Kocalarina nasil istedigini yaptıriyor bu bazı kadınlar

Boğazını sıkmasından hiç bahsetmiyorum zaten senin kocanın başta beyninde problem var yoksa seni mutlu eden seylere saygı duyar

Mağazanin başina geç istersen demisti ama hesap kitap isinde biraz yavaşim o yüzden gecmemistim
Hadi ama dürüst olun. Siz çalışmak falan istemiyorsunuz. İnstagramda gördüğünüz o içi boş hayatları yaşamak istiyorsunuz.
Magnet yaptıracağım diyorsunuz ama zaten verecek kimseniz yokmuş ki.
Eşinizle boşanmanız imkansız olduğuna göre bence onun suyuna giderek, ona çok ılımlı davranarak istediğinizi yaptırmalısınız. Bu aklı kimseye vermem ama sizin tek yapabileceğiniz bu.
Üşenmeden tüm konularınızı okudum. Hepsi birbirinden korkunç.

Hadi ama dürüst olun. Siz çalışmak falan istemiyorsunuz. İnstagramda gördüğünüz o içi boş hayatları yaşamak istiyorsunuz.
Eşinizle boşanmanız imkansız olduğuna göre bence onun suyuna giderek, ona çok ılımlı davranarak istediğinizi yaptırmalısınız. Bu aklı kimseye vermem ama sizin tek yapabileceğiniz bu.

Bence fake. Yorumlarida ayri tuhaf, konulari ayri tuhaf. Ve hep tutarsiziliklar. "Maddi durumumuz iyi ama mutfak masraflarindan kisiyorum". Yani madem durum iyi, niye mutfak masraflarindan kisiyorsun? Güya dram çikaracak fakat tutarsizliktan haberi yok. Ben açikçasi inanmiyorum konularina.

Bence fake. Yorumlarida ayri tuhaf, konulari ayri tuhaf. Ve hep tutarsiziliklar. "Maddi durumumuz iyi ama mutfak masraflarindan kisiyorum". Yani madem durum iyi, niye mutfak masraflarindan kisiyorsun? Güya dram çikaracak fakat tutarsizliktan haberi yok. Ben açikçasi inanmiyorum konularina.
Bir de dikkat ettim son 2 aydır 8 aylık hamile 😬
Cidden fake ise de tedavi olması şart.

Bir de dikkat ettim son 2 aydır 8 aylık hamile 😬
Cidden fake ise de tedavi olması şart.

Ve hiç kimse "benim bogazim sikti" öyle cümle arasina sikistirmaz. Sanki bakkaldan ekmek almaktan bahs eder gibi.

Bak yine tutarsizlik

Mağazanin başina geç istersen demisti ama hesap kitap isinde biraz yavaşim o yüzden gecmemistim

Ve bir iki sayfa öncede esi "istedigin kadar egitim al, okula yollarim ama sadece egitim için, asla çalistirmam" demisti.

Ki o cümle bile kendiliginden tutarsiz. Calismasina izin vermeyn, okumasinada izin vermez. Diyorum ya, bence bizim ile dalga geçiyor.

Geçmis konularina baktimda, feci sekilde tutarsizliklar var.

Merhaba 6aylık hamileyim eylül ekim gibi Alaçatıda baby shower çekimi yaptırmak istiyorum eşim pek öyle şeyleri sevmediğine yaptıracaksan kendin paranla yaptır dedi ev hanımiyim çalışmıyorum eşimin verdiği haftalıklar ev ihtiyacıyla pek birşey kalmıyor kısa sürede biriktiremem fotografçilar taksitle 2saatlik yol olan bir yerde dış çekimi kaç tl ye yapar

Bu konu haziranda açilmis ve 6 aylik hamile. Hiçbirseyi yapmak istemeyen es ortada varken, hanim efendi bide alaçatida! babyshower çekimi yapmak istiyormus.

7aylik hamileyim malum kurban bayramıydi etleri dograyip buzluga atmam gerekti eşime eldiven al demistim umursamadi bulamadim dedi geçti neyse mecbur etleri dogradim ciger ve kuşbaşiları geçendede ciger kavurma yapmistim hep korkarak elledim ve vucudumu karnimi ellememeye çalistim ellerimi yikadim ama dalgin biriyim fark etmeden ellemişsem leke çikar mi hurafemi gercek mi

Bu konu agustosta açildi ve 7 aylik hamile, hani haziranda 6 aylik hamile kadin.

