde kalmasın. Üçüncüde her şeyi yaptım.

Ailesinde sorun olan kızlara çözümün evlenmek değil okuyup meslek sahibi olmak olduğunu bir anlatabilsek, eziyet gördükleri baba evinden evlenerek kurtulacakları fikrini akıllarından bir silebilsek, belki koca şiddetini, kadın cinayetlerini azaltmaya faydası olur.
Bugün hala boğaz sıkmaya bir anlık öfke diyoruz adam boğazına yapışıyor daha ötesi var mı? Neyin öfkesiymiş bu? Bugün boğazını sıkan yarın o anlık öfkeyle öldürebilir de.

Kocası hamile kadının bogazını sıkmış. Boğazını. "Hamile" kadının.

O ne ayol dilencinin önüne sadaka atar gibi
Aynn dimi cok sacma adap gòrecelik görgu görmemisler oysa ki bizim tarafta oyle degil
Çalismama izin vermiyo istedigin kadar oku bi ömur okuturum seni ama eğitim icin okuturum çalistirmak icin degil dio

Bi gun sonra canimli cicimli bnimle hatirlatiorum bogazimi sıktin diye bn sana el kaldirmadimki kiyamam ki sna dio

Sagikla bebişinizi kucaginiza alirsiniz insallah bnde kendim ypmayi düşundum ama onada uzin vermiyor gereksiz goruyor ama bilmiorum ayarlicam artik birseyler

Yani şimdi bence 170 Tl pijema takımı için çok pahalı, ben normal pijema takımı alacagım. 5 tane , 5li set bebek için çook. Onları çok az süre giyiyorlar. 1 ay anca. . İsimli hastane çıkışı da çok gereksiz. 150 tl ye neler alınır neler...
Benim ikinci bebeğim , ilkinde özel birşey almadım ve yapmadım.. Şuan bunda da düşünmüyorum, çöpe atıcak param yok çünkü. Tabiki bebeğe kıyafet alınacak ama fuzuli şeyler değil.
Şimdide hastane için falan ikramlık almayı düşünmüyorum mesela. Sadece 50 tanesi 10 lira olan lokum kulahlarından alacagım onlardan veririz diye düşündüm içine lokum koyarak... özel çikolata , özel süslemeler , takı yastıkları taç terlik falan fuzuli masraf bence.

Son düzenleme:
Bence ısrar edip durmayin adam almiyor işte. Bastan demek ki bu durumlara izin vermissiniz. Zaten bogazinizi sıkmış sinirlenince, ısrar etseniz daha beter olacak Allah korusun.

Yok gercekten gerek duymuyorum isteklerim makul şeyler ufak şeylerden mutlu olan bir insanım sadece bn bu kadar makul şey isterken diger kadinlar abartili şey ypyor onlarin kocasi nasil ypyor onu merak ettim
Bu kadinlardan kaynakli degil. Adamlarin zihniyetinden kaynakli. Esinin dedigini yapan adam kendi istegiyle yapıyordur, kendi istemese esi zorla yaptıramaz. Benim esim de bana kullanmicagim seyleri aldigim icin kizar. Mesela lens aldim kullanamadim duruyo. Ona cok kızdı. Korse aldim takinca midem agridi bidaha takmadim o kadar para verip aldin takmiyon diye ona da kizdi. Simdi bisey istedigim zaman almak istemiyo o yüzden. Ama şöyle bi sey var esimin kartlari cuzdani hep ortada durur ben markete falan giderken birini alir giderim. Tabi suan işi yok daha kisitliyiz ama calisirken daha rahattim o konuda. 2 fabrikasi 1 magazasi olan bi adam nasil esine 20 tl harclik verir ya? Sana bi kart cikarttirmasi lazim bu maddi durumla. Ya otur iyi bi konusma yap ya da küs ailesi senden yana olursa ailesiyle konus ne bileyim dilinden sen anlarsin anladigi dilden konus.

Adet dediğiniz en az 50 yıl öncesinden süre gelen bir şey olması lazım. Kapıya süs, takı yastığı yakın zamanda olan şeyler bunlar. Takı takılır da çocuğun üstüne takılır, yastığına takılır benim eskiden gördüğüm bildiğim budur. Her şeyi de adetten demişsiniz. Her anne ister çevremizde görüyoruz ama imkanlar dahilinde olmalı. Sırf bebeğin adı yazıyor diye zıbın setine de 150 lira verilmez. 1 ay sonra olmayacak bile çocuğa. Ha kocanız öküz mü evet öküz. Bir de ailesinden çekiniyor olabilir klasik Anadolu erkeği

Eğer istiyorsan ve maddi imkanın varsa yap tabi her istediğini ama kapıya tül asmak magnet yaptırmak VS bunlar adet değil bunlar son yıllarda çogalan ve saçma boyutlara varan doğmadan önce doğduktan sonra yapılan partiler bir sürü gereksiz masrafını sadece çok çok küçük parçası ama bu bir gelenek adet değil istersen yap ama şu magnetler baydı hepsini dolaba taksak olmuyor atıyorsun Bi zaman sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…