klomen ve progestan hakkında

qusel

İnci Tanem
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2007
2.699
291
38
selam kızlar dun drum bana klomen ve progestan verdı bu ılaclar hakkında bılgısı olan yazabılırmı nasıl ıcıldıgını bılıyorumda bıde yumurta catlatmak ıcınmıs ayrıntılı bılgısı olan varsa yazabılırmı sımdıden tesekkurler a.s.

tatlım bu ilaçları kullanmadım ancak bildiklerimi yazayım. genelde doktorlar bu ilaçları ilk 1 yıl içinde çocukları olmayan bayanlara veriyorlar. amaç yumurta kalitesini ve rezervini arttırmak.. böylelikle hamile kalma ihtimalin artıyor.. bu şekilde de olmazsa eşi gerekli tetkikler yapılıp ( sperm analizi vs.) bir sorunu varsa o tedavi ediliyor. halen daha çocuk olmazsa aşılama en son da biliyosun tüp bebek..

bu arada bu ilaçlar birden fazla yumurta oluşmasını sağlayabiliyor bu nedenle çoğul gebelikler yaşanıyor. diğer bir dezavantajı da bazı insanlarda kistlere neden olabiliyor.

cnm benım 4 unce seneye gırdık ama yenı dr a gıdıyorum daha once tedavı olmadım bekledım dr bunları kullan 3 ay ıcınde olmazsa esının sperm testınle bırlıkte gel dedı acaba dırek asılama fılan yapmıyolarmı yanı oncelıkle bu asamaları gecmekmı gerekıyo

cevapladıgın ıcınde cok tesekkurler

X