Kızlar çok kötuyum ne yapacağim 19 yaşindayım bunca zaman hep okulla deesle ilgilendim ev işi ilgi hic birsey görmedim ailemden 18yaşimda evlendim herseyi internetten ögrendim elimdem geldigi kadar yapiyorum çogu yemeklerim filan begeniliyor 8aylik hamileyim sicakta zor geçiyo hamilrlik yalnizim kimsem yok cevremde evim cok buyuk 350metrekare 8 odalı temizlemeye çalisiyorum elimden geldigi kadar hamilelikten tam 100kilo olmuşum ve hava sıcak bazı seylerde zorlaniyorum hergün 1iş yapiyorum bi gun mutfagi temizliyorum bi gün yatak odasi bi gun salon bi gun camaşirlar vs.. cok yoruluyorum bi anda tum ev işine yetişemiyorum eşim temizlik düzen seven biri ama dağınik camaşirlarini yikamak icin tum odalari geziyorum topluyorum yikiyorum asıyorum ütuleyip yerleştiriyorum eşim hamileymisim gibi davranmiyo anlayis gostermiyo ev daginik diyo kiziyo sürekli boşucam seni hep bahanen var diyo hamilelikten corabimi ayakkabimi giymekte zorlaniyorum yere eğilmekte sofra toplamakta yardim etmiyor bugun pazar tatili oldugu icin sabah erkendrn uyandim pogaca yaptim guzel bi kahvalti hazirladim ellerine saglik bile demedi yedi kalkti geri uyudu sonra uyandirdim gezelim hadi canim sıkiliyo dedim hayir filan dedi bagirdi şakalaşmak icin vurdu ama eli cok agir canim yaniyo yapma desemde hep vuruyo kollarim mosmor aglatiyo vururken sonra kalkti duşa girdi bn etrafi biraz toparlayip giyindim tam hazirlandim evin tum odalarini dolaşti burasi şöyle iyi toplanmamis neresini topladin vs.. dedi giyindi bana beddua ederek pis şerefsiz evine bakmiyo diyerek oturma odasıni ve mutfaği supurdu sesimi çikarmadim onun hakaretlerini dinledim sonra arabaya bindik hala devam ediyor hakaretlere gezmek yemek diyince en guzelini yapiyosun bi icraatin yok seninle evlendigim gune lanet olsun Allah belani versin senin kadin gi vs.. dedi hic sesimi cikarmadim canim acısada gezmeye diye her zaman gidiyoruz dedesi nenesigile oraya gittik halasına ben açım birseyler hazirla dedi yeni kahvalti yapmamiza ragmen acikti yedi kac saattir oturuyoruz cok sıkildim mesaj atiyorum gidelim diye umrunda degil yatiyor sıkildim artik ney yapacağım bilmiyorum eşimi mutlu edemiyorum ne yapsam ev işlerine yetişemiyorum eltim kaynanam veya diger eşimin akrabalari yardima gelmiyor hic biri bi ihtiyacin var mi demiyor sadece eleştiriyorlar ne yapacağim bilmiyorum cok yoruldum bi öneriniz var mi yardim edin

Ve buda diger konudan 1 hafta sonra açilmis ve birden 8 aylik hamile oldu :)

Ve genel olarak daha fazla tutarsizliklar var. Kadin dublex evde 6+1 evde yasiyor, merdivenini granitten yaptirmak istiyor, alaçatida fotograf çektirmek istiyor ama ondan sonra birseye para olmadigindan yakiniyor. Ya bir sekilde burdan para toplama derdinde, yada bizim ile cidden egleniyor. Herkese tasviye ederim bir eski konularina göz atmaya.

Geçmis konularina baktimda, feci sekilde tutarsizliklar var.

Bu konu haziranda açilmis ve 6 aylik hamile. Hiçbirseyi yapmak istemeyen es ortada varken, hanim efendi bide alaçatida! babyshower çekimi yapmak istiyormus.

Bu konu agustosta açildi ve 7 aylik hamile, hani haziranda 6 aylik hamile kadin.

Ve buda diger konudan 1 hafta sonra açilmis ve birden 8 aylik hamile oldu :)

Ve genel olarak daha fazla tutarsizliklar var. Kadin dublex evde 6+1 evde yasiyor, merdivenini granitten yaptirmak istiyor, alaçatida fotograf çektirmek istiyor ama ondan sonra birseye para olmadigindan yakiniyor. Ya bir sekilde burdan para toplama derdinde, yada bizim ile cidden egleniyor. Herkese tasviye ederim bir eski konularina göz atmaya.
Üşenmeden hepsini okudum.
Kocası şeytan diyormuş hanımefendiye.
Ay vallahi memleket ruh hastası dolu.

Burda ablalar kardeşler yazmış. Ev kadının insiyatifinde. Durumu olmaz alamaz amenna ama bu devirde 3 paket sigara 50 tl. Ayda yapar 1500 tl.

Acıma kardeşim acıma. Alınacak de as suratını. Bazı kocalar naz cilveyle alıyor. Seninki tam bir gudubet buna anca bağırıp çağırmadan yüz düşüreceksin.

fake misin bilmiyorun ama degilsen evde oturdugun muddetce kendine guvenin de azalicak gunden gune seni sindiricekler. baska bir yerde calisma imkanin yoksa kendi is yerinizde yarim gun de olsa calismaya baslayin. ailenin evi daha beter oldugu icin bunu tavsiye edebiliyorum ancak. calistigin icin ihtiyaclarinda articak. bu kadar mal mulk sahibi insan esinin cocugunun insanlara karsi şık ve guzel gorunmesini ister. senin gibi genc bir kizla evlenmesinden belli bu. bir yerden baslayin mutlaka. yoksa o 20 lira 25 olur 30 olmaz...

Tüm kocalar böylemi bu diğer kadınlar nasıl kocasına istedigi gerekli gereksiz şeyleri yaptırıp aldırabiliyor yoksa odunluk bnim kocamda mı? Ne ypsam bilemedim

8aylık hamileyim diğer anneler bebek alışverisi yaparken özenir tatlı telaş içindedir bense stres içindeyim sürekli ağlıyorum bn cinsiyet ögrenilir ögrenilmez alınacak listesi yaptim ve internetten filan hep araştirdim fiyatları ben her alisveriste boyleyimdir herseyin ucuzunu uygununu almaya çalisirim hep a101 bim burlardan alisveris yparim hep ucuza kaçarim toptan fiyatli filan o yüzden uygun fiyatli ve iyisini güzelini almak için bebek ürunleri satan yerleri arastirip kaydettim ve bebegime cok fazla birsey almiyorum hediyede gelir diye 5tane 5li set 4zıbın 2tulum filan yani kıyafeti eşime cinsiyet ögrenince dedim hamilelik boyunca yavas yavaş almaya başlayalim diye eşimse son aylarda herseyi birlikte alır geçeriz diye aldırmamisti bende bi anda alıninca masrafli gelir sana demistim rahat ol aliriz demusti takmamisti simdiyse alisveris yparken herseyin fiyatina bakiorum internetten alacaklarim yaşadigim sehirde alicaklarim ayriydi ama her anne gibi her genç gibi bnimde heveslerim var aşiriya kacmamak uzere ypmak istediklerim internetten daha uygun oldugu icin sabahlikli 3lü pijama takımi istemistim 170tl bulabildim eşim pahali diye almiyor ama bn o takimlara özenip istiodum hep takı yastigi bizim külturumuzde olan birsey isimli uygun fiyata buldum onada olmaz bizimkiler bebegin ustune atar parayi filan dedi taç terlik seti begendim 60tl taç takilmiyo bizim sülalenin kadinlari takmiyo ayip diyo taktirmiyor 10lu bebek seti begendim bebegin ismi yazan 150tl cok tatli guzel onada hayir dedi oturdugumuz sehirde pazara ciktigimizda pazardan zibin ve 5li set alcaktim 2tane 5li set aldik yeter hediyede gelicek biz cocukmu dogurcaz cocukmu evlendircez diyor besik bebek arabasi puseti toptanci gibi bi yerden aldik 1400tuttu toplam süt vermek istedigim icin biberon filan almadim bebek telsizi vs.. almadim cok gerekli seyler almaya calistim yinede eşime yaranamiyorum sinir oluyorum bizlerde bebek dogan evin kapisi süslenir hosgeldin bebek yazisi ve tülle bn masraf cikmasin sadece tül alalim bn yparim evde gerisini balonumuz filan var demustim ayip olmaz canımi sıkma bnim yeter artik kapi süslenirmiymis dedi bogazimi sıktı ne var ki bunda normal birsey o gece cok agladim aglayarak istedigini yaptirmaya calistirmayi kim ogretti sna diyip durdu
Bebek dogunca hosgeldin bebek yazili magnet yaptirilir addettir bizde eşim oyle seymi olur bizim sulalede kim yapmis ki diyo kendim yptircam diorum 100tane fazla degil diorum hyr diyo herseye hayir gereksiz diyor abartili birsey istemiyorum ne ypacagim bn bu adamla
Lohusa serbeti yerine limonata veririz diorum bizimkinler çay verip geciyo dio

Diger anneler gerekli gereksiz sey yptiriyo hastane odasi süsletiolar şerbetlik bardaklıkları oluyor elbise giyiyorlar video fotograf cektiriyorkar sabahliklarina isim yazdiriyorlar çöpe atilcak çikolata kağitlarini bile özel yaptıriyorlar vs.. bn bunlara gerek bulmuyorum ama bnim istediklerim ufak tefek ve herseyin uygun fiyatlisina kaçiorum eşimin yapması gerekmez mi bu kadar gereksuz şeyleri yapan bile kocaysa benimkisi ne acaba maddi yönden sıkıntımızda yok şükür bn mutfak masrafını kısıyorum yinede hamileligimde hamile kiyafeti aldirmadim masraf çikmasin diye sadece 1tane bayramlik almistim yinede eşim masraflisin diyor kendi param olsa ypardim alirdim ama almiyim gereksiz para harcamiyim diye harçlik neredeyse hic vermiyor evde oturuyorum hep gezersem eşimle geziyorum o yüzden sadece haftalik 20tl filan veriyor o parada sabah ekmek aliyorum kendime ya da birsey eksik lluyor evde acil bir malzeme gerekiyor öyle gidiyor o yüzddn biriktiremiyorum da açıktan üniversite okuyorum çalişmak istemistim hamile olmadan önce ve hamileligimin başlarinda eşim izin vermemisti şimdi katalog ürunu bari satayim diyorum farmasi ersağ orflime gibi ona da izin vermiyor zaten çevremde yok onu satacak ne ypabilirim kendi ailemdende bi destek yok heekes eşlerine nasil istedigini aldiriyor ve yaptiriyor bn niye yaptiramiyorum en basit birseyi bile hayir olmaz diyor bi kapi süslemeyi bile bu kadarda olmaz ama sigaraya zam geldi halen daha günde 2-3paket sigara içmeye para buluyor maddi sıkıntimizda yok ama bna masraflisin diyor pazara cikiyoruz 1kg alinacak desem 2kg aliyor gerekli olmayan listede olmayan şeyler aliyor masraf ypma boşa ihtiyac yok diorum bogazimizdan kısitlama diyor ama bn abur cubur yemiyim diye harçlıgimi az veriyor ne ypacagim bn Allah ın aşkına..
Çok özentilisin.Bizi bu instegramlar bozdu sanırım.Bu kadar özenip vır vırr herşeyi istersen olmaz tabikii.Bak benim gibi olucaksın çok takılmıycaksın böyle şeylere,herşey mükemmel olsun dersin Allah korusun daha kötü sağlık problemi yaşarsın.Ben ikizlerime hamileyken gecelik almıştım,ama doğumum 26 haftalık ani doğum olunca hiçbirşey kullanamadım.Bebeklerim 45 gün küvezde kaldılar,önce sağlık dedik,bebekler küvezden çıkınca misafir almadım sonraları alsamda çocukları ortama çıkartmadım böylece bebeklerim 3 ay sonra insan içine çıktılar.Sen sen ol,erkek milletine herşeyi sıralama .Ben de puset istedim alamayız dedi bişey demedim 4 yıl boyunca arabanın arkasında 2 bebeği tutarak gittim gezmelere neler çektiğimi Allah bilir :) mevlüt yaptım adak kurbanlarını kestim yedirdim gelen kişilere,kurabiye yaptırıp dağıtmıştım o kadar.Bence imkanın olsa bile çok gösterişten kaçın gerek yok,sen bebeğine odaklan sağlıkla kucağına al inşallah

Çok özentilisin.Bizi bu instegramlar bozdu sanırım.Bu kadar özenip vır vırr herşeyi istersen olmaz tabikii.Bak benim gibi olucaksın çok takılmıycaksın böyle şeylere,herşey mükemmel olsun dersin Allah korusun daha kötü sağlık problemi yaşarsın.Ben ikizlerime hamileyken gecelik almıştım,ama doğumum 26 haftalık ani doğum olunca hiçbirşey kullanamadım.Bebeklerim 45 gün küvezde kaldılar,önce sağlık dedik,bebekler küvezden çıkınca misafir almadım sonraları alsamda çocukları ortama çıkartmadım böylece bebeklerim 3 ay sonra insan içine çıktılar.Sen sen ol,erkek milletine herşeyi sıralama .Ben de puset istedim alamayız dedi bişey demedim 4 yıl boyunca arabanın arkasında 2 bebeği tutarak gittim gezmelere neler çektiğimi Allah bilir :) mevlüt yaptım adak kurbanlarını kestim yedirdim gelen kişilere,kurabiye yaptırıp dağıtmıştım o kadar.Bence imkanın olsa bile çok gösterişten kaçın gerek yok,sen bebeğine odaklan sağlıkla kucağına al inşallah
Amin sagol tabiki sağlikla olsun ilk önce ama instagramla alakasi yok kullanmiyorum bizim ailemiz sülalemiz tarafinda bu tür sysler degiskklikler normal birşey ama eşim taraf görmemis insanlar kotulemek gibi degil niyetim ama herseyi 10yil geriden yaşiyorlar bebek ürununde hic birsey almazlar cok cicuk yapiyor herkes o yüzden cocuk ypmak sıradanlaşmis onlarda cocuga bir beşik bile almiolar birbirlerinden kullaniolar eşimin durumu var alabilir ama hic sülalesinde görmedigi icin almiyo herseyi ayip karşiliyolar büyuklerin yaninda bebek lafi edilmesi dahi ayip

Zate
N benim çevrem dışta dısaridan gelicekler sırf bebek başina bizlerde özenilir boyle seylere instegramda kullanmiorum bnim yasadigim büyudugum ortamda yillardir 10-12yildir yapilan seyler bunlar calismak istedim eşim hesap kitabin zayif olmaz dedi cunku pahali orjinal seyler satilan magaza buyuk hesaplarada kafam yatkin degil bi yere ise gireyim diye cok yalvardim

Şuan ailenizle görüşüyor musunuz ve aranız nasıl. Benim de akrabalarım gelecek demissiniz de

Surat
Burda ablalar kardeşler yazmış. Ev kadının insiyatifinde. Durumu olmaz alamaz amenna ama bu devirde 3 paket sigara 50 tl. Ayda yapar 1500 tl.

Acıma kardeşim acıma. Alınacak de as suratını. Bazı kocalar naz cilveyle alıyor. Seninki tam bir gudubet buna anca bağırıp çağırmadan yüz düşüreceksin.
asiyom ağliyom yinede olmuyo inat sebep onlarin sulalede ayip karsilanir onlarda kimse ypmiyo onlarda her yil cocuk doguruyolar sürekli sıradan cocuk fogurmak bi besik bile almio kimse cocuklarina birbirinden kullaniolar inanirmisiniz gelinligi bile kimse satin almiyo özenip kiraliyolar direk bi bn satin almistim hatta özel diktirdim herkes bnim gelinligimi giycek şimdi dugunlerinde giycekler

Zate

N benim çevrem dışta dısaridan gelicekler sırf bebek başina bizlerde özenilir boyle seylere instegramda kullanmiorum bnim yasadigim büyudugum ortamda yillardir 10-12yildir yapilan seyler bunlar calismak istedim eşim hesap kitabin zayif olmaz dedi cunku pahali orjinal seyler satilan magaza buyuk hesaplarada kafam yatkin degil bi yere ise gireyim diye cok yalvardim

daha evvel de dediniz ki gelecek kimsem yok.
Bakın açın okuyun konularınızı ,belli ki unutuyorsunuz.
Eşiniz okumanızı istiyor , destekliyor ama çalışmaya gelice aklınız almıyor diye düşünmüş.
Hanım efendi siz bizimle alay mı ediyorsunuz ?

Valla böyle bir kocan varsa onu dinlemeyip ama dinliyormuş gibi yapıp bildiğini okumanı öneririm. Cunku böyle adamlarla bas edilmez kardes. He diyeceksin gececeksin herseyi kafana takmayacaksın. Şimdi böyle söylemesi kolay da yıllar gectikce bu soul3dikşerimi daha iyi anlayacqksın ve bazı seyler oturacak yerine. Süs püs olaylarına da takılma doğduktan sonra halledersin bazı seyleri

X